IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

 
Reply to this topicStart new topic
> Coleman nebo Ultrafire, Výběr čelovky
Pavel
příspěvek 1.12.2008 22:52
Příspěvek #1


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 3
Registrován: 1.12.2008
Člen číslo: 201



Tak si vybírám čelovku pro běh nebo běžky a někdy turistika. Mám vybrány tyto dvě.:

http://www.tygriceny.cz/obchod/UltraFire-U...ED-Headlamp-3AA

nebo

http://www.svetoutdooru.cz/clanek/?107912-...exponent-4aa-1w

Coleman se mi líbí zpracováním a ten Ultrafire by zase měl mnohem více svítit. Je to tak?


Které doporučujete?
Děkuji za názory

Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 2.12.2008 09:35
Příspěvek #2


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Pokud chceš, aby ta čelovka byla aspoň trochu kvalitní, tak na ultrafire zapomeň.


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pavel
příspěvek 3.12.2008 21:30
Příspěvek #3


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 3
Registrován: 1.12.2008
Člen číslo: 201



Tak jsem nakonec šel do toho Colemana. Vypadá hezky a potřebuju mít jistotu kvalitní věci.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
midlander
příspěvek 3.12.2008 21:54
Příspěvek #4


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 123
Registrován: 26.7.2008
Člen číslo: 114



QUOTE(jirik @ 2.12.2008 09:35) *
Pokud chceš, aby ta čelovka byla aspoň trochu kvalitní, tak na ultrafire zapomeň.

Nó, tuhle Ultrafire jsem kuchnul, viz bastlírna. Hardwarově (vnější obal) je na tom docela dobře. Ale kuchnutí vnitřku vnímám jako nutnou podmínku pro rozumnou funkci. biggrin2.gif
Ale jak koukám na toho Colemana, udělals dobře, ten je oproti tomu o třídu jinde. Kór když tygří ceny nasadily takovou cenu... mazec. blink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 3.12.2008 21:57
Příspěvek #5


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



pak se poděl o dojmy:)


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Devil
příspěvek 3.12.2008 22:13
Příspěvek #6


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 963
Registrován: 13.3.2008
Bydliště: Košice city
Člen číslo: 25



Čo sa týka čelovky z DX, kamošovi asi objednám túto: http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.15577
Celkom sa mi pozdáva, možno by chcelo vymeniť ledku za R2, ale to drobná kozmetická úprava. wink.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pavel
příspěvek 11.5.2009 19:43
Příspěvek #7


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 3
Registrován: 1.12.2008
Člen číslo: 201



Tak asi po půl roce se vracím na toto místo a chci jen krátce zhodnotit výběr čelovky. Jak jsem již psal, vybral jsem si Colemana a udělal jsem opravdu dobře.
Čelovku jsem v zimě používal na běh a běžky. Chci předeslat, že jsem se s ni vždy pohyboval ve "známém terénu", osobně si myslím, že rozumný člověk se večer na trénink nikam jinam než do známého terénu nevydává (pro mne to je třeba 25 km okruh na běžkách bruslením v Krušných horách a to jen při jistotě dobrého počasí, častěji však 5 - 10 km okruhy v Altenbergu a to za špatného počasí).
Četl jsem různé recenze na čelovky a mnoho "uživatelů" hledá pro noční sporty v přírodě (běh a bežky) extra svítivé čelovky a Coleman by z toho pohledu byl asi málo svítivá čelovka. Nepohybuji se zrovna pomalu a tato čelovka mi vždy více než dostačovala, minulý týden jsem ji ozkoušel i na kole (jízda po silnici) a dosvit pro jízdu průměrem okolo 27-30 km/h dostatečný (rychleji s MTB stejně nejedu, ještě by to chtělo pořešit umístění na helmu nebo řidítka....Má někdo nápad???). Klidně bych se vydal i na lesní a polní cestu.

Vady/nedokonalosti - není dobře vymyšléné režimy svítění:

Levé tlačítko - maximální výkon, nižší výkon (přehodil bych pořadí na nižší výkon, maximální výkon)
Pravé tlačítko - nejnižší výkon, červené světlo, blikání (přehodil bych pořadí na červené světlo, nejnižší výkon, blikání bych vyhodil)

Je mi jasné, že více světla je vždy lépe, ale asi za cenu težkých aku (ty čtyři AA u Colemana taky nejsou zrovna pírkem) a mnohem vyšší ceny. Mám ji prostě rád thumbsup_anim.gif

Toť vše
Pavel
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 11.5.2009 20:18
Příspěvek #8


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



QUOTE(Pavel @ 11.5.2009 20:43) *
Chci předeslat, že jsem se s ni vždy pohyboval ve "známém terénu", osobně si myslím, že rozumný člověk se večer na trénink nikam jinam než do známého terénu nevydává


k tomuto len tolko, ze v pripade biku to asi neplati ...

QUOTE(Pavel @ 11.5.2009 20:43) *
Je mi jasné, že více světla je vždy lépe, ale asi za cenu težkých aku (ty čtyři AA u Colemana taky nejsou zrovna pírkem) a mnohem vyšší ceny. Mám ji prostě rád thumbsup_anim.gif


a ktomuto len tolko, ze skus si pozriet vahu jedneho liion aku 18650 a vahu 3xAA nimh ... ja osobne by som 4ks AA odmietal nosit na hlave ... ale zase na to pozeram z pohladu biku ... v pripade beziek nemas moznost vyberu ...



--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
juk
příspěvek 22.6.2009 19:32
Příspěvek #9


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 20
Registrován: 3.5.2008
Člen číslo: 66



Další zajímavá čelovka od Colemanu Exponent mini headlamp s Cree XR-E LED:

http://www.coleman-cz.cz/elektricke-svitil...eadlamp-694.htm

A recenze je zde:
http://www.svetoutdooru.cz/clanek/?108022-...t-mini-headlamp
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 22.6.2009 19:58
Příspěvek #10


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Zajímavá čelovka. Ale CR2 jsou ještě mnohem míň rozšířené než CR123 a často bývají ještě dražší...


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 27.4.2024 - 16:16