IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

2 Stránky V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Free Energy, zdroje energie
Lucky
příspěvek 8.3.2010 09:41
Příspěvek #1


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 188
Registrován: 21.8.2008
Bydliště: Trnava a okolie; Smolenice
Člen číslo: 123



chcel by som vediet vas nazor na taketo zdroje energie:
http://www.youtube.com/watch?v=Mxa_G4X8Y7k

http://www.youtube.com/watch?v=EYYysBEwA6w

Tento příspěvek byl editován Lucky: 8.3.2010 09:43


--------------------
na ceste: nic nove V mojej zbierke: Fenix: L1D xr-eQ5, LD10 Q5, L2D xr-eQ5, LD15 xp-e r4, Zebra H501, Fenix HM-61R Amber, Fenix BC-21R, broky eneloop 2000 a nabijacky brokov Voltcraf CM420, Voltcraft IPC-1, Fenix ARE-X1 Predane: Eastward YJ J06 xm-l, Tesco 2Dq5wc, Fenix MC10 GD+, Fenix LD15, Nitecore EZAA xp-g r4 5b1, Ultrafire C2 (MC-E), Smallsun ZY-C85, 3xRomisen L-C030, Fenix L1D CE, E01 nichia GS znicene: Akoray K-106, bastl 2x parkovacky T10 - cree Q5vratene: Nitecore D10 (2x reklamacka, ale mozno to skusim do tretice)
"je lepšie 1 krát vidieť ako 100 krát počuť ..."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
eMpathier
příspěvek 8.3.2010 10:13
Příspěvek #2


empatír
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 696
Registrován: 18.7.2008
Bydliště: Ukray/Kešice
Člen číslo: 109



Na oveľa zaujímavejšie veci prišiel IMHO ujo Tesla.


--------------------
root@empathier:/# man life
No manual entry for life


FotonMag Live Chat - neváhæjte a vstúpte
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LukiX
příspěvek 8.3.2010 10:26
Příspěvek #3


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 177
Registrován: 15.2.2009
Bydliště: Ostrava
Člen číslo: 261



Ahoy smile.gif Osobne jsem k temto "typum" ziskavani energie velmi skepticky. ze zvedavosti jsem cetl nejake konspiracni teorie o Nicolasu Teslovi. myslim ze toto ma podobny charakter. Teoreticky neni nic nemozne a lidstvo urcite muze objevit nejaky ekologicky a ucinny zpusob ziskavani energie. Jakmile mi nekdo ukaze funkcni shcema, ktere by umoznovalo ziskavat energii nejakym zahadnym obvodem z eteru - ja si ho doma ststrojim a bude fungovat, tak potom uverim wink.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lucky
příspěvek 8.3.2010 10:27
Příspěvek #4


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 188
Registrován: 21.8.2008
Bydliště: Trnava a okolie; Smolenice
Člen číslo: 123



QUOTE(eMpathier @ 8.3.2010 10:13) *
Na oveľa zaujímavejšie veci prišiel IMHO ujo Tesla.

sak kkludne hod sem, myslel som ze v spojitosti s led by to bolo celkom zaujimava tema, nieco ako pepkov solarny panel


--------------------
na ceste: nic nove V mojej zbierke: Fenix: L1D xr-eQ5, LD10 Q5, L2D xr-eQ5, LD15 xp-e r4, Zebra H501, Fenix HM-61R Amber, Fenix BC-21R, broky eneloop 2000 a nabijacky brokov Voltcraf CM420, Voltcraft IPC-1, Fenix ARE-X1 Predane: Eastward YJ J06 xm-l, Tesco 2Dq5wc, Fenix MC10 GD+, Fenix LD15, Nitecore EZAA xp-g r4 5b1, Ultrafire C2 (MC-E), Smallsun ZY-C85, 3xRomisen L-C030, Fenix L1D CE, E01 nichia GS znicene: Akoray K-106, bastl 2x parkovacky T10 - cree Q5vratene: Nitecore D10 (2x reklamacka, ale mozno to skusim do tretice)
"je lepšie 1 krát vidieť ako 100 krát počuť ..."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
eMpathier
příspěvek 8.3.2010 11:16
Příspěvek #5


empatír
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 696
Registrován: 18.7.2008
Bydliště: Ukray/Kešice
Člen číslo: 109



