IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

4 Stránky V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> poraďte prosím s výběrem
Filiiipek
příspěvek 27.8.2013 16:23
Příspěvek #1


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 12
Registrován: 24.8.2013
Člen číslo: 15 250



Zdravím vespolek,

rozhodl jsem se pořídit si novou resp první pořádnou svítilnu. Trochu jsem se tady rozkoukával a tak nějak jsem pochopil že asi nejlepší je LED a Xenon spíše ne. Opravte mě pokud se pletu.

Nároky nijak zvláštní nemám. Aby dobře svítila, měla víc režimů, byla do kapsy, baterka něco vydržela a dala se měnit a byla nabíjecí. Používat ji budu spíše příležitostně na nočních keškách takže nechci nic moc drahýho ale ani žádnej levnej šunt. Strop je tak 3000.

Kamarád má a radil mi LEDWAVE MTL DEFENSER-1 která mi přijde úžasná ale nemám s čím srovnávat ale přišlo mi že svítí opravdu dobře.

Pak jsem našel firmu Lemax a její prezentace a svítilny mi přišli taky dobré ale jsem laik tak nedokážu rozeznat kvalitu od naleštěné bídy.

Potom jsem našel Fenix RC10 R5 nebo Fenix TK35 Premium U2 a jiné jejich modely vypadají taky dobře.

Dál jsem si všiml reklamy na Olight S15 Baton kterou vychvalují a cena mi přijde opravdu nízká pokud není vykoupena kvalitou.

Takže budu rád za každou radu a nejlépe tip na konkrétní model. Díky moc. Filip

Tento příspěvek byl editován Filiiipek: 27.8.2013 16:24
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Benik3
příspěvek 27.8.2013 16:33
Příspěvek #2


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 557
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



3000 je slušný strop, takže za to dostaneš opravdu slušnou svítilnu smile.gif

Fenix a Olight jsou supr svítilny po všech stránkách wink.gif
Co se týče napájení, pokud ti nevadí použití li-ion tak určitě jít do nich (nejrozšířenější 18650)

Pozn. k té LEDWAVE, neuvádí použitou LED ale podle výkonu 115lm asi Cree XR-E, což už je dnes zastaralé, taková XM-L2 dokáže dát 600-800lm wink.gif

Výběr přesného typu nechám na ostatních, přímé zkušenosti s těmito dražšími kousky bohužel nemám crying_anim.gif

Tento příspěvek byl editován Benik3: 27.8.2013 16:34
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Filiiipek
příspěvek 27.8.2013 16:57
Příspěvek #3


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 12
Registrován: 24.8.2013
Člen číslo: 15 250



díky za info. použití lion mi nevadí spíše naopak. nemá paměťovný efekt tak jsem si myslel že je lepší.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Benik3
příspěvek 27.8.2013 19:03
Příspěvek #4


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 557
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



No ono to s tím paměťovým efektem taky není tak horké, ale hlavně má daleko vyšší energetickou hustotu a možnost vyšších vybíjecích proudů (i když dneska ty Eneloopy taky umí dát dost)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MaofKO
příspěvek 27.8.2013 19:06
Příspěvek #5


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 811
Registrován: 30.12.2010
Bydliště: BpB, SK
Člen číslo: 830



Mám Olight S20 dennodenne pri sebe, je to to isté čo S15, len na 18650. Moje najobľúbenejšie svetlo, môžem len odporučiť. Tu som písal aj recenziu.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Filiiipek
příspěvek 28.8.2013 08:57
Příspěvek #6


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 12
Registrován: 24.8.2013
Člen číslo: 15 250



díky. ta s20 vypadá fajn. snad někdo ještě něco poradí
Go to the top of the page
 
+Quote Post
krtek
příspěvek 28.8.2013 09:57
Příspěvek #7


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 271
Registrován: 25.7.2008
Bydliště: Praha
Člen číslo: 113



