IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

7 Stránky V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mazanie zavitov svetiel, Mazanie, DeoxIT, DeoxIT Gold,..
Honza
příspěvek 15.1.2010 03:16
Příspěvek #41


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 658
Registrován: 18.5.2009
Bydliště: Brno/Nedvědicko
Člen číslo: 329



Jasně, všechno thumbsup_anim.gif a zatím jen samá pozitiva smile.gif
U akorayky mě odstranil poblikávání při prolití vypínače a to stejné dokonce pomohlo u Dereelighta wink.gif


--------------------
SureFire G2 P 61 drop-in, Streamlight Argo 1w Luxeon+Task-Light 2-L 3w Luxeon lumileds+Strion xenon bulb+Scorpion xenon bulb, Fenix TK20 s OP reflektorem+ Fenix popruh na hlavu, Olight M20 Warrior+M30 Triton+M21 Warrior SST50, Maglite 2AA, Trooper 73B, Zebralight H60-Q5+H30-Q5, Dereelight C2H 4SD-RU Cree XR-E Q3 OP, EagleTac T20C2 RGB Cree XR-E Q4, Akoray K-106 Cree Q5+K-109 Cree Q5, Ultrafire C1 Cree R2+WF-501B green K2 a red R2+WF-502B

White-wall-hunter
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 15.1.2010 10:59
Příspěvek #42


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Hlavně když se něco maže, tak to chce s citem. Méně je někdy více.


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alk007
příspěvek 15.1.2010 13:42
Příspěvek #43


Flashaholik & sběratel
***

Skupina: Moderátor
Příspěvků: 3 799
Registrován: 22.2.2008
Bydliště: těsné sousedství Prahy
Člen číslo: 14



Přesně tak, s citem. Hezky vzít "uchošťour", jemně kápnout, nenést, hodinářská práce :-) Výraz "prolít" je u Deoxitu, vhledem k velikosti balení, legrační :-))


--------------------
Budoucnost se mi jeví v lepším světle (minimálně 32 x XHP-1000...) :-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ajo
příspěvek 28.1.2010 21:09
Příspěvek #44


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 668
Registrován: 12.9.2009
Člen číslo: 394



Pani takze beriem spat tu silikon lekarsku vazelinu.Udreli realne mrazy a teraz sa ukazuje jej nedostatok.V mraze urobi supiny na O-kruzkoch a straca viskozitu.
Podarilo sa mi uz roztrhut O-kruzok pri otacani zavitom.
Deoxit som nevygooglil nikde na pulte na SK a nechce sa mi to objednavat z CZ,ked cena postovneho prevysuje cenu produktu,tak hladam dalsie riesenia.
Napadlo ma,ze drzat v kondicii gumu O-kruzkov by mohol napr. teflonovy olej v spreji na mazanie retazi.Je dostatocne mastny,cisti a odstranuje vrzganie.
Eventualne kto ma overenu nejaku chemiu na osetrenie gumy z dostupnych zdrojov,ktora vyzdrzi na nej dlhodobejsie?
Tiez som mal problem s poblikavanim mojej Spiderky SSC P7 v mrazoch.Vypinac som rozobral a zdvojil kontakty ako radil Mike.Chcem ich zacat osetrovat klasickym Kontoxom.


--------------------
Tiablo A9S + zoom optika@Q5 Spiderfire 2-mode@SSC P7 Ultrafire 502B@R2 X2000@P4 MAG 2C + 52mm asferika s kadecim

a vidiet aj v tme
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommu
příspěvek 28.1.2010 22:32
Příspěvek #45


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 354
Registrován: 4.3.2008
Bydliště: Praha 10
Člen číslo: 21



Na ošetření gumy je dobrý glycerin. Je na to i plno přípravků pro automobilisty.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ajo
příspěvek 28.1.2010 22:54
Příspěvek #46


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 668
Registrován: 12.9.2009
Člen číslo: 394



Vyskusam ten teflon olej na gume,skor mi ide o trvacnost za kazdej teploty.
Vygooglil som Electrolube na sk,cize zajtra utekam presondovat ich celkom zaujimave produkty laugh.gif


--------------------
Tiablo A9S + zoom optika@Q5 Spiderfire 2-mode@SSC P7 Ultrafire 502B@R2 X2000@P4 MAG 2C + 52mm asferika s kadecim

a vidiet aj v tme
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ivan
příspěvek 29.1.2010 00:48
Příspěvek #47


Bc
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 973
Registrován: 29.9.2009
Bydliště: Bratislava-Slovensko
Člen číslo: 408



