IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

2 Stránky V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Diving Cree Ssc-p7
Vasek
příspěvek 30.8.2009 11:57
Příspěvek #1


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 225
Registrován: 9.8.2009
Člen číslo: 377



Je mezi vámi nějaký potápěč, který zkoušel tuto svítilnu? http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.29069
Nebo jaké jiné se dají objednat na Čínských shopech?

Bojím se aby neměla moc úzký kužel světla. Potápím se převážně v Čechách na přehradách a díky zakaleným vodám ocením spíše širší kužel (málokdy je vidět více jak 3 maximálně 5 metrů)

Už asi 10 let používám baterku od Scubapra, která je vlasně německý Hartenberger je to ta menší co se dělala a stála kolem 10 000,- namísto 20 W halogenky tam mám 10 W nějakou německou nejdražší co měli. Šlo mi o výdrž, nezřídka při nočním potápění vydržím ve vodě necelé dvě hodiny. Jo a jaký bude rozdíl svitu oproti 10W kvalitní halogence ta P7.

http://www.hartenberger.de/english/e_hartenberger.html


--------------------
Romisen RC-G2, UltraFire C3, Romisen RC-A5-Q5, TrustFire TR - 801, UltraFire U4, 2 x FandyFire 2100, Aurora AK-P7 ----> většina přebastlena, zbytek rozdán a rozprodán ;-)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 30.8.2009 19:46
Příspěvek #2


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Jestli se nepletu, tak Martin psal, že tuhle svítilnu kupuje. Takže ji určitě důkladně otestuje smile.gif

Jinak světelný výkon 10W SSC P7 bude o dost vyšší než u toho halogenu. Rozdíl bude samozřejmě i v odstínu, který se v porovnání s halogenem blíží spíše HID světlům (pokud jsi měl možnost nějaké vidět).

Zásadní otázka samozřejmě je, jestli je opravdu vodotěsná... smile.gif


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Martin
příspěvek 31.8.2009 07:55
Příspěvek #3


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 220
Registrován: 14.3.2008
Člen číslo: 26



Jo jo-už je na cestě,ale jestli tuší co jí čeká,tak tu hned tak nebude:-)Nejslabší část bude asi čelní sklo,ale to je řešitelné...Na krabici je napsáno 100m design-to znám i u hodinek a někdy to znamená jen do sprchy!!!Ten kužel bude na tebe asi dost úzký a 2h výdrž to na max taky asi nedá...Ale baví mě ta pověra-že do tmavé vody je lepší širší kužel!!!Klidně ti půjčím P7 pod vodu ať můžeš srovnávat...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 31.8.2009 09:10
Příspěvek #4


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



2 hodiny by to malo v pohode urobit, kedze to je na 2x18650 ... teda ak tam neni nejaky ksunt driver ...

inak ake hrube je potrebne sklicko na potapanie ?

ja si kupujem take tie hrubsie (2mm) multilayer coated sklicka z kaidomain a voci tym klasickym 1mm na mna posobia velmi odolnym dojmom ...
http://www.kaidomain.com/ProductDetails.aspx?ProductId=2131

inak milan si dava vyrezavat sklicka priamo na mieru v nejakej optike, takze poriesit by sa to mohlo dat ...


--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Martin
příspěvek 31.8.2009 11:24
Příspěvek #5


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 220
Registrován: 14.3.2008
Člen číslo: 26



Vzhledem k tlaku co je v 100m bych nesázel na 2mm sklíčko-já tam dávám 8mm lexan-sichr je sichr!!! A mě ty P7 na dvě 18650 nedali ani hodinu a půl...Kanystr je potřeba:-)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vasek
příspěvek 31.8.2009 21:15
Příspěvek #6


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 225
Registrován: 9.8.2009
Člen číslo: 377



Já to ani tak neberu jako pověru, ale prokousal jsem se k tomu cca 25 letou praxí s potápěním wink.gif

On ten Hartenberger taky naplno dvě hodiny nedá. Svítím většinou na 50 až 75% potom se ke dvou hodinám přiblížím. Beztak v kalnější vodě je mi příjemnější slabší intenzita světla. Je to jako když jedete v mlze a svítíte dálkovýma. Zkrátka v kalnější vodě resp. vodě plné sinic a řas mi proto bude milejší plácnu 500 lumenů rozprostřených do šilšího kuželu, než směřujících do jednoho bodu a nechat se osňovat odrazem od sinic.

