IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

5 Stránky V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Baterie D pro svítilnu Vega
Infinter
příspěvek 8.3.2010 18:33
Příspěvek #1


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 28
Registrován: 8.3.2010
Člen číslo: 593



Koupil jsem svítilnu Mini Vega od Agualungu, a při výběru nabíjecích baterií jsem byl překvapen cenovým rozdílem. Můžete mi někdo pomoci při výběru? A jakou použít nabíječku? Požadavky bych specifikoval jako rozumný poměr cena/výkon. Počítám tak 3-5 nabití za měsíc, přes zimu ji používat nebudu.

Specifikace svítilny:
Model Mini Vega - bateriová
Materiál
Termoplast
Baterie 4 články velikosti D
Výkon 5.9 W
Intenzita svícení 130 lumenů
Doba svícení (max. výkon) 14 hodin
Dobíjení Ne
Průměr 97 mm
Rozměry 200 x 145 mm
Čelní kryt Termoplast
Hmotnost na souši/ve vodě 1013 g / 25 g s bateriemi
Provozní hloubka 120 m
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sinty
příspěvek 8.3.2010 19:00
Příspěvek #2


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 130
Registrován: 18.2.2008
Bydliště: Mladá Boleslav, Zlín.
Člen číslo: 9



Ahoj, hodily by se nějaké Ni-mh velikosti D. Výrobce určitě nepočítá s Li-ion. Ta udávaná výdrž 14 hodin na max. výkon (5.9W) s Ni-mh aku je nesmysl. Např. pokud má jeden článek 1,2V a 9Ah, tak to dělá při použití 4 kusů cca. 43Wh/5.9=7,3 hod. svícení. Kolik do toho chceš investovat?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
semik
příspěvek 8.3.2010 19:01
Příspěvek #3


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 115
Registrován: 31.1.2010
Bydliště: Kladno
Člen číslo: 554



QUOTE(Infinter @ 8.3.2010 18:33) *
Koupil jsem svítilnu Mini Vega od Agualungu, a při výběru nabíjecích baterií jsem byl překvapen cenovým rozdílem. Můžete mi někdo pomoci při výběru? A jakou použít nabíječku? Požadavky bych specifikoval jako rozumný poměr cena/výkon. Počítám tak 3-5 nabití za měsíc, přes zimu ji používat nebudu.


Já mám NiMH D akumulátor POWEREX 11000 mAh mám 3ks a jsou v pohodě.

U těch levnějších akumulátorů je často legrační kapacita kolem 5Ah což mi skoro přijde že se moc nevyplatí. Když to srováš třeba s Duracel Alcaline D.

S nabíječkou ti moc neporadím, já mám modelářskou BC6-10. Zkoušel jsem Nabíjecí stanice akumulátorů Charge Manager 2015 ale po dvou týdnech jsem ji vrátil. Jedna šachta neuměla vybíjet, další měla nějakou zasukovanou pružinu a nevracela se. Když nabíjela, tak nesnesitelně fučel větrák. A nabíjecí/vybíjecí proudy jsou jen tak orientační. Narozdíl od IPC-1 se tahle fakt nepovedla...

Go to the top of the page
 
+Quote Post
alk007
příspěvek 8.3.2010 19:19
Příspěvek #4


Flashaholik & sběratel
***

Skupina: Moderátor
Příspěvků: 3 799
Registrován: 22.2.2008
Bydliště: těsné sousedství Prahy
Člen číslo: 14



Také hlasuji pro Powerexy. A tu slibovanou kapacitu opravdu mají. A nabíječ - co tohle?


--------------------
Budoucnost se mi jeví v lepším světle (minimálně 32 x XHP-1000...) :-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Infinter
příspěvek 8.3.2010 19:37
Příspěvek #5


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 28
Registrován: 8.3.2010
Člen číslo: 593



QUOTE(Sinty @ 8.3.2010 19:00) *
Ahoj, hodily by se nějaké Ni-mh velikosti D. Výrobce určitě nepočítá s Li-ion. Ta udávaná výdrž 14 hodin na max. výkon (5.9W) s Ni-mh aku je nesmysl. Např. pokud má jeden článek 1,2V a 9Ah, tak to dělá při použití 4 kusů cca. 43Wh/5.9=7,3 hod. svícení. Kolik do toho chceš investovat?