QUOTE(ajo @ 28.1.2010 21:09) *
Pani takze beriem spat tu silikon lekarsku vazelinu.Udreli realne mrazy a teraz sa ukazuje jej nedostatok.V mraze urobi supiny na O-kruzkoch a straca viskozitu.
Podarilo sa mi uz roztrhut O-kruzok pri otacani zavitom.
Deoxit som nevygooglil nikde na pulte na SK a nechce sa mi to objednavat z CZ,ked cena postovneho prevysuje cenu produktu,tak hladam dalsie riesenia.
Napadlo ma,ze drzat v kondicii gumu O-kruzkov by mohol napr. teflonovy olej v spreji na mazanie retazi.Je dostatocne mastny,cisti a odstranuje vrzganie.
Eventualne kto ma overenu nejaku chemiu na osetrenie gumy z dostupnych zdrojov,ktora vyzdrzi na nej dlhodobejsie?
Tiez som mal problem s poblikavanim mojej Spiderky SSC P7 v mrazoch.Vypinac som rozobral a zdvojil kontakty ako radil Mike.Chcem ich zacat osetrovat klasickym Kontoxom.


teda,ja mam veci tusim zo vsetkych ceskych shopov,ale zda sami,ze nasinci nemaju ani potuchy o tomto paradnom slovenskom obchodiku: www.noze-baterky.sk
tam maju Ajo aj Deoxit!!
konkretne tu:
www.baterky-noze.sk/prislusenstvo
cau Ajo

Tento příspěvek byl editován ivan: 29.1.2010 12:48


--------------------
EDC-Wurkkos WK15 SFH55 ,Wurkkos TS22 nw,Lumintop Apollo V2
Headlamp-Thrunite TH30 nw
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honza
příspěvek 29.1.2010 21:25
Příspěvek #48


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 658
Registrován: 18.5.2009
Bydliště: Brno/Nedvědicko
Člen číslo: 329



Deoxit je prostě deoxit laugh.gif I v -25°C mě okroužky fungují smile.gif I vypínač, i když trochu tužšeji, přece wink.gif
V mrazích vazelíny ani nee. . .


--------------------
SureFire G2 P 61 drop-in, Streamlight Argo 1w Luxeon+Task-Light 2-L 3w Luxeon lumileds+Strion xenon bulb+Scorpion xenon bulb, Fenix TK20 s OP reflektorem+ Fenix popruh na hlavu, Olight M20 Warrior+M30 Triton+M21 Warrior SST50, Maglite 2AA, Trooper 73B, Zebralight H60-Q5+H30-Q5, Dereelight C2H 4SD-RU Cree XR-E Q3 OP, EagleTac T20C2 RGB Cree XR-E Q4, Akoray K-106 Cree Q5+K-109 Cree Q5, Ultrafire C1 Cree R2+WF-501B green K2 a red R2+WF-502B

White-wall-hunter
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ajo
příspěvek 29.1.2010 22:50
Příspěvek #49


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 668
Registrován: 12.9.2009
Člen číslo: 394



Diky za tip objednam aj Deoxit,len ma odradza niekoho rada,ze ci to nie je moc agresivne na hlink tym, ze odstranuje tenku vrstvu oxid hlinku,ktory vlastne ten hlinik chrani.
Tie Electrolube veci sa mi pacia.Ten ulbrich.sk dealer ma ale klasicky problem.Objednava po paletach, mensie mnozstva ma doporucil na Farnell a ja tak nerad priplacam za postovne.Nastastie nasiel mensie balenia SGB vazeliny,ktoru tu uz niekto odporucil, tak kupim aj to a potom zrecenzujem.
Pravda,ze je malo takych blaznov,ktory sa flakaju s baterkami aj v mraze.
Ja skor mam moje permanentne v aute,dalsiu ako EDC, cize mrznu celu zimu.



QUOTE(Honza @ 29.1.2010 21:25) *
Deoxit je prostě deoxit laugh.gif I v -25°C mě okroužky fungují smile.gif I vypínač, i když trochu tužšeji, přece wink.gif
V mrazích vazelíny ani nee. . .



--------------------
Tiablo A9S + zoom optika@Q5 Spiderfire 2-mode@SSC P7 Ultrafire 502B@R2 X2000@P4 MAG 2C + 52mm asferika s kadecim

a vidiet aj v tme
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honza
příspěvek 29.1.2010 23:28
Příspěvek #50


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 658
Registrován: 18.5.2009
Bydliště: Brno/Nedvědicko
Člen číslo: 329



Vítej mezi postižené biggrin2.gif
V autě vozím taky permanentně FL (Streamlighta s liion aku) v dobíječce a poslední mrazy naší kotliny cca -25°C pár dní přežil OK a hlavně fungovalo vše, co mělo. Stejně tak i mrazové testy v mrazáku ostatních FL deoxit zvládl.
Mám oba a většinou používám gold a občas červený... Už se to zde psalo, co všechno ano a co ne na FL - nemělo by to žrát (bobtnat) okroužky hlavně...


