IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

14 Stránky V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Modeláři, Aneb kdo je modelář, pochlubte se :)
Benik3
příspěvek 5.7.2011 22:36
Příspěvek #1


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 553
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



Ahoj.
Všiml jsem si, že tady na foru je pomerne dost lidi, co se zajimaji o modelařinu. Proto jsem založil toto tema, kde každy muže řict, čím se zabívá, popřípadě pokud budem ze stejné části republiky dát i nějaký ten modelářský sraz smile.gif

Já se tedy pochlubím biggrin.gif
Začal jsem s letadlama z balzy, mam doma nějaké to házedlo, gumáka P30 i jednoho větroně. Pak jsem "přesedlal" na RC. V současné době lítám s Corsair F4U, ale jsem začátečník. (Předtím jsem měl EasyStar, to mi zrušil táta biggrin.gif)
Poslední dobou mě čím dál tím více lákaji RC auta. Mam doma jedno HomeMade, upgrade čínské hračky na motor 400 pravě z EasyStaru biggrin.gif No fičí to pěkně, ale bez odpružení to moc ovladatelný není a nemá to zpátečku a brzdu (letecký regulátor biggrin.gif), takže přemýšlím do budoucna o nějakém buggy smile.gif
No a nakonec ještě malý vrtulníček do pokoje - Craft 3D.

Tady nějaké foto wink.gif

A co vy? cool.gif

Tento příspěvek byl editován Benik3: 5.7.2011 22:43
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jonit
příspěvek 6.7.2011 16:06
Příspěvek #2


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 76
Registrován: 21.5.2009
Bydliště: Liptovsky Hradok / ZA
Člen číslo: 335



Ja ja ja biggrin.gif
u mna to uz je od detstva. Uz ako maly som si staval prve modely z balzy, moc to teda nelietalo, ale mal som z toho radost smile.gif Raz som kupil od jedneho pana taky homemade elektro vetron (1,8m), potom dlho nic a neskor X-Twin Eagle a Firebird Scout biggrin.gif (to su viacmenej iba take hracky) a teraz aktualne staviam Tricopter na platforme KK-boardu, akurat zajtra mi ma prist velky balik z HK. Konstrukciu uz mam takmer dorobenu, este niejake detaily dneska dokoncim a zajtra nahodim elektroniku ked dojde balik. Chcem to hlavne koli filmovaniu (Aerial Photo) a neskor planujem dorobit FPV smile.gif
... no a takto to bude fungovat smile.gif : http://www.youtube.com/watch?v=W8wrDEy2sfc...nel_video_title
... a takto vyzerat:



no a ako spravny flashaholic to nemozem nechat bez osvetlenia KUK smile.gif


--------------------
Ak to nejde naplno, nech to nejde vôbec !!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ultim
příspěvek 6.7.2011 16:28
Příspěvek #3


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 027
Registrován: 10.1.2010
Člen číslo: 528



To Jonit Myslis neco takoveho? Bomba! thumbsup_anim.gif


--------------------
UniqueFire AA-S1 MOD: XR-E Q5 + TIR
TrustFire R5-A3 Nove EDC, MOD: SB driver
NF-500 MOD: XP-G R4 5B1 1A + GITD
EMOS "Silver" 2xAA MOD: XR-E R2 0,6A
SolarForce Skyline II MOD: XP-G R4 4B 1,5-2A Semi Direct Drive?
MG RX-1 MOD: 52mm asferika + XP-G R4 4B 1,7A + GITD
Epsilon ED-P72 - Tinmaker MOD: 4x XM-L T5+T4 "4500K" 2,5A + TIR = +2K lm
Heaolight MOD: XP-G R4 4C 1A + 6000mAh battery pack + GITD difuzor

Motto: Raději mít přežhavenou LED s pěkným tinem, než výkonnou "zeleninu"!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Benik3
příspěvek 6.7.2011 16:43
Příspěvek #4


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 553
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



