IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

5 Stránky V  < 1 2 3 4 5 >  
Reply to this topicStart new topic
> Napájení P7
midlander
příspěvek 29.9.2008 20:46
Příspěvek #41


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 123
Registrován: 26.7.2008
Člen číslo: 114



Tak mi dorazila P7 (DSWOJ). Vrhnu se na Little Boye, spáchám nový držák na 4x18650 paralelně a zaexperimentuju s rezistorama. V jednoduchosti je síla, udělám zdroj jako fixní akupack, takže pro nabití ho jen připojim k nabíječce. (Pozn.: objednat 4ks 18650 wink.gif ) Jsem na to zvědavej.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 1.10.2008 15:33
Příspěvek #42


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Příspěvky o nabíjení li-ion aku přesunuty do odpovídajícího tématu http://forum.fotonmag.cz/index.php?showtop...&#entry3138


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cryzyy
příspěvek 10.10.2008 21:51
Příspěvek #43


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 15
Registrován: 10.10.2008
Člen číslo: 169



QUOTE(midlander @ 29.9.2008 20:46) *
Tak mi dorazila P7 (DSWOJ). Vrhnu se na Little Boye, spáchám nový držák na 4x18650 paralelně a zaexperimentuju s rezistorama. V jednoduchosti je síla, udělám zdroj jako fixní akupack, takže pro nabití ho jen připojim k nabíječce. (Pozn.: objednat 4ks 18650 wink.gif ) Jsem na to zvědavej.


Ona je otazka proc delat drzak na 18650... ja jsem udelal akupack z 6x18650 paralelne - z nefunkcni baterky notebooku, takze jsem se nebal primo proletovat kontakty. Nabijeni 1,4A trva celou noc - nevim jak dlouho, ale vetsinou uz rano sviti zelena. Na P7 to mam pripojene primo a ani s cerstvejma baterkama se nedostanu nad 2,4A. Ted tady mam 8x TrustFire 18650 2400mA, kapacitu maji dle prvniho testovani podobnou jako ty z notebooku (urcite ne 2400) - pocital jsem, ze udelam dve sady po 4, ale tim ze to tech 2400mA neda ani nahoodu to zase bude 6x18650 - je otazka co to bude delat az se zacne rozchazet napeti jednotlivejch clanku... kdyz neco strasneho, tak snad zafunguje PCB smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
enaxy
příspěvek 12.10.2008 20:41
Příspěvek #44


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 134
Registrován: 10.4.2008
Bydliště: Zilina SK
Člen číslo: 50



No tebe to asi 2,4A max da pre stratz na kabloch. Kazdy kusok nech ma 0,015 ohm a pri /teraz strelim/ 10 kuskov kablov a plus dlhsi na pajaci /ten nech ma 0,2 ohm/ ti vysledny odpor 0,35 ohm pri 2,4 A da ubytok 0,84V. Cize 4,2V clanok - 0,84 V je 3,36V na LED. Cize ledka nemoze ist na vyssiu voltaz pretoze jej to vyssi ubytok pri tom prude nodovoluje a ustali sa ti to len na tych 2.4 A. Mne lampas s P7 bral 1.9 A na high a po vymene kabelaze a troch 0 ohm odporoch na plosaku /oni skutocnosti musely mat urcity odpor !!!/ za jeden kus drotu teraz tecie na plnej 18650 3.3 A!!!!! Takze na toto treba neustale mysliet !!! Radsej dam na led 5V a omedzim jej prud a nemusim sa obavat ze mi nepojde na plny vykon. Heh ale ked nieco prdne tak led urobi baf smile.gif)

Ten vypocet hore je len tak pre pochopenenie! Ani neviem kolko prudu berie P7 pri 3.36V.


--------------------
kvak
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cryzyy
příspěvek 12.10.2008 21:19
Příspěvek #45


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 15
Registrován: 10.10.2008
Člen číslo: 169



QUOTE(enaxy @ 12.10.2008 20:41) *
No tebe to asi 2,4A max da pre stratz na kabloch. Kazdy kusok nech ma 0,015 ohm a pri /teraz strelim/ 10 kuskov kablov a plus dlhsi na pajaci /ten nech ma 0,2 ohm/ ti vysledny odpor 0,35 ohm pri 2,4 A da ubytok 0,84V. Cize 4,2V clanok - 0,84 V je 3,36V na LED. Cize ledka nemoze ist na vyssiu voltaz pretoze jej to vyssi ubytok pri tom prude nodovoluje a ustali sa ti to len na tych 2.4 A. Mne lampas s P7 bral 1.9 A na high a po vymene kabelaze a troch 0 ohm odporoch na plosaku /oni skutocnosti musely mat urcity odpor !!!/ za jeden kus drotu teraz tecie na plnej 18650 3.3 A!!!!! Takze na toto treba neustale mysliet !!! Radsej dam na led 5V a omedzim jej prud a nemusim sa obavat ze mi nepojde na plny vykon. Heh ale ked nieco prdne tak led urobi baf smile.gif)

Ten vypocet hore je len tak pre pochopenenie! Ani neviem kolko prudu berie P7 pri 3.36V.