Tak 14 hodin asi nepotřebuju, když to vezmu že za víkend bude maximum tak 6 (nebo 8 když se podaří) hodin potápění , tak těch 7 hodin na max výkon je fajn. (Můžeš mi říct jak jsi došel k těm 43Wh? Nebo celkově jaký klíč se používá? Mě tyhle věci zatím s úspěchem míjeli wink.gif) Co se týče ceny, tak jsem si myslel že kolem 1000 včetně nabíječky, to byl můj odhad při návštěvě Globusu, ale koukám že asi budu muset přitvrdit..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Infinter
příspěvek 8.3.2010 19:43
Příspěvek #6


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 28
Registrován: 8.3.2010
Člen číslo: 593



QUOTE(alk007 @ 8.3.2010 19:19) *
A nabíječ - co tohle?

S tou nabíječkou to je asi tak, že bych radši koupil kvalitnější baterie (kvůli té výdrži) a horší nabíječku, časem by se vidělo..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sinty
příspěvek 8.3.2010 19:47
Příspěvek #7


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 130
Registrován: 18.2.2008
Bydliště: Mladá Boleslav, Zlín.
Člen číslo: 9



Jeden akumulátor má jmenovité napětí 1,2V a kapacitu 9Ah. To máme 1,2x9=10,8Wh, čtyři akumulátory (4x10,8) cca. 43Wh.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alk007
příspěvek 8.3.2010 19:53
Příspěvek #8


Flashaholik & sběratel
***

Skupina: Moderátor
Příspěvků: 3 799
Registrován: 22.2.2008
Bydliště: těsné sousedství Prahy
Člen číslo: 14



Aby ti horší nabíječka nezkazila lepší baterie :-)
Pokud chceš ušetřit, tak kup univerzální nabíječku, co mají v Lídlu. Tedy. měli ji kdysi, ale na části prodejen zbyla až dodnes a přitom je docela slušná. Mám ji doma a musím říci, že to za ty prachy (tuším 399,-) není špatné. A typ? Nevím zpaměti, snad KH980. Jediný odkaz, co jsem našel.


--------------------
Budoucnost se mi jeví v lepším světle (minimálně 32 x XHP-1000...) :-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TURBOSNEK
příspěvek 8.3.2010 19:57
Příspěvek #9


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 207
Registrován: 15.12.2009
Člen číslo: 487



Nabízím nové GP 4500 cena za kus lidová smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Infinter
příspěvek 8.3.2010 20:02
Příspěvek #10


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 28
Registrován: 8.3.2010
Člen číslo: 593



QUOTE(Sinty @ 8.3.2010 19:47) *
Jeden akumulátor má jmenovité napětí 1,2V a kapacitu 9Ah. To máme 1,2x9=10,8Wh, čtyři akumulátory (4x10,8) cca. 43Wh.

Díky za vysvětlení, tuhle kombinaci jsem snad jako jedinou nezkusil biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Infinter
příspěvek 8.3.2010 20:04
Příspěvek #11


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 28
Registrován: 8.3.2010
Člen číslo: 593



QUOTE(alk007 @ 8.3.2010 19:53) *
Aby ti horší nabíječka nezkazila lepší baterie :-)
Pokud chceš ušetřit, tak kup univerzální nabíječku, co mají v Lídlu. Tedy. měli ji kdysi, ale na části prodejen zbyla až dodnes a přitom je docela slušná. Mám ji doma a musím říci, že to za ty prachy (tuším 399,-) není špatné. A typ? Nevím zpaměti, snad KH980. Jediný odkaz, co jsem našel.

Tak já jsem v tomhle opravdu neposkvrněný, takže proto jsem přišel k vám pro radu, a koukám že jsem udělal dobře.. za 400 to by bylo fajn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alk007
příspěvek 8.3.2010 23:48
Příspěvek #12


Flashaholik & sběratel
***

Skupina: Moderátor
Příspěvků: 3 799
Registrován: 22.2.2008
Bydliště: těsné sousedství Prahy
Člen číslo: 14



Už jsem doma, takže ten Lídlnabíječ je opravdu KH980. Třeba v pražském Lidlu na Barrandově se válí už měsíce. Cenu nevím, 399,- nebo 499,-? Nijak jsem ho důkladně neměřil, ale přišlo mi, že funguje dobře a spolehlivě.


