IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

2 Stránky V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Poraďte s výběrem svítilny, Vaše názory z praxe, pro a proti
budo
příspěvek 20.1.2009 17:55
Příspěvek #1


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 123
Registrován: 20.1.2009
Člen číslo: 237



Uvažuju o zakoupení svítilny z tohoto výběru

Upřednostnil bych model na 2 AA baterie. Současně by měl na model pasovat rozptylový difuzor.

Prosím o Vaše názory z praxe, pro a proti k těm či oněm modelům a také názory k přednostem či nedostatkům baterií AA a CR123.

Díky, budo


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mikema
příspěvek 20.1.2009 18:02
Příspěvek #2


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 234
Registrován: 19.10.2008
Člen číslo: 172



Difuser by mel byt na vsechny, v nabidce jsou pro TK radu i pro LD. Ja doporucuji LD20, jelikoz je na 2xAA, vykon je velice pekny - je moznost koupit k ni telo LD10 a pouzivat jako kapesni na 1xAA. Dosvit neni nijak vyznamny, ale rozptyl ma dobry, zalezi na co chces pouzivat svitilnu, je vhodna jak na kolo, tak napr do stanu na kemping, jinak i velkostne je na tom velice dobre. Pro me maji svitilny na CR123 nevyhodu v tom, ze musim mit nabijecku na ne a kdyz mi napr pri stanovani dojdou aku, tak se tezko shani, kdezto AA baterie sezenu kdekoli.
Uprednostnuji LD20 s kombinaci tela LD10 jako EDC
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 20.1.2009 18:12
Příspěvek #3


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Na co budeš svítilnu hlavně používat?

Výhody CR123 baterií jsem se pokusil popsat v testu cr123. Obecně jsou menší (proto i svítilny na ně jsou kratší a kompaktnější), lehčí a mají v sobě více energie než např. tužkové alkalické. Ale jsou dražší a nejsou tak snadno k sehnání.

Pokud bys však chtěl používat akumulátory, tak tužkové jsou z pohledu akumulované energie lepší než nabíjecí RCR123.


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
budo
příspěvek 20.1.2009 18:36
Příspěvek #4


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 123
Registrován: 20.1.2009
Člen číslo: 237



Díky za odpovědi.
Test baterií jsem četl, a i když se, jak uvádíte, CR123 shání hůře, myslím, že má přednosti, díky kterým vypadá jako lepší volba, než AA. No, a asi není problém jednou za čas nakoupit na Kroniu zásilku více kusů naráz. Při jejich životnosti můžou ležet doma ve skříni.
Proto jsem zvolil čelovku Zebralight H30-Q5
Pro svítilnu mi přišlo trochu vhodnější použít ty AA, protože očekávám častější použití a tedy i potřebu nákupu baterií. Jen ještě budu zvažovat použití AA aku. Třeba pro GPS používáme k prozatímní spokojenosti AA Ni-MH aku BC batteries 3000mAh.
Využití obou svítidel:
večerní venčení psů, různé opravy, čundračení, prostě běžné civilní využití na náhodné potřeby. Měly by se stát běžnou výbavou mého každodenního zavazadla.

Nějak nemůžu srovnat Fenix L2D a LD20. Vaše názory?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lucky
příspěvek 20.1.2009 20:32
Příspěvek #5


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 188
Registrován: 21.8.2008
Bydliště: Trnava a okolie; Smolenice
Člen číslo: 123



L2D uz nezozenies, lebo sa nevyraba, LD20 ho nahradila takze to nemusis ani porovnavat. ta novsia je s rezimami na tom lepsie.

20:41_EDIT: sorry za desinformaciu, ja som fenixy vzdy bral z kronia a viem ze teraz ich uz v ponuke nemaju


--------------------
na ceste: nic nove V mojej zbierke: Fenix: L1D xr-eQ5, LD10 Q5, L2D xr-eQ5, LD15 xp-e r4, Zebra H501, Fenix HM-61R Amber, Fenix BC-21R, broky eneloop 2000 a nabijacky brokov Voltcraf CM420, Voltcraft IPC-1, Fenix ARE-X1 Predane: Eastward YJ J06 xm-l, Tesco 2Dq5wc, Fenix MC10 GD+, Fenix LD15, Nitecore EZAA xp-g r4 5b1, Ultrafire C2 (MC-E), Smallsun ZY-C85, 3xRomisen L-C030, Fenix L1D CE, E01 nichia GS znicene: Akoray K-106, bastl 2x parkovacky T10 - cree Q5vratene: Nitecore D10 (2x reklamacka, ale mozno to skusim do tretice)
"je lepšie 1 krát vidieť ako 100 krát počuť ..."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 20.1.2009 20:38
Příspěvek #6


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



L2D se stále vyrábí i prodávásmile.gif Porovnání starší a novější řady Fenixů jsem psal zde.


