IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

2 Stránky V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Aurora Sh0030 Cree Xpe Wc-q5 5-mode, Aurora 2xAA WC-Q5 versus Fénix 2LD Q5
petrun
příspěvek 21.12.2009 16:58
Příspěvek #1


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 152
Registrován: 1.11.2008
Bydliště: Písek/Brno
Člen číslo: 181



Dnes mi přišla Aurora SH0030 Cree XPE WC-Q5 5-Mode. Je to malý dárek k vánocům který se u mě ani neohřeje a za dva dny půjde z domu.
Nedalo mi to a porovnal jsem jí se svým Fénixem 2LD Q5 který mám permanentně na svém nočním stolku, abych v noci cestou na WC nezašlápl naší kočku domácí.
Obě jsou totiž stejně veliké, fungují na 2xAA baterie, svítí stejně, mají podobnou váhu.
Počet modů je také téměř stejný (5 Aurora, 6 Fénix).

Pořizovací cena Aurory i s pouzdrem které se musí objednat zvlášť je cca. 300,- Kč.
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.26422
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.5264
Aurora se dá používat i na 1xAA, stačí ubrat jeden díl z těla svítilny.

Fénix sice pouzdro měl ale zaplatil jsem za něho 1500,- Kč. Dnes stojí 1300,- Kč.
http://www.kronium.cz/led-svitilny-fenix/l...q5/prod_44.html
I tato svítilna se dá používat jako 1xAA světlo, je ale třeba koupit LD10 náhradní tělo. Tato možnost vás ale bude stát navíc dalších 500,- Kč.
http://www.kronium.cz/led-svitilny-fenix/f...o/prod_159.html
To je suma sumárum 1800,- kč!!!

Aurora má mírně studenější odstín. Rozdíl je ale tak nepatrný že je vidět pouze při bedlivém zkoumání a při přímém porovnání.
Fénix má nepatrně menší spot, šířka kužele i dosvit je stejný.
Aurora má menší verzi Cree Q5 než Fénix, na funkci to však nemá vliv.
Reflektor mají obě texturovaný.
Výkon na max. i na min. je také stejný. Nejaký minimální rozdíl v jednotkách Lumenů není v praxi postřehnutelný.
Obě svítilny mají O kroužky a jsou vodotěsné. Fénixe jsem zkoušel v létě (svítil 30 minut na dně bazénu).
Auroru stejným způsobem dnes v umyvadle. Obě test přežily bez problémů.
Dílenské provedení obou svítilen je naprosto srovnatelné.
Přepínání režimů je u obou jednoduché a pohodlné.
Fénix po prvním zapnutí nesvítil vůbec, po telefonické konzultaci s Kronium.cz jsem dotáhl vypínač a od té doby funguje bez problémů.
Aurora měla trochu zmatené mody, po odstranění nánosů vazelíny v závitech, dotažení a promazání detoxem funguje též bezchybně.

Na závěr si neodpustím jednu rýpavou otázku. Vyplatí se investovat 1800,- Kč když mohu mít to samé za 300,- Kč?
Fénix totiž vyjde na neskutečných 600% ceny Aurory!

I s cenou příslušenství je to podobné:

http://www.kronium.cz/led-svitilny-fenix/d...ks/prod_63.html
versus:
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.31871

http://www.kronium.cz/led-svitilny-fenix/f...er/prod_47.html
versus:
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.24123

... atd ...
Přiložený náhled(y)
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek


Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
 


--------------------
Fenix LD01, 2 x Fénix L2D premium Q5, Aurora AK-P7-3 SSC P7-C, Romisen RC-T6, 2 x MTE SF-15 SSC P7-D-SXO 4-mode, 2 x Aurora AK-P7-4 HA-III SSC P7-C 2-Mode, 2 x Aurora AK-P7-5 HA-III SSC P7-C 2-Mode
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 21.12.2009 18:16
Příspěvek #2


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



hehe ... takuto otazku sme si uz polozili viackrat ... no, ale budme realisti ... ta aurora vyzera na fotkach, ze ma uplne rovnake telo ako ultrafire C3 a s tou som mal zopar komplikacii ... jednak ma tensie steny, casom zacala mrkat a bol obcas problem donutit ju svietit na plno ... za dalsie nemala tak efektivny driver ako fenix a vydrzala svietit kratsiu dobu ... ale je mozne, ze sa uz cinania poucili ... kazdopadne tvoja recenzia vysla velmi pozitivne ... ten test vydrze je asi jedine co mu chyba ...

