IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

2 Stránky V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Teplota světla °K, Vnímání světla v krajině a vaše preference
Váca
příspěvek 16.12.2017 05:08
Příspěvek #1


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 20
Registrován: 6.3.2009
Bydliště: Praha
Člen číslo: 280



Nepodařilo se mi zde na Fotonmag-forum najít bližší informace ohledně výhod a nevýhod různých teplot světelného paprsku, potažmo jeho zbarvení.

Dovolil jsem si proto založit tento thread, kde bych se vás rád zeptal na Vaše preference a důvody proč tomu tak je. Aneb jak vnímáte světlo v krajině či jinde.

Já osobně zatím preferuji neutrální či teplejší světlo.
Můj důvod pro to je, jak už jsem napsal jinde na fóru: "že zejména při použití v přírodě kde převládá zelená a hnědá barva je pro mne terén při použití studeného světla blbě čitenej. Ztrácí se tam plasticita a mé rozlišovací schopnosti jsou pak podstatně horší"

Je to jen placebo, nebo nějaká individuální věc mého zraku? Nebo jsem možná něco minul a studenější světla už nejsou tak do modra jako tomu bylo před lety?

Čim víc do hloubky jsem pročetl množství jednotlivých témat, tím více narážím na poznámky tipu "příšerná teplá" apod. Zaujalo mne že i uživatelé kteří myslím mají s LED svítilnami hodně zkušenností, světel už vystřídali nespočet a je to jejich denní chleba, preferují studenější světlo. Proč tomu tak je?

Jaké jsou tedy Vaše preference a důvody pro použití v praxi?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kolbaba71
příspěvek 16.12.2017 11:14
Příspěvek #2


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 627
Registrován: 8.8.2011
Bydliště: Praha
Člen číslo: 7 262



Neutrální je nejlepší pro přirozené barvy a plastičnost terénu. Oko je citlivější na studenou barvu, než na teplou. Proto studenější led svítí "více" než teplejší odstín, ač fyzicky vysílají stejné množství fotonů. Poznámky typu "příšerná teplá" tu produkuje jeden člen, jež preferuje co nejstudenější odstín. Viď, Blancmane. wink.gif

Tento příspěvek byl editován Kolbaba71: 16.12.2017 11:17


--------------------
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bastl 6x žárovka na 12 plochých bateriií. Tělo z překližky, hlava z formy na pečení (svítí málo,váží hodně :p) | moje první slušná led svítilna Olight Triton M30! | zabloudila ke mě i Ultrafire C8 | hodně levně koupená noname čelovka s XML T6 na 2x 18650 z eBay| první zoom Ultrafire HWAWZS Q5 | a druhý zoom Ultrafire C8 s XML-2 |malá ale výkonná - 2ks Convoy S2+ (EDC + na kolo) | Projekt svítilny s více ledkami se šnečím temper rozbíhá @ Měla by svítit asi takto.| Pro svítilnu do ruky jsem začal tvořit testovací svítilnu WOLT | DIY Světlo pod kuchyňskou linku | Jako první trochu složitější projekt s mcu jsem udělal křižovatku řízenou semafory pro malé synovce jenž řídí ATmega48 | Nabíječka Opus BT-C3100 V2.1 jenž umí Li-ion,NiCd a NiMh | Jednoduchá svítilna Lipton z krabice od čaje | Malá svítilna ideální na klíče s hrozně dlooouhým názvem - Nitecore T Series Tube 45LM USB Rechargeable LED Light Keychain | ]Malá USB nabíječka s využitím jako powerbanka LiitoKala Lii-100 a LiitoKala Lii-202 | Časem bych si chtěl pořídit Quark MiNi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blancman
příspěvek 16.12.2017 12:14
Příspěvek #3


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 072
Registrován: 20.1.2009
Člen číslo: 238



QUOTE(Kolbaba71 @ 16.12.2017 11:14) *
Neutrální je nejlepší pro přirozené barvy a plastičnost terénu. Oko je citlivější na studenou barvu, než na teplou. Proto studenější led svítí "více" než teplejší odstín, ač fyzicky vysílají stejné množství fotonů. Poznámky typu "příšerná teplá" tu produkuje jeden člen, jež preferuje co nejstudenější odstín. Viď, Blancmane. wink.gif


Ano, teploty do 6500°K považuji za nechutně teplé. Od této teploty výše už se to zlepšuje na příjemně neutrální :o) Blanc
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alk007
příspěvek 16.12.2017 14:19
Příspěvek #4