Vitej, ja bych ti poradil kouknout se treba na kronium.cz nebo svitilny.eu popr. ledshop.cz pokud to chces kupovat v ceskych lesich a hajich. Jsou to spriznenci tohohle fora a vidame se i na srazech, tak jestli extra nepospichas, doraz na nejaky sraz. Ja mam v planu nejaky v brzke dobe. Ale tyka se to vetsinou Prahy, tak zalezi jake mas moznosti. Na srazu si toho budes moct osahat a vyzkouset hodne. Benik ti muze poreferovat. Jinak ti poradim kouknout se treba i na nejake porovnavaci video, ktera jsou vetsinou odeme i s popiskami. Najdes je v threadu srazy, ale videa mam ruzne po danych tematech.
Ale k tematu, jak psal Benik, tak Fenixem nebo Olightem vubec chybu neudelas. Ja mam treba stary Fenix L2D a stale porad bezproblemove funguje. To jen pro predstavu zivotnosti (cca 4roky jestli se nepletu). Pak si jen vybrat zda Liion nebo Nimh. Liion maji samozrejme vyhodu hlavne v kapacite a moznosti vetsiho odebiraneho proudu = ziveni naplno treba xml, ale Eneloopy samozrejme udelaji taky brutalne luxusni sluzbu (ja se divil, ze mi neshoreli pri odberu okolo 2A a porad zijou).


--------------------
Fenix: L2D, P1D a konečně jupíííí i HP10 (+ Diffuser AD03), E11, TK75 verze s XML2 U2, BT20
Solarforce: L900
Powerlight ala tržnice Sapa DX upgrade na XPG Hi CRI s li-ion 18650
Blancfire 001: KRT007 XM-L U2 KD SO
MGLite: X-Thrower XML U2
Tank 007: TK-737 Upgrade XPG R4 + nový driver
Olight: M3X
Lumintop: TD15 upgrae XPG Hi CRI
Zebralight: SC50w, H51W
TrustFire: X6 tuting Blancman XML2 T6 příjemně teplá
Spark: ST6-500CW
ITP: A3 XPG R5
SmallSun: ZY T13
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Filiiipek
příspěvek 28.8.2013 12:16
Příspěvek #8


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 12
Registrován: 24.8.2013
Člen číslo: 15 250



díky krtku ale bohužel se tím nemůžu tak do hloubky zabývat. jsem jen uživatel, nikoliv nadšenec a proto si rád poslechnu klidně konkrétní modely které mi doporučíte na základě svých zkušeností. sám asi vybrat nedokážu resp dokážu ale chci do toho malinko vidět. taky pokud víte o nějaké kamené prodejně tak si tam zajdu a chci to rozlousknout do konce týdne. já svůj čas trávím na pravděpodobně sesterským foru chronomag a kdyby se ze mě stal ještě fotonmag(or) to už bych asi nedal :-)

Tento příspěvek byl editován Filiiipek: 28.8.2013 13:04
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Filiiipek
příspěvek 28.8.2013 13:14
Příspěvek #9


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 12
Registrován: 24.8.2013
Člen číslo: 15 250



hledám a hledám. nechápu ale jednu věc. často se píše že nejvýkonější led je Cree XM-L2 U2 ale nechápu proč dvě svítilny který ho mají má každá jiný počet lumenů.

např http://www.kronium.cz/led-svitilny-fenix/t...2/prod_801.html má 680 a

http://www.svitilny.eu/svitilny-eagletac/t...2/prod_451.html má 980?

Čím je to dané? ale hlavně mám se na ten parametr vůbec dívat?

pak mám ještě dotaz jestli nějaký výrobce dělá i jiné než černé. nejraděj reflexní barvy. ta mi přijde užitečnější v lese až ji budu hledat na zemi. díky

Tento příspěvek byl editován Filiiipek: 28.8.2013 13:16
Go to the top of the page
 
+Quote Post
krtek
příspěvek 28.8.2013 14:53
Příspěvek #10


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 271
Registrován: 25.7.2008
Bydliště: Praha
Člen číslo: 113



QUOTE(Filiiipek @ 28.8.2013 14:14) *
hledám a hledám. nechápu ale jednu věc. často se píše že nejvýkonější led je Cree XM-L2 U2 ale nechápu proč dvě svítilny který ho mají má každá jiný počet lumenů.

např http://www.kronium.cz/led-svitilny-fenix/t...2/prod_801.html má 680 a

http://www.svitilny.eu/svitilny-eagletac/t...2/prod_451.html má 980?