Edit: jo a este by ma zaujimalo ako silno to svieti na 1xAA ...

Tento příspěvek byl editován pepko: 21.12.2009 18:16


--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
petrun
příspěvek 21.12.2009 18:28
Příspěvek #3


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 152
Registrován: 1.11.2008
Bydliště: Písek/Brno
Člen číslo: 181



QUOTE(pepko @ 21.12.2009 18:16) *
hehe ... takuto otazku sme si uz polozili viackrat ... no, ale budme realisti ... ta aurora vyzera na fotkach, ze ma uplne rovnake telo ako ultrafire C3 a s tou som mal zopar komplikacii ... jednak ma tensie steny, casom zacala mrkat a bol obcas problem donutit ju svietit na plno ... za dalsie nemala tak efektivny driver ako fenix a vydrzala svietit kratsiu dobu ... ale je mozne, ze sa uz cinania poucili ... kazdopadne tvoja recenzia vysla velmi pozitivne ... ten test vydrze je asi jedine co mu chyba ...

Edit: jo a este by ma zaujimalo ako silno to svieti na 1xAA ...


Test výdrže bude až po novém roce. S budoucím majitelem jsem často v kontaktu.
Na tu jednu baterii (Enelop) to svítí suběktivně stejně ale nemám druhou Auroru s kterou bych to porovnal.
Co mohu ale bezpečně potvrdit, hlava Aurory se na zahřívá o trochu víc než hlava Fénixe (po cca. 15 min. svícení na max.).


--------------------
Fenix LD01, 2 x Fénix L2D premium Q5, Aurora AK-P7-3 SSC P7-C, Romisen RC-T6, 2 x MTE SF-15 SSC P7-D-SXO 4-mode, 2 x Aurora AK-P7-4 HA-III SSC P7-C 2-Mode, 2 x Aurora AK-P7-5 HA-III SSC P7-C 2-Mode
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepik
příspěvek 21.12.2009 18:30
Příspěvek #4


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 405
Registrován: 31.7.2008
Člen číslo: 117



QUOTE(petrun @ 21.12.2009 16:58) *
Na závěr si neodpustím jednu rýpavou otázku. Vyplatí se investovat 1800,- Kč když mohu mít to samé za 300,- Kč?
Fénix totiž vyjde na neskutečných 600% ceny Aurory!

I s cenou příslušenství je to podobné:

... atd ...

Že to svítí stejně neznamená, že to je to samé, to snad by už mohlo být každému jasné. Nevěřím tomu, že svítilna má stějně kvalitní ledku, stejně kvalitní spínač, stejně účinný driver, stejně účinnou konstantní regulaci, stejně dobrý odvod tepla..............

Na tvoji "rýpavou" otázku není jednoznačná odpověď. Pokud svítilnu používáš na cestu směr WC, tak to byla zbytečná investice a DX světlo ti postačí. Pokud bych byl policajt pracující v terénu a vybíral svítilnu do své výbavy, na tvém místě bych si připlatil i těch 600%.
Nicméně pravdou je, že značka Fenix je drahá. Dnes již je na našem trhu mnohem větší výběr a mnohé konkurenční značkové svítilny mají lepší poměr cena/kvalita.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
petrun
příspěvek 21.12.2009 19:02
Příspěvek #5


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 152
Registrován: 1.11.2008
Bydliště: Písek/Brno
Člen číslo: 181



QUOTE(pepik @ 21.12.2009 18:30) *
Že to svítí stejně neznamená, že to je to samé, to snad by už mohlo být každému jasné. Nevěřím tomu, že svítilna má stějně kvalitní ledku, stejně kvalitní spínač, stejně účinný driver, stejně účinnou konstantní regulaci, stejně dobrý odvod tepla..............

Na tvoji "rýpavou" otázku není jednoznačná odpověď. Pokud svítilnu používáš na cestu směr WC, tak to byla zbytečná investice a DX světlo ti postačí. Pokud bych byl policajt pracující v terénu a vybíral svítilnu do své výbavy, na tvém místě bych si připlatil i těch 600%.
Nicméně pravdou je, že značka Fenix je drahá. Dnes již je na našem trhu mnohem větší výběr a mnohé konkurenční značkové svítilny mají lepší poměr cena/kvalita.