Flashaholik & sběratel
***

Skupina: Moderátor
Příspěvků: 3 799
Registrován: 22.2.2008
Bydliště: těsné sousedství Prahy
Člen číslo: 14



Já preferuji odstíny neutrální až nateplalé, protože jsou jednoznačně praktičtější a to jak v interiéru tak v exteriéru. A úplně nejlepší jsou LED s vysokým CRI (Nichia 219,...). Díky ní vidíte doma celkem věrně barvy (např. správně zapojíte elektrické vodiče :-) a venku se dá rozeznat tráva od dřeva, betonu atd. Sečteno a podtženo - v LED dávnověku svítilo skoro všechno studeně až total Blancman cool odstínem, takže valná část mé sbírky svítí takto ohavně nechutně. Pak se začaly objevovat vlaštovky v podobě neutral white nebo dokonce warm white odstínů, tak jsem je rád kupoval a oceňoval jejich světlo, přestože svítily méně než ty studené. A dnes tu naštěstí máme éru nástupu high CRI trendu, takže často se dá jedna svítilna sehnat s různými variantami LED (průkopníkem tohoto příjemného trendu je u mne jednoznačně Convoy, který nabízel své S2, S3, a další v různých odstínech a s různým výkonem - podle počtu AMC). Tak i za cenu nižšího výkonu již leta kupuji pouze neutrální odstíny, v případě možnosti vstupuji rovnou do Nichiového ráje :-)

Toť mé soukromé vyznání. Je mi jasné, že zareaguje studený ďábel Blancman, s kterým leta vedeme polemiky o nejlepším barevném odstínu a já dodnes nechápu jeho zálibu ve studených odstínech, protože zvláště v podzemí, kde má Blancman druhý domov, mi přijde ve svitu LED >6500K všechno uniformně šedé, slité, ploché. Zato když v podzemí posvítíte něčím s High CRI Nichia objevíte zcela jiný svět :-)


--------------------
Budoucnost se mi jeví v lepším světle (minimálně 32 x XHP-1000...) :-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Benik3
příspěvek 16.12.2017 18:26
Příspěvek #5


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 553
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



Já jsem také přešel více na neutrální bílou právě jak říkáš, pro lepší pocit v přírodě a obecně je to takové příjemnější smile.gif
Studené odstíny svítí více. Jednak mají o něco málo vyšší účinnost (ale to oko podle mého nepozná), subjektivně ale pro oko je studená bílá svítivější než teplá (i když je to stejně lumenů)...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Miloš
příspěvek 16.12.2017 18:35
Příspěvek #6


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 280
Registrován: 1.4.2012
Bydliště: Czech Vitriol
Člen číslo: 10 347



Srovnání CREE XP-G3 CW a Nichia 219C.

Tento příspěvek byl editován Miloš: 16.12.2017 18:37
Přiložený náhled(y)
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek


Přiložený obrázek
 


--------------------
Vůbec tomu nerozumím, ale o to víc mě to baví...
Granát 3x XML
TIR 70mm
Cyklosvětlo
TRON
P08
Astrolux MF-01 XPG3/ Nichia 219C + ramping od Lexela, BLF-GT, Sofirn C8A, Yezl Y3 s XHP70...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blancman
příspěvek 17.12.2017 10:44
Příspěvek #7


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 072
Registrován: 20.1.2009
Člen číslo: 238



QUOTE(alk007 @ 16.12.2017 14:19) *
Já preferuji odstíny neutrální až nateplalé, protože jsou jednoznačně praktičtější a to jak v interiéru tak v exteriéru. A úplně nejlepší jsou LED s vysokým CRI (Nichia 219,...). Díky ní vidíte doma celkem věrně barvy (např. správně zapojíte elektrické vodiče :-) a venku se dá rozeznat tráva od dřeva, betonu atd. Sečteno a podtženo - v LED dávnověku svítilo skoro všechno studeně až total Blancman cool odstínem, takže valná část mé sbírky svítí takto ohavně nechutně. Pak se začaly objevovat vlaštovky v podobě neutral white nebo dokonce warm white odstínů, tak jsem je rád kupoval a oceňoval jejich světlo, přestože svítily méně než ty studené. A dnes tu naštěstí máme éru nástupu high CRI trendu, takže často se dá jedna svítilna sehnat s různými variantami LED (průkopníkem tohoto příjemného trendu je u mne jednoznačně Convoy, který nabízel své S2, S3, a další v různých odstínech a s různým výkonem - podle počtu AMC). Tak i za cenu nižšího výkonu již leta kupuji pouze neutrální odstíny, v případě možnosti vstupuji rovnou do Nichiového ráje :-)

