IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

2 Stránky V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Vartův bastl na bike, 1x XM-L, 3x AA
zoom
příspěvek 15.2.2016 18:47
Příspěvek #21


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 039
Registrován: 4.10.2011
Bydliště: okr. Senec
Člen číslo: 8 292



Tiez som rozmyslal o tych lacnych buck menicoch DC-DC ale problem je ze na vstupe potrebuju mat aspon o 1,5V viac ako daju na vystup takze takze by sa dali lepsie pouzit pri napajani 5*18650
http://www.ebay.com/itm/1-23V-30V-DC-DC-Bu...2kAAOSw-nZTmpt2


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Benik3
příspěvek 15.2.2016 20:02
Příspěvek #22


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 553
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



Pravda. Zase 1,5V při 4 aku je 0,375 na článek. Což je vzhledem ke "ztracené" kapacitě zanedbatelný
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vart
příspěvek 6.3.2016 11:55
Příspěvek #23


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 88
Registrován: 10.8.2011
Člen číslo: 7 340



Díky za tipy, nakonec jsem to předělal šuplíkovým zásobám, 1xXML2 s eliptickou optikou + 1xXPG2 s 10stup. optikou. Mám teď dotaz ohledně napájení té XM-L2. Mám k ní driver Nanjg 105C 3.04A (AMC7135*8), zdroj 2x18650 paralelně. Ovládání klasicky jedním spínačem mezi zdrojem a driverem. Mám ale dotaz jak udělat přes druhý spínač přímé napojení zdroje k led. Ke každému pólu led by vedly dva vodiče, jeden z driveru, druhý z přímého napojení. Spínač přímého napojení by přerušoval jeden z pólů co vede ke zdroji, teď ale nevím jestli nepoškodím driver, když ten druhý pól přímého napojení bude vlastně pořád napojený na driver přes led. A nestalo by se nic s driverem, kdybych svítil přes něj a do toho bych pustil tu druhou větev napájení? předem díky

Nějaké takové schéma jsem myslel:


Tento příspěvek byl editován Vart: 6.3.2016 12:04
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kolbaba71
příspěvek 6.3.2016 12:13
Příspěvek #24


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 628
Registrován: 8.8.2011
Bydliště: Praha
Člen číslo: 7 262



Mám pocit, že by bylo lepší, kdyby si použil dvojpólový přepínač a driver si úplně odpojil. Imho to zapojení, co jsi navrh nebude dělat dobrotu. To co leze z driveru není klasické plus ani mínus.


--------------------
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bastl 6x žárovka na 12 plochých bateriií. Tělo z překližky, hlava z formy na pečení (svítí málo,váží hodně :p) | moje první slušná led svítilna Olight Triton M30! | zabloudila ke mě i Ultrafire C8 | hodně levně koupená noname čelovka s XML T6 na 2x 18650 z eBay| první zoom Ultrafire HWAWZS Q5 | a druhý zoom Ultrafire C8 s XML-2 |malá ale výkonná - 2ks Convoy S2+ (EDC + na kolo) | Projekt svítilny s více ledkami se šnečím temper rozbíhá @ Měla by svítit asi takto.| Pro svítilnu do ruky jsem začal tvořit testovací svítilnu WOLT | DIY Světlo pod kuchyňskou linku | Jako první trochu složitější projekt s mcu jsem udělal křižovatku řízenou semafory pro malé synovce jenž řídí ATmega48 | Nabíječka Opus BT-C3100 V2.1 jenž umí Li-ion,NiCd a NiMh | Jednoduchá svítilna Lipton z krabice od čaje | Malá svítilna ideální na klíče s hrozně dlooouhým názvem - Nitecore T Series Tube 45LM USB Rechargeable LED Light Keychain | ]Malá USB nabíječka s využitím jako powerbanka LiitoKala Lii-100 a LiitoKala Lii-202 | Časem bych si chtěl pořídit Quark MiNi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Benik3
příspěvek 6.3.2016 12:25
Příspěvek #25


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 553
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



AMC driver má plus propojený přímo na LED. Takže ti stačí jeden spínač, kterým překlemuješ driver (mínus). Tomu by se nemělo nic stát...
A nebo jak navrhuje Kolbaba dvoupólový spínač a zároveň driver odpojit (tedy podobně jak jsi nakreslil, jenom ty dva spínače se budou ovládat najednou proti sobě a budou na mínusu)

Tento příspěvek byl editován Benik3: 6.3.2016 12:26
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vart
příspěvek 6.3.2016 13:09
Příspěvek #26


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 88
Registrován: 10.8.2011
Člen číslo: 7 340



Supr, mám reverzní spínače, které jdou modifikovat na výstup překlikáváním v pořadí vypnuto-1.větev-2.větev, tak budu mít jeden spínač na přepínání mezi driverem a přímým napájením a druhý spínač čistě pro změnu modu driveru.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stránky V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 28.3.2024 - 19:30