IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

 
Reply to this topicStart new topic
> Barevné svítilny z C6 DIY + L-ACULED VHL + 700mA driver?
semik
příspěvek 2.2.2010 08:54
Příspěvek #1


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 115
Registrován: 31.1.2010
Bydliště: Kladno
Člen číslo: 554



Rád bych si postavil několik různobarevných svítilen. Letos jsem pokusoval s barevnými fóliemi na reflektoru, ale moc dobře to nefunguje. Přijde mi že se většina světla vyblokuje díky té folii. V podstatě jediné použitelné svítilny se ukázaly Fenix LD20 a E20 v maximálním režimu. Výsledky mého foliového pokusování: http://www.geocaching.com/seek/log.aspx?LU...18-29dd9d511399

Napájení bych rád z LiIon článků 18650, plánuju rozebrat starší batery packy od notasů a snad z toho něco vydolovat. Láká mě že by měli mít větší výdrž než NiMH na mrazu a taky že je nebudu muset kupovat zužitkuju v podstatě odpad.

Jako tělo by mohl posloužit C6 DIY kit z DX http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.15969. V komentářích píšou, že se tam vejde driver o průměru 17mm. Nemá někdo tenhle kit a neudělal by pár měření abych měl jistotu? Zajímaly by mě taky fotky hlavy toho kam se umístuje LED.

Na DX jsem pár barevných diod našel, ale většinou u nich není ani svítivost ani ostatní parametry. Takže hledám jinde. V GME jsem našel L-ACULED VHL, např. http://www.gme.cz/cz/l-aculed-vhl-red-p511-290.html max svítivost 200lm zní hodně dobře. Pokud by někdo měl tip kde je sehnat levněji, tak bych moc rád.

No a driver. Na DX nějak nemůžu najít nic co by umělo 700mA. Rád bych Lo/Hi ale spíš Lo/Med/Hi bez těch blikacích režimů. Našel jsem:
http://www.kaidomain.com/ProductDetails.aspx?ProductId=9263 ale taky mě zaujal http://www.kaidomain.com/ProductDetails.aspx?ProductId=9608 jen si nejsem úplně jistý jak vyřešit přepínání výkonu. Nemá stím někdo zkušenost? Třeba nějaký vícepolohový spínač? Vrtat do těch pouzder se mi moc nechce a rád bych zachoval odolnost proti vodě.

Budu moc rád pokud si někdo najde čas to dočíst až sem a poradit. Díky.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alk007
příspěvek 2.2.2010 11:47
Příspěvek #2


Flashaholik & sběratel
***

Skupina: Moderátor
Příspěvků: 3 799
Registrován: 22.2.2008
Bydliště: těsné sousedství Prahy
Člen číslo: 14



Vítej na fóru, nadšenče (vlastně vítej dvakrát, kolego kačere). Než se pustíš do stavitelských projektů, neuvažoval jsi o tom pořídit si "all-in-one" v podobě 4Sevensova Quarku RGB? Nebo se dá taky použít libovolný host na drop-iny, které mají na DX za lidovou cenu: červený zelený, modrý, UV,... Jednoduché a funkční.


--------------------
Budoucnost se mi jeví v lepším světle (minimálně 32 x XHP-1000...) :-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 2.2.2010 12:04
Příspěvek #3


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Předpokládám, že potřebuješ několik samostatných svítilen a každou s jinou barvou. Takže se také přimlouvám za nějakou svítilnu s možností výměny P60 drop-inu (třeba). Je to asi nejjednodušší řešení.

Jinak moc pěkné foto z té jeskyně thumbsup_anim.gif


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
semik
příspěvek 2.2.2010 15:03
Příspěvek #4


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 115
Registrován: 31.1.2010
Bydliště: Kladno
Člen číslo: 554



Jak správně Jiřík odhadl chci těch světýlek víc, takže QuarkRGB je poněkud drahá alternativa. Za $9.9 je WF-501B Philips Luxeon K2 Blue LED a ostatní barevné varianty asi nejlevnější možná cesta. Škoda že přijdou s driverem bez režimů a že je tak žravý. Ty samotné dropin moduly co navrhuje alk007 jsou pěkné že mají několik úrovní, ale zase nižší výkon... otázka je jestli na DX nekecají. Jenže protože tohle budou moje první svítilny na 18650 tak nejdřív musím nakoupit nějaký hosty.