A k hloubce.... k moři se nějakou dobu nedostanu a s tím jak hluboko je tam vidět + jak dlouho v hloubce kde už je šero vydržím by mi stačila na tu chvilku ta má stávající halogenka rozsvícená naplno. U nás jsem byl nejhlouběji tuším 44 metrů, tak to by snad dala.

Když si vybavím plastové baterky co jsme dovezli kdysi z NDR, kde taky 40 metrů zvládly. Měli plastové "sklíčko" silné 2mm a držely.

Spíš jsem zvědav na vyvážení pod vodou a vztlak, to mi prosím Martine potom napiš. A určitě bych si na ní budu musel udělat držadlo jako je na Hartenbergru.


--------------------
Romisen RC-G2, UltraFire C3, Romisen RC-A5-Q5, TrustFire TR - 801, UltraFire U4, 2 x FandyFire 2100, Aurora AK-P7 ----> většina přebastlena, zbytek rozdán a rozprodán ;-)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Martin
příspěvek 1.9.2009 08:08
Příspěvek #7


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 220
Registrován: 14.3.2008
Člen číslo: 26



Dva mm v plastu není to co 2mm v skle:-)-mě vychází cca 200kg na zorník!!! Já (poloviční praxe) mám zase vyzkoušeno,že je jedno,jestli tě oslňuje bod nebo stěna,ale parťáka najdeš líp s bodovým světlem a vyšší intenzitou-to nemluvím o komunikaci s budym...Protože dělám asi malinko jiné ponory(eCCR),tak beru víc světel a všechny už jsem překopal na úzký kužel...Přepínání intenzity bych chápal jen jako šetření akumulátorů a ten strobo mod mě vysloveně děsí:-)Klidně ti nějakou P7 půjčím a uvidíš sám-jen s tou ručkou ti moc nepomůžu-nerad něco držím v ruce a používám goodmana .Až dorazí, tak popíšu dojmy(snad to stihnu než proběhnou úpravy:-)),protože se dost těším!!!
Jen ještě drobnost-poraďte prosím jak žebrat o slevu na DX-už jsem odebral za cca1500US možná i víc,a v průběhu nakupování jsem měnil kartu,ale adresa byla stále stejná...Díky
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sinty
příspěvek 1.9.2009 08:16
Příspěvek #8


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 130
Registrován: 18.2.2008
Bydliště: Mladá Boleslav, Zlín.
Člen číslo: 9



QUOTE(Martin @ 1.9.2009 09:08) *
Jen ještě drobnost-poraďte prosím jak žebrat o slevu na DX-už jsem odebral za cca1500US možná i víc,a v průběhu nakupování jsem měnil kartu,ale adresa byla stále stejná...Díky


Daly by se použít slevové kupóny, něco se řešilo tady, heslo se uvede před dokončením objednávky.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 1.9.2009 08:28
Příspěvek #9


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



mas na mysli DX points ?

Cash back rewards

For DX points generated by referral orders (affiliates), cash back (CB) rewards are available. The current CB rate is 10 points = USD $1. For administrative purposes you must have at least 100 available points to request for cash back.


a kolko tam mas vlastne bodov ?
ja uz mam stovku, ale este som si tych 10$ nepytal naspat :-)))


--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MiP
příspěvek 1.9.2009 08:32
Příspěvek #10


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 70
Registrován: 25.8.2009
Člen číslo: 386