Čím je to dané? ale hlavně mám se na ten parametr vůbec dívat?

pak mám ještě dotaz jestli nějaký výrobce dělá i jiné než černé. nejraděj reflexní barvy. ta mi přijde užitečnější v lese až ji budu hledat na zemi. díky


Filipe, ja to nemyslel byt osvicen. Ten sraz neni jen pro vyvolene fotonmagory, ale pro kazdeho, kdo by treba rad vybral nejakou svitilnu, nebo aspon pochopil rozdil mezi nimi.
K veci. XML-L2 U2 je opravdu dneska nej nej ledka, ktera se pisni velice peknym vykonem. Ale zalezi na vyrobci co a jak nastavi a kolik do ni pusti proudu. Nekdo treba ten vykon vyuzije ale kvuli prehrati omezi napr na pul hodiny (Fenix) nebo to proste zene jak se da, ale tolik aby se neprehrala. Nelekej se toho opaku co pises ty. Delaji to snad vsichni co znam. Ale treba moje nova TK75 je na max 2900lm omezena na pul hodinky a pak se prepne na Hi (1200lm mam novejsi verzi). Takze spis zalezi kolik toho svetla naraz opravdu chces. Obe svitilny jsou dobra volba. Co se tyce fenixe, tak napis na kronium a tam ti radi take ukazou a poradi. Je to Rimska 22 jestli se nepletu. Takova zluta budova s velkymi sklenenymi okny.
Treba priklad, kamarad tek kupoval Fenixe LD41 na 4xAA s difuzerem ktery si musel malicko doupravit ale je to naprosto bombova svitilna. Ale jak jsme tu uz psali, obe stranky prodavaji velice vyborne svitilny co se tyce kvality. Jaky preferujes napajeni? AA nebo Liion?


--------------------
Fenix: L2D, P1D a konečně jupíííí i HP10 (+ Diffuser AD03), E11, TK75 verze s XML2 U2, BT20
Solarforce: L900
Powerlight ala tržnice Sapa DX upgrade na XPG Hi CRI s li-ion 18650
Blancfire 001: KRT007 XM-L U2 KD SO
MGLite: X-Thrower XML U2
Tank 007: TK-737 Upgrade XPG R4 + nový driver
Olight: M3X
Lumintop: TD15 upgrae XPG Hi CRI
Zebralight: SC50w, H51W
TrustFire: X6 tuting Blancman XML2 T6 příjemně teplá
Spark: ST6-500CW
ITP: A3 XPG R5
SmallSun: ZY T13
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Benik3
příspěvek 28.8.2013 16:13
Příspěvek #11


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 557
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



No uvidíš, já chtěl taky původně jenom vyměnit driver ve svítilně a kde jsem skončil biggrin.gif

Jinak koukám že vybíráš tedy svítilny s li-ion. Nezapomeň tedy, že musíš ještě dokoupit ty akumulátory (v současné době mají 18650 nejvyšší kapacitu 3400mAh - články Panasonic NCR18650B) a nabíječku, zde asi mohu za většinu lidí doporučit Nitecore Intellicharger i2/i4 (podle slotů na baterie)...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
krtek
příspěvek 28.8.2013 19:15
Příspěvek #12


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 271
Registrován: 25.7.2008
Bydliště: Praha
Člen číslo: 113



QUOTE(Benik3 @ 28.8.2013 17:13) *
No uvidíš, já chtěl taky původně jenom vyměnit driver ve svítilně a kde jsem skončil biggrin.gif

Jinak koukám že vybíráš tedy svítilny s li-ion. Nezapomeň tedy, že musíš ještě dokoupit ty akumulátory (v současné době mají 18650 nejvyšší kapacitu 3400mAh - články Panasonic NCR18650B) a nabíječku, zde asi mohu za většinu lidí doporučit Nitecore Intellicharger i2/i4 (podle slotů na baterie)...

To s tim driverem bylo na me vid? Vis co se rika, kdyz nevis tak oboji. Takze delam jak nove svetlo, tak sem koupil Fenixe a TK75 II je fakt bomba. Uz mam zas natocenou Visnovku tak po strihu to sem dam. V te hlavni chodbe bylo 1200lm akorat.
Filipe investice do 2 Panasonicu je sice vyssi ale jsou to perfektni clanky. Muzes i levnejsi variantu EagleTec. Myslim ze na kroniu je maji. Plus jak pise Benik podle clanku si vybrat intellicharger podle poctu clanku (2 nebo 4). Ty 3k chces predpokladam investovat celkove?