Ne že bych se toho bastlení chtěl držet zuby nehty, ale nemáte zkušenost jestli ten dropin jde rozebrat a vyměnit driver/LED? sku.3257 vypadá jako stavebnice tak snad ano... Krom RGB bych chtěl i nějakou oranžovou či žlutou ty nějak v nabídce nejsou. Ale místo toho můžu použít (ne)Xenon žárovku a to bude samo o sobě žluté dost. Takže si zase nezabastlím, jsem zvědav jestli to stihnou doručit abych si s tím zaexperimentoval ještě letos.

Pánové děkuji za milé přivítání a cenné rady. P60 dropiny jsem přehlížel protože jsem netušil kam by mohly jít nacpat. Seznam P60 kompatibilních svítilen je impozantní. Bastlení se tedy odkládá a ještě jednou moc děkuji. smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 2.2.2010 15:14
Příspěvek #5


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Na lumeny se u monochromatických LED moc nedívej, respektive je nelze srovnávat s lumeny u bílých LED. Mrkni se třeba na parametry barevných XP-E, aby jsi věděl jaké hodnoty jsou +- reálné. P60 moduly jsou opravdu jako stavebnice, takže modovatelnost závisí na množství lepidla, které výrobce (ne)použil.


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommu
příspěvek 2.2.2010 15:51
Příspěvek #6


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 354
Registrován: 4.3.2008
Bydliště: Praha 10
Člen číslo: 21



No já koupil na zkoužku tu WF-501B Philips Luxeon K2 za $9.9 (v zelené barvě) a je to za ty peníze slušný. Můžu tam měnit drop-iny jak se mi zachce. Takže je z toho taková univerzální lampička. A v zelené to bude dobré jako nenápadné světlo do přírody. smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honza
příspěvek 3.2.2010 09:44
Příspěvek #7


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 658
Registrován: 18.5.2009
Bydliště: Brno/Nedvědicko
Člen číslo: 329



Mám zcela tu stejnou WFku, ovšem přišel mě kus s tak křivě nalepenou LEDkou, že se sotva do dírky v reflektoru vejde... Ihned do ní putoval drop v červené 5ti režim a to je jíný kafe biggrin2.gif http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.26345
Pro noční pohyb po lese je, myslím, červená použitelná taky dobře smile.gif


--------------------
SureFire G2 P 61 drop-in, Streamlight Argo 1w Luxeon+Task-Light 2-L 3w Luxeon lumileds+Strion xenon bulb+Scorpion xenon bulb, Fenix TK20 s OP reflektorem+ Fenix popruh na hlavu, Olight M20 Warrior+M30 Triton+M21 Warrior SST50, Maglite 2AA, Trooper 73B, Zebralight H60-Q5+H30-Q5, Dereelight C2H 4SD-RU Cree XR-E Q3 OP, EagleTac T20C2 RGB Cree XR-E Q4, Akoray K-106 Cree Q5+K-109 Cree Q5, Ultrafire C1 Cree R2+WF-501B green K2 a red R2+WF-502B

White-wall-hunter
Go to the top of the page
 
+Quote Post
semik
příspěvek 23.2.2010 00:07
Příspěvek #8


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 115
Registrován: 31.1.2010
Bydliště: Kladno
Člen číslo: 554



Objednal jsem WF-501B Philips Luxeon K2 White - sku.20334, WF-501B Philips Luxeon K2 Green - sku.20331, WF-501B Philips Luxeon K2 Red, WF-501B Philips Luxeon K2 Blue a WF-501B 3W UV 395~400nm. Dnes dorazily vsechny krom te modre, tam se furt ceka na subdodavatele sad.gif

U tech co dorazili musim konstatovat ze jsem prijemne prekvapen. Mechanicke zpracovani je hodne dobre, lepsi nez te Tesco 2C co vymýšlím jak ji vylepšit. Barvičky do hromady působí taktéž hodně zajímavě. Zatím přikládám jen obyč foto ze stolečku, ale snad se mi ještě letos zadaří něco z zajímavějšího.

Přiložený obrázek


Díky za tip na tyhle světýlka za tu cenu je to naprostá bomba! smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 17.6.2024 - 03:36