IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

 
Reply to this topicStart new topic
> Nitecore EA11, společník na cestu do hospody a zase zpátky
wizard
příspěvek 15.8.2015 10:44
Příspěvek #1


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 929
Registrován: 1.9.2013
Člen číslo: 15 259



Po několika týdnech používání jsem se rozhodl podělit o zkušenosti s tímto kouskem. S létem vyvstala potřeba malé kompaktní, ale přesto výkonné svítilny, která se v pohodě vejde do kapsy, má solidní výkon, byť po omezenou dobu a nestojí jmění. Což díky akci (vyšla mě s kuponem na Bangood na cca 1030Kč) se mi splnilo beze zbytku. Za tuto cenu mohu rovnou prozradit, že se jedná o dobrou koupi. Kdybych měl platit cenu českou, tedy 2 litry, asi by mě zjištěné nedostatky celkem vadily.
Tak tedy ke stručnému popisu. Jedná se o svítilnu na AA nebo lépe 14500 článek, s XM-L2 diodou o maximálním výkonu 900 lumenů po dobu 3 minut, což na 52 gramů vážícího prcka není vůbec špatné. V těchto vedrech se nepříjemně ohřeje už za dvě minuty, tedy tepelné čidlo by bylo asi lepší, ale v nižších režimech 300, 160, 70 a 1 lumen ho řešit nemusíte, tam se nad limit neohřeje. Pro AA je to 160, 90, 40, 17 a 1 a tam ohřev nemusíte řešit v žádném režimu. Pro plné využití potřebujete 14500 IMR akumulátor, v nouzi ale vystačíte s jakoukoliv AA baterií, co dá rákosníkův sklad někde v trafice u kempu. Jen už to pak není na machrování. Driver je evidentně optimalizován pro silnější režimy, které hřejí opravdu málo na ten výkon, zase výdrž v nejslabším režimu je špatná, pouhých 12 hodin na AA. Nevěřil jsem, zkusil jsem, je to tak, na 14500 dokonce jen 10 hodin. Konec po vybití IMR baterie přijde velmi rychle, během minuty klesne na 70 lumenů a tam ještě nějaký čas funguje. V balení dostanete klip, pouzdro a šňůrku ( o té více v záporech)
No a teď k tomu nejdůležitějšímu, jak to svítí. Můžu směle říci, že výborně a v nejsilnějším režimu to 900 lumenům a 9000 candelám odpovídá, když porovnám s konkurencí. Slabší režimy na mě dokonce dělají dojem, že svítí o něco více, hlavně režim 160 a 1 lumenů. Turbo je dostupné zcela normálně, žádným přiblblým trojklikem jako třeba nové verze Armytek Wizard a nebo dokonce jen po dobu držení tlačítka (za což bych konstruktéry rovnou posílal k doktoru Chocholouškovi). Paměť má na poslední režim, včetně režimu turbo, který funguje přijemné tři minuty. Červené světlo je dostupné přímým stiskem tlačítka volby režimů, dioda nesvítí zdaleka tak, jako u SRT7 stejné značky, kde při všech barvách duhy, chci říci světla, můžete pohodlně jít, protože diody jsou tři a výkonnější. Tady je jedna, taková světluška na steroidech, pro čtení mapy či jízdního řádu akorát. A pouze červená, což mi stačí, když to tak zpětně promítnu co mám SRT7, nic jiného než normální světlo a červené diody jsem v praxi nevyužil. Uzamknout se svítilna dá pootočením koncovky nebo stiskem obou tlačítek na tři vteřiny.
No a teď se dostáváme z záporům. Možná to někoho překvapí, v zahraničí vesměs má od uživatelů vysoké hodnocení bez nedostatků, a já tuhle recenzi píši pro náročné uživatele, takže zmíním vše, co mi jen trochu vadilo. Tím hlavním jsou tlačítka, a sice to, že design dostal přednost před funkčností, ne že by to u dnešních výrobků překvapilo. Funkčně jsou výborná a ovládání je vynikající, ale jsou malá a černá, tudíž na těle baterky dokonale maskovaná nejen v noci, ale i za dne? Nakonec jsem se naučil si pomoci klipem, a mám ho orientovaný tak, že jsou v jeho ose. Ale 2x větší by se na svítilnu vešla a kdyby byla ještě reflexní? Šnůrka je kapitola sama pro sebe. Asi půjde špatně navléci, říkám asi, protože se mi to dosud nepovedlo a v tom vedru jsem na to nevymyslel žádný trik. Otvor je na fotce vidět a je to klasická šňůrka jako od foťáku, kde se po provlečení udělá očko. Já si při těch pokusech připadal, jako když dělám u komára vasektomii, a pak jsem to vzdal, u těhle malých baterek stejně spíše překáží. No a do třetice, je sice fajn, že po výměně baterie jejich červená dioda bliká a tímto patentovaným systémem mi ukazuje napětí akumulátoru, ale že by někde v manuálu bylo vysvětlení, co mi vlastně chce říci, na to se jaksi zapomnělo, ale já na to přijdu, až dorazí druhý akumulátor, jeden nabiju, druhý vybiju a budu je měřit a pozorovat?
Jinak konstrukčně není co vytknout, zpracování baterky, pouzdra i klipu je perfektní, klip umožňuje dvě polohy, teplo je rovnoměrně rozváděno do celé svítilny. Demontovatelná je jednak koncovka bateriového pouzdra, jednak celé bateriové pouzdro, takže se člověk bezproblémově dostane k driveru pro případný servis. Navíc závit v přední části má průměr 25 mm, takže šikovný kutil by zvládl vysoustružit pouzdro na 18650 článek a získal tak velmi lehkou a výkonnou baterku i pro akce, kde je třeba větší výdrž, pouzdro nemá žádnou elektroniku a je čistě mechanická záležitost. Univerzálnost je jedna z hlavních výhod téhle baterky, můžete používat 14500 články IMR i standartní, NIMh tužkové akumulátory i jakékoliv jednorázové AA články. Doplňkové pouzdro na 18650 by užitnou hodnotu ještě zvedlo, ale asi v nabídce nikdy nebude, výrobce radši prodá další svítilnu?
No a jaký je tedy verdikt? Hodně záleží na ceně. Pokud jí seženete za cenu něco málo přes 1000 Kč, je to vynikající volba, než se trápit s nějakými Utrafire a Trusfire, kde se driver po pár hodinách provozu za kouřového efektu rozloučí. Za cenu 2 tisíce co se prodává u nás je potřeba se podívat, zda náhodou od jiné dobré značky nekoupíte podobný kousek levněji. Ale 900 lumenů na 14500 článek zatím nikde k mání není