Toť mé soukromé vyznání. Je mi jasné, že zareaguje studený ďábel Blancman, s kterým leta vedeme polemiky o nejlepším barevném odstínu a já dodnes nechápu jeho zálibu ve studených odstínech, protože zvláště v podzemí, kde má Blancman druhý domov, mi přijde ve svitu LED >6500K všechno uniformně šedé, slité, ploché. Zato když v podzemí posvítíte něčím s High CRI Nichia objevíte zcela jiný svět :-)


Ano, zareaguji. Já samozřejmě vím, že máte naprostou pravdu. Je mi jasné, že ty ledovky jsou v podzemí totálně shitózní. Zanikají přechody, schody, díry, takže se občas někam zřítím, napálím hlavou do sníženého stropu a podobně..... Nerozeznám trávník od betonové plochy, to vše je pravda. Ale.... Ten studený odstín je jakési svítící trauma z dob minulých. Do podzemí jsem lezl už v šesti letech s první plochou baterkou Daymoon. Jenže to prostě nesvítilo.... Věděl jsem, že musí existovat něco, co svítí lépě... Pomocí různých zkratů a jiskření jsem se snažil dosáhnout větší světelnosti. Záněty spojivek mi dávaly zapravdu, že se dá svítit více. Ale elektrárnu jsem si s sebou do kanálu brát nemohl a navíc ty zkraty a jiskření byly krátkodobé.... Rtuťová výbojka byla už lepší, ale vláčet s sebou do kanálu autobaterii, transformátor a přerušovač to bych opravdu nedal. A nic jiného prostě nebylo... Psal se rok 1970. A tak jsem začal potají nenávidět žárovky a vše, co mi je barvou světla připomínalo... A takhle mi to zůstalo. Odstínem 6500°K a více se vlastně těm žárovkám tak trochu mstím :o) Blanc
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Váca
příspěvek 17.12.2017 22:16
Příspěvek #8


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 20
Registrován: 6.3.2009
Bydliště: Praha
Člen číslo: 280



To Blancman: asi ti i rozumím.
V tehle dobách co popisuješ to muselo být v ohledně svítilen v podzemí těžké.. Jen si říkám jestli v té době nebylo výhodnější používat nějakou karbidku. Nezkoušel jsi?
Já s karbidkama určité zkušennosti mám, a musím říct že když je dobrej reflektor tak se z toho dá vymáčknout poměrně solidní světlo. Se současnejma LED to nějaké srovnání samozřejmě nesnese, ale tehdejší žárovkové světlušky to strčí do kapsy jednoznačně. Když je dobrej hořák a spalování, tak ten acetylenovej plamen svítí až překvapivě jasně. Reflektor má samozřejmě zásadní vliv, ostatně stejně jako u dnešních světel.. Ono ale i z hlediska tehdejších baterií mohl být ten karbit výhodnější. Spotřeba není zas tak velká, a cena tehdy musela být velmi nízká.

S tím jiskřením a zkratama to je celkem zajímavej přístup, tady mě ještě napadlo jestli by se nedal použít svazek vánočních prskavek s nějakým reflektorem.. Ale nevím jaká byla tehdy jejich cena a dostupnost. Navíc to jsou z mé strany už pouze spekulace. smile.gif Ale karbidka má v podzemí celkem dlouhou historii, až bych skpro řekl tradici.. (Btw vždycky mě zajímalo jak asi svítila karbidka třeba na parních lokomotivách..) /sry za OT

Abych se vrátil zpět k tématu, tak jsem si jen řikal jestli mi něco neuniklo a neni tam ještě nějakej další fígl. Lidí co preferujou cool white je spousty, což se podle mne odráží i v produkci/nabídce světel. Mám pocit že studená bílá je na trhu svítilen stále dominantní. Spoustu výrobců jinou možnost ani nenabízí. Nebo já tedy alespoň předpokládám, že když není uvedeno jinak jedná se automaticky o studenou. Spoustu výrobců, často i velkejch zavedenejch značek, toto v datasheetech ani žádným ani alespoň rámcovým způsobem neudává. Valná většina honí jen lumeny v turbo-módu, přitom z mého pohledu je teplota světla pro mnoho uživatelů zásadní údaj.