--------------------
Fenix: L2D, P1D a konečně jupíííí i HP10 (+ Diffuser AD03), E11, TK75 verze s XML2 U2, BT20
Solarforce: L900
Powerlight ala tržnice Sapa DX upgrade na XPG Hi CRI s li-ion 18650
Blancfire 001: KRT007 XM-L U2 KD SO
MGLite: X-Thrower XML U2
Tank 007: TK-737 Upgrade XPG R4 + nový driver
Olight: M3X
Lumintop: TD15 upgrae XPG Hi CRI
Zebralight: SC50w, H51W
TrustFire: X6 tuting Blancman XML2 T6 příjemně teplá
Spark: ST6-500CW
ITP: A3 XPG R5
SmallSun: ZY T13
Go to the top of the page
 
+Quote Post
spachal
příspěvek 28.8.2013 22:17
Příspěvek #13


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 469
Registrován: 4.9.2010
Bydliště: Karlovy Vary
Člen číslo: 704



Muj osobni nazor: neutracel bych na zacatek tri litry, spise zkusil koupit neco levnejsiho :] .. Takovy SkyRay Kung (ano, Kung, pripadne Kong :] ..) se ctyrmi XLM U2, na 4x18650, k tomu kvalitni 18650 panasonic a nitecore i4 a svetla bude dost .. TK75 s U2 je sice krasne svetlo, ale s bateriemi a nabijeckou si clovek musi jeste setsakra priplatit ..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Benik3
příspěvek 28.8.2013 23:19
Příspěvek #14


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 557
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



Jasně, připlatíš si, ale máš jistotu, že do toho světla nemusíš šáhnout a zkrátka vydrží. Ať už vypínače, nebo driver, kterej je navíc u těhle značek s účinností i kvalitou úplně někde jinde...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Filiiipek
příspěvek 29.8.2013 09:56
Příspěvek #15


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 12
Registrován: 24.8.2013
Člen číslo: 15 250



Tak to vemu postupně.

krtek na fotonmagu jsou lidi osvícení a na chronomagu dostali chronobundus :-) Mě stačí ten chronobundus. Na sraz bych klidně zašel ale nemám čas ani na naše hodinkový srazy a těm bych dal vždycky přednost.

Co se týče kolik chci světla tak to nevím. Nedokážu to nijak změřit ale to jak svítila kamarádova Ledwave tak to mi bohatě stačí. To kronium určitě navštívím a nejspíši tam koupím. Preferuji li-on ale sám nevím proč. AA jsou normální tužkovky? Já bych chtěl raděj nabíjecí a li-on nemá paměťový efekt.

Benik já jsem myslel že se kupuje svítilna už s baterkou nebo teda u některých modelů jsem to asi četl. Možná ale jen psali co tam pasuje.

krtek jo ty 3 chci celkově. takže jestli tomu rozumím koupím si svítilnu za 2 a zbytek budou baterky a nabíječka. Nedělá se přímo svítilna do které strčím drát jak do mobilu abych nemusel vydělávat baterky? To by mi asi vyhovovalo.

spachal moc nerozumím tomu co jsi napsal. chápu že je asi lepší začít při zemi a něco se o tom naučit stejně jak to radíme na chrnmg ale já jsem opravdu jen uživatel, elektřině vůbec nerozumím a osvícený ze mě snad nemude :-) TK 75 nechci to je už přes limit a je na mě velká. Chci něco do kapsy. Díky

Ted koukám na Kronium a tam mají asi jen Féníx že? Není nejaká prodejna kde mají i Eagletac a Oligt? nejlíp kde mají všechny značky na jednom místě :-)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Benik3
příspěvek 29.8.2013 13:35
Příspěvek #16


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 557
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



Nejsem si jist, ale Fenix asi dělal svítilnu s vestavěným akumulátorem.

Nejlepší je asi podívat se přímo na stránky Fenixe, Olight, Eagletac zvlášť, máš jistotu, že se koukneš opravdu na všechny typy svítilen smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepik
příspěvek 29.8.2013 22:59
Příspěvek #17


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 405
Registrován: 31.7.2008
Člen číslo: 117



QUOTE(Filiiipek @ 29.8.2013 10:56) *

Píšeš, že se v tom neorientuješ, ale výběr sis překvapivě zůžil na zmíněné tři značky, pročpak?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
krtek
příspěvek 29.8.2013 23:06
Příspěvek #18


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 271
Registrován: 25.7.2008
Bydliště: Praha
Člen číslo: 113



QUOTE(Benik3 @ 29.8.2013 14:35) *
Nejsem si jist, ale Fenix asi dělal svítilnu s vestavěným akumulátorem.