Tento příspěvek byl editován wizard: 15.8.2015 10:45
Přiložený náhled(y)
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek


Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
 


--------------------
Pokud něčemu věnuješ dostatek času budeš v tom mistr. Pokud nejsi blb...
Pistolí a dobrým slovem zmůžeš více než jen dobrým slovem.
Kdo říká, že jediný člověk nemůže změnit svět, ten nikdy nejedl nedovařeného netopýra
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alk007
příspěvek 17.8.2015 10:21
Příspěvek #2


Flashaholik & sběratel
***

Skupina: Moderátor
Příspěvků: 3 799
Registrován: 22.2.2008
Bydliště: těsné sousedství Prahy
Člen číslo: 14



Pěkně, výstižně a vtipně napsáno. Jak tak EA11 okukuji na netu tak myslím, žes asi vystihnul všechno podstatné. Určitě bych souhlasil s těmi tlačítky - vypadá to pěkně, ale je to nepraktické.

Já jsem čím dál tím více názoru, že nejpraktičtější EDC (alias midimrďoch nositelný) je něco na 1 x AA. Už moje (dnes už skoro pamětnice) Zebra SC52w dokázala dát na 14500 nějakých cca 500lm a dnes se to, jak vidět, posunuje ještě dál.


--------------------
Budoucnost se mi jeví v lepším světle (minimálně 32 x XHP-1000...) :-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 18.4.2024 - 07:22