Ta nichia je pro mě novej objev, a její barevné podání zdá se být vskutku výborné!
Bohužel jsem však nenašel moc žádné throwery s timhle zdrojem. Zejména u delších vzdáleností, alespoň u mě, se totiž zvyšují nároky na nějakou rozlišovací schopnost..
Není to moje fotka, a tak bohužel nevím jaké měl vyvážení bílé na fotoaparátu. Tím by totiž výsledek šel snadno ovlivnit, asi by to chtělo zkalibrovat foťák na bílou za jasného dne, a pak realizovat srovnávací fotky..

Tento příspěvek byl editován Váca: 17.12.2017 22:20
Přiložený náhled(y)
Přiložený obrázek
 
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Benik3
příspěvek 18.12.2017 00:49
Příspěvek #9


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 553
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



Nichia se do throwerů moc nepoužívá, protože je to pouze 5W LED (max proud 1,8A). Proto se spíše používá jako triple...
A samozřejmě také pro co největší thrower to není vhodná velikost pouzdra + má čočku...
Cree také dělá LED v High CRI, ale co jsem zjišťoval, tak nemají tak hezký odstín jako Nichia (světlo je více do zelena nebo růžova).

Nicméně zajímavé by bylo někde zkusit sehnat Nichia NV4L144AM nebo NV4W144AM. To už jsou 20W LED (3A max proud při 6,6V) s Ra9050 smile.gif

Tento příspěvek byl editován Benik3: 18.12.2017 01:03
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jova
příspěvek 18.12.2017 10:14
Příspěvek #10


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 238
Registrován: 13.4.2011
Člen číslo: 2 585



Dovolím si přidat něco málo do diskuse na toto téma. Zhruba před měsícem proběhl workshop pořádaný firmou Cave Lighting, která se osvětlením jeskyní zabývá profesionálně a dodává "na klíč" kompletní technologii pro jejich nasvícení. http://www.cavelighting.com/en/clanok/242-...8-november-2017

Tato firma také razí trend používat do podzemí studené odstíny, konkrétně světla osazují Cree XR-E, 6300K. V rámci tohoto workshopu jsme navštívili jejich poslední zrekonstruovanou jeskyni Han a několik dalších, zrekonstruovaných částečně, případně ještě s původním žárovkovým osvětlením.

Můj osobní dojem? Něco tak strašného jsem už dlouho neviděl. Z nádherné barevné jeskyně plné krápníkové výzdoby, se díky tomu typu osvětlení stala popelavě šedá, flekatá, barevně jednolitá nevzhledná "díra" sad.gif Absolutně se potlačila přirozená barva stěn, hnědá a okrová barva sedimentů. Jediné co se "rozzářilo" byl bílý sintr a to i v místech, kde měl nádech do hnědých odstínů. To "přebití" ostatních barev se projevilo v okamžiku, kdy jsem si přisvítil jeskyni svou čelovkou osazenou MT-G2. Najednou sintr nebyl popelavě bílý, ale objevila se celá jeho barevná škála, nebo alespoň ta část, kterou těch mých cca 5000K s nádechem do žluta ve středu kuželu, dokázalo nasvítit.

Jak jsem psal, navštívili jsme jeskyní více, o nasvícení sodíkovými a rtuťovými výbojkami se raději rozepisovat nebudu. Chtěl bych se jen zmínit o jedné, kde se používalo i smíšené osvětlení, žárovky/led. I když ty led světla pocházela nejspíše z Bauhausu, při těch cca 3000K osvítila jeskyni mnohem lépe a v kombinaci s žárovkovým osvětlením působila zcela přirozeně. To naše oko je holt asi na tu teplou barvu od pradávných ohňů a loučí lépe naladěno.


Tento příspěvek byl editován jova: 18.12.2017 10:17
Přiložený náhled(y)
Přiložený obrázek
 


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Benik3
příspěvek 18.12.2017 11:38
Příspěvek #11


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 553
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



Ono i 6500K může vypadat hezky, ale málokteré LED mají dobré podání barev ve studené bílé (CRI ještě možná, ale R9 většinou vůbec).
Třeba Yuji dělá LED s 5600K nebo i 6500K a přitom 95+CRI... (r9 a R12 jsem teď nedohledal)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sirpetr
příspěvek 18.12.2017 12:08
Příspěvek #12


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 418
Registrován: 12.11.2009
Člen číslo: 453



To je také důvod, proč do čelovek dávám XP-L2 4000K. Původně jsem dával 5000K XM-L2, což je taky super ale v přímém porovnání je vítěz jasný - a hodnotu CRI typ. mají přitom stejnou.
Dal jsem teď Cree XP-L2 4000K a Cree XP-L2 4000K CRI90 na otestování na spektrometr, takže jsem zvědavý a až budou výsledky, tak to sem postnu. Zajímají mě právě ty další R indexy.


