IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

3 Stránky V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Nákup LED svítilny
Jason
příspěvek 28.7.2008 23:17
Příspěvek #1


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 5
Registrován: 28.7.2008
Člen číslo: 116



Zdravim vsechny, potreboval bych poradit a myslim ze jsem na spravne adrese, tak pokud budete mit nekdo chvilku budu moc rad za vsechny vase rady. Chtel bych si koupit svitilnu ale potreboval bych poradit jakou. Napisu zde moje pozadavky a pokud mate nekdo nejake tipy budu moc rad. Nasel jsem jich uz spousty ktere by mi vyhovovaly ale zajimal by me nazor lidi kteri tomu rozumi a pouzivaji je.

Pozadavky:
- relativni odolnost - pouziti behem celeho roku
- nejlepe regulovatelny svetelny vykon
- pouziti jednak jeko prirucni svitilna ale taky kdyz potrebuji neco hodne osvetlit
- nejlete baterie AA - nabijeni
- moznost dlouhe vydrze (regulovani) cca 12 - 24 hod
- velikostne abych ji moh mit stale u sebe - at v aute nebo v bunde nebo na opasku
- cenove nejlepe do 2000Kc ale to neni podminkou

Chtel bych svitilnu kterou ma uz nekdo vyzkousenou a doporuci mi, kazdy den ji pouzivat nebudu ale zase nechtel bych za pul roku kupovat novou.

Predme diky vsem za rady a nazory!!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 29.7.2008 06:34
Příspěvek #2


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



pokial chces na baterie AA, tak potom mas takmer nulovy vyber ... nic ine ako fenix asi nepripada do uvahy ...
ak vsak nie si majitelom kvalitnej nabijacky a kvalitnych nimh akumulatorov, moze byt pre teba zaujimavaj volba z kategorie liion akumulatorov 18650 ... v tom pripade budes mat na vyber velke mnozstvo pomerne kvalitnych lampasikov ... do cenoveho limitu by si sa mal zmestit aj s nabijackou a akumulatormi ...


--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 29.7.2008 08:40
Příspěvek #3


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Myslím že některý z Fenixů by ti měl vyhovovat. Pokud chceš světlo na 2xAA tak buďto L2T V2 (recenze) nebo L2D Q5 (recenze). Pokud chceš menší světlo do kapsy, tak varianty na 1xAA se jmenují L1T V2 a L1D Q5.

Jaké světlo jsi používal doteď?


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jason
příspěvek 29.7.2008 18:33
Příspěvek #4


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 5
Registrován: 28.7.2008
Člen číslo: 116



Pokud je to takovy "problem" s AA tak to neni podminka. Me slo spise o to kdyz jsem pryc bez moznosti nabijeni ze je velika dostupnost AA baterii.

Do tedka jsem pouzival kombinaci luxeon (nazev presne nevim, privezeno z Kanady, musel bych se podivat) a jeste potapecskou svitilnu Vega.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
suivant7
příspěvek 29.7.2008 19:50
Příspěvek #5


Flashaholic wixii ;)
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 858
Registrován: 18.2.2008
Bydliště: Trenčín
Člen číslo: 7



Na zakladne tri rezimy Fenixa ti budu stacit aj hocake alkalicke AA co kupis kdekolvek "na rohu". Pre Turbo rezim uz treba kvoli vacsiemu odberu prudu NiMH akumulatory. Neviem aky to mas Luxeon, ale ak je to nejaky stary 45-lumenovy, tak to mozeme porovnat s Fenix L2D Q5 a jeho 53lm v Mid rezime s vydrzou 10hodin.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 29.7.2008 21:40
Příspěvek #6


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



AA nejsou žádný problém:) Proti luxeonu co jsi měl doteď to bude výrazné zlepšení.


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jason
příspěvek 30.7.2008 19:35
Příspěvek #7


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 5
Registrován: 28.7.2008
Člen číslo: 116



Diky moc za rady! Jeste nez budu objednavat, doporucili by jste mi jeste neco jineho nez jsou svitilny Fenix?! Myslim neco co neni na AA baterie.. At mam z ceho vybirat! Diky mockrat!!

