IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

 
Reply to this topicStart new topic
> Led slabě bliká, kde je nejspíše problém?
pix
příspěvek 11.4.2013 21:30
Příspěvek #1


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 19
Registrován: 22.10.2009
Člen číslo: 427



Zdravím,

prosím o radu zkušenější. Mám novou
http://dx.com/p/singfire-sf-90-cree-xm-l-t...-x-18650-172351
Zkoušel jsem dobu svitu na nejvyšší režim a po cca 20 minutách přestala svítit a dioda jen velmi slabě poblikává (jako vadná zářivka). Po dobu testu jsem na svítilnu nasměroval zapnutý velký ventilátor (průměr 45 cm) a tak plášť svítilny byl jen mírně vlažný. Na první pohled na diodě nic zvláštního nevidím:

Fotka: http://www.imagehosting.cz/?v=2013041122.jpg
Video: http://temp-share.com/show/f3Yg3Ojrn

Zkoušel jsem to připojit na jiný akupack, chová se to stejně. Svítilna reaguje na stisky spínače, tedy po každém 5. stisknutí se vypne a nebliká (high-mid-low-strobe-off). Tušíte, zda je to odpálená LEDka, driver, studeňák nebo se takto většinou projevuje? Aneb řeším, co s tím. Zda zkoušet u dx nějakou reklamaci nebo si to nějak opravit.

Díky

Tento příspěvek byl editován pix: 11.4.2013 22:29
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Benik3
příspěvek 11.4.2013 23:33
Příspěvek #2


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 553
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



Spíš bych to viděl na ten driver. Můžeš zkusit LED přímo na nějaký zdroj/aku...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MaofKO
příspěvek 12.4.2013 06:24
Příspěvek #3


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 810
Registrován: 30.12.2010
Bydliště: BpB, SK
Člen číslo: 830



Ako píše benik. Skús len samotnú ledku napojiť napr na 2xAA a uvidíš, čo je odpálené. Inak na dx to reklamuj, vrátia ti min. polovicu sumy, alebo aj viac. Osobne to tipujem tiež na driver, aj keď mal som už aj ledku, ktorá pri pripojení na vyššie napätie začala blikať biggrin.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blancman
příspěvek 12.4.2013 11:12
Příspěvek #4


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 072
Registrován: 20.1.2009
Člen číslo: 238



No, než reklamaci bych to viděl asi takhle:

Technické zpracování těla svítilny, reflektor atd... je dobré. S tím je nejvíce práce, málokdo to zvládne vyrobit sám, pokud nemá soustruh, frézku, vrtačku atd.... Než se toho zbavit reklamací, čekat x dní, či měsíců, raději bych to přetunil...Takže já bych nejprve vykopl původní driver, ledku bych odzkoušel viz návod výše, v případě poškození taktéž vykopl. Oslovil bych Vědátora a objednal driver Blaveda V33LMH (390,- Kč), osadil ho místo původního a máš po problémech. Tento driver jen tak neodpálíš (vymýšlel jsem ho já s Vědátorem jako silně "blbuvzdorný"), a naopak, tento driver neodpálí ani ledku. Můžeš to použít v rozsahu napájecího napětí od cca 3,0 V až do cca 12,0 V. Tedy můžeš používat různé kombinace baterií a aku článků, pohybujících se v hranicích tohoto napájecího napětí. Režimy to má tři, v pořadí Low, Mid,Hi, bez paměti na poslední zapnutý a bez žádných, debilních blikacích režimů. Výstupní proudy jsou cca Low: 0,1 A - Mid: 0,6 A - Hi: 3,3 A. Ledku bych osadil typem XM-L2 bin U2, už jsou k dostání na Kaidomain za nějakých 8 dolarů za ks a svítí velmi dobře (jen jsou pro někoho velmi studené, cca tak 6500 - 7000°K). Ale můžeš klidně koupit nějakou teplejší, také se to dá, třeba Jiřík má neutral bílá (cca 5500°K) a ta je velmi příjemná. A měl by jsi vystaráno.... Blanc

Tento příspěvek byl editován Blancman: 12.4.2013 11:20
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pix
příspěvek 12.4.2013 12:35
Příspěvek #5


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 19
Registrován: 22.10.2009
Člen číslo: 427



Díky za reakce.

