IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

4 Stránky V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Výběr světla na kolo, Dotaz "flash začátečníka" :-)
haabr
příspěvek 21.10.2011 13:08
Příspěvek #1


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 3
Registrován: 20.10.2011
Člen číslo: 8 527



Dobrý den,

obracím se na odborníky s prosbou o radu.

Chci si poprvé v životě pořídit pořádné světlo na kolo. Protože technika a její finesy nejsou zrovna mým šálkem čaje, musel jsem se přinutit alespoň prstíčkem na noze ponořit se do teorie. Jenže se v tom začínám trochu ztrácet.

Světlo bych chtěl používat při nočních jízdách převážně po zpevněných lesních cestách, v opravdovém terénu jen zřídka. Chci světlo na řídítka, nikoliv čelovku. Jistě mě potěší vysoká svítivost, ale ne za každou cenu, stejně důležité jsou pro mě malé rozměry světla, kompaktní provedení, výdrž, spolehlivost a kvalita zpracování, možnost použití i mimo bicykl.

Nejdřív mě upoutala Aurora, tolik oblíbená na bike-foru. Jenže v tom množství variant se neorientuju a taky mám pocit, že poněkud bližší je mně pořízení osvědčené značky od českého prodejce, i za cenu vyšších vstupních nákladů a třeba i menšího výkonu.

Nu a shlédl jsem se v tomto Fenixu: http://www.svietidla-fenix.sk/li-ion-18650...o-fenix-pd31-r5

Jenže pak mě upoutaly zmínky o nové "super" diodě XM-L, i objevil jsem Zebru: http://www.kronium.cz/led-celovky-zebralig...l/prod_488.html

No a teď tedy konkrétní dotazy a prosba o vaše doporučení:

- Výše uvedený Fenix ?

- Nebo ta maličká Zebra ? (Ta je mně hodně sympatická.)

- Či přece jen něco na způsob Aurory, UltraFire apod. ?

- Pokud Zebra, tak vyplatí se počkat na variantu "W" s teplejším odstínem světla ?

A mimo soutěž:
Proč cyklisti vozí sice Zebry na helmě, ale na řídítka (pominu-li Auroru) si vyberou spíš Fenix ?

Děkuju předem za všechny odpovědi !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kolbaba71
příspěvek 21.10.2011 13:22
Příspěvek #2


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 628
Registrován: 8.8.2011
Bydliště: Praha
Člen číslo: 7 262



Kamarád má Auroru, já "starýho" Tritona M30. Svítí prakticky stejně jako Aurora. Na běžný ježdění v noci bez extrémních terénů dostatečný. Moje je delší, je na dva aku (Aurora na jeden) a i dražší. Pokud ovšem nechceš nic tak ultimátního, jako je Mikeho Zora. Je sice relativně drahá, ale má výrazně lepší poměr cen/výkon, než hig end komerční světla na kolo. A za ty peníze nic co by svítilo víc neseženeš.

Ta moje se už nevyrábí. Ale zajímavá volba by mohla být Svítilna Olight M20S-X Warrior T6, jenž používá led XM-L T6, jenž je jedna z nejlepších led s vinikající svítivitosti na wat. Lepší je jen XM-L U2, ale ta ještě není příliš rozšířená ve světě, natož u nás.

Jsem si ale jistý, že ti tu někdo další a zkušenější, než já, poradí dobrý světlo na kolo s poměrem cena/výkon.

Tento příspěvek byl editován Kolbaba71: 21.10.2011 13:50


--------------------
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bastl 6x žárovka na 12 plochých bateriií. Tělo z překližky, hlava z formy na pečení (svítí málo,váží hodně :p) | moje první slušná led svítilna Olight Triton M30! | zabloudila ke mě i Ultrafire C8 | hodně levně koupená noname čelovka s XML T6 na 2x 18650 z eBay| první zoom Ultrafire HWAWZS Q5 | a druhý zoom Ultrafire C8 s XML-2 |malá ale výkonná - 2ks Convoy S2+ (EDC + na kolo) | Projekt svítilny s více ledkami se šnečím temper rozbíhá @ Měla by svítit asi takto.| Pro svítilnu do ruky jsem začal tvořit testovací svítilnu WOLT | DIY Světlo pod kuchyňskou linku | Jako první trochu složitější projekt s mcu jsem udělal křižovatku řízenou semafory pro malé synovce jenž řídí ATmega48 | Nabíječka Opus BT-C3100 V2.1 jenž umí Li-ion,NiCd a NiMh | Jednoduchá svítilna Lipton z krabice od čaje | Malá svítilna ideální na klíče s hrozně dlooouhým názvem - Nitecore T Series Tube 45LM USB Rechargeable LED Light Keychain | ]Malá USB nabíječka s využitím jako powerbanka LiitoKala Lii-100 a LiitoKala Lii-202 | Časem bych si chtěl pořídit Quark MiNi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
haabr
příspěvek 21.10.2011 19:44
Příspěvek #3