No teoreticky by to tak byt mohlo, ale ty 18650 mam propajene jednim kusem dratu, kdyz ho promerim i s konektorem a prechodakem na nem, tak dostanu 0,005 ohm... Dal uz je jenom 25cm dratu a vypinac (tam by ten prechodak asi byt mohl).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 13.10.2008 12:06
Příspěvek #46


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Offtopic o konstrukci li-ion packů přesunut sem http://forum.fotonmag.cz/index.php?showtopic=263


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
midlander
příspěvek 22.10.2008 09:26
Příspěvek #47


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 123
Registrován: 26.7.2008
Člen číslo: 114



včera jsem pospojoval p7, 8x7135 driver z KD a 4x18650 paralel. přes ampérmetr teklo max 1,75 A, když odmyslim odpor měřáku tak tipuju že se na max přehoupnu jen těsně přes 2 A. ještě zkusím změřit kolik je napětí na diodě, jestli to limitují odpory v zapojení nebo pokles napětí na baterce. ale i tak to svítí docela hezky. smile.gif

Edit: Stejný efekt jako u Q5 hnaný 1x18650, po zapnutí pokles napětí na baterce až na 3,45 V, na diodě prakticky to samý napětí. Pokud dotáhnu do konce zamýšlené zapojení, mohl bych k tomu připojit ještě druhej zdroj, s osmi baterkama už by to možná tolik nekleslo. Zkusím ještě jiný baterky. BTW nechápu jak se v těch aurorách dokáže ta dioda uchladit. Já do ní pouštěl vlastně jen nějakých 7 W, mám to na placce 5x1,5 cm a po minutě svícení to sotva šlo vzít do rukou. Po zabudování do světla se to snad trochu zlepší že se to ještě převede do pláště, ale i tak. I když je asi pravděpodobný že při napájení 1x18650 do toho teče v reálu ještě míň.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 14.11.2008 01:00
Příspěvek #48


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Aktualizoval jsem 3. příspěvek o nové drivery, které se objevily v poslední době.


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pišta
příspěvek 3.12.2008 15:02
Příspěvek #49


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 51
Registrován: 26.11.2008
Bydliště: Praha
Člen číslo: 198



Jedna otázka k SSC P7 Li-ion 5-modes driver: Má nejakú ochanu proti vybitiu, alebo signalizáciu vybitia batérií?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 3.12.2008 15:11
Příspěvek #50


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Žádnou signalizaci nemá.

Když jsou baterie vybitý, tak prostě bude svítit málo:)


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 3.12.2008 15:33
Příspěvek #51


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



pouzivam ho v Ultrafire C2 Flashlight kit ... ale bez neho by to bolo asi lepsie ... nema ziadne ochrany ... ani nevie regulovat high rezim ... vie iba vytvorit med a low rezim pomocou pwm ...


--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pišta
příspěvek 3.12.2008 16:17
Příspěvek #52


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 51
Registrován: 26.11.2008
Bydliště: Praha
Člen číslo: 198



Vďaka za odpovede.
QUOTE(jirik @ 3.12.2008 15:11) *
Když jsou baterie vybitý, tak prostě bude svítit málo:)

O svietenie mi veľmi nejde, ale aby som neodpísal akumulátory bez ochrany.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pišta
příspěvek 5.1.2009 10:13
Příspěvek #53


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 51
Registrován: 26.11.2008
Bydliště: Praha
Člen číslo: 198



Jedna otázočka pred objednaním: Ktorý (napaťový) bin by tunajší odborníci odporúčali k použitiu na direct-drive s Li-Ion 1x18650?

Pre istotu pridávam tabuľku zo špecifikácie:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 30.1.2009 15:11
Příspěvek #54


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



mate niekto prehlad ake su aktualne moznosti boost driverov (set-up) pre vacsie prudy a napatia ? pripadne ma niekto prakticke skusenosti ?

chcel by som napajat 4xP7 z 12V zdroja pri prude tak 400-2000mA ... ma to byt na domace pouzitie, velkost regulatora nehra rolu ... keby som pouzil akumulator typu 4x18650 seriovo 14.8V, mal by som asi jednoduchsiu situaciu ...