Ohledne toho luxeonu co mam, je to uz starsi a myslim ze kdyz jsem to kupoval ze na krabici bylo 30lm nebo tak nejak.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 30.7.2008 22:53
Příspěvek #8


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Mimo AA se silnější svítilny ještě dělají na CR123/RCR123 (RCR123 = nabíjecí CR123) nebo na li-ion akumulátory 18650.
Porovnání velikostí je tady http://forum.fotonmag.cz/index.php?showtop...0&#entry600

Pokud chceš malou svítilnu, která se pohodlně vejde do kapsy, tak se mrkni po světlech na 1xCR123. Mají velmi dobrý výkon a na nějaký nižší režim i dlouhou výdrž. Velká recenze s různými takovými svítilnami je zde http://www.candlepowerforums.com/vb/showthread.php?t=201117

Pak je samozřejmě i spousta světel na 2xCR123, ale pokud trváš na použití nabíjecích baterií, tak je lepší vzít světlo na 1x18650. 18650 aku je stejně dlouhý jako dva RCR123 aku, ale má o dost vyšší kapacitu. Jen většina světel na 1x18650 je spíš větších rozměrů. Ale co je dostatečně kompaktní je dost individuální záležitost. Ale relativně malé světlo na 1x18650 je např. Jetbeam-III ST, už o něco větší je např Fenix TK11.

Případně se můžeš mrknout na recenze u mně http://www.ledmania.cz/souhrn-recenzi a nebo např. na http://light-reviews.com/


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alk007
příspěvek 31.7.2008 17:35
Příspěvek #9


Flashaholik & sběratel
***

Skupina: Moderátor
Příspěvků: 3 799
Registrován: 22.2.2008
Bydliště: těsné sousedství Prahy
Člen číslo: 14



Pokud stále platí "náklonnost" k AA, tak co takhle Nitecore D10? Ta sice svítí na NiMh nebo alkal. AA 1,2V o dost méně než pokud se naláduje LiIon 14500, ale je příjemně malá, spolehlivá (recenze např. zde na Light Reviews). Já osobně mám tu menší sestřičku EX10 na CR123/16340, ale D10 je prakticky totéž v mírně větším balení.

Nebo, opět na základě vlastní zkušenosti, doporučuji zde již zmíněný Fenix L1D Q5.


--------------------
Budoucnost se mi jeví v lepším světle (minimálně 32 x XHP-1000...) :-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
suivant7
příspěvek 31.7.2008 17:53
Příspěvek #10


Flashaholic wixii ;)
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 858
Registrován: 18.2.2008
Bydliště: Trenčín
Člen číslo: 7



QUOTE(alk007 @ 31.7.2008 18:35) *
Pokud stále platí "náklonnost" k AA, tak co takhle Nitecore D10? Ta sice svítí na NiMh nebo alkal. AA 1,2V o dost méně než pokud se naláduje LiIon 14500, ale je příjemně malá, spolehlivá (recenze např. zde na Light Reviews). Já osobně mám tu menší sestřičku EX10 na CR123/16340, ale D10 je prakticky totéž v mírně větším balení.

Nebo, opět na základě vlastní zkušenosti, doporučuji zde již zmíněný Fenix L1D Q5.


trosku offtopic
alk007 .. doteraz som sa moc o piston drive system nezaujimal, ale ty si mi prave otvoril oci a to video od 4sevens ma normalne laka kupit EX10 wink.gif budem rad a urcite kazdy z nas, ak napises nejaku recenziu alebo aspon fotky.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alk007
příspěvek 31.7.2008 18:36
Příspěvek #11


Flashaholik & sběratel
***

Skupina: Moderátor
Příspěvků: 3 799
Registrován: 22.2.2008
Bydliště: těsné sousedství Prahy
Člen číslo: 14



Nikdy nemohu napsat lepší recenzi, než je ta z pera baterkového guru selfbuilta a je zde na CPF :-) Tam jest řečeno a vyfoceno v podstatě vše.

Co bych dodal já, šťastný majitel EX10? Tři malinké výtky:
1) Systém s pístem místo spínače je pro mne velmi nezvyklý, ale zvykám si rychle. Celý mechanismus jde zatím poněkud více ztuha než by se mi líbilo, ale udělám, jak je doporučeno v recenzi, "přelubrikování" - originální mazadlo je poněkud více viskózní, namažu to něčím řidším. Ale záleží na osobním vkusu každého uživatele.
2) Druhá malá výtka směřuje ke spolehlivosti sepnutí - pokud přepínám na MIN (2 x krátce) nebo na MAX (krátce a dlouze) tak mám úspěšnost tak 90 procent. Může to ale být nezvykem, obsluhou (tedy mnou :-) a tím, že jsem ještě pořádně nevyčistil kontakty.
3) I při povolení hlavy o více než jednu otáčku je stále možné svítilnu zapnout (ano, píst se musí vtlačit už poměrně hluboko a není zrovna pravděpodobné, že se vám to náhodně v kapse nebo batohu stane, ale pocit jistoty je fuč.

