IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

 
Reply to this topicStart new topic
> Využitie Ultrafire 18650 3000mah
redbolt
příspěvek 25.4.2009 17:43
Příspěvek #1


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 273
Registrován: 25.4.2009
Člen číslo: 317



Ahoj, potrebujem poradiť. Chcem použiť priame napájanie /direct driver/ pre led SSC P7 3,6V-4,6V. Svietidlo vlastnej výroby bude využívané na krátke cca. 15-20 sekundové zasvietenia, nie často za sebou /preto direct driver/. Za ten krátky čas potrebujem z ledky dostať čo najvyšší výkon tak, aby sa ani ledka, ani batéria nepoškodili. Povodne som chcel využiť batériu ULTRAFIRE 18650 3000 mAh. Ale po prečítaní tohoto tématu som v rozpakoch. Píše sa tu, že ULTRAFIRE sú menej kvalitné ako TRUSTFIRE a naviac pri vyšších prúdových odberoch sa nesprávajú tak, ako som si to predstavoval. Ja totiž potrebujem krátkodobé vysoké výkony a nie utlmené dlhšie svietenie. Zostali mi teda iba TRUSTFIRE 2500 mAh /modré/, alebo 2400 mAh sivé. Ktoré by ste mi odporučili s ohľadom na kratší, ale vyšší výkon P7-čky? Alebo by tu bola iná možnosť z rady 18650? To asi nie.
Dík za pomoc.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kukurus
příspěvek 25.4.2009 17:52
Příspěvek #2


zubař
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 282
Registrován: 20.2.2009
Bydliště: Trnava
Člen číslo: 267



ked som zhanal aku. 18650 dostal som par odporučaní na sivé, konkretne pepko mi ich odporucal, a myslim si ze pepko vie o svetielkach a o veciach s tým spojenými dost, ja by som bral teda sivé


--------------------
Tiáábloo A9 + optika

Fenix: TK11 R2, LD20, L2T V2.0, L0D, E01, E01, E01
Solarforce: L900
Tank 007: 566 Q2
Doplnky: kuzele (biely, cerveny), filtre (biely, biely TK, cerveny),
Žrádlo pre svetielka: Sanyo Eneloop (AA, AAA), Conrad 2500mAH (AA), Trustfire 18650, Energizer Lithium (AA, AAA)
Nabíjačky: Voltcraft IPC-1, Ultrafire WF-139

DeoxitGOLD, Deoxit
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dizi
příspěvek 25.4.2009 18:20
Příspěvek #3


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 231
Registrován: 20.1.2009
Bydliště: LM/BA
Člen číslo: 239



Tabuľky s testami napr. tu:
http://www.messerforum.net/showpost.php?p=...mp;postcount=37
niečo tu: http://forum.fotonmag.cz/index.php?showtopic=23&st=60 ( Příspěvek #65 )
Go to the top of the page
 
+Quote Post
redbolt
příspěvek 25.4.2009 19:48
Příspěvek #4


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 273
Registrován: 25.4.2009
Člen číslo: 317



Ja som si prečítal všetko, ale o tej ULTRAFIRE 3000 bolo dosť málo napísané, beriem na vedomie doteraz napísané. Čo sa týka pepka tiež si myslím, že vie o čom hovorí, len nie je jedno či P7-čka je zapojená priamo, alebo cez elektroniku a neviem, či tú sivú myslel napriamo, alebo cez elektroniku. Modrá je o štipku silnejšia, ale zrejme bez ochrany. Bol by som rád, keby sa vyjadril aj pepko, ktoré z týchto dvoch aku /modrá, sivá/ mám použiť napriamo pre P7-čku, aby mi neobmedzovali prúdový odber ledky a aby som z nej dostal max. výkon na krátky čas. Niekde som čítal, že sivá síce má ochranný obvod proti skratu, ale vypína dosť vysoko a neobmedzuje odber P7-čky. Teda ostáva otázka modrú či sivú pri priamom zapojení bez elektroniky a uzavrieme túto tému. Prosil by som aj názory iných, ktorí majú s P7-čkami zapojenými napriamo skúsenosti.
Ešte raz dík.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 25.4.2009 23:32
Příspěvek #5