QUOTE(LukiX @ 8.3.2010 10:26) *
Ahoy smile.gif Osobne jsem k temto "typum" ziskavani energie velmi skepticky. ze zvedavosti jsem cetl nejake konspiracni teorie o Nicolasu Teslovi. myslim ze toto ma podobny charakter. Teoreticky neni nic nemozne a lidstvo urcite muze objevit nejaky ekologicky a ucinny zpusob ziskavani energie. Jakmile mi nekdo ukaze funkcni shcema, ktere by umoznovalo ziskavat energii nejakym zahadnym obvodem z eteru - ja si ho doma ststrojim a bude fungovat, tak potom uverim wink.gif


Bohužiaľ, nevie sa, či to sú konšpiračné teórie alebo nie. Jediné, čo sa vie je, že Tesla bol génius a veľa geniálnych vecí aj vymyslel... čo mu samozrejme ostatní závideli. Tesla bol zástancom Free Worldwide Energy (niečo ako nezaheslované wifiny rolleyes.gif ) a testoval aj bezdrôtový prenos energie (že vraj to mal už vtedy premakanejšie ako to máme dnes)... ale čítal som len veľmi málo materiálov, takže sem hodím akurát link na google. Samozrejme, ak sa tu nájdu nejakí Tesla fanatici, bol by som rád, keby tu niečo posharovali (je to veľmi zaujímavé čítanie smile.gif ).


--------------------
root@empathier:/# man life
No manual entry for life


FotonMag Live Chat - neváhæjte a vstúpte
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vědátor
příspěvek 8.3.2010 13:18
Příspěvek #6


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 985
Registrován: 11.4.2008
Bydliště: Jeseník n.O.
Člen číslo: 51



Ta energie ze vzduchu mi příjde jako nějaký obvod pro chytání rádiových vln. Tuhle jsem třeba zapnul vysílačku poblíž voltmetru kde jsem měl připojené pouze měřící vodiče a na 20V rozsahu jsem naměřil taky slušné napětí - jak jsem vysílačku přiblížil, tak to vylezlo i nad 20V a to je V-m stíněný biggrin2.gif .

Další známá věc jsou proudy v zemi - ty prostě v zemi tečou a vyrovnánají rozdály potenciálů - třeba vysoké napětí má jenom 3 fáze, kdy je neutrální vodič veden jakoby zemí .. Při souměrném zatížení VN vedení proud neutrálním vodičem neteče, ale při nesouměrném tam něco půjde wink.gif

Další věc co je to je termoelektrocké napětí - to je ale dost nízké. Taky se dělaly baterky třeba pomocí chemie - zkuste si zapíchnout měděnný a hliníkový vodič do citrónů a meřte napětí biggrin2.gif

Tam ty mikroampéry co bere ze "vzduchu" jsou nic moc. Ale "zdarma" energie nám lítá v podobě fotonů přímo na hlavu, proto jsem si na zkoušku koupil tohle. Ne že by to bylo nějak oslnivě výkonné, ale na napájení třeba tachometru by se to dalo použít biggrin.gif

PS.: viděl jsem i zapojení co bere energii z magnetu .. bylo to i patentované lol.gif

Tento příspěvek byl editován Vědátor: 8.3.2010 13:27


--------------------
Shledal jsem, že moudrost nese více užitku než pomatenost,
jako světlo dává větší užitek než tma. Kaz. 2:13
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dizi
příspěvek 8.3.2010 16:45
Příspěvek #7


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 231
Registrován: 20.1.2009
Bydliště: LM/BA
Člen číslo: 239



Ja si pojem "Free Energy" vysvetľujem takto:
http://tvnoviny.sk/spravy/regiony/lucky-op...ej-energie.html
http://www.e-katalog.sk/spravodajstvo/22010/
http://hnusta.sk/v-masi-odhalili-nelegalny...trickej-energie
biggrin.gif

Samozrejme sa "energia zadarmo" vyskytuje hocikde, ale že by to bolo nejak zaujímavé z hľadiska praktického využitia...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LukiX
příspěvek 9.3.2010 09:42
Příspěvek #8


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 177
Registrován: 15.2.2009
Bydliště: Ostrava
Člen číslo: 261



2 Dizi thumbsup_anim.gif biggrin2.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vědátor
příspěvek 10.3.2010 10:04
Příspěvek #9


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 985
Registrován: 11.4.2008
Bydliště: Jeseník n.O.
Člen číslo: 51



Je celkem politováníhodné, že dnešní zákony nepovolují menší vodní elektrárny. Vodní elektrárny jsou celkem výkonný a stály zdroj energie. Kdysi jsem našel nějakou inšpiraci zde.