Pro cesty na WC jsem Fénixe nepoužíval vždy, kdysi jsem s ním jezdil i na kole. Dnes bych to považoval za sebevraždu.
Na tuto pozici ho sesadilo hejno SSC-P7 světel které jsem postupně nakoupil.
Jejich výkon ho převálcoval tak drtivě že pro něho už jiné využití nezbylo.

Pro policajta který nesedí v kanclu ale v terénu opravdu pracuje je vzhledem k dnešním možnostem Cree Q5 velmi ubohá.
Dnes už bych si nevybral ani jedno z těch dvou světel.
Při pátracích akcí typu "najdi ztracené dítě v noci v lesích kolem Brna", je mnohem vhodnější světlo s Cree MC-E nebo SSC P7,
případně nějaké multiled dělo + krabička s 2 x 18650 u sebe.
2 mode SSC P7 Aurora je ideální řešení a v praxi vůbec nevadí že to není nehorázně předražená "značka".


--------------------
Fenix LD01, 2 x Fénix L2D premium Q5, Aurora AK-P7-3 SSC P7-C, Romisen RC-T6, 2 x MTE SF-15 SSC P7-D-SXO 4-mode, 2 x Aurora AK-P7-4 HA-III SSC P7-C 2-Mode, 2 x Aurora AK-P7-5 HA-III SSC P7-C 2-Mode
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 21.12.2009 19:16
Příspěvek #6


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



thumbsup_anim.gif


--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepik
příspěvek 21.12.2009 19:49
Příspěvek #7


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 405
Registrován: 31.7.2008
Člen číslo: 117



QUOTE(petrun @ 21.12.2009 19:02) *
Pro cesty na WC jsem Fénixe nepoužíval vždy, kdysi jsem s ním jezdil i na kole. Dnes bych to považoval za sebevraždu.
Na tuto pozici ho sesadilo hejno SSC-P7 světel které jsem postupně nakoupil.
Jejich výkon ho převálcoval tak drtivě že pro něho už jiné využití nezbylo.

Pro policajta který nesedí v kanclu ale v terénu opravdu pracuje je vzhledem k dnešním možnostem Cree Q5 velmi ubohá.
Dnes už bych si nevybral ani jedno z těch dvou světel.
Při pátracích akcí typu "najdi ztracené dítě v noci v lesích kolem Brna", je mnohem vhodnější světlo s Cree MC-E nebo SSC P7,
případně nějaké multiled dělo + krabička s 2 x 18650 u sebe.
2 mode SSC P7 Aurora je ideální řešení a v praxi vůbec nevadí že to není nehorázně předražená "značka".

L2D opravdu není vhodné světlo na kolo, v tom ti dávám za pravdu, dobře použitelná je pouze jako pomocná svítilna na helmu. Pro sportovní jízdu je svítilna s výkonnou ledkou nutností.

Že jí převálcovaly svítilny s 4 čipovou ledkou, kdo by to byl čekal, že smile.gif

Ovšem její výkon je plně postačující pro běžné práce kolem auta, baráku, nebo třeba pro noční chůzi lesem (pokud zrovna nehledáme zatoulanou manželku).
Udělat z ní WC svítilnu, to si chuděrka nezasloužila sad.gif biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honza
příspěvek 21.12.2009 21:01
Příspěvek #8


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 658
Registrován: 18.5.2009
Bydliště: Brno/Nedvědicko
Člen číslo: 329



QUOTE(petrun @ 21.12.2009 19:02) *
Pro policajta který nesedí v kanclu ale v terénu opravdu pracuje je vzhledem k dnešním možnostem Cree Q5 velmi ubohá.
Dnes už bych si nevybral ani jedno z těch dvou světel.
Při pátracích akcí typu "najdi ztracené dítě v noci v lesích kolem Brna", je mnohem vhodnější světlo s Cree MC-E nebo SSC P7,
případně nějaké multiled dělo + krabička s 2 x 18650 u sebe.
2 mode SSC P7 Aurora je ideální řešení a v praxi vůbec nevadí že to není nehorázně předražená "značka".