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Ultrafire 3000mAh určitě ne. Ty nejsou pro vysoké odběry vhodné. Nejlepší jsou pro tento účel AW IMR 1550 mAh, které jsou stavěné na vysoké odběry. V reálu však skoro stejně dobře poslouží i normální nechráněné i chráněné aku, jako například Trustfire či Solarforce. Rozdíl ve světelném výkonu bude skoro mizivý mezi tím, když ti do LED poteče 4 nebo 5 ampér. Pak už výkon stoupá pomalu nebo vůbec.


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
redbolt
příspěvek 26.4.2009 04:38
Příspěvek #6


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 273
Registrován: 25.4.2009
Člen číslo: 317



pravdepodobne to prispôsobím aj na fóre osvedčeným modrým TrustFire 2500mAh. Tá AW IMR 1550 mAh je rozmerom ako Li-ion 123-ka? Potom by som z nich mohol vlastne použiť 2ks paralelne a možno by to malo o kúsok lepší efekt ako jedna TF 2500mAh. Kde najdem tie AW IMR 1550 mAh-ky? I keď podla toho čo píšeš, to paralelné zapojenie by výkon zvýšilo iba nebadatelne, trochu by sa zvýšila výdrž, ale tá vlastne u mňa nie je podstatná, asi by som to zbytočne komplikoval, ale aj tak by som bol zvedavý na tie AW IMR 1550 mAh, hoď prosím ťa na nich link.
A ešte keď sme pri tom, keby som použil led SSC P7 C-Bin http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.12721 ktorá má napájanie 3,6V-3,7V a plne nabitý aku 18650 má 4,2V. Neublíži to +0,5V tejto ledke pri krátkom posvietení? V žiadmom prípade nechcem použiť elektroniku, ale spojenie napriamo.Tuším som tu niekde čítal, že Aurora AK-P7-5 je obsadená SSC P7-C a je priamo napájaná z 18650-ky.
Díkza odpovede.
redbolt

Ps. teraz som si všimol ešte jedno aku, ktoré by bolo asi najvhodnejšie pre led SSC P7 C-Bin: http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.5035
Teda ktorú variáciu preferujete na priame napájanie SSC P7 C-Bin 3,6V-3,7V ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 26.4.2009 18:41
Příspěvek #7


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



IMR se dají koupit přímo od výrobce. Jsou dostupné v různých velikostech, ty s kapacitou 1550mAh jsou klasické 18650. Jinak pokud to bude pro napájení nějakého bastlu na flintu, tak možná bude jednodušší vzít li-ion ve velikosti C (25500 či 26500). Snadněji se pro ně shání držák.


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
redbolt
příspěvek 26.4.2009 19:55
Příspěvek #8


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 273
Registrován: 25.4.2009
Člen číslo: 317



Dík za radu, rozhodol som sa pre túto ledku SSC P7 C-Bin 3,6V-3,7V http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.12721 a napájať ho budem priamo s týmto aku: C25500 3,6V 5000mAh http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.5035

Bez ohladu na konštrukciu svietidla, čiste iba z elektrického hladiska /samozrejme s chladením/ bude to vyhovovať na krátke a intenzívne osvetlenie? Silné čerstvo nabité aku neodpáli ledku? Aby som zase neotváral novú tému, opýtam sa tu na možnosť nabíjania tohto aku. Možem ho nabíjať s nabíjačkami pre aku 18650? Samozrejme viem, že to tam nevleze, ja by som dobíjanie upravil, len či by stačili tieto nabíjačky po elektrickej stránke s tým, že by ich dlhšie nabíjali kvoli vačšej kapacite týchto aku.
jirik napíš mi odpoveď ešte na tieto moje otázky a nebudem ďalej otravovať.
Ešte raz dík.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 26.4.2009 23:01
Příspěvek #9


