IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

4 Stránky V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Už je čas na Li-Po?, Ano je!
Tommu
příspěvek 19.3.2010 00:32
Příspěvek #1


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 354
Registrován: 4.3.2008
Bydliště: Praha 10
Člen číslo: 21



S příchodem výkonných LED všichni řeší problém, čím je napájet.
Li-ion aku nedají dostatečný proud a ty výkonější články jsou dost drahé.
Z akumulátorů LiFePo4 se sice dá odebírat proud třeba 30C, ale zase mají nízkou kapacitu (tyto zmíněné o velikosti 18650 jen asi 1100mAh). Problém je i jejich nízké napětí 3,3V.
Modelářské NiMH by vyšší vybíjecí proudy také zvládly, ale problém je pak rozměr akupacku, a také cena je vyšší. O postupné degradaci jednotlivých článků v baterii díky jejich rozdílným parametrům ani nemluvím.
Proto jsem se rozhodl vyzkoušet články Li-Po. Vybíjecí proud není problém, dají se pořídit aku nejčastěji mezi 10-30C. Například 4000mAh 14,8V 12C akupack se dá pořídit již od cca $20. Samozřejmě pro klasické svítilny se tyto akumulátory nehodí, protože se nevyrábí ve válcovém rozměru jako 18650. Ale pro napájení svítilny vlastní konstrukce nebo pro napájení cyklistického světla budou myslím to pravé.
Pro nabíjení ale potřebujete nabíječku. Nejlépe s balancerem pokud budete nabíjet akupack a chcete, aby vám jednotlivé články co nejdéle vydržely. Po té jsem se také poohlédl na eBay a našel jsem tuto pro mě zcela vyhovující. (Musím říci, že na eBay je ještě několik podobných, ale ne u všech byla níže zmíněná možnost propojení s PC.)
  • Features
    microprocessor controlled
    delta-peak sensitivity
    individual cell balancing
    Li-Ion, LiPo, LiFe, NiCd and NiMH capable
    large range of charge current
    store function
    time limit function
    input voltage monitoring
    data storage(store up to 5 packs in memory)
    battery break in and cycling
  • Specifications:
    Input voltage : 10.5-18.0V (don't with the ac power)
    charge power : max. 50W
    Discharge power: max.5W
    Li-Ion/LiPo/Life(A123):1 - 6 series
    Discharge current range : 0.1~1.0A
    Charge current range: 0.1-5.0A
    Current drain for balancing LiPo : 300mah/cell
    Data store : max. 5 data of batteries
    NiCd/NiMH battery cell count: 1 - 15cells
    LiPo/Li-Ion/LiFe battery cell count: 1 - 6cells
    Pb battery voltage : 2V~20V
Nezmíněna tu je výborná schopnost odesílat přes USB online data do PC, takže můžete sledovat nabíjení či vybíjení každého článku na obrazovce svého počítače. Přenáší se infomace o čase nabíjení, typu článků, jestli se nabíjí či vybíjí, teplotě, napájecím napětí, napětí baterie, nabíjecím proudu, kapacitě, výkonu a napětí jednotlivých článků.
Tyto údaje zobrazuje dodaný sw (Vista Power PC Monitor) a vytváří z nich různé realtime grafy.
Přiložený obrázek


Použít se dá i alternativní sw LogView, který toho umí ještě více a spolupracuje s mnoha různými nabíječkami.

LiPo články se nesmí podvybít pod cca 3V, tak je důježité hlídat jejich napětí. Pro to jsem si pořídil tento jednoduchý voltmetr, který automaticky proměří všechny články v akupacku.
Pokud se články náhodou přeci jen vybijí více než je zdrávo a pak se nabíjí, tak je nebezpečí, že by se mohly zahřát tak, že vzplanou. Proto je lepší je nabíjet a vůbec je přechovávat v nehořlavém sáčku, například v tomto.
Zatím jsem tedy ve fázi pořizování všeho potřebného, zkoušení teprve nastane. Výhoda je pro mě i ta, že mohu následně LiPo baterie využít v některém ze svých leteckých modelů, které se chystám předělat na střídavý elektromotor. Přeci jen s benzínovým pohonem je plno starostí. biggrin2.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turboled
příspěvek 19.3.2010 00:37
Příspěvek #2


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 522
Registrován: 13.11.2008
Bydliště: Praha
Člen číslo: 188