--------------------
SureFire G2 P 61 drop-in, Streamlight Argo 1w Luxeon+Task-Light 2-L 3w Luxeon lumileds+Strion xenon bulb+Scorpion xenon bulb, Fenix TK20 s OP reflektorem+ Fenix popruh na hlavu, Olight M20 Warrior+M30 Triton+M21 Warrior SST50, Maglite 2AA, Trooper 73B, Zebralight H60-Q5+H30-Q5, Dereelight C2H 4SD-RU Cree XR-E Q3 OP, EagleTac T20C2 RGB Cree XR-E Q4, Akoray K-106 Cree Q5+K-109 Cree Q5, Ultrafire C1 Cree R2+WF-501B green K2 a red R2+WF-502B

White-wall-hunter
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 30.1.2010 08:19
Příspěvek #51


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



QUOTE(ajo @ 29.1.2010 22:50) *
mensie mnozstva ma doporucil na Farnell a ja tak nerad priplacam za postovne


no vidis ajo, keby si povedal aspon BUUUUU tak som ti to mohol pribalit do kablovej obejdnavky ...


--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 30.1.2010 19:47
Příspěvek #52


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



QUOTE(ajo @ 29.1.2010 22:50) *
Diky za tip objednam aj Deoxit,len ma odradza niekoho rada,ze ci to nie je moc agresivne na hlink tym, ze odstranuje tenku vrstvu oxid hlinku,ktory vlastne ten hlinik chrani.


Nemyslím si, že by to tak fungovalo. Na holém závitu ze slitiny hliníku se obrušováním uvolňuje takový drobný prach pořád. Když to pak namažeš deoxitem, nebo i vazelínou. Tak se ten prach do toho zamíchá a vznikne taková šedá hliníková pasta, která děsně špiní. Podle mých zkušeností se taková pasta tvoří s libovolným mazadlem, takže raději nechávám holé závity nenamazané a mažu jen o-kroužky a nebo anodizované závity.

Mám i vyzkoušené, že silnější vrstva vazelíny může zhoršit elektrickou vodivost. To má vliv například u direct-drive svítilen. Měl jsem takhle namazanou Ultrafire C2 s P7 a docela jí to snižovalo výkon. Zajímavé však bylo, že svítila téměř konstantně. Jako by se el. vodivost té vazelíny měnila zahříváním a nějak záhadně by se tím reguloval i výkon smile.gif


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ajo
příspěvek 31.1.2010 18:47
Příspěvek #53


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 668
Registrován: 12.9.2009
Člen číslo: 394



Takze teflon sa mi celkom paci na osetrenie gummenych O-kruzkov.Strekol som kus toho oleja do vrchnaku,nechal vyprchat plyn.Gumicka bola ponorena jeden den v teflon oleji.Nedialo sa ziadne nabobtnanie.
Potom sa baterka valala cely den v aute a mraze.Gumicku som vytiahol zo zmrznutej baterky na druhy den.Drzi si prijemny klzavy film a zmrznuty tailcap sa velmi lahko otaca,takze nehrozi roztrhnutie. thumbsup_anim.gif
Uvidim ako bude vyzerat gumicka o mesiac.Ide mi o to aby ten teflon film bol trvacny a chranil gumu pred eroziou.
Přiložený náhled(y)
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
 


--------------------
Tiablo A9S + zoom optika@Q5 Spiderfire 2-mode@SSC P7 Ultrafire 502B@R2 X2000@P4 MAG 2C + 52mm asferika s kadecim

a vidiet aj v tme
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ajo
příspěvek 31.1.2010 19:02
Příspěvek #54


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 668
Registrován: 12.9.2009
Člen číslo: 394



QUOTE(jirik @ 30.1.2010 19:47) *
Nemyslím si, že by to tak fungovalo. Na holém závitu ze slitiny hliníku se obrušováním uvolňuje takový drobný prach pořád. Když to pak namažeš deoxitem, nebo i vazelínou. Tak se ten prach do toho zamíchá a vznikne taková šedá hliníková pasta, která děsně špiní. Podle mých zkušeností se taková pasta tvoří s libovolným mazadlem, takže raději nechávám holé závity nenamazané a mažu jen o-kroužky a nebo anodizované závity.


Jirik ja praveze hladam all-in-one riesenie,aby som zabranil abrazii tych hlinikovych zavitov a zaroven udrziaval nizky prechodovy odpor medzi zavitmi.
Ked nebude abrazia,nebude ten prach a bordel.Tomu ciastocne zabrani akysi klzavy a vodivy film na zavitoch.Predstav si,ze bateria sa profesionalne pouziva a musi sa povedzme nabijat 3x do tyzdna,to je cca 300 zakruteni a odkruteni tailcapu za rok!
Ten suchy zavit sa pomaly ale isto zoderie.Je to proste hlinik.Potom to ma vole atd.Tomuto chcem ciastocne zabranit u non-HA III bateriek.S HA III asi nebude problem..