QUOTE(Martin @ 31.8.2009 12:24) *
Vzhledem k tlaku co je v 100m bych nesázel na 2mm sklíčko-já tam dávám 8mm lexan-sichr je sichr!!! A mě ty P7 na dvě 18650 nedali ani hodinu a půl...Kanystr je potřeba:-)

V diskuzi (tuším na DX) pod tou baterkou někdo píše, že to má sklo 3mm silné. A že v 37,5m prasklo. wink.gif Rád ale uvítám info o této svítilně, pokud by v ní šlo vyměnit sklo, zapínání bylo řešeno magneticky (což jsem někde četl, že je) a netelko do ní, za ty prachy to není od věci. Jak Ti dojde, podrob ji testu a pošli sem výsledek.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vasek
příspěvek 1.9.2009 10:14
Příspěvek #11


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 225
Registrován: 9.8.2009
Člen číslo: 377



Martin- jo ten plast je jasný že je alespoň pružnej, navíc měl příčné výztuhy (těžko popsat, baterku už snad ani nemám abych pro srandu odfotil)
jinak ten Hartenberger má také SOS a to je šílenost, nebo když dochází aku, tak začne blikat kolikrát jsem se večer vracel s blikáním i 100 metrů na místo začátku ponoru, na druhou stranu když je čistá voda a úplněk, tak to nemá chybu občas zhasnout baterku a plavat jen do dvou metrů podle svitu měsíce.

Teď tam čtu tu diskuzi. 37 metrů je tak hrana kam se dostanu u nás. K moři by to nebylo.


--------------------
Romisen RC-G2, UltraFire C3, Romisen RC-A5-Q5, TrustFire TR - 801, UltraFire U4, 2 x FandyFire 2100, Aurora AK-P7 ----> většina přebastlena, zbytek rozdán a rozprodán ;-)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MiP
příspěvek 15.9.2009 13:57
Příspěvek #12


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 70
Registrován: 25.8.2009
Člen číslo: 386



Martin: Tak co, už to světlo dorazilo? drool.gif Zajímá mě nějaké objektivní posouzení toho světla, jestli do toho jít nebo ne.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Martin
příspěvek 15.9.2009 19:12
Příspěvek #13


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 220
Registrován: 14.3.2008
Člen číslo: 26



Nevím co se děje-to co jsem objednával později už dorazilo,ale ta P7 i s ostatním ještě ne!!!Nabízí se vysvětlení,že mi asi přijde dopis od celníků!!!Jsem blb a dal jsem do jedné várky dost drahých potvor...Jinak na ni taky čekám a už mě to nebaví-jak to dojde-hned zahlásím:-)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pingu
příspěvek 15.9.2009 22:16
Příspěvek #14


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 50
Registrován: 6.3.2009
Člen číslo: 279



som naozaj velmy zvedavy na tu recenziu smile.gif podla mojich skusenosti najuzsi kuzel pre P7 dava sekonix optika a aj to je pre potapanie malo sad.gif cim uzsi kuzel tym lepsie, hlavne v nasich prikalenych vodach. Do VEGA2 som napchal 3xP7 so SEKONIX a 60W halogen s dobrym reflektorom to pretromfne. Ked som tie 3xP7 pouzil v mori tak to bola parada,svietilo to pekne nasiroko v tej cistej vode, ale pre nase vody to neni ono-chce to naozaj uzky kuzel.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Martin
příspěvek 16.9.2009 14:31
Příspěvek #15


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 220
Registrován: 14.3.2008
Člen číslo: 26



Tak ne!!!Na celnici to není!!!Už jim nemůžu přijít na jméno,ale teprve to připravují....A to co posílají,jsou zase takové ty číčárny na které jsem mohl klidně počkat...Mimo jiné jsem tu svítilnu našel někde v e-shopu ve státech v setu s nabíječkou a akumulátory za xxUS a to možná bude ten trabl...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Martin
příspěvek 1.10.2009 08:37
Příspěvek #16


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 220
Registrován: 14.3.2008
Člen číslo: 26