--------------------
Lucifer čelovky | výkonné čelovky vyráběně kompletně v Čechách

LUCIFER Z2Mini/Micro - 850lm, 1x CREE XP-L2, 18650 nebo 18500 baterie
LUCIFER S2RED - 800lm, 1x CREE XP-L2, 1x18650 protected baterie v tubě, váha 164gr.
LUCIFER S2X - 1200lm, 2x CREE XP-L2, 1x18650 protected baterie v tubě, váha 164gr.
LUCIFER M6 - 1700lm, 2x CREE XP-L2, 2x18650 zalepený batterypack, váha 226gr.
LUCIFER L - 3200lm, 4x CREE XP-L2, 4x18650 zalepený batterypack
LUCIFER X - 5000lm, 6x CREE XP-L2, 3x18650 nebo 6x18650 zalepený batterypack
LUCIFER ULTRA - 8000lm, 9x CREE XP-L2, 4x18650 nebo 8x18650 zalepený batterypack

Naše stránky : http://www.luciferlights.net
Naše video : http://vimeo.com/103687386
Stránky na FB : https://www.facebook.com/luciferlights
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jova
příspěvek 18.12.2017 15:01
Příspěvek #13


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 238
Registrován: 13.4.2011
Člen číslo: 2 585



Určitě to sem pak dej, všechny informace tohoto druhu mě z profesního hlediska zajímají. Nasvícení jeskyních prostor pro návštěvníky klasickými žárovkami je do budoucna neudržitelné a bude se muset nějak řešit. Bohužel zrovna ten trend, co nám byl velkolepě prezentován, je podle mého velkým krokem zpět thumbsdown_anim.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Miloš
příspěvek 18.12.2017 15:40
Příspěvek #14


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 280
Registrován: 1.4.2012
Bydliště: Czech Vitriol
Člen číslo: 10 347



Kdybyste někdo chtěli vidět Nichia 219C in natura, porovnat s XP-G3 CW případně se svojí svítilnou, moje dvouhlavá saň Astrolux MF-01 je vám k dispozici biggrin2.gif . Tedy alespoň tomu, kdo bude mít cestu na Náchodsko. Stačí poslat PM a domluvíme se. Beamshot prostě nestačí, není to ono...
Přiložený náhled(y)
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
 


--------------------
Vůbec tomu nerozumím, ale o to víc mě to baví...
Granát 3x XML
TIR 70mm
Cyklosvětlo
TRON
P08
Astrolux MF-01 XPG3/ Nichia 219C + ramping od Lexela, BLF-GT, Sofirn C8A, Yezl Y3 s XHP70...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Miloš
příspěvek 18.12.2017 16:42
Příspěvek #15


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 280
Registrován: 1.4.2012
Bydliště: Czech Vitriol
Člen číslo: 10 347



Když jsme tedy u těch °K atd., právě mi dorazilo tohle. Alespoň pro zamyšlení...


--------------------
Vůbec tomu nerozumím, ale o to víc mě to baví...
Granát 3x XML
TIR 70mm
Cyklosvětlo
TRON
P08
Astrolux MF-01 XPG3/ Nichia 219C + ramping od Lexela, BLF-GT, Sofirn C8A, Yezl Y3 s XHP70...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Benik3
příspěvek 18.12.2017 17:14
Příspěvek #16


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 553
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



Jo o tomhle už jsem slyšel dávno.
I proto když jsem si nechal dělat brýle, tak jsem si na skla nechal udělat vrstvu, která by měla blokovat to škodlivé modré světlo (přes brýle tedy vidím vše lehoučce do oranžova, ale to člověk běžne nepozná, když to přímo neporovnává).
Dělají se i brýle "proti únavě" třeba pro profesionální hráče, které jsou vlastně žluté -> podobný princip.