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
budo
příspěvek 20.1.2009 21:32
Příspěvek #7


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 123
Registrován: 20.1.2009
Člen číslo: 237



Díky za trpělivost. Tak mi z toho vychází Fenix LD20 v kombinaci a nabíjecími AA a difuzorem.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mickielli15
příspěvek 21.1.2009 04:51
Příspěvek #8


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 894
Registrován: 24.5.2008
Bydliště: České Budějovice, Brno.
Člen číslo: 89



Na účely, které jsi popsal, snad ani nemůžeš dnes koupit lépe. Jinak je obecně známo, že nejvyšší kapacitu mívají Sanyo 2700mAh a z hlediska samovybíjení jsou na špici GP Recyko a Sanyo Eneloop (kolem 2000mAh, ale nevybíjí se časem, respektive minimálně - to je jejich hlavní výhoda). To jen, kdybys chtěl koupit pár akku navíc smile.gif . Ať slouží!!! smile.gif


--------------------
Ach jo, potřeboval bych asi osvětlení stadionu do kapsy (na 1xaaa) s výdrží 20 hodin, low režimem 4000lm a focusem. Zatím jsem na tomto:
Sipik SK-68 Q3 ---- FENIX E01 blue-----
Fenix LD01 Sainless Steel "mazel edition" ----- MTE-M3 2I (MC-E) optika-kolimátor ----- Eagletac T20C2 R2 ----- Lumintop L1A ----- Tank007 tk-737 Q3 zoom 18650/3xAAA. ---- UF WF-900 5xQ5 1000lm ---- XENO E03 XM-L NW ---- FENIX HL21 R3 yellow ---- KD RQ 07 XM-L ---- KD Angle Q5 ---- DRY 3x XM-L CW
Nabíječka šmejd NiMH, super Li-ion PILA IBCT
.
Potrava 18650 Trust yellow-red-black DX, 12x Sanyo+Panasonic z notebooků, AW 2600, 14500 Trust yellow-red-black, AA+AAA Recyko, Eneloop, Eneready, Arctic Power, Tronic, GP atd atd...

PŘEJI SLUNCE V BUSHI :-)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pro nově příchozí - neberte nás flashaholiky vážně, my vás zatím taky vážně neberem. Vzájemně se začnem brát vážně, jakmile do toho taky spadnete, což většinou netrvá dlouho :-)))
Go to the top of the page
 
+Quote Post
budo
příspěvek 21.1.2009 14:19
Příspěvek #9


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 123
Registrován: 20.1.2009
Člen číslo: 237



Kamarád si nedávno koupil tohle http://diody.mujobchod.info/?p=productsMore&iProduct=188
Nenašel jsem info o diode obsažené v té svítilně a na tom webu uvádějí v technických informacích výkon ve W, ale ne svítivost v lumenech. Není to trochu zavádějící...?
Můžete to porovnat s Fenix LD20?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 21.1.2009 14:32
Příspěvek #10


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Z popisu to není moc zřejmý, žádný 7W luxeon v tom nebude (neexistuje). Možná starý 5W Luxeon K2, který má max 140lm.


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
budo
příspěvek 21.1.2009 15:36
Příspěvek #11


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 123
Registrován: 20.1.2009
Člen číslo: 237



V porovnání s Fenixem to je za poloviční peníze a svítí mu to moc pěkně.
Je Fenix LD20 (případně LD30) o tolik lepší svítilna? Koukal jsem, že tu někteří nakupujou odněkud z HK ... obchod DX. Dá se takovým nákupem ušetřit nějaká slušná částka a pořídit dobrou svítilnu nebo nat tím nemám tolik spekulovat a vzít ten Fenix?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mikema
příspěvek 21.1.2009 17:39
Příspěvek #12


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 234
Registrován: 19.10.2008
Člen číslo: 172



Z DX si muzes cokoli objednat jeste lepsiho nez je fenix, nebo spise vykonejsiho a za polovicni cenu, ale kvalita zpracovani nebude nikdy tak dobra, na dx je to loterie jeslti ti poslou dobre udelanou a vykonou nebo spatne, ale holt to je take kvuli te cene jeste docela vyhodne.
Zalezi na tom na co chces pouzivat svitilnu, protoze jestli to chces nosit v kapse a mit dobrej vykon, nebo jen obcas a mit super vykon, pak je take vetsi, take zalezi na pouzitych akumulatorech.
napr
Fenix LD20 2xAA vykon velice dobrej 180l, kvalita super, cena cca 1500
z dx jako kapesni mozno Akoray na 1xAA/1x14500 na AA nic moc vykon, na lilon vykon jako LD20, zpracovani podstatne horsi nez fenix, cena cca 400.- kratsi vydrz na aku
nebo Aurora s P7 ci MCE vykon udavany 900l realny cca 600l, napajeni 18650 lilon, cena cca 1000.- vykonove nemuzes srovnat s LD20, ale zas uz neni do kapsy.
to byly jen nejake priklady, samozrejme, ze na dx je hodne svetel za dobrou cenu, ale musis pocitat s tim, ze to neni supr kvalita a jistota jako fenix, nejvice zalezi na tom co od te svitilne chces a na co ma byt napajena
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 21.1.2009 17:49
Příspěvek #13


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



QUOTE(budo @ 21.1.2009 15:36) *
V porovnání s Fenixem to je za poloviční peníze a svítí mu to moc pěkně.