nieco ako maflex3 by sa mi pacilo, ale pisu iba 1200mA ... neviem ci je bezpecne ho upravit na viac ako 1.2A (mozno by som sa uspokojil s 1.6A) ... moznosti nastavenia su vyborne, skoda, ze som nenasiel ci sa da regulovat potenciometrom ... velke plus je, ze dokaze urobit Voltage Cut "(protect rechargeable batteries by shutting off or warning at a chosen Voltage level). Enter in form xy.z) Default Cutoff and Default: 6.0 V (configured for 2 cell 7.2V Li-Ion battery)"

efektivita vyzera byt vyborna:
Input Volts Input Amps # of LEDs Output Volts Output Amps Efficiency
11.74 1.66 4 15.3 1190mA 93%

od taskledu je na vyber este CChipo ... ten ma velku silu, asi by dal ten prud ako chcem, da sa regulovat potenciometrom ... ale asi nema voltage cut a bojim sa, ze by som si casom znicil akumulator ...

este maju fatman ... ten ma tiez iba 1A ...

z tych dalsich tu spominanych boost by mohol byt este SHARK ... ale je asi tiez slaby, max prud ma 1A ...

unikli mi nejake boost verzie, ktore by som este mohol pouzit ?


zda sa, ze na urovni buck (step-down) menicov je viac moznosti vyberu ... teoreticky by som mohol zapojit ledky aj ako 2x2 a zapojit to cez buck menic ... ale nezda sa mi efektivne tlacit 20m kablom prud 4A ...


--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jihra
příspěvek 7.3.2009 00:09
Příspěvek #55


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 55
Registrován: 25.12.2008
Člen číslo: 222



Zdravím.
Mám jeden spíše konstrukční dotaz. Mám z dealextreme baterku s SSC P7 (http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.12623). Klasická konstrukce, vypínač v zadním odšroubovatelném víčku, napájení 1x 18650. Používám ji jak na klasických kolech tak na lehokole. Jelikož ale na lehokole mám zapouzdřený olověný akumulátor 6V/12Ah, tak chci tu baterku napájet (samozřejmě přes nějaký driver) z toho akumulátoru. No ale jak připojit kabely od akumulátoru k té baterce (samozřejmě po vyjmutí baterie 18650)? Prozatím mne nic inteligentního (a vodotěsného) nenapadlo. Máte někdo nějaké řešení?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 7.3.2009 00:19
Příspěvek #56


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Řešení je například zde - váleček o velikosti 18650 s kontakty na koncích a drátky vyvedenými ven. Vodiče možné vyvést bokem (trvalá úprava), nebo se dá vyšroubovat spínač ze zátky a vyvést dráty místo spínače. A v případě potřeby je možné svítilnu uvést do původního stavu.


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jihra
příspěvek 8.6.2009 14:57
Příspěvek #57


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 55
Registrován: 25.12.2008
Člen číslo: 222



To jirik:
Dík za odkaz na ten "váleček".
Ještě bych ale potřeboval poradit v jiné záležitosti. Baterku s SSC P7 používám na lehokole. V předním kole mám dynamo ze kterého dobíjím olověný akumulátor 6V/12Ah. Z toho akumulátoru chci živit tu SSC P7.
Koupil jsem si z Kaidomain driver KD Super Output SSC P7 LED Driver Board (Low/High/Middle,5.5V~15V) SKU: S005296 ( http://www.kaidomain.com/ProductDetails.aspx?ProductId=1866 ). U toho driveru píšou, že má 3 módy - Low, High, Middle. Když tak na něj ale koukám, tak z něj lezou akorát dva dráty (předpokládám že pro připojení vstupního napětí) a ledku asi připojím na středový kontakt a na kontakty na boku plošňáku (mimochodem, dá se na ten středový kontakt připájet drát?). Jelikož mám baterku umístěnou úplně vepředu na "čumáku" lehokola, tak na ni ze sedadla nedosáhnu. Tudíž budu mít pod sedadlem na dosah ruky přepínač, kterým budu zapínat tu baterku a chtěl bych jím přepínat i ty módy svícení.
A teď ten doraz. Jak mám ten driver vlastně zapojit, abych mi fungovaly ty tři módy svícení? Je mi jasné, že se tam někde musí připojit nějaké odpory, ale kde a jak? V jakém pořadí to celé musí být zapojeno? Aku - přepínač s odpory - driver - baterka? Nebo aku - driver - přepínač s odpory - baterka? Přepínač musí mít samozřejmě 3 polohy + vypnuto, ale jak k němu připojit ty odpory? Do série s driverem (baterkou)? Paralerně k driveru (baterce)? Nebo nějak jinak? Dík za vysvětlení, případně za nějaký nákres schématu zapojení.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 8.6.2009 16:13
Příspěvek #58