Sirpetr: ty měření spektrometrem máš nějak dostupné nebo to platíš v nějaké laboratoři?
Budu si nějak nechávat dělat nové brýle (výhled ccca půl roku), tak by mě zajímalo zkusit změřit spektrum přes ty současná skla, jak to přesně vypadá smile.gif

Tento příspěvek byl editován Benik3: 18.12.2017 17:20
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sirpetr
příspěvek 26.12.2017 21:47
Příspěvek #17


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 418
Registrován: 12.11.2009
Člen číslo: 453



Tady máte ten test - XP-L2 4000K CRI70 vs. XP-L2 4000K CRI90

http://budgetlightforum.com/node/57979


--------------------
Lucifer čelovky | výkonné čelovky vyráběně kompletně v Čechách

LUCIFER Z2Mini/Micro - 850lm, 1x CREE XP-L2, 18650 nebo 18500 baterie
LUCIFER S2RED - 800lm, 1x CREE XP-L2, 1x18650 protected baterie v tubě, váha 164gr.
LUCIFER S2X - 1200lm, 2x CREE XP-L2, 1x18650 protected baterie v tubě, váha 164gr.
LUCIFER M6 - 1700lm, 2x CREE XP-L2, 2x18650 zalepený batterypack, váha 226gr.
LUCIFER L - 3200lm, 4x CREE XP-L2, 4x18650 zalepený batterypack
LUCIFER X - 5000lm, 6x CREE XP-L2, 3x18650 nebo 6x18650 zalepený batterypack
LUCIFER ULTRA - 8000lm, 9x CREE XP-L2, 4x18650 nebo 8x18650 zalepený batterypack

Naše stránky : http://www.luciferlights.net
Naše video : http://vimeo.com/103687386
Stránky na FB : https://www.facebook.com/luciferlights
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Petr J.
příspěvek 26.12.2017 22:08
Příspěvek #18


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 917
Registrován: 3.10.2015
Bydliště: Praha
Člen číslo: 15 687



QUOTE(Miloš @ 18.12.2017 15:40) *
Kdybyste někdo chtěli vidět Nichia 219C in natura, porovnat s XP-G3 CW případně se svojí svítilnou, moje dvouhlavá saň Astrolux MF-01 je vám k dispozici biggrin2.gif . Tedy alespoň tomu, kdo bude mít cestu na Náchodsko. Stačí poslat PM a domluvíme se. Beamshot prostě nestačí, není to ono...

Viděl jsem na BLF biggrin2.gif Vzal jsi i MF-01 CW jo?


--------------------
Lucerny:
ThruNite MINI TN30, Skilhunt DT-20 Night owl, Skilhunt H02, Solarstorm SC02, BLACK SHADOW Queen, Shadow JM35 MT-G2, LUMINTOP SD75, Lumintop ODF30, Lumintop SD4A XP-L HI, LUMINTOP ED25, LUMINTOP TOOL, LUMINTOP TOOL AA 2.0 white, LUMINTOP TOOL AA blue, LUMINTOP Worm 4.0 RED, Lumintop IYP365, Lumintop EDC01 blue & yelow, LUMINTOP EDC05C, Lumintop Tool AA2.0 HM Homemade EDC Flashlight Kit, DQG Tiny 26650 3th 7x XP-G2 NW, Convoy L6 mod cca 5 000 lumenů, Convoy L2 - driver Astrolux S1, Convoy Tiny XP-E2 Stainless Steel, Convoy MK/S9, Convoy MK/S9 mini, Convoy S2+ CREE XPL HI - SANDY BROWN, Convoy H1 4200K, Convoy S12 triple SST20, Convoy S3, Sunwayman C23C, Manker Quinlan U11, Manker E02H, Manker E03H, Manker T02, Astrolux MF-01 Nichia 219C, Astrolux MF04 XHP35-HI NW - dosvítí až do Sliače, Astrolux S1 1A, Astrolux S1 mini 3D, Astrolux S41 XP-G3, Astrolux S42 XP-G3, Astrolux S43S Nichia copper, Astrolux A01 Nichia 219B, Astrolux K1 chameleon, Astrolux FT03/XHP50, Astrolux EC01 XHP50, Astrolux MF01mini XP-L copper head, Convoy M3 XHP70.2, ThorFire VG-10, ThorFire PF01S, ThorFire PF04, JETBeam JET-I MK, JETBeam JET-u, JETbeam II PRO XP-L HI, JETBeam JET - II MK, JETBeam E10R XP-L HI, Jetbeam WL-S1, BLF 348 Nichia, Ultrafire WY-1, COB RED 3xAAA, Nitecore TUBE, Nitecore THUMB, NITECORE TIP Winter Edition green-red, NITECORE TIP copper, NITECORE TIP II, NITECORE TINI copper, NITECORE TUP, Nitecore MT22A yellow, Nitecore T5s Stainless Steel, Nitecore NU10 Yellow, Nitecore NU17, Nitecore NU30 SAND, XANES KT XP-G3+UV, Nitecore HA23, Black Water Kite, SingFire SF - 348, Zanflare F2 CW+NW, Zanflare F3, Zanflare F6, Eagle Eye X2R TITANIUM GREY, Eagle Eye X1R black & blue, BlitzWolf BW-ET1 XP-L V6, IMALENT HR20, IMALENT DM21T NW, IMALENT DM21C, IMALENT DN70, IMALENT DX80, JAXMAN M2 CREE XM - L2 U2, Sofirn C8A XP-L, Sofirn C8T XP-L HI, Sofirn C8F triple XP-L, Sofirn SP10B red+blue, Sofirn SF02 Red, Sofirn SP32A, Sofirn SP30A, Sofirn SF36, Sofirn SF13, Sofirn SP33 XHP50, Sofirn SC31, Sofirn SF30A, UTORCH UT01 3D 5000K, UTORCH S1 Mini NW, UTORCH C8F triple, Fitorch P26R, Fitorch P25, WUBEN I332 black vulture, Wuben A21 APOLLO, Wuben E05, Wuben TO50R HC, NICRON B74 blue + sand, NICRON B73, NICRON B10, Nicron H12, NICRON H10R, Nicron K15 Bamboo, NICRON G30R, NICRON G80, JAXMNVE M3 XPL V6, HaikeLite SC26 HD NW, HaikeLite MT09R XHP70 NW, FOLOMOV B5M, FOLOMOV 18650S high CRI, ON THE ROAD U16, ROFIS MR30, F-F ROT66 NW XP-L HI, Amutorch AX2, Amutorch AX3, Amutorch X9 XPL HD Titanium, KLARUS XT1C, Revtronic HL3A, XANES XT01 Stainless Steel, WARSUN FL01 RED & BLACK, WARSUN X5T, BORUiT B50, outdoor lantern Claite, Machfally BK200 a BK300.

