IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

 
Reply to this topicStart new topic
> DIY UPS 24v
HentaiRush
příspěvek 12.2.2023 13:58
Příspěvek #1


Místní maskot
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 007
Registrován: 22.8.2008
Bydliště: Praha
Člen číslo: 124



Čauec,

trochu oživím forum absolutně OT tématem tongue.gif

Potřebuju si do racku udělat malou UPS s výstupem 12V a 24V (12v modem a switch, 24V na PoE APčka a dobíjení světel)

Vstup bude nějaká 7S nabíječka. Akupack mám 21x 18650 v konfiguraci 7S3P s vlastním BMS. (tímto mám dobíjení packu vyřešené - ideální to není, ale záskokový automaty jsou expensiv, pokud nechci výpadek v rámci vteřin)
Neměli by jste typ na nějáké měniče? Potřebuju na 12V větvi cca 10-20W a na 24V rámcově 30W. Volty můžou bejt bajvoko 5% rozptylově, PoE i modem to rozdýchají.

Mimochodem, udělejte někdo šikovnej business z tohohle, UPS do 10" racku defakto neexistují biggrin2.gif

p.s.: abych nebyl úplně OT, PoE větev dobijí tyto cheapo solární světla https://www.aliexpress.com/item/1005004748703734.html , jestli potřebujete na zahradu, velmi doporučuju, jen to chce vyměnit akumulátor a ideálně dodělat dobíjení.
Slušně svítí a čidlo je dostatečný smile.gif Bohužel mám dvě světla na severní straně baráku, tak jsou do týdne kaput.

HR

Tento příspěvek byl editován HentaiRush: 12.2.2023 14:01


--------------------
"The Grill" ~800W of pure madness....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Benik3
příspěvek 12.2.2023 22:13
Příspěvek #2


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 553
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



To je slušná UPS smile.gif BMS máš vyloženě vlastní nebo poskládaný z nějakých hotových PCB?

Co měniče klasicky od MeanWell? Nemám s takovýma osobní zkušenosti, ale v práci od nich používáme menší DC-DC měniče přímo na PCB a celkově podle mě s nima člověk neudělá chybu.
Např. DDR-30G-24, SD-50B-24, RSD-30G-12...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
HentaiRush
příspěvek 13.2.2023 00:16
Příspěvek #3


Místní maskot
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 007
Registrován: 22.8.2008
Bydliště: Praha
Člen číslo: 124



BMS je cheapo z Ali. Mám vyzkoušeno v jiných aplikacích a za těch 10babek je to hodně muziky smile.gif

Tip na Meanwell super, ten jsem vůbec nebral v potaz, ale litr za měniče se mi úplně dávat nechce.
Až to budu někdy v budoucnu škálovat na nějáké 7S4P/7S6P UPS, tak je to ale dobrej tip smile.gif

12V větev je imho snadná, tam by měl stačit nějákej buck typu: https://dratek.cz/arduino/1729-step-down-na...4015-dc-dc.html

Ale vůbec nevím jak u 24V, protože to bude muset být nějáký buck/boost ne?
S těma bohužel nemám moc zkušenosti, nejsem si teda jistej jestli by to třeba ten výše zvládnul též.

Nebo 2x tohle? https://dratek.cz/arduino/1752-boost-buck-s...-dc-xl6009.html
7S mám jen kvůli tomu, že jsem tu měl přebytek BMSka, vpravdě jsem chtěl dělat spíše 5S,

QUOTE(Benik3 @ 12.2.2023 22:13) *
To je slušná UPS smile.gif


Je to spíše proof-of-concept, prodáváme hotový kamerový systémy, a množí se dotazy na UPSka (mají to často na chatách) a slyšeli jsme, že čórka přijde, vyhodí jističe a za pár dní vykrade.
Kamery to sice natočej, ale jelikož není šťáva v modemu, tak jim nedojde notifikace. Vcelku mě zarazilo, že UPS do malých racků je prostě pro google neznámý.
Běžnej user si 19" rack domů nedá, natož nějákou UPS od Eatona za dvacet smile.gif

Tento příspěvek byl editován HentaiRush: 13.2.2023 00:22


--------------------
"The Grill" ~800W of pure madness....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Benik3
příspěvek 13.2.2023 10:13
Příspěvek #4


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 553
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



Jo těch 12V bude snadný jak píšeš, protože stačí buck.

No a na těch 24V budeš skutečně potřebovat při 7S nějaký buck-boost. Na alíku se dají najít různé, ale nemam s nima zkušenosti.
Většinou taky člověk u nich musí brát max výkon s určitou rezervou...

Tyhle moduly klidně můžeš zkusit, jenom bacha na chlazení/max výkon...

Jinak vyrobit UPS by nebyl ani takový problém, ale když to bude dělat člověk tady v ČR, tak po započtení práce, certifikací, marže atd. se stejně dostane někam k těm 20tis. celkem snadno...

Tento příspěvek byl editován Benik3: 13.2.2023 10:16
Go to the top of the page
 
+Quote Post
therion
příspěvek 21.2.2023 11:48
Příspěvek #5


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 103
Registrován: 2.11.2018
Člen číslo: 16 620



Ten modul s XL6009 neni az tak spatny. Ma docela solidni referenci a v beznem rozmezi teplot drzit natolik dobre ze se stim daji napajet 34V led coby v napetovem rezimu jen s malym 1ohm predradnikem. Je vsak treba dodrzet par veci.
1 chlazeni: Prilepit izolovane celou dps na chladic neb nejen obvod, ale i indukcnost generuje teplo.
2 Je treba hlidat vstupni proud aby nesel dlouhodobe pres 4A , hrozi zniceni obvodu
3 startovaci proud muze na zlomek sekondy dosahnout nad 4A. Pokud neni zdroj dostatecne "tvrdy" menic nenaskoci, ale presto odebira velky proud.

Pokud se tohle osetri je to za tu cenu solidni uchladitelnou moznost jak dostat 36V/1A z 12V zdroje.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 28.3.2024 - 12:31