A pokud by někdo chtěl využít vítr, tak zajímavý je savoniův rotor. Zkusím ho před létu udělat, protože v místě mého bydliště je poněkud větrno, tak zkusím udělat nějakou méně výkonnou variantu a podle toho uvidím jestli postavím něco výkonnějšího wink.gif Savonius má výhodu v jednoduché stavbě, funguje při nízkých rychlostech a nedělá moc kraválu, ale až to postavím tak můžu hodit nějaké reference wink.gif

Tento příspěvek byl editován Vědátor: 10.3.2010 10:21


--------------------
Shledal jsem, že moudrost nese více užitku než pomatenost,
jako světlo dává větší užitek než tma. Kaz. 2:13
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcio
příspěvek 10.3.2010 10:48
Příspěvek #10


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 224
Registrován: 7.8.2008
Člen číslo: 118



Hmmm, tak ten rotor je vskutku zajímavý. To by se dalo krásně vyrobit. A řekl bych, že to může být (podle krajiny) i lepší, než solár.
Přemýšlím, co by bylo nejlepším zdrojem napětí. Alternátor? Dynamo? Nebo něco jiného?


--------------------
Na počátku byla tma... 2.Sam.22,29
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vědátor
příspěvek 10.3.2010 10:52
Příspěvek #11


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 985
Registrován: 11.4.2008
Bydliště: Jeseník n.O.
Člen číslo: 51



Já to asi hodím na nějaký DC motor, který mi bude dělat elektřinu a nepočítám s tím, že to dá velký výkon. Potom možná bude něco většího - podle sousedů biggrin2.gif


--------------------
Shledal jsem, že moudrost nese více užitku než pomatenost,
jako světlo dává větší užitek než tma. Kaz. 2:13
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcio
příspěvek 10.3.2010 11:04
Příspěvek #12


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 224
Registrován: 7.8.2008
Člen číslo: 118



Ten altík by ale nebyl špatný. Dá se vybrakovat regulaci z auta a napojit na 12V akumulátor. Případně ještě přidat snímač otáček a regulovat zátěž (odběr) podle rychlosti otáčení (síly větru).


--------------------
Na počátku byla tma... 2.Sam.22,29
Go to the top of the page
 
+Quote Post
eMpathier
příspěvek 10.3.2010 11:47
Příspěvek #13


empatír
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 696
Registrován: 18.7.2008
Bydliště: Ukray/Kešice
Člen číslo: 109



QUOTE(Vědátor @ 10.3.2010 10:04) *
A pokud by někdo chtěl využít vítr, tak zajímavý je savoniův rotor.


Ako tak pozerám, je to klasická VAWTka... Tie sa už dnes dajú kúpiť ako skladačky... Mňa viac zaujímajú MagLev VAWT... s poriadným výkonom (google).


--------------------
root@empathier:/# man life
No manual entry for life


FotonMag Live Chat - neváhæjte a vstúpte
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ivan
příspěvek 9.12.2019 13:52
Příspěvek #14


Bc
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 973
Registrován: 29.9.2009
Bydliště: Bratislava-Slovensko
Člen číslo: 408



chlapi,ma tu niekto doma ,na chate,na dome solarne panely? pripadne veterne turbinky? imho-je tu niekto napojeny na alternativny zdroj energie??