Nabíjím:
Nitecore i4, LiitoKala Lii-100, Lii-S2, Lii-S4, Lii-402, OPUS BT - C100, Opus BT - C3100 V2.2, Basen BD2,
XANES XC01 Mini Magnetic Charger, Folomov A1 Magnetic USB Charger, Folomov Key Charger

Měřím:
Luxmetr UNI-T UT383
V/A metr UNI-T UT210E


sen je sen a den je den :-)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Miloš
příspěvek 26.12.2017 23:57
Příspěvek #19


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 280
Registrován: 1.4.2012
Bydliště: Czech Vitriol
Člen číslo: 10 347



QUOTE(Petr J. @ 26.12.2017 22:08) *
Viděl jsem na BLF biggrin2.gif Vzal jsi i MF-01 CW jo?
Vzal jsem Nichia, ale na BLF někdo nabízel vyreklamovanou hlavu s XPG3, tak jsem ji koupil. Při plně nabitých článcích jí nesvítí jedna sekce LED v nejnižším režimu. Když napětí malinko klesne, srovná se to. Prkotina... Měl jsem objednaný driver od Lexela, že ho vyměním, ale než mi to přišlo, už byl v hlavě s Nichia. biggrin2.gif Ty fotky jsou moje, ne z BLF biggrin2.gif


--------------------
Vůbec tomu nerozumím, ale o to víc mě to baví...
Granát 3x XML
TIR 70mm
Cyklosvětlo
TRON
P08
Astrolux MF-01 XPG3/ Nichia 219C + ramping od Lexela, BLF-GT, Sofirn C8A, Yezl Y3 s XHP70...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Petr J.
příspěvek 27.12.2017 00:23
Příspěvek #20


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 917
Registrován: 3.10.2015
Bydliště: Praha
Člen číslo: 15 687



Fotky jsem pochopil, že jsou tvoje. Proto ta poznámka o dalším nákupu. Stejná fotka je na BLF. Někde na začátku vlákna představení MF-01 nebo skupinovém nákupu. Prostě už jsem tam stejnou fotku viděl před měsíci....