Moc pěkné thumbsup_anim.gif Podle čeho jsi to dělal?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jonit
příspěvek 6.7.2011 18:54
Příspěvek #5


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 76
Registrován: 21.5.2009
Bydliště: Liptovsky Hradok / ZA
Člen číslo: 335



ultim: ano ano presne take biggrin.gif
Benik3: hlavnu inspiraciu mam z rcexplorer.se + videjka na YouTube tongue.gif
...inac ten tricopter na tej foto nieje moj, aj ked ten moj bude vyzerat skoro na vlas rovnako smile.gif

Tento příspěvek byl editován Jonit: 6.7.2011 18:55


--------------------
Ak to nejde naplno, nech to nejde vôbec !!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Devil
příspěvek 6.7.2011 21:33
Příspěvek #6


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 963
Registrován: 13.3.2008
Bydliště: Košice city
Člen číslo: 25



Vyzerá to perfektne, videl som čosi podobné len s lietadlom. Predpokladám, že ten vrtuľník musí nejak live prenášať obraz aby si videl kam letíš, alebo to len ideš za ním a odhaduješ?
Koľko asi by vyšla také hračka? Až budem veľký, tak si to zoženiem :-)


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hajtek
příspěvek 7.7.2011 11:55
Příspěvek #7


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 138
Registrován: 24.4.2011
Bydliště: Skoro Brno
Člen číslo: 2 965



Vypadá to pěkně a za cca 70USD + elektronika a kamera je to pěkná hračka
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jonit
příspěvek 7.7.2011 13:07
Příspěvek #8


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 76
Registrován: 21.5.2009
Bydliště: Liptovsky Hradok / ZA
Člen číslo: 335



QUOTE(The Devil @ 6.7.2011 22:33) *
Vyzerá to perfektne, videl som čosi podobné len s lietadlom. Predpokladám, že ten vrtuľník musí nejak live prenášať obraz aby si videl kam letíš, alebo to len ideš za ním a odhaduješ?
Koľko asi by vyšla také hračka? Až budem veľký, tak si to zoženiem :-)

Tak Dadde (ten na tych videach) to riadi FPV (First Person View), cize to znamena, ze na copteri je mala kamerka a vysielac ktory vysiela do prijimaca, ktory mas nasledne prepojeny s niejakym LCD alebo este lepsie s video-okuliarmi.
Zatial to budem mat bez tejto "vymozenosti" (cize budem musiet odhadovat co mi hlavna kamera bude snimat), ale planujem to dorobit na buduci rok.
Inac ak ta zaujima cena, tak poviem, ze ma to cele dokopy (v tom su zahrnute veci aj ako nabijacka Li-Poliek, vysielacka a ine veci ktore sa kupuju iba jednorazovo, to znamena, ze ich mozes neskor vyuzivat aj na ine modely) vyslo aj s postovnym z HobbyKingu do 200€. Co si myslim, ze je dost slusne smile.gif ... no samozrejme + to FPV ktore planujem to je dalsich 220€ naviac biggrin.gif (samotny prenosovy system vyjde do 50€, ale tie okuliare stoja peknych 170€ biggrin.gif... samozrejme tie niesu nutnost, mozes si vydeo vystup pripojit aj do inych lacnejsich zariadeni )

Tento příspěvek byl editován Jonit: 7.7.2011 13:08


--------------------
Ak to nejde naplno, nech to nejde vôbec !!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ultim
příspěvek 7.7.2011 17:44
Příspěvek #9


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 027
Registrován: 10.1.2010
Člen číslo: 528



A kolik stoji ten zbranovy system? Ten me nejvic zajima! tongue.gif


--------------------
UniqueFire AA-S1 MOD: XR-E Q5 + TIR
TrustFire R5-A3 Nove EDC, MOD: SB driver
NF-500 MOD: XP-G R4 5B1 1A + GITD
EMOS "Silver" 2xAA MOD: XR-E R2 0,6A
SolarForce Skyline II MOD: XP-G R4 4B 1,5-2A Semi Direct Drive?
MG RX-1 MOD: 52mm asferika + XP-G R4 4B 1,7A + GITD
Epsilon ED-P72 - Tinmaker MOD: 4x XM-L T5+T4 "4500K" 2,5A + TIR = +2K lm
Heaolight MOD: XP-G R4 4C 1A + 6000mAh battery pack + GITD difuzor