--------------------
EDC-Wurkkos WK15 SFH55 ,Wurkkos TS22 nw,Lumintop Apollo V2
Headlamp-Thrunite TH30 nw
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LaserFoton
příspěvek 22.1.2020 10:35
Příspěvek #15


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 245
Registrován: 15.1.2016
Bydliště: Slovensko
Člen číslo: 15 742



Tu sa dá stiahnuť jeden väčší súbor, kde je viacero patentov na zariadenia k výrobe voľnej energie.
PS: sťahujte pokiaľ je to tam, lebo dosť veľa podobných informácií mizne z webov po internete.
https://ulozto.sk/hledej?q=Keshe-org
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ivan
příspěvek 22.1.2020 10:41
Příspěvek #16


Bc
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 973
Registrován: 29.9.2009
Bydliště: Bratislava-Slovensko
Člen číslo: 408



Mizne? Jakto.. Niekomu to vadi?


--------------------
EDC-Wurkkos WK15 SFH55 ,Wurkkos TS22 nw,Lumintop Apollo V2
Headlamp-Thrunite TH30 nw
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LaserFoton
příspěvek 22.1.2020 15:05
Příspěvek #17


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 245
Registrován: 15.1.2016
Bydliště: Slovensko
Člen číslo: 15 742



Jasné, že vadí. A to všetkým zbohatlíkov čo zarábajú na ľudskej závislosť od prírodných zdrojov, ktoré buď vlastnia alebo ovládajú. Ropa, plyn, elektrárne a pod. Ak by ľudia vo veľkom mali takéto zariadenia na výrobu elektrickej energie zdarma, tak už nepotrebujú od nikoho kupovať takéto zdroje a na nikom by neboli závislosti a ekonomický ovládaný.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ivan
příspěvek 22.1.2020 15:41
Příspěvek #18


Bc
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 973
Registrován: 29.9.2009
Bydliště: Bratislava-Slovensko
Člen číslo: 408



to je jasne ako to chodi...ale je toho aj tak plny internet o FB skupinach ani nehovoriac...uz je dost ludi,ktori sa chcu odpojit a zit inak...uz len kvoli tej enviromentalnej otazke....ja som sklamany,ze veterne vrtule tej elektriny moc nevyrobia...a solarne panely su moc drahe este..tie kvalitne...tak aspon vypinam a setrim:)


--------------------
EDC-Wurkkos WK15 SFH55 ,Wurkkos TS22 nw,Lumintop Apollo V2
Headlamp-Thrunite TH30 nw
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LaserFoton
příspěvek 23.1.2020 07:51
Příspěvek #19


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 245
Registrován: 15.1.2016
Bydliště: Slovensko
Člen číslo: 15 742



Je to tak, účinnosť veterných elektrární je veľká bieda a fotovoltaických panelov/cena taktiež. Ono to na prvý pohľad môže ako tak u veterných elektrární vyzerať celkom dobré, keď je tam napríklad údaj 10 kW. No už nikto z laikov nevie, že ten výkon platí pri rýchlosť vetra zvyčajne okolo 12 m/s. Kde u naších klimatických podmienkach je to u nadmorskej výšky 600 m.n.m v priemere iba 2-3 m/s. Pritom efektívna je rýchlosť vetra nad 5 m/s. Ak si zoberieme náklady na inštaláciu 1 kW veterného výkonu v naších podmienkach dosahujúcich až 2000€, tak na to rovno môžme zabudnúť.
A ako sa vo svete zatajujú vynálezy a ako to všetko vzniklo si môžte trochu prečítať aj v tomto článku.:
https://ac24.cz/en/-/zpravy-ze-sveta/372-ve...e-5000-vynalezu
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ivan
příspěvek 23.1.2020 10:17
Příspěvek #20


Bc
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 973
Registrován: 29.9.2009
Bydliště: Bratislava-Slovensko
Člen číslo: 408



No to v tom clanku musi byt jasne kazdemu... Nie ekologovi.. Ale hlavne kazdemu len trochu sa v politike orientujucemu sa cloveku.. Vsetko je podvod a ide hlavne o prachy.. Podla mna uz mohli byt davno eko riesenia v praxi, eko pohon aut.. Kadeco. Ale ropna aleno tazobna lobby tymto vynalezom nedovoli ist von.. Podla mna uz na svete mame davno kadeco, co by pomohlo ludstvu.. Ale zisky nepustia...


--------------------
EDC-Wurkkos WK15 SFH55 ,Wurkkos TS22 nw,Lumintop Apollo V2
Headlamp-Thrunite TH30 nw
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stránky V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 28.3.2024 - 17:58