--------------------
Lucerny:
ThruNite MINI TN30, Skilhunt DT-20 Night owl, Skilhunt H02, Solarstorm SC02, BLACK SHADOW Queen, Shadow JM35 MT-G2, LUMINTOP SD75, Lumintop ODF30, Lumintop SD4A XP-L HI, LUMINTOP ED25, LUMINTOP TOOL, LUMINTOP TOOL AA 2.0 white, LUMINTOP TOOL AA blue, LUMINTOP Worm 4.0 RED, Lumintop IYP365, Lumintop EDC01 blue & yelow, LUMINTOP EDC05C, Lumintop Tool AA2.0 HM Homemade EDC Flashlight Kit, DQG Tiny 26650 3th 7x XP-G2 NW, Convoy L6 mod cca 5 000 lumenů, Convoy L2 - driver Astrolux S1, Convoy Tiny XP-E2 Stainless Steel, Convoy MK/S9, Convoy MK/S9 mini, Convoy S2+ CREE XPL HI - SANDY BROWN, Convoy H1 4200K, Convoy S12 triple SST20, Convoy S3, Sunwayman C23C, Manker Quinlan U11, Manker E02H, Manker E03H, Manker T02, Astrolux MF-01 Nichia 219C, Astrolux MF04 XHP35-HI NW - dosvítí až do Sliače, Astrolux S1 1A, Astrolux S1 mini 3D, Astrolux S41 XP-G3, Astrolux S42 XP-G3, Astrolux S43S Nichia copper, Astrolux A01 Nichia 219B, Astrolux K1 chameleon, Astrolux FT03/XHP50, Astrolux EC01 XHP50, Astrolux MF01mini XP-L copper head, Convoy M3 XHP70.2, ThorFire VG-10, ThorFire PF01S, ThorFire PF04, JETBeam JET-I MK, JETBeam JET-u, JETbeam II PRO XP-L HI, JETBeam JET - II MK, JETBeam E10R XP-L HI, Jetbeam WL-S1, BLF 348 Nichia, Ultrafire WY-1, COB RED 3xAAA, Nitecore TUBE, Nitecore THUMB, NITECORE TIP Winter Edition green-red, NITECORE TIP copper, NITECORE TIP II, NITECORE TINI copper, NITECORE TUP, Nitecore MT22A yellow, Nitecore T5s Stainless Steel, Nitecore NU10 Yellow, Nitecore NU17, Nitecore NU30 SAND, XANES KT XP-G3+UV, Nitecore HA23, Black Water Kite, SingFire SF - 348, Zanflare F2 CW+NW, Zanflare F3, Zanflare F6, Eagle Eye X2R TITANIUM GREY, Eagle Eye X1R black & blue, BlitzWolf BW-ET1 XP-L V6, IMALENT HR20, IMALENT DM21T NW, IMALENT DM21C, IMALENT DN70, IMALENT DX80, JAXMAN M2 CREE XM - L2 U2, Sofirn C8A XP-L, Sofirn C8T XP-L HI, Sofirn C8F triple XP-L, Sofirn SP10B red+blue, Sofirn SF02 Red, Sofirn SP32A, Sofirn SP30A, Sofirn SF36, Sofirn SF13, Sofirn SP33 XHP50, Sofirn SC31, Sofirn SF30A, UTORCH UT01 3D 5000K, UTORCH S1 Mini NW, UTORCH C8F triple, Fitorch P26R, Fitorch P25, WUBEN I332 black vulture, Wuben A21 APOLLO, Wuben E05, Wuben TO50R HC, NICRON B74 blue + sand, NICRON B73, NICRON B10, Nicron H12, NICRON H10R, Nicron K15 Bamboo, NICRON G30R, NICRON G80, JAXMNVE M3 XPL V6, HaikeLite SC26 HD NW, HaikeLite MT09R XHP70 NW, FOLOMOV B5M, FOLOMOV 18650S high CRI, ON THE ROAD U16, ROFIS MR30, F-F ROT66 NW XP-L HI, Amutorch AX2, Amutorch AX3, Amutorch X9 XPL HD Titanium, KLARUS XT1C, Revtronic HL3A, XANES XT01 Stainless Steel, WARSUN FL01 RED & BLACK, WARSUN X5T, BORUiT B50, outdoor lantern Claite, Machfally BK200 a BK300.

Nabíjím:
Nitecore i4, LiitoKala Lii-100, Lii-S2, Lii-S4, Lii-402, OPUS BT - C100, Opus BT - C3100 V2.2, Basen BD2,
XANES XC01 Mini Magnetic Charger, Folomov A1 Magnetic USB Charger, Folomov Key Charger

Měřím:
Luxmetr UNI-T UT383
V/A metr UNI-T UT210E


sen je sen a den je den :-)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stránky V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 19.3.2024 - 11:08