--------------------
Tiablo A9S + zoom optika@Q5 Spiderfire 2-mode@SSC P7 Ultrafire 502B@R2 X2000@P4 MAG 2C + 52mm asferika s kadecim

a vidiet aj v tme
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ajo
příspěvek 31.1.2010 19:08
Příspěvek #55


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 668
Registrován: 12.9.2009
Člen číslo: 394



Pepko tento tip od toho chlapika-predajcu,som sa dozvedel v piatok o tretej.Vies ako som na tom s casom.Nemam cas virtualne preliezat farnell eshop.Ulbrichovci funguju tak,ze ked sa ta rozobrata paleta nechadza povedzme niekde v polsku,alebo v cechach, tak to vedia na moj dopyt vzajomne preposlat.
Inak maju zaujimavu pajaciu chemiu.

QUOTE(pepko @ 30.1.2010 08:19) *
no vidis ajo, keby si povedal aspon BUUUUU tak som ti to mohol pribalit do kablovej obejdnavky ...



--------------------
Tiablo A9S + zoom optika@Q5 Spiderfire 2-mode@SSC P7 Ultrafire 502B@R2 X2000@P4 MAG 2C + 52mm asferika s kadecim

a vidiet aj v tme
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 31.1.2010 21:01
Příspěvek #56


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Já už jsem hledání takového dokonalého mazadla vzdal. Ale vím, že by mělo existovat. Kdysi během "nanolube wars" se výrobce svítilen HDS zmiňoval o jakési speciální vazelíně používané v leteckém průmyslu, která velmi dobře ochrání i holé závity. Možná nějaká hodně řídká vazelína...


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ajo
příspěvek 31.1.2010 21:37
Příspěvek #57


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 668
Registrován: 12.9.2009
Člen číslo: 394



Presne tak jirik,verim NANO technologiam.Uvidim co dokaze ta Electrolube vazelina teraz v mrazoch.Vies,problem pri vazelinach je aj meniaca sa viskozita v takom tepelnom rozsahu.
Neskusal si molydben ciernu vazelinu co to robi na hliniku?
Napr. skoda servis pouziva specialny medeny spray na osetrenie brzd,aby sa nezadierali brzdice. Je tam tiez pekny tepelny rozsah a med mi smrdi vodivostou.Asi to vyskusam.

QUOTE(jirik @ 31.1.2010 21:01) *
Já už jsem hledání takového dokonalého mazadla vzdal. Ale vím, že by mělo existovat. Kdysi během "nanolube wars" se výrobce svítilen HDS zmiňoval o jakési speciální vazelíně používané v leteckém průmyslu, která velmi dobře ochrání i holé závity. Možná nějaká hodně řídká vazelína...



--------------------
Tiablo A9S + zoom optika@Q5 Spiderfire 2-mode@SSC P7 Ultrafire 502B@R2 X2000@P4 MAG 2C + 52mm asferika s kadecim

a vidiet aj v tme
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ajo
příspěvek 31.1.2010 21:52
Příspěvek #58


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 668
Registrován: 12.9.2009
Člen číslo: 394



Myslim,ze zaujimavy by mohol byt tento medeny lubrikant od Electrolube,aj ked tam nespominaju kontakty.


--------------------
Tiablo A9S + zoom optika@Q5 Spiderfire 2-mode@SSC P7 Ultrafire 502B@R2 X2000@P4 MAG 2C + 52mm asferika s kadecim

a vidiet aj v tme
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 31.1.2010 22:23
Příspěvek #59


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Všechno co je nano je cool. To je jasný. biggrin2.gif I když nanolube (olej údajně s nanočásticemi diamantů) právě ten člověk z HDS vůbec nepochválil.

Nějakou černou elektrovodivou vazelínu zkoušel Milan. Myslel jsem, že byla grafitová, ale možná byla s něčím jiným. Byla poměrně řídká, takže mazala hezky. Ale ta černota extrémně špinila, stačilo na ni neopatrně šáhnout a hned byl člověk zaprasenej. Proto jsem ji zavrhnul.


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ajo
příspěvek 31.1.2010 22:58
Příspěvek #60


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 668
Registrován: 12.9.2009
Člen číslo: 394



Jirik a co si myslis cistoteoreticky o tom medenom mazive?Otazka je,ako sa bude znasat (alebo zanasat zavit) hlinik a medene ciastocky.

Inak ta Maxova osetrena Fenixka tou SGB vazelinou nevyzera zle smile.gif


--------------------
Tiablo A9S + zoom optika@Q5 Spiderfire 2-mode@SSC P7 Ultrafire 502B@R2 X2000@P4 MAG 2C + 52mm asferika s kadecim

a vidiet aj v tme
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Stránky V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 19.3.2024 - 06:30