Tommu, diky za otevreni tematu, ktere ma budoucnost. Uz nekde se tu psalo, ze se z nas stavaji modelari, ale pokrok nezastavime, LEDky jsou zrave a lipo laka. Uz nebudeme mit kulata drzadla svitilen, ale hranata a do nich budeme ladovat lipo. smile.gif

edit 20.1.11: Tommuho nabijecka byla EV-650A

Tento příspěvek byl editován turboled: 20.1.2011 01:35


--------------------
UltraFire C3, Police@XP-G R5 * MTE SF-15@SSR-90 * NF-500, UltraFire C2 DIY kit * Olight M2X-UT Javelot@XM-L2 * SKY RAY King@3LED XM-L T6 * Nitecore TUBE * Skilhunt H03@XM-L2 U4 NW * Sofirn C8A@XP-L2 HI NW * Sofirn SF10@XP-G2 R5 NW
Go to the top of the page
 
+Quote Post
eMpathier
příspěvek 19.3.2010 07:54
Příspěvek #3


empatír
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 696
Registrován: 18.7.2008
Bydliště: Ukray/Kešice
Člen číslo: 109



Yop... Lipolky na bajk sú super vec. ;)


--------------------
root@empathier:/# man life
No manual entry for life


FotonMag Live Chat - neváhæjte a vstúpte
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turboled
příspěvek 19.3.2010 08:27
Příspěvek #4


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 522
Registrován: 13.11.2008
Bydliště: Praha
Člen číslo: 188



Vybijeci test 2ks Li-Po od 384 zde.


--------------------
UltraFire C3, Police@XP-G R5 * MTE SF-15@SSR-90 * NF-500, UltraFire C2 DIY kit * Olight M2X-UT Javelot@XM-L2 * SKY RAY King@3LED XM-L T6 * Nitecore TUBE * Skilhunt H03@XM-L2 U4 NW * Sofirn C8A@XP-L2 HI NW * Sofirn SF10@XP-G2 R5 NW
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vědátor
příspěvek 19.3.2010 10:07
Příspěvek #5


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 985
Registrován: 11.4.2008
Bydliště: Jeseník n.O.
Člen číslo: 51



Tak ty LiPol z Ebaye nemají špatnou kapacitu ..

A tou nabíječkou jsi mi dal brouka do hlavy biggrin.gif Ale asi udělám nějakou výkonnější vybíječku s možností ukládání dat na SD kartu - mít při nabíjeení/vybíjení puštěného kompa .. Sice to umí uložit až 5 packů, ale to je celkem málo - takhle na třeba moji erární 8MB SD kartu toho vleze o mnoho víc biggrin2.gif A co potom na 2 GB biggrin2.gif

Dobré by bylo, kdyby se to dalo nějak řídit, že bych si postavil vybíječ a ten by po vybití spouštěl nabíječku biggrin2.gif


--------------------
Shledal jsem, že moudrost nese více užitku než pomatenost,
jako světlo dává větší užitek než tma. Kaz. 2:13
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommu
příspěvek 19.3.2010 18:25
Příspěvek #6


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 354
Registrován: 4.3.2008
Bydliště: Praha 10
Člen číslo: 21



No s tou kapacitou LiPo z eBay ještě uvidím až je změřím.
Řekni mi, proč bys potřeboval ukládat veškerá data o akupacích? Nestačí si do nějaké excelové tabulky uložit kapacitu, kterou to do aku naláduje, což se ukáže na konci nabíjení, případně po vybíjení kolik každý článek dodal? K čemu je potřeba mít celý průběh každého nabíjení/vybíjení někde uložen?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
384
příspěvek 19.3.2010 20:30
Příspěvek #7


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 356
Registrován: 28.2.2008
Člen číslo: 20



Ta nabijecka ma jen jednu vadu a to tu, ze nama sitovej zdroj, kterej je nutne dokoupit. Taky by se mi libilo, kdyby umela i 10A kvuli Pb aku, ale to bych chtel za ty prachy moc.

A k tem lipol akupakum. Nejsou spatny, ale priste jsem chtel zkusit jit cestou pajeni akupaku z levnych 18650tek. Treba mostrpack 6s4p z tehle kousku. 22.2V 10Ah zni docela dobre za 70$.

