IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

4 Stránky V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> baterie pro notebooky
Benik3
příspěvek 13.8.2011 18:18
Příspěvek #41


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 553
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



To uz jsme nekde resili, ze u li-ion se bere vetsinou jeden cyklus jako dodani plne kapacity, ale je jedno jestli nekolika nebo jednim nabitim.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vlkodlak
příspěvek 14.8.2011 16:58
Příspěvek #42


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 127
Registrován: 25.6.2010
Člen číslo: 666



Já mám osobně na zacházení s Lion a Lipol vlastní názor cool.gif . Lipol baterku v mobilu má už 4 roky, nabíjím při 10% do plna a pořád vydrží týden. Stejně se chovám po výměně i k baterii v Ntb. Začít dobíjet při 10% procentech a po dobití odpojit ze sítě. Po dvou a něco letech 85% kapacity. Původní jsem nabíjel v půlce a nechával připojený na nabíječce. Po pul roce baterie vydržela už jenom 15 minut místo 2h. Takže toť můj názor na lithium
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ajo
příspěvek 19.11.2011 11:28
Příspěvek #43


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 668
Registrován: 12.9.2009
Člen číslo: 394



Pani aku nasu firmu by ste mi doporucili na kupenie akupacku? Bateria na delli zacina odchadzat po tretom roku (wear 33%),ledva vydrzi 1.5hod.
Chcem kupit nieco ultimatne,aspon 3hod+. Hladam firmu,ktora mi preda akupack z najlepsimi clankami ake existuju (Panasonc NCR?)
Pocul som o Avacome,ale su aj dost drahi.
Do vl;astneho repasu sa mi nechce,pretoze viem aka je to krvava praca rozdelat plastove puzdro a vobec daju sa kupit NCR s nabodovanymi kontaktnymi pasikmi?


--------------------
Tiablo A9S + zoom optika@Q5 Spiderfire 2-mode@SSC P7 Ultrafire 502B@R2 X2000@P4 MAG 2C + 52mm asferika s kadecim

a vidiet aj v tme
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Benik3
příspěvek 19.11.2011 11:31
Příspěvek #44


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 553
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



NCR s nabodovanymi plechy se daji koupit napr. na HKequipment.
Ted jenom jestli jsou lepsi Samsung nebo Panasonic. Kazdy maji trochu jinou krivku vyijeni.
Pokud si dobre pamatuju, tak Samsung ji ma plossi, takze by byli asi vhodnejsi. I NCR podle me nevyuzijes celou kapacitu, protoze se to nevybije az do tech povolenych 2,5V...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ajo
příspěvek 19.11.2011 11:36
Příspěvek #45


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 668
Registrován: 12.9.2009
Člen číslo: 394



QUOTE(Benik3 @ 19.11.2011 11:31) *
NCR s nabodovanymi plechy se daji koupit napr. na HKequipment.
Ted jenom jestli jsou lepsi Samsung nebo Panasonic. Kazdy maji trochu jinou krivku vyijeni.
Pokud si dobre pamatuju, tak Samsung ji ma plossi, takze by byli asi vhodnejsi. I NCR podle me nevyuzijes celou kapacitu, protoze se to nevybije az do tech povolenych 2,5V...


Suhlas ide mi o rovnomernejsiu krivku.Pozeram, ze avacom pouziva Samsungy.Rozmyslam o tomto. Len ta vaha sakra.


--------------------
Tiablo A9S + zoom optika@Q5 Spiderfire 2-mode@SSC P7 Ultrafire 502B@R2 X2000@P4 MAG 2C + 52mm asferika s kadecim

a vidiet aj v tme
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mickielli15
příspěvek 19.11.2011 23:40
Příspěvek #46


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 894
Registrován: 24.5.2008
Bydliště: České Budějovice, Brno.
Člen číslo: 89



Nedávno jsem koupil baterii na můj Probook, jelikož mi baterie z miulého NTB vydržela rok a půl a v současném rok. Koupil jsem tuto a jsem moc spokojenej. Výdrž je při stejné kapacitě dokonce o trošku lepší než byl originál.
A jelikož z minulého NTB se mi vyklubalo šest dodnes sloužících Samsungů 18650, tak jsem to samé udělal i s touto a světe div se, šest dalších (pro svítilny) funkčních článků Sanyo 18650 je na světě... thumbsup_anim.gif

edit - vím, že existují firmy, které dělají repase NTB baterií, ať už Panasonicama, Sanyo nebo Samsungama 18650, ale tahle baterie vyšla na 960kč, tak jsem se na repasi vykašlal...