Motto: Raději mít přežhavenou LED s pěkným tinem, než výkonnou "zeleninu"!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Benik3
příspěvek 7.7.2011 18:02
Příspěvek #10


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 553
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



Je to tam nekde videt. Je to normalni pyrotechnika a odpaluje to elektrickym palnikem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Devil
příspěvek 7.7.2011 22:16
Příspěvek #11


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 963
Registrován: 13.3.2008
Bydliště: Košice city
Člen číslo: 25



Jonit: Super, čakal som že to bude viac. Už dlhšiu dobu ma fascinujú lietajúce RC veci, ale odrádzala ma vysoká cena. Dobré využitie to bude mať napríklad na airsoft či urbex), len také lietanie by ma asi nebavilo. Na to by bola dobrá skôr stíhačka :-)

Tento příspěvek byl editován The Devil: 7.7.2011 22:16


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jonit
příspěvek 8.7.2011 08:50
Příspěvek #12


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 76
Registrován: 21.5.2009
Bydliště: Liptovsky Hradok / ZA
Člen číslo: 335



tak potom toto je presne pre teba smile.gif


--------------------
Ak to nejde naplno, nech to nejde vôbec !!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Benik3
příspěvek 8.7.2011 11:49
Příspěvek #13


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 553
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



Ja litam s timhle. Uz je to trosku rychlejsi, daji se s tim delat i nejake ty akrobaticke kousky ale musim rict, ze ovladat letadlo je hodne tezky.
Lital jsem s mini 3ch a 4ch vrtulnikem a oboji mi slo ovladat daleko rychlejs. Ale s velkym modelem by to asi taky bylo neco jinyho.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dejw Cz
příspěvek 8.7.2011 12:47
Příspěvek #14


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 172
Registrován: 29.9.2010
Bydliště: Krupka (u Teplic)
Člen číslo: 731



Ten tricoper s kamerou a přenosem hned na zem je opravdu, opravdu skvělý... Začíním o tom vážně uvažovat, ale ty prachy za to... Nu začnu šetřit biggrin.gif

Jaký má asi dosah jak ovládání tak přenos vodea?

Tento příspěvek byl editován Dejw Cz: 8.7.2011 12:52


--------------------
Olight S20 Baton (XM-L)
Fenix TK35 (XM-L)
Solarforce L2r (R2), L2p (3W IR dropin)
Noname ZOOM cca 300lm
SD Laser 301 (zelený, 100mW, již bez focusu)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommu
příspěvek 8.7.2011 19:50
Příspěvek #15


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 354
Registrován: 4.3.2008
Bydliště: Praha 10
Člen číslo: 21



Slyšel jsem i o ovládání na desítky kilometrů, to už bude nejspíš přes nějakou mobilní síť. I když s tím zpožděním co tam vzniká je to dost nereálné. Ale pokud je ten model řízený i pomocí GPS, tak už není třeba žádných velkých zásahů do řízení.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Benik3
příspěvek 8.7.2011 20:26
Příspěvek #16


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 553
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



Pokud mas silny vysilac a kvalitni prijmac, tak model lze opravdu ovladat i na nejaky ty kilometry. Desitky kilometru uz ale asi bude muset byt nejaky jiny system...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jonit
příspěvek 8.7.2011 22:12
Příspěvek #17


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 76
Registrován: 21.5.2009
Bydliště: Liptovsky Hradok / ZA
Člen číslo: 335



QUOTE(Benik3 @ 8.7.2011 12:49) *
Ja litam s timhle. Uz je to trosku rychlejsi, daji se s tim delat i nejake ty akrobaticke kousky ale musim rict, ze ovladat letadlo je hodne tezky.
Lital jsem s mini 3ch a 4ch vrtulnikem a oboji mi slo ovladat daleko rychlejs. Ale s velkym modelem by to asi taky bylo neco jinyho.