Počítej s tím, že tahle svítilna bude mít dost krátkou výdrž a maximálně dva režimy (pokud vůbec). No a teď jsem si ten text přečetl celý a prý dovoz z USA. Tak to je lež jako věž. Právě tohle svělo patří k těm nejlevnějším na dealextreme (čína) s cenou i pod 20USD.

Na dealextreme prodávají obrovské množství věcí, ale jen některé jsou opravdu dobré. Něco je šrot, něco se dá za tu cenu akceptovat a něco má výborný poměr cena/výkon. Bohužel se nedá moc věřit uváděným parametrům, protože ty často bývají nepravdivé (lepší než ve skutečnosti). Taky je docela problém proměnlivá kvalita v čase. Záruka je omezená, obvykle 1-3 měsíce. Značkové věci se tam kupovat nevyplatí, protože se často jedná i o padělky.


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flegma
příspěvek 21.1.2009 18:06
Příspěvek #14


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 31
Registrován: 1.12.2008
Člen číslo: 200



A co říkáte na tuto svítilnu: http://www.kaidomain.com/ProductDetails.aspx?ProductID=6249
Přiznám se, že jsem neodolal a pro ženu do kabelky jsem ju objednal. No nekup to za tu cenu. Co mně teď čeká, máte někdo zkušenost ? Samozřejmě tomu údaji o svítivosti moc nevěřím, stačilo by tak 120 lm.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 21.1.2009 20:06
Příspěvek #15


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Cree P4, 180 lumenů po dobu 90 minut na jednu tužkovku? Nereálné smile.gif
Možná tak 80lm by to mít mohlo wink.gif


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
budo
příspěvek 21.1.2009 21:50
Příspěvek #16


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 123
Registrován: 20.1.2009
Člen číslo: 237



OK, protoze jsem sem prisel z www.chronomag.cz a vim, ze je lepsi vsadit na drazsi osvedcenou kvalitu, nez experimentovat s nejistotou z Ciny, ktera neprosla prisnou vystupni kontrolou kvality, mou volbou bude Fenix. Diky za rady chlapi :-)

PS: mrknete na hodinky ... ;-)


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
honny
příspěvek 22.1.2009 01:40
Příspěvek #17


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 39
Registrován: 29.3.2008
Člen číslo: 43



QUOTE(budo @ 21.1.2009 21:50) *
PS: mrknete na hodinky ... ;-)

A už nebude za co kupovat jídlo, ne? wink.gif 8)


--------------------
emisar D4 | astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7 | petzl tikka xp

comming soon? skilhunt H03 | convoy C8 | ?



Where there's a light there's a way.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 22.1.2009 01:56
Příspěvek #18


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Co jsem slyšel, tak proti nožům, zbraním a hodinkám jsou svítilny ještě docela levnej koníček biggrin2.gif


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
budo
příspěvek 22.1.2009 12:36
Příspěvek #19


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 123
Registrován: 20.1.2009
Člen číslo: 237



QUOTE(jirik @ 22.1.2009 01:56) *
Co jsem slyšel, tak proti nožům, zbraním a hodinkám jsou svítilny ještě docela levnej koníček biggrin2.gif


mrkni na hodinky, uvidíš, že to není pravda ...... biggrin2.gif

EDIT: 16:00 - přišla mi ta Zebra H30-Q5 - je božíííííííííííííí ! :-)


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
budo
příspěvek 25.1.2009 22:32
Příspěvek #20


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 123
Registrován: 20.1.2009
Člen číslo: 237



Tak ještě dilema.
Při pročítání zdejších tipů a recenzí jsem narazil na Fenix E20. Cena je oproti LD20 mnohem příjemnější. Dalším plus je možnost ostření světelného kužele. Mínusy jsou pro mne dva - není k ní difuzor a je tam slabší dioda (Q2). Všiml jsem si, že třeba jiřík ji má doma (aspoň podle fotek).
1. je mezi Cree 7090 XR-E LED bin Q2 a Q5 tak podstatný rozdíl, kvůli kterému se vyplatí utratit o 700Kč víc?
2. je to ostření užitečné, jak mi připadá?
3. je vlastně vůbec difuzor tak skvělá vychytávka, která se opravdu hodí? Ještě jsem to neviděl na vlastní oči, ale mám pocit, že ho musím mít. A za další, je nutné při používání difuzoru moci postavit svítilnu jako svíčku? - Tedy předpoklad zapuštěného spínače. Nebo je efektivní rozptýlení světla natolik dobré, že může být svítilna i položená?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stránky V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 23.4.2024 - 11:50