Tento příspěvek byl editován mickielli15: 19.11.2011 23:41


--------------------
Ach jo, potřeboval bych asi osvětlení stadionu do kapsy (na 1xaaa) s výdrží 20 hodin, low režimem 4000lm a focusem. Zatím jsem na tomto:
Sipik SK-68 Q3 ---- FENIX E01 blue-----
Fenix LD01 Sainless Steel "mazel edition" ----- MTE-M3 2I (MC-E) optika-kolimátor ----- Eagletac T20C2 R2 ----- Lumintop L1A ----- Tank007 tk-737 Q3 zoom 18650/3xAAA. ---- UF WF-900 5xQ5 1000lm ---- XENO E03 XM-L NW ---- FENIX HL21 R3 yellow ---- KD RQ 07 XM-L ---- KD Angle Q5 ---- DRY 3x XM-L CW
Nabíječka šmejd NiMH, super Li-ion PILA IBCT
.
Potrava 18650 Trust yellow-red-black DX, 12x Sanyo+Panasonic z notebooků, AW 2600, 14500 Trust yellow-red-black, AA+AAA Recyko, Eneloop, Eneready, Arctic Power, Tronic, GP atd atd...

PŘEJI SLUNCE V BUSHI :-)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pro nově příchozí - neberte nás flashaholiky vážně, my vás zatím taky vážně neberem. Vzájemně se začnem brát vážně, jakmile do toho taky spadnete, což většinou netrvá dlouho :-)))
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Benik3
příspěvek 20.11.2011 01:32
Příspěvek #47


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 553
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



Hlavne bacha na ty repasy. je dulezite, aby v te firme take restartovali a spravne prenastavili ridici chip.
Uz jsem cet i prispevky o tom, ze pouze vymenili aku, ale chip nechali a on se sam neresetoval, takze to i s novymi clanky hlasilo spatny stav...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vědátor
příspěvek 20.11.2011 09:01
Příspěvek #48


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 985
Registrován: 11.4.2008
Bydliště: Jeseník n.O.
Člen číslo: 51



Už jsem dvakrát repasoval, dvakrát jsem neresetoval. Samosřejmě, že po výměně si to myslelo, že jsou články vybité, takže je do dobilo. Po dvou cyklech už mám o 50% více než předrepasovaný stav. Tak nevím jak je to s resetem rolleyes.gif

(pravda je, že se to musí vybít - mě se to vždycky zasekne na 2% a tam to setrvává dokud napětí neklesne pod určitou mez, potom to zvětší reálnou kapacitu a dojede to na zbytek kapacity co si myslí .. tak by bylo možné trochu oživit staré články, protože co jsem je po první repasi vyndal, tak kapacitu měly docela velkou)

Tento příspěvek byl editován Vědátor: 20.11.2011 09:05


--------------------
Shledal jsem, že moudrost nese více užitku než pomatenost,
jako světlo dává větší užitek než tma. Kaz. 2:13
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Benik3
příspěvek 20.11.2011 11:00
Příspěvek #49


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 553
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



Rikam, prave ze to tak casto delaji s tim, ze si to ten chip "osaha" a prenastavi se.
Ale uz se stalo ze taky ne smile.gif
Nejlepsi je tedy primo resetovat a prenastavit chip pro dane aku (nastavuje se v nem nejruznejsi veci jako kapacita clanku, cykly, nabijeci proud, max a min napeti....) existuji na to programy, ale jsou placene. Mam dojem ze uz jsem tady driv daval nejaky odkazy smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vědátor
příspěvek 20.11.2011 11:48
Příspěvek #50


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 985
Registrován: 11.4.2008
Bydliště: Jeseník n.O.
Člen číslo: 51



Zaplať, resetuji wink.gif

(měl jsem koupenou baterii od číňana, nepřenastovala reálnou kapacitu - reklamace, takovou baterii jí nechci aby se mě vypla, když se rozmyslí .. jinak při repasi mám elektroniku stále pod napětím - je možné, že při odpojení od napájení se už nerozjede jak by měla)