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



QUOTE(Jihra @ 8.6.2009 15:57) *
To jirik:
Dík za odkaz na ten "váleček".
Ještě bych ale potřeboval poradit v jiné záležitosti. Baterku s SSC P7 používám na lehokole. V předním kole mám dynamo ze kterého dobíjím olověný akumulátor 6V/12Ah. Z toho akumulátoru chci živit tu SSC P7.
Koupil jsem si z Kaidomain driver KD Super Output SSC P7 LED Driver Board (Low/High/Middle,5.5V~15V) SKU: S005296 ( http://www.kaidomain.com/ProductDetails.aspx?ProductId=1866 ). U toho driveru píšou, že má 3 módy - Low, High, Middle. Když tak na něj ale koukám, tak z něj lezou akorát dva dráty (předpokládám že pro připojení vstupního napětí) a ledku asi připojím na středový kontakt a na kontakty na boku plošňáku (mimochodem, dá se na ten středový kontakt připájet drát?). Jelikož mám baterku umístěnou úplně vepředu na "čumáku" lehokola, tak na ni ze sedadla nedosáhnu. Tudíž budu mít pod sedadlem na dosah ruky přepínač, kterým budu zapínat tu baterku a chtěl bych jím přepínat i ty módy svícení.
A teď ten doraz. Jak mám ten driver vlastně zapojit, abych mi fungovaly ty tři módy svícení? Je mi jasné, že se tam někde musí připojit nějaké odpory, ale kde a jak? V jakém pořadí to celé musí být zapojeno? Aku - přepínač s odpory - driver - baterka? Nebo aku - driver - přepínač s odpory - baterka? Přepínač musí mít samozřejmě 3 polohy + vypnuto, ale jak k němu připojit ty odpory? Do série s driverem (baterkou)? Paralerně k driveru (baterce)? Nebo nějak jinak? Dík za vysvětlení, případně za nějaký nákres schématu zapojení.



k tejto elektronike nepotrebujes ziadne odpory ... tie sa pouzivaju iba ak nemas elektroniku ... plosak je urceny na umiestnenie do lampasa hned pri ledku ... to znamena, ze na jednej strane plosaku pripojis + a - z akumulatoru a na druhej strane by si mal mat + a - na ledku ... v lampasoch mas vypinac umiestneny v obvode, kde je akumulator a rezimy sa zvycajne prepinaju jemnym cvaknutim vypinaca ... takze nic specialne k tejto elektronike nie je potrebne ...


--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jihra
příspěvek 9.6.2009 00:11
Příspěvek #59


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 55
Registrován: 25.12.2008
Člen číslo: 222



Pepko, dík za odpověď, ale moc mi nepomohla.
Já na baterce nechci a nebudu nic přepínat, protože ze sedadla lehokola na tu baterku nedosáhnu, tudíž bych musel při každém přepnutí baterky zastavit, baterku přepnout, nasednout, znovu se rozjet atd. atp.
Přepínač (v podstatě obdobný co je v baterce) budu mít asi někde pod sedadlem lehokola, abych na něj kdykoliv za jízdy dosáhnul. V podstatě - když to zjednoduším - si představ, že vepředu na lehokole mám jenom ledku SSC P7 v reflektorku (prostě třeba jen odmontuju z baterky tu "hlavu") a to je vše. Zbytek - t.j. driver a vypínač/přepínač módů - budu mít pod sedadlem. A vo to go - prostě jak to celé zapojit.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jihra
příspěvek 9.6.2009 00:20
Příspěvek #60


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 55
Registrován: 25.12.2008
Člen číslo: 222



QUOTE(pepko @ 8.6.2009 17:13) *
k tejto elektronike nepotrebujes ziadne odpory ... tie sa pouzivaju iba ak nemas elektroniku ... plosak je urceny na umiestnenie do lampasa hned pri ledku ... to znamena, ze na jednej strane plosaku pripojis + a - z akumulatoru a na druhej strane by si mal mat + a - na ledku ... v lampasoch mas vypinac umiestneny v obvode, kde je akumulator a rezimy sa zvycajne prepinaju jemnym cvaknutim vypinaca ... takze nic specialne k tejto elektronike nie je potrebne ...

Teď mne ještě něco napadlo - když jsem si tvoji odpověď znovu přečetl - že jsem tě asi blbě pochopil.
To přepínání módu na driveru funguje tak, že opakovaným stiskem vypínače dám tomu driveru jakoby nějaký "impuls", který přepne mód driveru o jeden dál? Tzn., že první stisk vypínače zapne napájecí napětí a driver "svítí" naplno. Když stisknu vypínač podruhé, tak driver dostane impuls, který jej "posune" k druhému módu (50% světla) a když stisknu vypínač potřetí, tak se driver "posune" k dalšímu módu (30% světla) a při čtvrtém stisku vypínače se driver zase vypne?
To by mělo logiku.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Stránky V  < 1 2 3 4 5 >
Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 28.4.2024 - 05:01