Hm, policie totiž "dostala" Troopery osazené cree+kolimátor se svítivostí "brutálních" 60lmn a spoustou "užitečných" funkcí na tužkáče, jejich druhá verze je dokonce nabíjecí s NiMH packem uvnitř... Takže pro lidi v terénu opět ti nahoře udělali super pokrok, ani bych se nedivil, kdyby ještě ze skladu nováčci fasovali plechovice placatice se žárovičkou a filtrama na páčku a starý dobrý plnitelný a po všech stranách nevhodný KASRy fa koohinoor (VASR je lepší o krapet, hurá wink.gif ) laugh.gif
A pro pátrací akce si chlapi nakupují svoje FL (nejen ty) namísto, aby k tomuto účelu bylo použito HID, kerý má tuším jen jistá složka PČR ve vééélmi omezeném počtu wink.gif
Je to škoda, že lidi, co "odedřou špinavou práci v terénu" se ještě sami musí starat o výstroj a v rámci únosnosti i o výzbroj sad.gif jenže to by těm nahoře nezbylo pro sebe, že. A není to jen u policie. . .


--------------------
SureFire G2 P 61 drop-in, Streamlight Argo 1w Luxeon+Task-Light 2-L 3w Luxeon lumileds+Strion xenon bulb+Scorpion xenon bulb, Fenix TK20 s OP reflektorem+ Fenix popruh na hlavu, Olight M20 Warrior+M30 Triton+M21 Warrior SST50, Maglite 2AA, Trooper 73B, Zebralight H60-Q5+H30-Q5, Dereelight C2H 4SD-RU Cree XR-E Q3 OP, EagleTac T20C2 RGB Cree XR-E Q4, Akoray K-106 Cree Q5+K-109 Cree Q5, Ultrafire C1 Cree R2+WF-501B green K2 a red R2+WF-502B

White-wall-hunter
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alk007
příspěvek 22.12.2009 01:45
Příspěvek #9


Flashaholik & sběratel
***

Skupina: Moderátor
Příspěvků: 3 799
Registrován: 22.2.2008
Bydliště: těsné sousedství Prahy
Člen číslo: 14



QUOTE(petrun @ 21.12.2009 16:58) *
Na závěr si neodpustím jednu rýpavou otázku. Vyplatí se investovat 1800,- Kč když mohu mít to samé za 300,- Kč?
Fénix totiž vyjde na neskutečných 600% ceny Aurory!


Na rýpavou otázku nerýpavá odpověď:
Nejdřív řeč čísel:
Lx/1m 1x14500 . . 1 x NiMH . . 2 x NiMH
L2D . . . . . . 3 443 . . . 2 121 . . . . 2 980
SH0030 . . . 2 912 . . . 1 815 . . . . 2 262

Provedení:
L2D: Perfektní jako u Fenixů prakticky vždy. Tělo je dost hladké, takže v mokru může být problém s držením.
SH0030: Na Auroru dobrá kvalita, Fenix je ale o kus lepší. O kousek více vroubkované tělo. Jediný problém byl, že po koupi nesvítila - nebyl kontakt mezi hlavou a tělem. Vyřešilo to napájení větších cínových kuliček na hlavu po stranách a jejich zbroušení. Tohle se u Fenixů nestane. Také každá SH0030 svítí jinak. Prošly mi rukama 3 kousky a rozdíl ve svítivosti a barvě světla byl velký. Jedna je perfektní, druhá má tint hodně do žluta a takový divný a svítí méně, třetí svítí o poznání méně, tint je ještě zažloutlejší a poblikává, asi bude chtít stejnou opravu jako ta první. To Fenixy jsou si co do intenzity světla a barevného odstínu podobnější . I když loterii hrajete vždycky :-)

Variabilita:
L2D: Je možnost dokoupit si tělo na 1 x AA
SH0030: Tělo je šroubovací z dvou částí - to je pochopitelně pohodlnější a levnější. A je možné, po koupi další SH0030, udělat dlouhána na 3 x AA.