--------------------
Shledal jsem, že moudrost nese více užitku než pomatenost,
jako světlo dává větší užitek než tma. Kaz. 2:13
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jihra
příspěvek 30.4.2012 21:19
Příspěvek #51


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 55
Registrován: 25.12.2008
Člen číslo: 222



Ahoj.
Mám dotaz trošku z opačné strany. Prdla mi baterie v notebooku. Tak jsem ji vykuchal, jsou tam v podstatě baterie 18650. Zjistil jsem, že 2 baterie byly KO, ale ostatní vypadají dobře. Napadlo mne, že by se z těch baterií dal poskládat "AKUpack" pro napájení světel na lehokole - přední XM-L T6, zadní nějaká SMART blikačka.
A teď ten dotaz - jak jednoduše "proměřit" ty jednotlivé "baterie" vykuchané z toho noťasu, zda jsou dobré a zda se dají použít do AKUpacku? Zjistit jejich kapacitu atd.
Je škoda to vyhazovat.
Dík za rady.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vart
příspěvek 5.6.2012 15:25
Příspěvek #52


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 88
Registrován: 10.8.2011
Člen číslo: 7 340



Odpověď trochu pozdě, ale řešil jsem teď to samé. Do noťasu šla nová baterka a ze staré jsem vykuchal 6ks LG 18650. Kapacitu jsem přeměřil jednoduše stopováním času vybíjení při konstantním odběru. Konkrétně šlo o XML s driverem na medium režim, který by měl brát kolem 0,5A, ale to není moc důležité. Spíš jsem je potřeboval mezi sebou porovnat, jaké jsou v nich rozdíly. Po dvou měřeních každého článku to vyšlo na 2ks cca 600mAh, 3ks cca 1000mAh a 1ks 1900mAh. Čísla jsou všelijak zkreslená, ale mám aspoň přehled které mají podobnou kapacitu pro případné paralelní spárování. Ale ten rozptyl opotřebení mě překvapil.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Benik3
příspěvek 5.6.2012 17:02
Příspěvek #53


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 553
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



http://forum.fotonmag.cz/index.php?s=&...ost&p=16457 wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bossinko
příspěvek 31.1.2013 11:05
Příspěvek #54


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 163
Registrován: 7.6.2010
Bydliště: Slovenská republika
Člen číslo: 653



Tak pridám svoju skúsenosť. Pred 3,5 rokom som si kúpil notebook. Batériu som na ňom prvé mesiace sem tam používal, v škole a tak, ale nikdy nič náročného a bolo to ozaj málo. Vydržala tak 3 hodiny, možno 3 a pol. Po tom som ju, ale vždy doma vyberal a bola prakticky nepoužívaná stále vybratá - skladovaná pri okolitej teplote (viem nie, príliš ideálne). Po použití sa zrazu za pár cyklov prudko znížila kapacita a po pár cyklochto bolo už len pár percent z pôvodnej. Ja osobne si myslím, že články nemôžu byť zničené, maximálne jeden z nich. Po rozobratí sa jednalo o Sony 2200mAh. A všetky mi v PD32 v pohode svietili na Turbo.

Je na vine ochraná elektronika?

Je skutočne také ideálne mať vybratú batériu?

Keďže riešim náhradu, nemáte niekto skúsenosti s notebookovými batériami z ebay? Cena je tam polovičná, ale obávam sa kvality a bezpečnosti - v prvom rade.


--------------------
?Svet je temný a svetlo je vzácne.? Kate DiCamillo
Go to the top of the page
 
+Quote Post
m@roš
příspěvek 31.1.2013 12:35
Příspěvek #55


LED maniac
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 370
Registrován: 26.3.2009
Bydliště: KE/RV (SK)
Člen číslo: 295



u nas podobne - nb asus (2x) hlasi 1% baterie, ktora sa vobec nenabija.. sad.gif
neviete poradit nejaky soft na reset ?

zaujimave, ze v nb toshiba u400, ktory uz mam par rokov, je bateria este v celkom dobrom stave, a to nb mam (ak je doma) stale napichnuty na adapter.