A je to tady!!! Asi se s tím začnu bastlit už dnes...Takže první domy:není to úplně špatné,vypínání a volba režimů je magnetem(jak nevím-protipol je pod tištákem),zpracování taky ujde,ale chce to vlastně ještě dodělat!!!Např po dotažení závitů na citovku nejde otočit tím prstýnkem-chyba ve výrobě,ale řešitelná distancí...Ted sklo-je tam 2,9mm sklíčko které je dobře řešené pro těsnění,ale zdá se mi slabé-dám tam lexan.Těsnění je vůbec story-dávají tam velmi měkké silikonové O kroužky do částí které jsou statické a do toho prstýnku(který je samostatně utěsněn jen asi kvůli magnetu-nechápu)dali pěkně tvrdé-asi abych trénoval prstíky!!!Svícení-dobré,tři mody jsou až až a hlavně to STROBO-nejde zapnout-paráda!!! Jestli mi to bylo správně vysvětleno,tak se zapne přetočením z mini polohy do druhé maxi polohy do jedné sekundy...Ještě se mi to nepovedlo a brečet nebudu...Na max to svítí stejně jako ostatní P7 co předělávám a další mody asi budou fajn na plácání se po břehu a hledání blbostí...Drobná výhra pro mě je,že závit u prstýnku je shodný s přepínací koncovkou co mi zbyli od Auror a to dává prostor pro řešení kabelu bez ničení těla svítilny...Jinak když jsem to objednával-tak v nabídce byla jen samotná svítilna a přišlo mi to i s nabíječkou a akumulátory-za původní cenu!!! Za ty prachy dobrý-kdo má soustruh nemá problem vyladit mušky,ale ted jsem si vzpomněl-co je opravdu maso!!!-kdo to rozebere ze strany skla,tak návrat do polohy která odpovídá znakům na boku svítilny,mu připraví opravdu pěkný porod!!!Nemá to žádnou aretaci proti pootočení a tak i s baterkama pěkně pokus omyl...Jo a ještě drobnost-design nic moc-fotky kecaj...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pingu
příspěvek 1.10.2009 10:36
Příspěvek #17


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 50
Registrován: 6.3.2009
Člen číslo: 279



Ahoj, a ako je to so sirkou kuzela,zisli by sa dake fotky,najlepsie porovnat aj so SEKONIX optikou pre P7.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Martin
příspěvek 1.10.2009 11:51
Příspěvek #18


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 220
Registrován: 14.3.2008
Člen číslo: 26



Kužel je krásně úzký a ještě drobnost-nějakým omylem se mi povedlo zapnout strobo a měl jsem chuť si zatančit:-) ale v normálním provozu její zapnutí opravdu nehrozí!!!
Na porovnání nemám tu optiku...A fotky budou až na to najdu čas.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MiP
příspěvek 1.10.2009 19:33
Příspěvek #19


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 70
Registrován: 25.8.2009
Člen číslo: 386



Takže pod kroužkem spínače není žádná díra dovnitř? Jak tlusté "sklo" tam jde dát? Zkus to nějak nafotit (rozebrané a světelný kužel) a hodit sem. Díky moc za průkopnickou cestu. thumbsup_anim.gif A hlavně - vem to co nejdřív pod vodu rolleyes.gif drool.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Martin
příspěvek 2.10.2009 07:41
Příspěvek #20


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 220
Registrován: 14.3.2008
Člen číslo: 26



Díky magnetu tam není potřeba žádné průchodky,ale stejně tam dali těsnění-myslel jsem,že je tam jen jako brzda toho spínače,ale má to i funkci těsnění...Sklo se tam dá dát poměrně tlusté,klidně i 6mm možná i víc,ale bude vidět závit-já tam dám osazený 8mm lexan-za prvé že ho mám a za druhé,že s ním mám dobré zkušenosti...Jo a světelný kužel nafotit nebude zase taková sranda-já prostě nemám nikde kus volné bílé zdi-já snad budu muset vymalovat v dílně strop:-)))
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stránky V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 28.3.2024 - 13:39