tak to ano, to uz nieje EasyStar biggrin.gif podla seba by som povedal, ze helina je o dost tazsia na ovladanie ako lietadlo, no ale kazdemu sedi nieco ine, vsak... smile.gif
inac nemas s tym modelom problemy so stabilitou pri nizkych rychlostiach? lebo povacsinou to tak u dolnoplosnikov byva

QUOTE(Dejw Cz @ 8.7.2011 13:47) *
Ten tricoper s kamerou a přenosem hned na zem je opravdu, opravdu skvělý... Začíním o tom vážně uvažovat, ale ty prachy za to... Nu začnu šetřit biggrin.gif

Jaký má asi dosah jak ovládání tak přenos vodea?

no ovladanie sa klasicky pohybuje nieco cez kilometer, zalezi od vysielacky ale....
o dosahu videa hovori vykon vysielaca, co sa pohybude od 10mW az po 10 a viac watov, no ale to uz je trochu extrem smile.gif napr taky 200mW vysielac chytis zo setovou antenou na 800m, ak mas smerovu antenu, tak dosah sa zdvojnasoby, ale v tomto pripade mozes lietat iba pred antenou prijimaca. Samozrejme ak si kupis alebo urobis presne odladenu antenu na tu ktoru frekvenciu, tak dosah sa niekolkonasobne zvacsi. Zabudol som este spomenut frekvencie ktore sa na to pouzivaju. Takze zacina to od 900Mhz (v tomto pasme vysielaju aj mobilny operatory, cize castokrat vznika interferencia a klesne kvalita prijmu alebo sa moze az uplne strait... u nas na slovensku je tato frekvencia na volne vyuzivanie zakazana) potom je to 1,3Ghz (tuto frekvenciu zas pouziva armada cize je tiez zakazana pre nas smrtelnikov) potom je tu 2,4Ghz (volne dostupna najcastejsie pouzivana frekvencia, ale ma jednu obrovsku nevyhodu, ze v sucasnosti uz vacsina vysielaciek pracuje na tejto frekvencii, takze nieje vyhodne ju moc pouzivat, pretoze vznika interferencia) a posledna 5,8Ghz (volne dostupna frekvencia, nevznika takmer ziadna iterferencia cize toto sa javi v nasich podmienkach ako najlepsia frekvencia na prenos). Este spomeniem, ze cim vyssia frekvencia, tym je prenos citlivejsi na prekazky. No a teraz to zaklincujem tym, ze na Slovensku je povoleny max vysielaci vykon 25mW na frekvenciach 2,4 a 5,8Ghz. Cize je to prd platne kedze dosah je par desiatok az niejaka ta stovecka metrov dry.gif Samozrejme toto plati u tych lacnejsich cinskych zariadneniach, kde cinanko montuje rovnaku antenu bez ohladu na presnu frekvenciu. Takze ak nieco taketo chcete u nas legalne vyuzivat a mat aspon aky taky dostacujuci dosah, neostava vam nic ine iba si kupit poriadny kvalitny 25mW system ktory vyjde na 100-ky ?? alebo kupit lacnejsi 25mW cinsky system a Do It Yourself presne "odstrihnut" a vyladit vlastnu antenu.
BTW: rekord v takto na dialku cez kamerku ovladanom modeli je nieco cez 84 Km biggrin.gif no ale to uz mali ine anteny a len jednosmerny listok wink.gif
PS: ja planujem kupit 200mW a dufat ze mi na to nepridu ti nasi zeleny Slovakia.gif
------------
inac suciastky prisli az dneska, ale tak pocitam, ze za dake 2 dni to budem mat komplet hotove smile.gif potom sem pridam niejake to video z vtacej perspektivy biggrin.gif