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.19770
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommu
příspěvek 19.3.2010 20:57
Příspěvek #8


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 354
Registrován: 4.3.2008
Bydliště: Praha 10
Člen číslo: 21



Ono s tím zdrojem je to asi také proto, že modeláři často nabíjí v terénu a na to stačí dobíjet aku z auta a nemusíš tahat sebou zdroj uvnitř nabíječky, takže ten síťový zdroj se prodává jako externí a zvlášť.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
semik
příspěvek 21.3.2010 12:30
Příspěvek #9


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 115
Registrován: 31.1.2010
Bydliště: Kladno
Člen číslo: 554



QUOTE(Tommu @ 19.3.2010 20:57) *
Ono s tím zdrojem je to asi také proto, že modeláři často nabíjí v terénu a na to stačí dobíjet aku z auta a nemusíš tahat sebou zdroj uvnitř nabíječky, takže ten síťový zdroj se prodává jako externí a zvlášť.


A kdyz se nechteji tahat s aku z auta, tak jsou pouzitelny i baterky UPS. Jsou mensi.

Jinak k tem LiPolymer baterim. Mam jednu v N810 a ma zasadni nevyhodu. Nesnasi mraz... pri geokesingu jsme si zvyknul N810 tahat jako inteligentni poznamkovy blok a setrit tak papir. Mel jsem tam poznamky k jedne kesce ale kdyz jsem ji vytahl na miste, tak byla uplna tma. Pomerne dost me to nastvalo. sad.gif Tehdy bylo kolem -5 a ja ji mel v batohu. V zime jsem ji letos tahal ve vnitrni kapse bundy, pri tom nikdy nechcipla ale na dochazejici baterku si stezovala velmi rychle. Pri normalnich teplotach vydrzi fakt hodne.

Na kole v mraze moc lidi nejezdi, takze planovanemu pouziti to asi vadit nebude.

Pro keskovani jsem si ale musel poridit klasicky notes. Tomu baterky nedojdou nikdy. smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turboled
příspěvek 21.3.2010 18:14
Příspěvek #10


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 522
Registrován: 13.11.2008
Bydliště: Praha
Člen číslo: 188



Ke klasickemu notesu doporucuji jeste obycejnou tuzku (s tuhou), neb ta se vodou nerozpije a kdyz papir shori, tak se to da jeste precist. Oni vojaci vedi, proc ji cela leta pouzivali. smile.gif


--------------------
UltraFire C3, Police@XP-G R5 * MTE SF-15@SSR-90 * NF-500, UltraFire C2 DIY kit * Olight M2X-UT Javelot@XM-L2 * SKY RAY King@3LED XM-L T6 * Nitecore TUBE * Skilhunt H03@XM-L2 U4 NW * Sofirn C8A@XP-L2 HI NW * Sofirn SF10@XP-G2 R5 NW
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommu
příspěvek 21.3.2010 22:40
Příspěvek #11


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 354
Registrován: 4.3.2008
Bydliště: Praha 10
Člen číslo: 21



QUOTE(semik @ 21.3.2010 12:30) *
...
Jinak k tem LiPolymer baterim. Mam jednu v N810 a ma zasadni nevyhodu. Nesnasi mraz... pri geokesingu jsme si zvyknul N810 tahat jako inteligentni poznamkovy blok a setrit tak papir. Mel jsem tam poznamky k jedne kesce ale kdyz jsem ji vytahl na miste, tak byla uplna tma. Pomerne dost me to nastvalo. sad.gif Tehdy bylo kolem -5 a ja ji mel v batohu. V zime jsem ji letos tahal ve vnitrni kapse bundy, pri tom nikdy nechcipla ale na dochazejici baterku si stezovala velmi rychle. Pri normalnich teplotach vydrzi fakt hodne....

To je zajímavé, protože jsem se právě dočetl toto: "Podle Nokie je výkon baterií Ni-MH omezen už při teplotách pod minus deset, u akumulátorů Li-Ion dokonce již od nuly. Třetí typ Li-Pol zvládne teploty do minus dvaceti stupňů. ", viz zde, ale píše se o to leckde. Tady, tady...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
semik
příspěvek 21.3.2010 23:34
Příspěvek #12


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 115
Registrován: 31.1.2010
Bydliště: Kladno
Člen číslo: 554



QUOTE(Tommu @ 21.3.2010 22:40) *
To je zajímavé, protože jsem se právě dočetl toto: "Podle Nokie je výkon baterií Ni-MH omezen už při teplotách pod minus deset, u akumulátorů Li-Ion dokonce již od nuly. Třetí typ Li-Pol zvládne teploty do minus dvaceti stupňů. ", viz zde, ale píše se o to leckde. Tady, tady...


