IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

 
Reply to this topicStart new topic
> Battery pack 36V
mpernica
příspěvek 2.4.2016 11:14
Příspěvek #1


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 17
Registrován: 3.4.2012
Člen číslo: 10 351



Zdravím Vás,
obracím se na Vás s prosbou o radu. Potřeboval bych poskládát bateriovou napajecí sestavu o celkovém napětí 36V schopnou zvládát vybíjecí napětí 9A. Mohl byste mi zkusit někdo z Vás poradit jaké nejlépé články použít v závisloti na ceně? Zatím se ubírám cestou článků 18650 Li-on, ale nebráním se jiným. Kapacitu článků (sestavy) podřídím pořizovací ceně, ale minimálně uvažuji 3400Ah. Pokud by Vás napadla i nějaká elektronika pro sestavu, budu Vám vděčný.

Děkuji za pomoc.

Martin
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kolbaba71
příspěvek 3.4.2016 20:05
Příspěvek #2


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 628
Registrován: 8.8.2011
Bydliště: Praha
Člen číslo: 7 262



Kdybych dělal něco podobného já, tak bych použil modelářské články 9S (nominal 33,3V) či 10S (nominal 37V). Pokud je to úpis, a jsou to jen mAh tak by ti stačil tento aku. Ten 9A zvládne s naprostým přehledem. Maximální trvalé zatížení umí 100A, krátkodobý maximum 140A. Pokud kapacita 3500Ah není úpis, tak musíš mít hodně štědrý rozpočet. drool.gif


--------------------
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bastl 6x žárovka na 12 plochých bateriií. Tělo z překližky, hlava z formy na pečení (svítí málo,váží hodně :p) | moje první slušná led svítilna Olight Triton M30! | zabloudila ke mě i Ultrafire C8 | hodně levně koupená noname čelovka s XML T6 na 2x 18650 z eBay| první zoom Ultrafire HWAWZS Q5 | a druhý zoom Ultrafire C8 s XML-2 |malá ale výkonná - 2ks Convoy S2+ (EDC + na kolo) | Projekt svítilny s více ledkami se šnečím temper rozbíhá @ Měla by svítit asi takto.| Pro svítilnu do ruky jsem začal tvořit testovací svítilnu WOLT | DIY Světlo pod kuchyňskou linku | Jako první trochu složitější projekt s mcu jsem udělal křižovatku řízenou semafory pro malé synovce jenž řídí ATmega48 | Nabíječka Opus BT-C3100 V2.1 jenž umí Li-ion,NiCd a NiMh | Jednoduchá svítilna Lipton z krabice od čaje | Malá svítilna ideální na klíče s hrozně dlooouhým názvem - Nitecore T Series Tube 45LM USB Rechargeable LED Light Keychain | ]Malá USB nabíječka s využitím jako powerbanka LiitoKala Lii-100 a LiitoKala Lii-202 | Časem bych si chtěl pořídit Quark MiNi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Benik3
příspěvek 3.4.2016 21:49
Příspěvek #3


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 554
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



Řešil bych to asi podobně. Skládat to z 18650 článků vyjde stejně, protože vzhledem k požadované kapacitě a zároveň poměrně vysokému proudu 9A bys musel použít články např. NCR18650GA, které při 10ks vyjdou úplně stejně jako tento Li-Pol pack...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kolbaba71
příspěvek 3.4.2016 23:06
Příspěvek #4


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 628
Registrován: 8.8.2011
Bydliště: Praha
Člen číslo: 7 262



Když použiješ jednotlivé články. tak si víc užiješ s pájením jednotlivých článků a vývodů včetně balančního konektoru a řešením, jak to udržet pohromadě. tongue.gif


--------------------
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bastl 6x žárovka na 12 plochých bateriií. Tělo z překližky, hlava z formy na pečení (svítí málo,váží hodně :p) | moje první slušná led svítilna Olight Triton M30! | zabloudila ke mě i Ultrafire C8 | hodně levně koupená noname čelovka s XML T6 na 2x 18650 z eBay| první zoom Ultrafire HWAWZS Q5 | a druhý zoom Ultrafire C8 s XML-2 |malá ale výkonná - 2ks Convoy S2+ (EDC + na kolo) | Projekt svítilny s více ledkami se šnečím temper rozbíhá @ Měla by svítit asi takto.| Pro svítilnu do ruky jsem začal tvořit testovací svítilnu WOLT | DIY Světlo pod kuchyňskou linku | Jako první trochu složitější projekt s mcu jsem udělal křižovatku řízenou semafory pro malé synovce jenž řídí ATmega48 | Nabíječka Opus BT-C3100 V2.1 jenž umí Li-ion,NiCd a NiMh | Jednoduchá svítilna Lipton z krabice od čaje | Malá svítilna ideální na klíče s hrozně dlooouhým názvem - Nitecore T Series Tube 45LM USB Rechargeable LED Light Keychain | ]Malá USB nabíječka s využitím jako powerbanka LiitoKala Lii-100 a LiitoKala Lii-202 | Časem bych si chtěl pořídit Quark MiNi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mpernica
příspěvek 15.4.2016 08:39
Příspěvek #5


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 17
Registrován: 3.4.2012
Člen číslo: 10 351



Děkuji všem za rady. Řeším teď případný problém s nabíjením aku-packu. Vlastním modelářskou nabíječku Robbe B7, což je pro uvedený Li-Po aku pack nedostatečné.
Napadlo mě použít níže uvedený Li-on aku-pack, ale opět zatím netuším jakou nabíječkou- za rozumné peníze, nabíjet.
http://m.ebay.com/itm/Smart-Scooter-36V-Sa...3042?nav=SEARCH

Děkuji za případné rady.

Martin
Go to the top of the page
 
+Quote Post
spachal
příspěvek 15.4.2016 10:33
Příspěvek #6


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 469
Registrován: 4.9.2010
Bydliště: Karlovy Vary
Člen číslo: 704



Obavam se, ze najit levnou a pri tom kvalitni nabijecku pro 10S lipolky nebude mozne .. Vetsina se dela do 8S, spise ale jen 6S. Videl bych to (jako cenovy kompromis) radeji na 8S baterii, 8S charger (treba http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/_...r_Charger.html) a nejaky boost driver.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vita_Valke
příspěvek 15.4.2016 12:16
Příspěvek #7


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 212
Registrován: 21.11.2008
Bydliště: Valkeřice okr. Děčín
Člen číslo: 192



dvě sady 5S, při nabíjení ideálně dvě levné nabíječky, nebo to nabíjet po jednom, na vybíjení zapojit do serie na 10S, provozuju takhle 2x6S (12S) 5000mAh už několik roků


--------------------
Fenix TK-16, Fenix CL-05, Fenix HL50, Tank007 E09Solarforce L900m, Zebralight H60-Q5, Fenix LD01 SS, Fenix E01, Aurora AK-P7-2mode, Akoray K-106, Tank007 TK-702, Cree Q5-WC LED 3*AAA
Frankonia P7 bastl, Tesco DIY aaa>5mm LED bastl
Nitecore D4, Voltcraft IPC-1, i-Charger 106B+
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 20.4.2024 - 05:17