Nejlepší je asi podívat se přímo na stránky Fenixe, Olight, Eagletac zvlášť, máš jistotu, že se koukneš opravdu na všechny typy svítilen smile.gif

Tohle je asi nej řešení, ale jinak napiš adminovi tohohle fóra - Jiříkovi, ten je hlavou svitilny.eu a má tam více značek, třeba i docela slušný ArmyTec. Fenix dělá něco takového např RC15 ale ta je dáááleko přes 3k. Jinak např Sanyo (v budoucnu Panasonic) Eneloop jsou klasické tužkové baterky AA (nebo klidně i AAA), které mají malé samovybíjení a dokážou dát taky pěkné proudy. Proto jsem psal o té Fenix LD41. Samozřejmostí je napájení jakýchkoliv tužkovek ale obyčejné ti to neutahnou. Alkalické nebo nabíjecí ano.

Když to shrnu, jak psal Benik, jukni na stránky, vyber a nejlépe když se stavíš v kroniu nebo se domluvíš na sítilny.eu. Ale do 3k seženeš super světlo. Ideálně pokud chceš něco normálního tak okolo 500lm je to dostačující až až. Ale samozřejmě jako nemocný napíšu, že světla není nikdy dost. Ale těch 500lm je do lesa na kešky a podobně luxus. Tu TK75 mám hlavně do podzemí a na pořádné posvícení, psal jsem o ní jen jako o příkladu kvality a funkčnosti Fenixe a jemu podobných značek.

Jinak konkrétně když bych počítal investici do baterek a nabíječky tak bych možná volil PD35.


--------------------
Fenix: L2D, P1D a konečně jupíííí i HP10 (+ Diffuser AD03), E11, TK75 verze s XML2 U2, BT20
Solarforce: L900
Powerlight ala tržnice Sapa DX upgrade na XPG Hi CRI s li-ion 18650
Blancfire 001: KRT007 XM-L U2 KD SO
MGLite: X-Thrower XML U2
Tank 007: TK-737 Upgrade XPG R4 + nový driver
Olight: M3X
Lumintop: TD15 upgrae XPG Hi CRI
Zebralight: SC50w, H51W
TrustFire: X6 tuting Blancman XML2 T6 příjemně teplá
Spark: ST6-500CW
ITP: A3 XPG R5
SmallSun: ZY T13
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mickielli15
příspěvek 30.8.2013 00:39
Příspěvek #19


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 894
Registrován: 24.5.2008
Bydliště: České Budějovice, Brno.
Člen číslo: 89



Ahoj, pokud chceš - jak jsi psal - svítilnu s integrovaným nabíjením (které má výhody i nevýhody), tak mě napadá třeba TOTO - tady Ti odpadá nákup nabíječky a článků. Navíc si můžeš koupit i tento
náhradní akumulátor a jsi přesně na cenovém limitu.

Další nabíjecí kvalitní svítilna je třeba TUHLETA - ta má možnost v budoucnu dokoupit dva 18650 články a nahradit jimi vestavěný akumulátor od výroby...

... ještě dva hybridy, které normálně používají články 18650, ale nemusíš kupovat nabíječku, protože jdou taky nabíjet přímo ve svítilně: TATO, nebo TATO.

... jen chci doplnit, že všechny značky zde uvedené mají obecně vysokou kvalitu. Dále, články 18650 (orig. Panasonic s vysokou kapacitou) kupuju zásadně ZDE - cena za dva kusy špičkových 18650 v bezproblémovém obchodě, dodávka za cca 12dní.



