IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

 
Reply to this topicStart new topic
> Chlazení pro RC auta série mini Z, Jak jde udělat jednoduchá věc složitě :p
Kolbaba71
příspěvek 30.10.2016 22:49
Příspěvek #1


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 628
Registrován: 8.8.2011
Bydliště: Praha
Člen číslo: 7 262



Pro synovce, jenž jezdí na závody RC autíček série mini Z jsem začal stavět chlazení. Elektromotorky se při závodech dost zahřívají a proto je žádoucí, je mezi jednotlivými koly závodu chladit. Šlo by to určitě udělat podstatně jednodušeji. Chtěl jsem, aby to bylo i na efekt a proto jsem se rozhodl udělat trochu složitější. Základem je krabice z Al plechu, kde jsou tři nezávislé podstavce pro autíčka z 10mm plexi. Pod ním je 6 RGB diod, jejichž svit se volí pomocí vypínačů stejné barvy hned pod plexi. Sklopná rampa ukrývá tři laserové moduly, jenž slouží pro snažší správné umístění autíček. Každá pozice má pevný ventilátor umístěný v bedně a druhý sklopný v rameni. Pokud se bude chladit auto s karosérií, tak se horní ventilátor nedá použít a bude vypnutý. Pokud se karosérie z auta sundá, může se horní ventilátor sklopit a tím se i pomocí mikrospínače zapne. Naopak se tímto (opět mikrospínačem) zablokuje laser, jelikož mu rameno horního ventilátoru ve sklopené poloze překáží. Laser se pouští červeným tlačítkem. Vedle něj jsou dva černé vypínače. Oba mají tři polohy. OFF a 2x ON. V jedné poloze se zapne reflexní čidlo (černá krabička před plexi s tcrt 5000), jenž po položení auta na podstavec z plexiskla spustí ventilátor či v další poloze ho zapne natvrdo. Totéž dělá vypínač vlevo, ale pro RGB podsvícení. Na základní krabici se nachází 4 USB světla, jenž jdou ovládat žlutými vypínači na šikmé straně krabice. Tam se také nachází dvojice USB konektorů, jenž se hodí třeba na dobití mobilu, dále modrý vypínač, jenž ovládá podsvícení vypínačů, co ovládají barvy RGB led. A poslední zelený, co je úplně vpravo, je hlavní vypínač celého chladičo-světelného cirkusu. Celé je to napájeno "kostkou" jenž umí udělat z 230V 12V/5A. Krajní pozice ramen s horními ventilátory jsou hlídány mikrospínači a drženy nábytkovými magnety. Rampa s laserovými moduly je na tom stejně s tím, že se dá sklopit do transportní polohy, kdy tak nepřekáží.

Celý kombajn je téměř vymyšlen a navržený. Chybí nakreslit schema zapojení, některé otvory upravit pro gumovou průchodku a nakreslit ohybové výkresy. Dva týdny trvá výroba plechů, jenž v nejbližší době chci zadat a počítám tak týden na elox.Mezi výrobou a povrchovkou bude pauza, jelikož to chci ještě před povrchovkou sestavit a zkusit, zda vše pasuje. Zatím nemám vlastní plechy a spojovák. Elektromateriál mám až na fastony a kabely všechen.

Přiložený obrázek

Reder téměř hotového chlazení (budou se ještě dělat drobné úpravy)

Přiložený obrázek

Řez chlazením. Na plexi je položeno velmi zjednodušené auto (obsahuje pouze kritické rozměry) Rampa je tam 2x - v pracovní i v přepravní poloze.


--------------------
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bastl 6x žárovka na 12 plochých bateriií. Tělo z překližky, hlava z formy na pečení (svítí málo,váží hodně :p) | moje první slušná led svítilna Olight Triton M30! | zabloudila ke mě i Ultrafire C8 | hodně levně koupená noname čelovka s XML T6 na 2x 18650 z eBay| první zoom Ultrafire HWAWZS Q5 | a druhý zoom Ultrafire C8 s XML-2 |malá ale výkonná - 2ks Convoy S2+ (EDC + na kolo) | Projekt svítilny s více ledkami se šnečím temper rozbíhá @ Měla by svítit asi takto.| Pro svítilnu do ruky jsem začal tvořit testovací svítilnu WOLT | DIY Světlo pod kuchyňskou linku | Jako první trochu složitější projekt s mcu jsem udělal křižovatku řízenou semafory pro malé synovce jenž řídí ATmega48 | Nabíječka Opus BT-C3100 V2.1 jenž umí Li-ion,NiCd a NiMh | Jednoduchá svítilna Lipton z krabice od čaje | Malá svítilna ideální na klíče s hrozně dlooouhým názvem - Nitecore T Series Tube 45LM USB Rechargeable LED Light Keychain | ]Malá USB nabíječka s využitím jako powerbanka LiitoKala Lii-100 a LiitoKala Lii-202 | Časem bych si chtěl pořídit Quark MiNi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Benik3
příspěvek 31.10.2016 08:35
Příspěvek #2


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 553
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



No jsem zvědav na výsledek smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 28.3.2024 - 19:03