--------------------
Budoucnost se mi jeví v lepším světle (minimálně 32 x XHP-1000...) :-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turboled
příspěvek 9.3.2010 00:58
Příspěvek #13


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 522
Registrován: 13.11.2008
Bydliště: Praha
Člen číslo: 188



Nektere hodne vybite accu odmita nabijecka z Lidlu nabit. Povzbudim accu spojenim na pul minuty s jinym nabitym accu, vratim zpet do nabijecky a accu se nabiji. smile.gif


--------------------
UltraFire C3, Police@XP-G R5 * MTE SF-15@SSR-90 * NF-500, UltraFire C2 DIY kit * Olight M2X-UT Javelot@XM-L2 * SKY RAY King@3LED XM-L T6 * Nitecore TUBE * Skilhunt H03@XM-L2 U4 NW * Sofirn C8A@XP-L2 HI NW * Sofirn SF10@XP-G2 R5 NW
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Infinter
příspěvek 9.3.2010 06:12
Příspěvek #14


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 28
Registrován: 8.3.2010
Člen číslo: 593



QUOTE(alk007 @ 8.3.2010 23:48) *
Už jsem doma, takže ten Lídlnabíječ je opravdu KH980. Třeba v pražském Lidlu na Barrandově se válí už měsíce. Cenu nevím, 399,- nebo 499,-? Nijak jsem ho důkladně neměřil, ale přišlo mi, že funguje dobře a spolehlivě.

Já do lídlu nechodím ze zásady, ale zdá se že dneska udělám vyjímku wink.gif A nevíš jestli to záleží i na velikosti obchodu, nebo ji mají všude? Jinak co se týče doby nabíjení, koukal jsem že baterie s kapacitou přes 8Ah se v obyč nabíječkách nabíjí i víc než 10 hodin. Není teda řešení koupit monočlánky třeba 4Ah dvakrát??

Turboled: to je dobrý tip, myslíš tu stejnou nabíječku?

Tento příspěvek byl editován Infinter: 9.3.2010 07:00
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 9.3.2010 11:18
Příspěvek #15


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Co by jsi tim vyresi? Zkratil by jsi dobu nabijeni, ale taky zkratil vydrz ve svitilne. Vaha by se naopak zvetsila.


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alk007
příspěvek 9.3.2010 11:28
Příspěvek #16


Flashaholik & sběratel
***

Skupina: Moderátor
Příspěvků: 3 799
Registrován: 22.2.2008
Bydliště: těsné sousedství Prahy
Člen číslo: 14



QUOTE(Infinter @ 9.3.2010 06:12) *
Já do lídlu nechodím ze zásady, ale zdá se že dneska udělám vyjímku wink.gif


Nechci rozpoutat OT war, ovšem zajímalo by mne proč (tam nechodíš ze zásady) :-) Já do Lidla chodím skoro pokaždé, když jsem v práci, protože v našem bufetu jsou stejné věci cca o polovinu dražší. Sortiment je omezený a specifický, ale některé věci jsou s přehledem lepší (a levnější) než ekvivalenty z jiných supermarketů.


--------------------
Budoucnost se mi jeví v lepším světle (minimálně 32 x XHP-1000...) :-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Infinter
příspěvek 9.3.2010 11:41
Příspěvek #17


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 28
Registrován: 8.3.2010
Člen číslo: 593



QUOTE(jirik @ 9.3.2010 11:18) *
Co by jsi tim vyresi? Zkratil by jsi dobu nabijeni, ale taky zkratil vydrz ve svitilne. Vaha by se naopak zvetsila.

Mno, asi to, že bych měl vždycky jedny baterky v záloze.. Je mi líto ty nabíjecí nabíjet zbytečně brzy, ale tak pozdě. Nevím jak bych dokázal kontrolovat jak dlouho jsem svítil s těma výkonnějšíma. Ale je to jen můj dojem, ani nevím jak moc je předčasné/opožděné nabíjení škodlivé..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
semik
příspěvek 9.3.2010 11:48
Příspěvek #18


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 115
Registrován: 31.1.2010
Bydliště: Kladno
Člen číslo: 554



QUOTE(Infinter @ 9.3.2010 06:12) *
Není teda řešení koupit monočlánky třeba 4Ah dvakrát??