--------------------
J.M. Petzval: "Podmanil som svetlo, mám ho v hrsti, lebo na svete je ešte príliš veľa tmy"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Benik3
příspěvek 31.1.2013 12:48
Příspěvek #56


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 553
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



Nejdřív aku rozeber a koukni na čip, pak můžeš hledat, jestli existuje nějaký resetovací program.

Co mě naštvalo u thinkpadů, že si kontrolujou, jestli mají originální aku. Když zjistí že ne, tak aku odmítnou nabíjet. To samé s neoriginální nabíječkou...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bossinko
příspěvek 31.1.2013 15:35
Příspěvek #57


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 163
Registrován: 7.6.2010
Bydliště: Slovenská republika
Člen číslo: 653



QUOTE(m@roš @ 31.1.2013 12:35) *
u nas podobne - nb asus (2x) hlasi 1% baterie, ktora sa vobec nenabija.. sad.gif
neviete poradit nejaky soft na reset ?

zaujimave, ze v nb toshiba u400, ktory uz mam par rokov, je bateria este v celkom dobrom stave, a to nb mam (ak je doma) stale napichnuty na adapter.

Ja osobne si myslím, že je na vine elektronika, ktorá keď to uzná za vhodné tak batériu spraví nepoužiteľnou, i keď sú články úplne v poriadku. Rovnako máme doma Toshibu a to dobrých 5 rokov. Často používaná batéria, nikdy nebola vyberaná a stále funguje. Do HPčka už nepôjdem.


--------------------
?Svet je temný a svetlo je vzácne.? Kate DiCamillo
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ser1a
příspěvek 10.2.2013 16:05
Příspěvek #58


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 493
Registrován: 30.11.2008
Bydliště: ŽA
Člen číslo: 199



na cpf sa nieco taketo riesilo, miestny odobrnici prisli na to, že accu treba nabíjať ideálne max na 80% ak sa nechystáte ho používať ale hlavne skladovať.
Tj ak accu pouzivate na NB minimalne a vzdy ho dobijete na 100% a potom aj mesiac sa nepouziva, to napatie vysoke v accu ho ničí
na to prisli na cpf tak to vyskusam ci to naozaj pomoze smile.gif


--------------------
Moja FL zbierka: Astrolux MF04, BlitzWolf BW-ET11, Convoy S11, Fenix CL25R, Fenix CL30, Fenix TK35, Fenix TK41,Fenix L2D Q5 Premium, Fenix HL30, Imalent DM21T, Imalent DT70, JetBeam DDR30, JetBeam E10R, Lumintop EDC05C, Sunwayman T60CS, Sunwayman D40A, Nitecore Concept 1, Nitecore SRT7, Nitecore SRT9, Nitecore Tube, Nitecore TIP Christmas Edition, Nitecore TIP CRI, Nitecore EA4, Nitecore EA45S, Nitecore EC4, Nitecore LR30, Nitecore TM26GT, Olight SR95 Intimidator, Olight i3ee OS, PETZL TIKKA+, Wuben TO50R, Wuben E05
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bossinko
příspěvek 16.2.2013 15:52
Příspěvek #59


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 163
Registrován: 7.6.2010
Bydliště: Slovenská republika
Člen číslo: 653



O tom viem, lenže to by bol veľmi rýchli koniec, to by sa tak rýchlo neprejavilo, to som si istý. Tým pádom by bol tie články zlé, ale idú bez problémov používať.


--------------------
?Svet je temný a svetlo je vzácne.? Kate DiCamillo
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Miloš
příspěvek 16.2.2013 16:36
Příspěvek #60


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 280
Registrován: 1.4.2012
Bydliště: Czech Vitriol
Člen číslo: 10 347



Nejlepší stránka na téma accu v nb je asi tady. Pro mě to znamená, že bych si radši koupil novou baterii na Kabelmánii biggrin.gif


--------------------
Vůbec tomu nerozumím, ale o to víc mě to baví...
Granát 3x XML
TIR 70mm
Cyklosvětlo
TRON
P08
Astrolux MF-01 XPG3/ Nichia 219C + ramping od Lexela, BLF-GT, Sofirn C8A, Yezl Y3 s XHP70...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stránky V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 29.3.2024 - 01:32