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



chlape citaj trochu ... za prve, ultrafire 3000 su podla testov dost slabe z hladiska napatia a navyse su aj dost drahe ... za druhe, spravna volba su trustfire 2500, samozrejme ak vies co robis a nepotrebujes lepsiu ochrannu elektroniku, ak chces mat lepsiu ochranu, tak ber sede trusfire 2400 ...

kupovat dnes horsiu ledku ako bin D a napatovu uroven I je uplne zverstvo ... najma ked vam ich priamo v CR predava official.cz ... napriklad taky bin DSVMI je super kupa za asi 232kc (dufam ze ceny este platia) ... to je tusim bez dph ...

elektroniku neries zapoj to napriamo, ziadny akumulator nedokaze pri zatazi viac ako 2A udrzat nominalne napatie dlhsie ako 5 minut ... tie 3.7V rychlo klesnu pod 3.6V ... prirataj si k tomu nejake prechodove odpory a hned mas napatie nizsie ako hovori teoria ... a fakt si radsej kup tu najlepsiu ledku aka existuje a co najlepsi akumulator a pripadny prebytocny vykon by som znizoval 2mode vypinacom plus pridanym rezistorom na urovni asi 0.47ohm a mozno aj viac ...

tie akumulatory typu C (25500 alebo 26500) su dost nanic, ved ti jasne pisu v komentaroch ze nemaju viac ako 2800mAh a navyse nemaju ani ochranu ... ak chces rozmer C, tak asi budes musiet kupovat znackove u AW ...



--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 27.4.2009 00:44
Příspěvek #10


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



QUOTE(redbolt @ 26.4.2009 20:55) *
Aby som zase neotváral novú tému, opýtam sa tu na možnosť nabíjania tohto aku. Možem ho nabíjať s nabíjačkami pre aku 18650? Samozrejme viem, že to tam nevleze, ja by som dobíjanie upravil, len či by stačili tieto nabíjačky po elektrickej stránke s tým, že by ich dlhšie nabíjali kvoli vačšej kapacite týchto aku.


Nabíječku pro 18650 použít můžeš, nevím o tom, že by měli nějaký limit na kapacitu nabíjených aku. Navíc těch 2800mAh, co mají ty céčka z DX, není nějak extra hodně. Jinak samozřejmě je na tobě, zda je pro tebe výhodnější laborovat s držákem na 18650 nebo se zapojením držáku na C do té nabíječky. Hlavně se pak pochlub, až budeš mít světlo hotové smile.gif


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
redbolt
příspěvek 27.4.2009 12:36
Příspěvek #11


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 273
Registrován: 25.4.2009
Člen číslo: 317



jirik máš pravdu s tým nabíjaním, ale asi zostanem pri osvedčených TF-kách. Aj ja som zvedavý ako to dopadne, samozrejme o tom napíšem, ale najprv musím experimentovať a najsť vhodný reflektor s ďalekým dosvitom, ale to je iné téma a nechcem to sem miešať. Pepko s tým bin D-čkom máš aj ty pravdu, nech to fičí, ale toho I-čka sa trochu bojím. Napájenie budem možno riešiť silnejším zdrojom / paralelné TF 35500mAh/ a to I-čko 3,25V-3,5V sa mi zdá málo. Na KM majú tieto P7-čky:
http://kaidomain.com/ProductDetails.aspx?ProductId=5485
http://kaidomain.com/ProductDetails.aspx?ProductId=5381
majú rovnaké bin číslovanie, ale jedna je označená ako STAR a je o dolar drahšia. Moja anglina je dosť úbohá, preto sa pýtam vás na rozdiel medzi nimi, že by iba šírka? Podľa SXO by mali mať 6700K, čo mi nevadí, bude mať trochu chladnejší a prenikavejší osvit. Tieto z KM sa mi zdajú byť podla bin lepšie ako tie z DE, alebo nie? Nepotrebujem 2 mode, na krátke silné zasvietenie stačí high režim napriamo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 27.4.2024 - 16:51