Beamshot:
L2D: méně hezký díky klasickým Cree kroužkům, vyplývá z použité diody. Ovšem hotspot je znatelně širší, okolo hotspotu je další světlý kruh o dvojnásobném průměru, pak tmavé kroužky a pak příjemně silný spill. Barva je (subjektivně) ideálně bílá a celkově svítí L2D více.
SH0030: Díky XP-E je beamshot moc pěkný. Hotspot je asi stejného průměru jako u L2D, na něj místo dalšího světlého kruhu u L2D navazuje plynně a bez tmavších kroužků spill přibližně stejné intenzity jako u L2D

Odběr proudu:
2 x Eneloop chvilku používaný:
L2D: Low:0,04A, Mid:0,20A, High:0,45A, Turbo:0,97A
SH0030: Low:0,12A, Mid:0,34A, High:1,03A

Případná reklamace:
L2D: Pokud koupíte z Kronia, není problém. Rychlí a vstřícní
SH0030: Předpokládám, že by byla z DX - ještě jsem tam nikdy (a toto musím zaklepat, děcka :-) nereklamoval, předpokládám, že by to nebylo zrovna na nejkratší lokte. Když něco nefungovalo, tak jsem těch pár dolarů radši oželel.


Cena a výhodnost koupě:
L2D: No, nechoďme okolo horké kaše - Fenix by mohl být levnější. Ovšem je si třeba uvědomit, že je to špičková značka s tradicí. Mám pár kousků tohoto výrobce (E01, E20, L0D RB801, L0D Q4, LD01 SS, L2D + L1body, P1D Q5, PD30+ a TK11) a nikdy jsem neměl sebemenší problém, což se mi u jiných konkurenčních značek ještě nestalo. Navíc je to trochu srdeční záležitost, protože právě s L2D a L0D jsem začínal.
SH0030: Aurora je za úžasnou cenu velmi dobré světlo. Mám dost těhle DX/KD "desetidolarovek" a mám je rád, nejsem flashaholik - rasista :-) Ovšem je třeba počítat s tím, že zatímco u Fenixe máte jistotu řekněme 95%, že dostanete bezchybný výrobek, u Auror SH0030 to bylo 33%. Možná jsem "pecháček", možná jsem měl ještě štěstí, kdo ví.

Závěr si udělejte každý sám. Jednoznačná odpověď neexistuje. Za málo peněz může být hóóóódně muziky, někdy skoro i tolik jako za hodně peněz (namátkou TrustFire XP-E F23 je nerezová, perfektně provedená a svítí fan-tas-tic-ky za ty prachy), ovšem někdy ta muzika hraje lehce falešně, slabě a nebo taky vůbec a musíte si ji objednat několikrát, abyste uspěli (nebo, pochopitelně, reklamovat).





--------------------
Budoucnost se mi jeví v lepším světle (minimálně 32 x XHP-1000...) :-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcio
příspěvek 22.12.2009 06:21
Příspěvek #10


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 224
Registrován: 7.8.2008
Člen číslo: 118



Alku, ty jsi skvělý smile.gif
Trojnásobný odběr Aurory v LOW módu při stejném výkonu hovoří za vše.
Ale i tak je to hezké světýlko thumbsup_anim.gif


--------------------
Na počátku byla tma... 2.Sam.22,29
Go to the top of the page
 
+Quote Post
m4rkus
příspěvek 22.12.2009 10:04
Příspěvek #11


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 56
Registrován: 6.10.2008
Bydliště: Morkovice City
Člen číslo: 164



Mám také tohle světýlko a jsem spokojen (použítí - kolo). Nevím jak vám, ale mě při LOW a MID mírně píská(bzučí?) což je slyšet tak na 20cm od svítilny.
Abych měl před kolem více osvětlenou plochu, zbrousil jsem si med. filtr z Officialu, plácnul na sklíčko a po okrajích přilepil thumbsup_anim.gif
Sice to nyní nesvítí moc do dálky ale zato pěkně do šířky a skoro rovnoměrně biggrin2.gif


--------------------
Ve sbírce: Aurora SH0030, UltraFire C3
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 22.12.2009 10:37
Příspěvek #12


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



alk: dobra recenzia/porovnavacka ...

len doplnim, ze cisla v lux nemusia byt uplne smerodajne, jirikova gula by bola presnejsia ... kazdopadne ma prekvapuje, ze odber v high ma fenix aj aurora rovnaky ... myslel by tom si, ze cinan ma tak o 20% menej efektivny driver ... no ale asi sa to viac prejavuje v low mode ...

alk, mozes hodit este cisla v lux v tom low mode ?