Reklamace: To jim to musím poslat a oni vrátí půlku ceny? To se mi asi nevyplatí, protože driver předpokládám (pokud lze nějaký rozumný zakoupit) bude levnější než půlka svítilny. A ještě to bude vyřízené rychleji. Ideální by bylo, kdyby z DX poslali náhradní díl, ale to asi nehrozí, protože jej zřejmě samostatně neprodávají. Resp. dva mají (viz dále), ale řekl bych horší (ale lepší než nic).

Napojit LED přímo: Bez odporu? Nespálím ji tím?

Blancman: V tomto typu svítilny driver obsahuje spínač. Těžko bych jej tam nějak dobastlil dodatečně, protože v té lampě je místa akorát. Mít spínač externě na nějakém drátu mi nepřijde dobrý nápad. Takové drivery jsem na DX našel jen dva:
http://dx.com/p/21-65mm-8-4v-1500ma-circui...734-more-166085
http://dx.com/p/5v-8-4v-2000ma-3-mode-led-...er-board-162787
Nicméně "jen" na 1500 a 2000 mA. Původní ve svítilně měl dávat 2500 mA a také jen se dvěma režimy (nepočítám strobe). Původní měl tři (100%, 50%, 20%), což mi přišlo příjemné. Nevíte o nějakém jiném shopu, kde by byla šance najít nějaký driver do těchto svítilen?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MaofKO
příspěvek 12.4.2013 15:04
Příspěvek #6


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 810
Registrován: 30.12.2010
Bydliště: BpB, SK
Člen číslo: 830



nie, nemusíš nič posielať, proste ti len vrátia polovicu z ceny. Alebo, môžeš aj poslať, a buď ti vrátia celú sumu, alebo pošlú nový kus. Poštovné k nim si ale už platíš sám.

Na 2xAA (U=3V) ju môžeš napojiť priamo bez odporu, nič sa jej nestane.

Inak kopec dobrých driverov na výber je na fasttech.com, intl-outdoor.com, kaidomain.com a niečo sa nájde aj na lightmalls.com.

Tento příspěvek byl editován MaofKO: 12.4.2013 15:04


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
3zuli
příspěvek 12.4.2013 15:58
Příspěvek #7


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 397
Registrován: 19.5.2011
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 3 415



otestuj ledku multimetrom, ci na nej neni skrat. ak tam skrat neni (resp. ledka slabo svieti), chyba bude v driveri. tiez by nebolo na skodu zmerat vystupne napatie drivera, ako aj skontrolovat vsetky mechanicke kontakty, vypinace a konektory.
keby tam bol skrat, mozes skusit zahriat star zapalovacom a pinzetou vybrat ledku von, nasledne *nejako* odsat trochu cinu zo staru a rovnakym sposobom pripajkovat ledku spat. mal som baterku s XP-G, co tiez po ~20min zacala poblikavat az nakoniec zhasla, mala skrat na ledke a takto sa mi ju podarilo opravit biggrin.gif

Tento příspěvek byl editován 3zuli: 12.4.2013 15:59
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blancman
příspěvek 12.4.2013 17:05
Příspěvek #8


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 072
Registrován: 20.1.2009
Člen číslo: 238



QUOTE(pix @ 12.4.2013 13:35) *
Díky za reakce.

Reklamace: To jim to musím poslat a oni vrátí půlku ceny? To se mi asi nevyplatí, protože driver předpokládám (pokud lze nějaký rozumný zakoupit) bude levnější než půlka svítilny. A ještě to bude vyřízené rychleji. Ideální by bylo, kdyby z DX poslali náhradní díl, ale to asi nehrozí, protože jej zřejmě samostatně neprodávají. Resp. dva mají (viz dále), ale řekl bych horší (ale lepší než nic).

Napojit LED přímo: Bez odporu? Nespálím ji tím?