Jinak jsem velmi spokojený, provedení je podle mne velmi dobré, limitně se blížící dokonalosti :-) (i když Nitecore Extreme je ještě o kousek více sexy). Na MAX svítí EX10 někde mezi Fenixem L1D a Nitecore Extreme. Nejlepším vysvědčením pro ni ale je, že v mé, nechci říci KáPéZetce (Krabička Poslední Záchrany) ale nečemu, co se tomu podobá, nahradila EX10 Fenixe L0D a bude už stále se mnou :-)



--------------------
Budoucnost se mi jeví v lepším světle (minimálně 32 x XHP-1000...) :-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 31.7.2008 20:37
Příspěvek #12


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Nitecore D10 (1xAA) mám půjčený na recenzi. Ovládání pomocí piston drive je opravdu vcelku nezvyklé. Chybí klasické kliknutí spínače, zdvih je asi jen 1mm. Samotné zmáčknutí je velmi tiché. Na ovládání si ještě zvykám, to video je pro pochopení opravdu potřeba:)

Tělo je fakt sexy, hlavně vroubkování je výborné (asi největší plus proti fenixům). Low je opravdu hodně low, po čemž spousta lidí volalo, ale pro mě je až zbytečně slabé. Jediné co mi vadí je, že má paměť jen na jeden režim. Ten je sice plynule nastavitelný v rozmezí 5-130lm, ale pokud často střídáte různě silné režimy, tak to musíte nastavovat pořád dokola. V tomhle u mě vítězí fenixy, které mají 2 nebo 4 pevné režimy, které mi svou intenzitou přesně vyhovují.

Při použití s 14500 li-ion se ujistěte, že má stejnou délku jako AA. Mám doma starší AW a Trustfire a oba jsou o 1mm delší. D10 s nima svítí, ale funguje jen jako twisty a režimy nejdou nastavovat, protože piston nejde zmáčknout. AW 14500 co mají nahoře nipl a prodávají se cca od začátku roku 2008 by měli mít délku správnou.


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Commanche
příspěvek 29.9.2008 11:40
Příspěvek #13


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 7
Registrován: 29.9.2008
Člen číslo: 152



Jason: tak jakou si nakonec vybral? :-)

Ja totiz resim nyni uplne stejny problem... chtel bych neco na AAcka. Zatim mam favorita L2D Premium Q5.

Nebo nevite nekdo, je ted neco noveho na trhu?

Celkem se mi jeste libily zaostrovaci Led-Lenser - ovsem do doby, nez jsem uvidel srovnavaci fotky... Pak jeste uvazuji o TK20, ta ma druhe misto...

Budu vdecny za jakoukoli radu ;-)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 29.9.2008 15:38
Příspěvek #14


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



A na co budeš svítilnu používat nejčastěji?


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Commanche
příspěvek 29.9.2008 15:50
Příspěvek #15


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 7
Registrován: 29.9.2008
Člen číslo: 152



Behani po lese, loukach, hledani ruznych indicii (kolikrat i dost vzdalenych), dohledavani ruzne ukrytych predmetu...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 29.9.2008 16:44
Příspěvek #16


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



To zní jako nějaká noční bojovka:) Myslím, že L2D by mohl být dobrý. Na hledání věcí je lepší širší kužel. Na svícení na blízko bude stačit medium/low s dlouhou výdrží a v případě potřeby se přepne na turbo.


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mickielli15
příspěvek 29.9.2008 16:58
Příspěvek #17


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 894
Registrován: 24.5.2008
Bydliště: České Budějovice, Brno.
Člen číslo: 89



Já osobně mám L2DQ5 a je to opravdu hodně solidně vyrobená baterka. Třískal jsem s ní o zem (ne v záchvatu sad01_anim.gif ) , měl jsem ji dva dny ve vodě, výdrž na kvalitní NiMH je opravdu kolem čísel, který uvádí výrobce, já myslím, že dnes je to asi nejlepší 2xAA svítilna. Nebo si objednej její nástupkyni LD20, ale ta nevím jestli už vyšla na trh. Každopádně jediná rozumná alternativa v této kvalitě je Olight T25, ale kužel světla má užší, takže nebude myslím tak univerzální. A na to, že je na AA, svítí hoodně slušně...