--------------------
Ak to nejde naplno, nech to nejde vôbec !!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Džejár
příspěvek 9.7.2011 21:31
Příspěvek #18


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 697
Registrován: 30.5.2009
Člen číslo: 337



Jsem rád že je tu víc stejně postižených thumbsup_anim.gif
Já začínal s raketama, ale jak jsem chtěl větší narazil jsem na nedostatek motorů, škoda dřív se u nás vyráběli alespon 40Ns, ale po pádu režimu...a to jsme byli docela raketová velmoc, Takže můj největší výtvor na 3 desítky
Přiložený obrázek

Pak jsem dělal házedla, nějaký větroně. Jednou k vánocům jsem dostal stavebnici LEON od Svoru, můj první rádiák, časem jsem ho předělal na elektrovětron.
Podle RCmodelů jsem postavil Pylon 400 ale z polystyrenu, na můj první stříďák. Dále jsem měl DragonFly od VA models a na tom jsem se naučil docela řídit letadla.
Asi dva roky mám ALKu 13 od Reichardmodels, s ní se příjemně letá, umí být dost rychla, ale i pěkně klouže.
Taky jsem měl konečně "velké" éro, Mentora o Multiplexu rozpětí 1,63m.
Pak indorový mini dvourotorový vrtulník ale s již dospělým cyklickým řízením a gyrem.
Auto jsem měl v dětství hračkové, teď mám bugynu RisingStorm od Tamiye, nedávno prodělala upgrade na stříďák, jezdí to pěkně.
Vždycky se mi líbili lodě, jako malej jsem měl lod poháněnou motorem na CO2 na pylonu s klasickou vrtulí.
Když už jsem měl rádio, tak jsem dostal trup od p.Macháněho Shark. Dal jsem do toho motor Palička, a se sedmičlánkem to jezdilo nádherně, akorát se mi ho povedlo loni z blbosti utopit. To byl impuls k dodělání FLASHe od stejného výrobce co mi doma ležel asi dva roky, protože jsem nevěděl co a jak udělat. Dneska už jezdí, tak 65-70 za hodinu, motor 3656, regl 120A, čtyřčlánek 5800, odběr tak kolem 100A, no při delce asi 90 cm a váze 2 kg docela mazec, ale už mě svrbí ruce a chtěl bych něco většího tak 1,2 metru dva motory, příkon přes 4 kW.
Takže asi tak.


--------------------
Fenix PD20, Romisen RC-T5@4x XM-L T6 2B mod, Quark Mini CR2
Samsung ICR 3000mAh, iCharger 106B-plus 250W 6s Balance/Charger
iCharger 3010B 1000W 10s 30A
iCharger 4010 DUO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wooferx
příspěvek 15.7.2011 01:11
Příspěvek #19


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 343
Registrován: 26.11.2009
Bydliště: Liberec
Člen číslo: 465



Teda ty tri/quad helikoptéry se mi taky líbí wink.gif

Já mám akorát pidi helikoptérku na IR ovládáním z DX za 25 dolarů smile.gif Dosah má malý (pouze na doma), ale poměr cena/ovladatelnost solidní: Viz druhá půlka videa.
A jestli počítáte do modelařiny i autíčka, tak zde je můj RC monster. PS: schávlně kdo uhedne kolika LED byla nasvícená noční scéna v závěru videa wink.gif
Přiložený obrázek
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jonit
příspěvek 15.7.2011 17:47
Příspěvek #20


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 76
Registrován: 21.5.2009
Bydliště: Liptovsky Hradok / ZA
Člen číslo: 335



QUOTE(wooferx @ 15.7.2011 02:11) *
schávlně kdo uhedne kolika LED byla nasvícená noční scéna v závěru videa wink.gif

Tipujem, 3x XP-G ? smile.gif

---------------
Inac moj Tri je uz dokonceny smile.gif tu su niejake fotky


--------------------
Ak to nejde naplno, nech to nejde vôbec !!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

14 Stránky V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 členů čte toto téma (2 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 28.3.2024 - 15:05