Blancman: V tomto typu svítilny driver obsahuje spínač. Těžko bych jej tam nějak dobastlil dodatečně, protože v té lampě je místa akorát. Mít spínač externě na nějakém drátu mi nepřijde dobrý nápad. Takové drivery jsem na DX našel jen dva:
http://dx.com/p/21-65mm-8-4v-1500ma-circui...734-more-166085
http://dx.com/p/5v-8-4v-2000ma-3-mode-led-...er-board-162787
Nicméně "jen" na 1500 a 2000 mA. Původní ve svítilně měl dávat 2500 mA a také jen se dvěma režimy (nepočítám strobe). Původní měl tři (100%, 50%, 20%), což mi přišlo příjemné. Nevíte o nějakém jiném shopu, kde by byla šance najít nějaký driver do těchto svítilen?



Nerozumím "driver obsahuje spínač"..... Každá svítilna má spínač. Některý je přímo na tišťáku driveru, jinde je mimo něj. Náš driver je možno ovládat přerušením napájecího napětí.... Já bych to přebastlil na normální vypínač a náš driver.... Tak až si nebudeš opravdu vědět rady, až dojdou všechny nápady, tak se ozvi. Určitě to půjde dát dohromady... Blanc

Tento příspěvek byl editován Blancman: 12.4.2013 17:07
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Benik3
příspěvek 12.4.2013 21:12
Příspěvek #9


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 553
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



Asi myslel to co posílal. Tedy že z druhé strany driveru je přímo umístěn malý mikrospínač....
Pájet ho zvlášť mimo desku driveru se mu nechce, protože je tam málo místa...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pix
příspěvek 12.4.2013 21:43
Příspěvek #10


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 19
Registrován: 22.10.2009
Člen číslo: 427



Přesně tak, v těchto svítilnách na kolo je mikrospínač přímo na desce driveru a nedovedu si přestavit, jak bych tam mechanicky přidělal spínač v případě použití "běžného" driveru (bez spínače). Nechci to řešit tak, že bych měl spínač třeba někde externě na kabelu, to mi přijde nepraktické.

Takto to tam vypadá: http://pbrd.co/XwZtFt

a následně je to kryté průsvitnou gumovou čepičkou, přes kterou se spínač mačká (a zároveň to slouží jako indikace nabití aku - na PCB jsou dvě miniaturní LEDky, které svítí modře nebo tuším červeně).

Jinak díky za tip pro ověření, čím to je. Dioda opravdu po přímém připojení napájení svítí, takže problém musí být v driveru. Ten je lampě, resp, jeho jedné vnitřní části, asi zalepený (měl jsem to rozdělané). Zatím jsem to nechtěl moc páčit, dokud nebudu vědět, jak se k tomu postaví DX. Nepodařilo se mi ale najít jiný mechanicky vhodný driver se spínačem než ty dva uvedené z DX. Prohlížel jsem v rychlosti ty zmíněné eshopy (díky za tipy), ale tam jsem žádné takové nenašel. Budu pátrat dále a uvidím, co na to DX.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zoom
příspěvek 13.4.2013 07:26
Příspěvek #11


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 039
Registrován: 4.10.2011
Bydliště: okr. Senec
Člen číslo: 8 292



Pokial ten mikrospinac spina 2,5A tak to podla mna nevydrzal.
Skus ho preskratovat dratikom a vypinat to cez konektor.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pix
příspěvek 14.4.2013 01:31
Příspěvek #12


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 19
Registrován: 22.10.2009
Člen číslo: 427



Díky za tip, ale bohužel tlačítkem to nebude. Jde opravu o tlačítko (tedy vrací se vždy do výchozí polohy - předpokládám rozpojeno). Vypnutí/zapnutí se zde neprovádí silnějším stiskem, ale opakovaný stiskem, až se navolí mód vypnuto. I v tomto módu je driver pod napětím a svítí malinká SMD indikační LEDka pod čepičkou spínače (dle měření někoho jiného s celkově malým odběrem cca 0.002 A).

Stejně tak svítilna svítila i při stisknutém tlačítku (po 3 sekundách se vypnula, což byl alternativní způsob vypnutí).
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 19.3.2024 - 10:58