IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

2 Stránky V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Jaké byly vaše začátky s FLs?, co vás sem přivedlo
Blancman
příspěvek 6.3.2011 22:13
Příspěvek #21


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 072
Registrován: 20.1.2009
Člen číslo: 238



QUOTE(The Devil @ 6.3.2011 18:34) *
thumbsup_anim.gif thumbsup_anim.gif Blancman, ty zlodej. biggrin2.gif Tomu sa hovorí práca za pochodu.


Nebylo to jednoduché.... ve Veleslavíně jsem naskočil a v Jenči vyskočil, pak jsem musel čekat na další vlak nazpět. Ale byl se mnou starší kamarád, tak jsme to zvládli.. Blanc
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blancman
příspěvek 6.3.2011 22:16
Příspěvek #22


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 072
Registrován: 20.1.2009
Člen číslo: 238



QUOTE(The Devil @ 6.3.2011 18:34) *
thumbsup_anim.gif thumbsup_anim.gif Blancman, ty zlodej. biggrin2.gif Tomu sa hovorí práca za pochodu.


No, zloděj.... Já bych ji i klidně koupil, ale v danou dobu to prostě nešlo.... musel jsem ji přemístit z místa přebytku, na místo nedostatku.... Ale místo tady té jsem na ten vlak pověsil tu předchozí petrolejku.... já se bál, abych nezpůsobil nějaký malér, tak jsem tam vlastně dal jen trochu horší...... Ale funkční.. Blanc
Go to the top of the page
 
+Quote Post
m@roš
příspěvek 7.3.2011 18:07
Příspěvek #23


LED maniac
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 370
Registrován: 26.3.2009
Bydliště: KE/RV (SK)
Člen číslo: 295



Potom sa asi divili, ze tu petrolejku nevedia dobit aby svietila ... biggrin.gif


--------------------
J.M. Petzval: "Podmanil som svetlo, mám ho v hrsti, lebo na svete je ešte príliš veľa tmy"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
HentaiRush
příspěvek 12.5.2011 16:06
Příspěvek #24


Místní maskot
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 007
Registrován: 22.8.2008
Bydliště: Praha
Člen číslo: 124



Ha, našel jsem moje první bike světlo! smile.gif

http://www.cateye.com/en/product_detail/266


--------------------
"The Grill" ~800W of pure madness....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 13.5.2011 20:42
Příspěvek #25


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 008
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Ten archiv není dost archivní, můj první halogen od cateye na 2x C baterie tam nemají!


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wooferx
příspěvek 4.7.2011 18:24
Příspěvek #26


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 343
Registrován: 26.11.2009
Bydliště: Liberec
Člen číslo: 465



Využuji aktuálního deštivého počasí a taky se podělím o svoje začátky s LED FL.
V roce 2005 jsem si postavil barevnou hudbu s 5 a 10mm "superjasnými" LED a byl jsem překvapen, jak "hodně" tyto diody svítí. Rozhodl jsem si udělat první LED bastl na kolo. Nakoupil 20 ks. bílých 5mm LED asi za 300,- Kč. DPS s LED jsem přidělal na žárovkové cyklosvětlo od vientamců a vyrazil testovat. Bastl mě přišel tenkrát slušně výkonný (cca 30 lumen), svítil znatelně lépe než moje staré žárovkové světlo a při napájení 4xAA a odběru cca 300-400 mA byla i výdrž slušná. Ovšem bylo to stále pouze k účelu "být viděn" nikoliv "něco vidět". Později jsem tušil, že existují nějaké výkonové moduly LED, které vyžadují montáž na chladič, ale nevěnoval jsem jim pozornost.
Přiložený obrázek


O pár let později jsem se si říkal, že nemám žádnou slušnou svítilnu na noční turistiku nebo stanování, ale vždycky se našla nějaká funkční plastová žárovková FL. Ale někdy v r. 2009 se mi stalo, že u jednoho plasťáku se zaseknul vypínač a naštvaně jsem teda šáhnul po jiné "baterce", ale ta spadla ze stolu a rozložila se asi na 15 kousků. angry.gif Tak jsem si řekl dost, pořídím si nějaké kovové slušnější světlo a alespoň vyzkouším, kam pokročila LED technologie. Nejdřív jsem zkušebně objednal 5W Police z Aukra za 200,-. Svítivostí (cca 40 lumen) jsem byl docela nadšen, ale hned jsem zjistil, že oněch 5W je nesmysl I tak jsem byl rád že FL při menším odběru svítí mnohem víc než žárovkové FL. Vrtalo mi ale hlavou v čem můžou být lepší ty "šíleně" drahé svítilny kolem 1500,- Kč, na které jsem narazil na netu. V té době už jsem sháněl info a narazil i na Ledmanii a Fotonmag. Navíc jsem navnadil i bráchu, který se plácnul přes kapsu a koupil Fenixe L2D. Ze světelného výkonu jsme byli úplně nadšení. Svoji "5W police FL" jsem tedy ubgradoval stejnou LED, Cree Q5. Ihned jsem věděl, že něco podobného chci i na kolo. Následovala objednávka první Aurory s P7 a noční ježdění na kole mohlo začít.
V současné době už jsem se svoji výbavou celkem spokojen. Už nehrozí, že by žádná svítilna nefungovala smile.gif Nejčastěji používám malé EDC a střední kousky a na běžné svícení doma případně noční turistiku mně stále stačí 100-200 lumenů. Radost by mi ale udělala pořádná zoomovačka s Cree XM-L.
Po dalších lumenech pokukuji zejména v oblasti osvětlení kola, kde mi přijde že, světla není nikdy dost smile.gif

Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stránky V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 3.10.2024 - 23:15