--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alk007
příspěvek 22.12.2009 10:54
Příspěvek #13


Flashaholik & sběratel
***

Skupina: Moderátor
Příspěvků: 3 799
Registrován: 22.2.2008
Bydliště: těsné sousedství Prahy
Člen číslo: 14



QUOTE(pepko @ 22.12.2009 10:37) *
alk, mozes hodit este cisla v lux v tom low mode ?


. . . . . . . . . . . . . . . . . . .Turbo . . High . . . Mid . . Low
L1D (1 x 14500) . . . . . . 3 443 . . 3 353 . . . . ? . . . . ?
L1D (1xEneloop) . . . . . . 2 121 . . 1 637 . . . 848 . . 220
L1D (1 x alkali) . . . . . . . 2 066 . . 1 677 . . . 833 . . 226
L2D (2xEneloop) . . . . . . 2 980 . . 1 783 . . . 899 . . 236
L2D (2 x alkali) . . . . . . . 2 981 . . 1 823 . . . 923 . . 241
SH0030 (1x14500) . . . . . . - . . . . 2 912 . . 1 194 . . 314
SH0030 (1xEneloop) . . . . . - . . . . 1 815 . . . 583 . . 173
SH0030 (1 x alkali) . . . . . . - . . . . 1 388 . . . 484 . . 166
SH0030 (2xEneloop) . . . . . - . . . . 2 262 . . . 694 . . 226
SH0030 (2 x alkali) . . . . . . - . . . . 2 260 . . . 715 . . 237


--------------------
Budoucnost se mi jeví v lepším světle (minimálně 32 x XHP-1000...) :-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcio
příspěvek 22.12.2009 11:13
Příspěvek #14


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 224
Registrován: 7.8.2008
Člen číslo: 118



No tak o konstantním svitu se u Aurory nedá mluvit, podle těch měření...
Začíná vycházet na jevo ten cenový rodíl.


--------------------
Na počátku byla tma... 2.Sam.22,29
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 22.12.2009 11:53
Příspěvek #15


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



takze je to prakticky to iste ... akurat, ze treba pocitat s tym, ze driver je trochu menej efektivny ... ale co by sme chceli za tu cenu ... ja by som sa bal len jednej veci, ze to moze obcas mrkat ... tieto AA lampase na DX mi pridu tak o 2 triedy menej kvalitne ako 18650 lampase ... a vacsinou sa to ani neda rozumne opravit/upravit, lebo vsetko je velmi male a tazko dostupne ... doporucil by som to len pre zarytych zastancov AA baterii ...


--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 22.12.2009 17:51
Příspěvek #16


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Ono to je stejný třeba jako u kol. V hypermarketu stojí MTB 3 tisíce a ve speciálce třeba 30k. Na obou se dá jezdit, obě můžou vypadat dost podobně, obě jsou odpružený, ale přesto jsou diametrálně odlišný a celkový zážitek z jejich používání je úplně jiný. Sice to dražší kolo nebude 10x lepší, ale takhle to prostě nefunguje.


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
petrun
příspěvek 22.12.2009 20:38
Příspěvek #17


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 152
Registrován: 1.11.2008
Bydliště: Písek/Brno
Člen číslo: 181



Ty cínové kuličky mně pobavili biggrin.gif Ty čínští šulini už na to asi taky přišli.
U testované Aurory jsem zaboha nemohl přijít na to proč v hlavě na tak krásném tišťáku jsou ty dvě obrovské pecky cínu.
Teď už to chápu lol.gif


--------------------
Fenix LD01, 2 x Fénix L2D premium Q5, Aurora AK-P7-3 SSC P7-C, Romisen RC-T6, 2 x MTE SF-15 SSC P7-D-SXO 4-mode, 2 x Aurora AK-P7-4 HA-III SSC P7-C 2-Mode, 2 x Aurora AK-P7-5 HA-III SSC P7-C 2-Mode
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vasek
příspěvek 22.12.2009 22:08
Příspěvek #18


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 225
Registrován: 9.8.2009
Člen číslo: 377



Já to celé nečetl, ale souhlas s tím ,že je to stejná jak ultrafire C3. Teď jsem pro kolegu z OCP 5 ks objednával, ja se pevně držím malých Romisenku RC- G2 na jednu AA a také jsem jich 5 objednával pro kolegy. Na služebně máme v permanenci nabíječku na AA a tyto baterky jsou dostačující a pro službu lepší než cokoli na lion.