Potom ale nekupuj D články. Jsou velký a těžký. Pro srovnání:

Ikea Alkaline 141g
Duracel Alkaline 147g
PowerEx NiMH 168g

ty s nižší kapacitou budou téměř jistě v té samé hmotnostní kategorii. Když je narvu do svého MagLite 3D, tak si fakt rozmýšlím jestli by mi nestačila lehčí svítilna... Představa že mám ve svítilně 4xD a ještě v kapse další 4xD opravdu není pěkná. Nadruhou stranu TURBOSNEK třeba nabízí cenu která je bezkonkurenční. Poptej se ho.

Pokud by jsi fakt chtěl kupovat něco levnějšího, tak by jsi mohl zkusit
Endurance NiMH C a nějakou redukci z C->D. Existují i redukce AA->D ale pak už opravdu nevím proč by jsi měl tahat zařízení do kterýho se vejdou D když tam budeš dávat jen AA. Některý redukce co jsou na DX umožnují vložit dva AA články, takže kapacita je pak možná vyšší, ale nadruhou se ty akumulátory navzájem vybíjí - tohle bych já svým článkům nedělal.

Ty Conradi NiMH C mam doma a udavana kapacita odpovida, hmotnost 77g.

Mno... stejně já bych koupil to nejlepší na trhu. Kapacita jim bude klesat a kdo se stím pak má tahat? Bohužel to není masově využívaný rozměr a tak jsou drahý a blbě k sehnání stejně jako nabíječka.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Infinter
příspěvek 9.3.2010 11:49
Příspěvek #19


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 28
Registrován: 8.3.2010
Člen číslo: 593



QUOTE(alk007 @ 9.3.2010 11:28) *
Nechci rozpoutat OT war, ovšem zajímalo by mne proč (tam nechodíš ze zásady) :-) Já do Lidla chodím skoro pokaždé, když jsem v práci, protože v našem bufetu jsou stejné věci cca o polovinu dražší. Sortiment je omezený a specifický, ale některé věci jsou s přehledem lepší (a levnější) než ekvivalenty z jiných supermarketů.

No snad nic nerozpoutám biggrin.gif Já ze zásady nechodím do vícero obchodů, první z nich je Kaufland (tam mě už nikdy nedostanou). A lídl je asi druhý v pořadí. Jsem zvyklý na určité značky, a vím že tomhle typů obchodů je nemají. Navíc výběr bývá slabý, kultura prodeje taky, nerad se přetahuju s důchodcema a nesnáším prázdné regály s akčním zbožím. A když už jedu na nákup, tak chci koupit všechno co je na seznamu, a ne že pojedu za dva dny někam znova... Ale dneska ten Lídl zkusím, tak uvidím wink.gif

P.S. Ale hlavně jde o tu nabíječku a baterky cool.gif

P.S.2: Co se stane s nenabíjecíma buřtama, když je hodím do lampy abych jí vyzkoušel a pak si je schovám jako záložní. Má ta první aktivace vliv na životnost?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Infinter
příspěvek 9.3.2010 11:54
Příspěvek #20


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 28
Registrován: 8.3.2010
Člen číslo: 593



QUOTE(semik @ 9.3.2010 11:48) *
Potom ale nekupuj D články. Jsou velký a těžký. Pro srovnání:

ty s nižší kapacitou budou téměř jistě v té samé hmotnostní kategorii. Když je narvu do svého MagLite 3D, tak si fakt rozmýšlím jestli by mi nestačila lehčí svítilna... Představa že mám ve svítilně 4xD a ještě v kapse další 4xD opravdu není pěkná. Nadruhou stranu TURBOSNEK třeba nabízí cenu která je bezkonkurenční. Poptej se ho.

Mno... stejně já bych koupil to nejlepší na trhu. Kapacita jim bude klesat a kdo se stím pak má tahat? Bohužel to není masově využívaný rozměr a tak jsou drahý a blbě k sehnání stejně jako nabíječka.

Nejde o váhu, pod vodou je to lehké biggrin.gif (taky většinou jezdím autem) Jde mi o to, abych nenabíjel baterky co mají ještě půlku kapacity, nebo je naopak úplně nevybil a nabíjení by trvalo dva dny. Ale to by se dalo řešit nenabíjecíma do zálohy..
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Stránky V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 členů čte toto téma (2 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 28.3.2024 - 23:16