To co uvadis jsou clanky od novinaru a ti si pletou levou s pravou rukou. Ja ale nemuzu nabidnout vubec zadny citace jen osobni zkusenost... V N810 je baterie BP-4L 3.7V 1.5Ah. Nez me nechala na holickach tak jsem ji nosil v baglu, v naprsni kapse to uz nezopakovala, ale na nizkou kapacitu si stezovala kdykoliv bylo pod nulou. Tehdy jak zdechla tak po ohrati spokojene nabehla (system bootoval, takze to nebyl jen problem zobrazovani) a hlasila ze ma energii na 7dnu (max je 10). Mam jeste E51 a ta pouziva LiIon, je to telefon, takze ho nosim mnohem vic, vetsinou v kapse kalhot na stehne, tam si meho telesneho tepla moc neuzije, ale nikdy nebyl problem s vydrzi. I v hodne mrazivych dnech zvladal bohate beznou denni zatez. No a potom mam jeste fotoaparat Nikon D70, baterie je ze dvou LiIon clanku. Kapacita v mraze klesa dobre na polovic, ale nikdy me nenechal na holickach a to jsem se nikdy nezabyval tim ze bych baterii vyndaval. Je v batohu a tam dovede opravdu vymrznout. Navic narozdil od mobilu a toho tabletu musi akumulatory dodavat vetsi proudy aby ten fotak uzivily a presto funguji. Moje zkusenost je hodne v neprospech LiPol. Ale mozna ma ten tablet nejaky jiny problem ktery mi unikl. Zkusim hledat zkusenosti uzivatelu Nokia E52, ta ma taky LiPol baterku.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turboled
příspěvek 22.3.2010 00:16
Příspěvek #13


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 522
Registrován: 13.11.2008
Bydliště: Praha
Člen číslo: 188



Mam E52 a E71 a myslim, ze je fuk, co maji za accu, pri -10 jim stejne zamrzne displej. smile.gif


--------------------
UltraFire C3, Police@XP-G R5 * MTE SF-15@SSR-90 * NF-500, UltraFire C2 DIY kit * Olight M2X-UT Javelot@XM-L2 * SKY RAY King@3LED XM-L T6 * Nitecore TUBE * Skilhunt H03@XM-L2 U4 NW * Sofirn C8A@XP-L2 HI NW * Sofirn SF10@XP-G2 R5 NW
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 22.3.2010 02:13
Příspěvek #14


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



S li-pol zkušenosti nemám, ale li-ion fungují i v -10 vcelku obstojně. NiMH to zvládnou taky, zvláště eneloopy.


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 22.3.2010 06:24
Příspěvek #15


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



ono je to vzdy o tom softveri kedy vyhodnoti, ze je aku vybity ... presne to iste sa riesi vo vedlajsom trede o nimh bateriach ... pokial soft vypina uz pri 3.65V tak je jasne, ze pri -10 povazuje ten aku za uplne vybity ... pokial vsak vypina pri 3.0V tak s tym aku bude este fungovat ...

takze rozlisujte schopnost celej technologie a neschopnost programatora, ktory pisal kod do firmwaru v nokii ...


--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
semik
příspěvek 22.3.2010 07:50
Příspěvek #16


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 115
Registrován: 31.1.2010
Bydliště: Kladno
Člen číslo: 554



QUOTE(pepko @ 22.3.2010 06:24) *
takze rozlisujte schopnost celej technologie a neschopnost programatora, ktory pisal kod do firmwaru v nokii ...


N810 je hodne jina nez ostatni Nokie, tak ma mozna opravdu zmrseny firmware hlidajici baterku. To by mohlo vysvetlit proc zdechla ona a nikoliv mobil. Moc tomu neverim. Zadny automaticky shutdown pri dochazejici nedela, proste jede do uplneho zdechnuti. Akumulator chrani zabudovana elektronika. Pro klid duse ji necham vybit a zmerim si napeti pri kterem uz nechce pracovat. Mame jich ve firme vic a vsechny se na mrazu chovaji stejne blbe... jsou ale z jedne varky tak jsou mozna ty baterky vsechny nejaky posahany. Ja fakt nevim. Mozna jsem si z te zkusenosti udelal chybny zaver, ale proste LiIon v ostatnich pristrojich fungovaly hur ale fungovaly a ty v tom fotaku musely dodavat i docela podstatny proudy oproti mobilu a GPS.