.. pokud chceš pohon na li-ion 18650ky, tak je samozřejmě celý mrak možností. Ale vzhledem k tomu, že jsi zmínil, že by se Ti líbila myšlenka přímého nabíjení ve svítilně, nedalo mi nedoporučit něco z takovéhoto soudku. Mimochodem, tyto svítilny jsou výkonem na HONY vzdálené Tebou zmiňované LEDWAVE, to je jiný svět, ve kterém Tě tímto vítáme biggrin2.gif Šťastnou ruku přeju wink.gif

Tento příspěvek byl editován mickielli15: 30.8.2013 00:43


--------------------
Ach jo, potřeboval bych asi osvětlení stadionu do kapsy (na 1xaaa) s výdrží 20 hodin, low režimem 4000lm a focusem. Zatím jsem na tomto:
Sipik SK-68 Q3 ---- FENIX E01 blue-----
Fenix LD01 Sainless Steel "mazel edition" ----- MTE-M3 2I (MC-E) optika-kolimátor ----- Eagletac T20C2 R2 ----- Lumintop L1A ----- Tank007 tk-737 Q3 zoom 18650/3xAAA. ---- UF WF-900 5xQ5 1000lm ---- XENO E03 XM-L NW ---- FENIX HL21 R3 yellow ---- KD RQ 07 XM-L ---- KD Angle Q5 ---- DRY 3x XM-L CW
Nabíječka šmejd NiMH, super Li-ion PILA IBCT
.
Potrava 18650 Trust yellow-red-black DX, 12x Sanyo+Panasonic z notebooků, AW 2600, 14500 Trust yellow-red-black, AA+AAA Recyko, Eneloop, Eneready, Arctic Power, Tronic, GP atd atd...

PŘEJI SLUNCE V BUSHI :-)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pro nově příchozí - neberte nás flashaholiky vážně, my vás zatím taky vážně neberem. Vzájemně se začnem brát vážně, jakmile do toho taky spadnete, což většinou netrvá dlouho :-)))
Go to the top of the page
 
+Quote Post
krtek
příspěvek 30.8.2013 12:37
Příspěvek #20


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 271
Registrován: 25.7.2008
Bydliště: Praha
Člen číslo: 113



QUOTE(mickielli15 @ 30.8.2013 01:39) *
Ahoj, pokud chceš - jak jsi psal - svítilnu s integrovaným nabíjením (které má výhody i nevýhody), tak mě napadá třeba TOTO - tady Ti odpadá nákup nabíječky a článků. Navíc si můžeš koupit i tento
náhradní akumulátor a jsi přesně na cenovém limitu.

Další nabíjecí kvalitní svítilna je třeba TUHLETA - ta má možnost v budoucnu dokoupit dva 18650 články a nahradit jimi vestavěný akumulátor od výroby...

... ještě dva hybridy, které normálně používají články 18650, ale nemusíš kupovat nabíječku, protože jdou taky nabíjet přímo ve svítilně: TATO, nebo TATO.

... jen chci doplnit, že všechny značky zde uvedené mají obecně vysokou kvalitu. Dále, články 18650 (orig. Panasonic s vysokou kapacitou) kupuju zásadně ZDE - cena za dva kusy špičkových 18650 v bezproblémovém obchodě, dodávka za cca 12dní.



.. pokud chceš pohon na li-ion 18650ky, tak je samozřejmě celý mrak možností. Ale vzhledem k tomu, že jsi zmínil, že by se Ti líbila myšlenka přímého nabíjení ve svítilně, nedalo mi nedoporučit něco z takovéhoto soudku. Mimochodem, tyto svítilny jsou výkonem na HONY vzdálené Tebou zmiňované LEDWAVE, to je jiný svět, ve kterém Tě tímto vítáme biggrin2.gif Šťastnou ruku přeju wink.gif

Já jí úplně přehlédl, tys měl vždycky přehled smile.gif Sem rád že jsi tu zase s námi. Slouho ses tu neukázal.


--------------------
Fenix: L2D, P1D a konečně jupíííí i HP10 (+ Diffuser AD03), E11, TK75 verze s XML2 U2, BT20
Solarforce: L900
Powerlight ala tržnice Sapa DX upgrade na XPG Hi CRI s li-ion 18650
Blancfire 001: KRT007 XM-L U2 KD SO
MGLite: X-Thrower XML U2
Tank 007: TK-737 Upgrade XPG R4 + nový driver
Olight: M3X
Lumintop: TD15 upgrae XPG Hi CRI
Zebralight: SC50w, H51W
TrustFire: X6 tuting Blancman XML2 T6 příjemně teplá
Spark: ST6-500CW
ITP: A3 XPG R5
SmallSun: ZY T13
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stránky V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 30.5.2024 - 18:11