K tomu ultrafire C3 tedy vlastně i této Auroře, jen tři slova. JE TO ŠROT. Mrká to právě kvůli tomu cínu. Romisen je proti tomu jiná liga, je to nebe a dudy. Ty ultrafire C3 jsou tak po pár rozšroubováních vyhodit. Snad jedině hodně utáhnout hlavu k tělu a nikdy už nepovolovat, problém je že se povolí snáz jak zadní díl s vypínačem

Jinak já se ti divím za tu fotku u nicku, tipuju že u policie nebudeš dlouho, vypadá to na fotku z kurzu kdy teď kluky stříhaj dohola a prohání. Myslím si že málokterej policista tou prací po pár letech žije a většina je ráda, že svlíkne uniformu a o PČR nechce ani slyšet, natož se tím chlubit, ale možná se pletu a jsem už vyhořelej.


--------------------
Romisen RC-G2, UltraFire C3, Romisen RC-A5-Q5, TrustFire TR - 801, UltraFire U4, 2 x FandyFire 2100, Aurora AK-P7 ----> většina přebastlena, zbytek rozdán a rozprodán ;-)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 22.12.2009 22:15
Příspěvek #19


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



QUOTE(Vasek @ 22.12.2009 22:08) *
Jinak já se ti divím za tu fotku u nicku, tipuju že u policie nebudeš dlouho, vypadá to na fotku z kurzu kdy teď kluky stříhaj dohola a prohání. Myslím si že málokterej policista tou prací po pár letech žije a většina je ráda, že svlíkne uniformu a o PČR nechce ani slyšet, natož se tím chlubit, ale možná se pletu a jsem už vyhořelej.


ja si dovolim citovat jirika:

QUOTE(jirik @ 22.12.2009 17:30) *
PS: snažte se diskusi držet ve věcné a nikoliv osobní rovině. děkuji smile.gif



--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
petrun
příspěvek 23.12.2009 08:46
Příspěvek #20


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 152
Registrován: 1.11.2008
Bydliště: Písek/Brno
Člen číslo: 181



QUOTE(Vasek @ 22.12.2009 22:08) *
Já to celé nečetl, ale souhlas s tím ,že je to stejná jak ultrafire C3. Teď jsem pro kolegu z OCP 5 ks objednával, ja se pevně držím malých Romisenku RC- G2 na jednu AA a také jsem jich 5 objednával pro kolegy. Na služebně máme v permanenci nabíječku na AA a tyto baterky jsou dostačující a pro službu lepší než cokoli na lion.

K tomu ultrafire C3 tedy vlastně i této Auroře, jen tři slova. JE TO ŠROT. Mrká to právě kvůli tomu cínu. Romisen je proti tomu jiná liga, je to nebe a dudy. Ty ultrafire C3 jsou tak po pár rozšroubováních vyhodit. Snad jedině hodně utáhnout hlavu k tělu a nikdy už nepovolovat, problém je že se povolí snáz jak zadní díl s vypínačem

Jinak já se ti divím za tu fotku u nicku, tipuju že u policie nebudeš dlouho, vypadá to na fotku z kurzu kdy teď kluky stříhaj dohola a prohání. Myslím si že málokterej policista tou prací po pár letech žije a většina je ráda, že svlíkne uniformu a o PČR nechce ani slyšet, natož se tím chlubit, ale možná se pletu a jsem už vyhořelej.



- Dohola chodím už 15 let.
- Ta rekreace co teď mají rychlokvašky není prohánění!
- Proháním se sám, na to nepotřebuji žádné kurzy.
- Ve skoro 40-ti kluk? Díky, to potěší ... thumbsup_anim.gif
- Proti vyhoření je nejlepší měnit občas útvar a zařazení. Od nového roku opět měním (už počtvrté).


--------------------
Fenix LD01, 2 x Fénix L2D premium Q5, Aurora AK-P7-3 SSC P7-C, Romisen RC-T6, 2 x MTE SF-15 SSC P7-D-SXO 4-mode, 2 x Aurora AK-P7-4 HA-III SSC P7-C 2-Mode, 2 x Aurora AK-P7-5 HA-III SSC P7-C 2-Mode
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stránky V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 27.4.2024 - 05:36