L2DQ5 tě nezklame. Mě dostala. thumbsup_anim.gif thumbsup_anim.gif thumbsup_anim.gif


--------------------
Ach jo, potřeboval bych asi osvětlení stadionu do kapsy (na 1xaaa) s výdrží 20 hodin, low režimem 4000lm a focusem. Zatím jsem na tomto:
Sipik SK-68 Q3 ---- FENIX E01 blue-----
Fenix LD01 Sainless Steel "mazel edition" ----- MTE-M3 2I (MC-E) optika-kolimátor ----- Eagletac T20C2 R2 ----- Lumintop L1A ----- Tank007 tk-737 Q3 zoom 18650/3xAAA. ---- UF WF-900 5xQ5 1000lm ---- XENO E03 XM-L NW ---- FENIX HL21 R3 yellow ---- KD RQ 07 XM-L ---- KD Angle Q5 ---- DRY 3x XM-L CW
Nabíječka šmejd NiMH, super Li-ion PILA IBCT
.
Potrava 18650 Trust yellow-red-black DX, 12x Sanyo+Panasonic z notebooků, AW 2600, 14500 Trust yellow-red-black, AA+AAA Recyko, Eneloop, Eneready, Arctic Power, Tronic, GP atd atd...

PŘEJI SLUNCE V BUSHI :-)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pro nově příchozí - neberte nás flashaholiky vážně, my vás zatím taky vážně neberem. Vzájemně se začnem brát vážně, jakmile do toho taky spadnete, což většinou netrvá dlouho :-)))
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alk007
příspěvek 29.9.2008 18:23
Příspěvek #18


Flashaholik & sběratel
***

Skupina: Moderátor
Příspěvků: 3 799
Registrován: 22.2.2008
Bydliště: těsné sousedství Prahy
Člen číslo: 14



Také mohu doporučit Olight T25. Jak bylo zmíněno, má užší hotspot ale zase svítí víc.
Pokud by ses rozhodoval mezi AA světly, tak pro zajímavost uvádím mnou naměřené doby výdrže při maximálním svitu v kuse:

Fenix L1D na 1xAA accu Eneloop 2000mAh / 1xAA alkali Energizer / 1x14500 LiIon 900mAh: 1:25 / 0:35 / 0:56
Fenix L2D na 2xAA accu Eneloop 2000mAh / 2xAA alkali Energizer 1:51 / 0:42
Olight T25 T na 2xAA accu Eneloop 2000mAh / 2xAA alkali Energizer 1:21 / 0:26

Je vidět, že alkaliny prostě nestíhají při velkých proudech. Třeba ti tyhle údaje pomohou při rozhodování ...



--------------------
Budoucnost se mi jeví v lepším světle (minimálně 32 x XHP-1000...) :-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alk007
příspěvek 29.9.2008 18:31
Příspěvek #19


Flashaholik & sběratel
***

Skupina: Moderátor
Příspěvků: 3 799
Registrován: 22.2.2008
Bydliště: těsné sousedství Prahy
Člen číslo: 14



... a ještě mě napadly 3 tipy které sice nejsou na AA, ale mám je prostě rád :-)
Nitecore Extreme (1ks 16340) - příjemně malá, odolná, výdrž na max 0:42 (AW 750mAh), plynulá regulace svitu
Solarforce T7 II R2 (2ks 16340) - rozumně malá, výdrž na max 0:50 (2xAW 750mAh), 8 úrovní svitu
Fenix TK 11 (2x16340 nebo 1x18650) - robustní konstrukce, vydrží snad vše, výdrž na max 0:47 (2xAW 750mAh) nebo 3:15 (1x18650 UF 2400mAh), 2 stupně svitu.


--------------------
Budoucnost se mi jeví v lepším světle (minimálně 32 x XHP-1000...) :-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 29.9.2008 18:58
Příspěvek #20


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



QUOTE(alk007 @ 29.9.2008 19:31) *
... a ještě mě napadly 3 tipy které sice nejsou na AA, ale mám je prostě rád :-)
Nitecore Extreme (1ks 16340) - příjemně malá, odolná, výdrž na max 0:42 (AW 750mAh), plynulá regulace svitu
Solarforce T7 II R2 (2ks 16340) - rozumně malá, výdrž na max 0:50 (2xAW 750mAh), 8 úrovní svitu
Fenix TK 11 (2x16340 nebo 1x18650) - robustní konstrukce, vydrží snad vše, výdrž na max 0:47 (2xAW 750mAh) nebo 3:15 (1x18650 UF 2400mAh), 2 stupně svitu.


Koukám, že máš docela pěknou sbírku:) Co nějaké foto sem: http://forum.fotonmag.cz/index.php?showtopic=163


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stránky V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 8.5.2024 - 08:42