Zkousel jsem hledat nejaky lepsi informace, nasel jsem drobnou zminku tady:
https://www.rczona.cz/cz/novinky/latest/pra...emi-li-pol.html a potom tady: http://www.rctoys.com/pr/2006/10/20/safe-u...ymer-batteries/ oboje je od modelu vrtulniku/letadel a tam muze mit slaba baterka fatalni dopady pro model, tak mozna provozni teploty zkracuji. Fakt nedovedu najit zadny lepsi dokumenty. Vetsinou ty LiIon a LiPol mixuji, ale ja proste neverim ze maji provozni teplotu stejnou.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 22.3.2010 08:13
Příspěvek #17


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



no podla mojich skusenosti, aj to co som cital, tak v tychto malych zariadeniach nie su protected aku ... ja osobne teda netusim ako by sa tam este zmestil nejaky obvod ... vacsinou to kontroluje prave obvod v zariadeni ...

napriklad aj zrkadlovka nikon d90 ma unprotected aku ... a bohuzial aj blby firmware ... ked som ju totiz nechal pripojenu k notebooku cez, tak rano bol fotak uplne mrtvy, akumulator sa nechcel ani nabijat v nabijacke, po zmerani napatia mal iba nejakych 5V (7.4V liion) ...


--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommu
příspěvek 22.3.2010 18:47
Příspěvek #18


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 354
Registrován: 4.3.2008
Bydliště: Praha 10
Člen číslo: 21



QUOTE(semik @ 22.3.2010 07:50) *
N810 je hodne jina nez ostatni Nokie...


Možná to bude tím, jestli má vyšší odběr proudu než jiné Nokie, tak v mrazu stoupá vnitřní odpor LiPo, tak pak při vyšším odběru může napětí příliš klesnout a elektronika chránící ten aku to celé vypne.
Modeláři jezdící/létající v zimě píší, že je třeba udržet LiPo aku v teple a pak při provozu už je to v pohodě, to se akumulátory dostatečně zahřejí odebíraným proudem. smile.gif
Možná zkusím někdy test vybíjení s modelářským LiPo aku v ledničce. I když je to celkem jedno, v mrazech stejně žádné aktivity s Li-Po nechystám. Na kole nejezdím pod 9°C a při geocachingu používám spíše Oregon s Eneloopy. Je fakt, že kapacita tam také jakoby klesla, ale v teple se zase obnovila.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alk007
příspěvek 22.3.2010 19:00
Příspěvek #19


Flashaholik & sběratel
***

Skupina: Moderátor
Příspěvků: 3 799
Registrován: 22.2.2008
Bydliště: těsné sousedství Prahy
Člen číslo: 14



Jojo, Oregon s Eneloopy je celkem fajn, ale žere je, jako polský zájezd na rautu :-) Jednou jsem si nevzal náhradní a půl kiláku od kešky chcípl. A baterky ve svítilnách jsem měl ten den zrovna na LiIon... :-))))


--------------------
Budoucnost se mi jeví v lepším světle (minimálně 32 x XHP-1000...) :-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommu
příspěvek 22.3.2010 23:55
Příspěvek #20


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 354
Registrován: 4.3.2008
Bydliště: Praha 10
Člen číslo: 21



QUOTE(alk007 @ 22.3.2010 19:00) *
Jojo, Oregon s Eneloopy je celkem fajn, ale žere je, jako polský zájezd na rautu :-) Jednou jsem si nevzal náhradní a půl kiláku od kešky chcípl. A baterky ve svítilnách jsem měl ten den zrovna na LiIon... :-))))


No pokud nezapínáš podsvícení, tak ten Oregon vydrží v klidu celý den a ještě zbyde šťáva i na druhý den.
Na prodloužení výdrže telefonu jsem si pořídil toto. Ještě mi to nedorazilo, ale snad to bude k něčemu. wink.gif Konec OT.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stránky V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 25.4.2024 - 18:13