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 3
Registrován: 20.10.2011
Člen číslo: 8 527



Děkuju moc za odpověď !
O stránce svitilny.eu jsem neměl ani tušení. Tak zase další námět k přemyšlování....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
krtek
příspěvek 22.10.2011 13:59
Příspěvek #4


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 271
Registrován: 25.7.2008
Bydliště: Praha
Člen číslo: 113



Nebo pokud jsi z Prahy nebo okolí tak doraž na nějaký ten event a tam uvidíš naživo řadu světel.


--------------------
Fenix: L2D, P1D a konečně jupíííí i HP10 (+ Diffuser AD03), E11, TK75 verze s XML2 U2, BT20
Solarforce: L900
Powerlight ala tržnice Sapa DX upgrade na XPG Hi CRI s li-ion 18650
Blancfire 001: KRT007 XM-L U2 KD SO
MGLite: X-Thrower XML U2
Tank 007: TK-737 Upgrade XPG R4 + nový driver
Olight: M3X
Lumintop: TD15 upgrae XPG Hi CRI
Zebralight: SC50w, H51W
TrustFire: X6 tuting Blancman XML2 T6 příjemně teplá
Spark: ST6-500CW
ITP: A3 XPG R5
SmallSun: ZY T13
Go to the top of the page
 
+Quote Post
haabr
příspěvek 22.10.2011 14:23
Příspěvek #5


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 3
Registrován: 20.10.2011
Člen číslo: 8 527



Do Prahy to mám bohužel daleko.
Ale jak tak od včerejška brousím po internetu, čím dál víc chápu, že doporučit jedno jediné světlo dost dobře nejde. Ten výběr musím provést sám.

Ale přesto znovu položím jednu otázku: Stojí opravdu za to dbát na podání bílé ( cool - neutral - warm) ? A nebo ty rozdíly vnímá jen fajnšmekr ?

Díky !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
eMpathier
příspěvek 22.10.2011 14:40
Příspěvek #6


empatír
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 696
Registrován: 18.7.2008
Bydliště: Ukray/Kešice
Člen číslo: 109



Ale dá sa odporučiť aj jedno svetlo, len to potom aj tak končí viac-menej (no, skôr viac ako menej) zbierkou. smile.gif

Ono to s farebným podaním je individuálne, niekto má radšej WW, NW, niekto CW... to máš ako so všetkým iným, čím viac nazeráš do problematiky, tým viac Ťa zaujímajú detaily (e.g. výkonový bin, tint, atď...), ale pre obyčajného smrteľníka je to stále iba svetlo (baterka, svietilňa...).


--------------------
root@empathier:/# man life
No manual entry for life


FotonMag Live Chat - neváhæjte a vstúpte
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jendelin.i
příspěvek 10.11.2011 01:23
Příspěvek #7


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 8
Registrován: 8.11.2011
Člen číslo: 8 747



Ahoj,
nechtěl jsem zakládat nové téma, tak prosím taky o názory.
Konečně jsem se rozhodnul pořídit si první pořádné světlo (myšleno ve srovnání s těmi plastikovými hračkami, nabízenými v cykloobchodech).
Předpokládám upevnění na přilbu, hlavní účel "dojíždění" (přisvítit si na spoře osvětlené ulici, posvítit si na neosvětlené cyklo-pěšo stezce, případně na neosvětlené silnici).
Jezdím spíše nepravidelně, třeba týden denně a pak 14 dní nic.

Nejdříve jsem uvažoval o Fenixu E21 R3, 154/52lm - praktické přepínání pouze 2 režimů, 2xAA. Myslím, že by to pro daný účel mohlo stačit, jako hlavní výhoda se mi líbila návaznost na zavedené Ni-MH hospodářství. Jenže u Ni-MH mi vadí samovybíjení, většinou se to až tak moc neprojevuje, ale nikdy člověk nemá jistotu, v jakém stavu původně nabitou baterii ze šuplíku nebo rezervní kapsy vytáhne. Taky moje použité články 1700 mAh by znamenaly prakticky po každé cestě dobíjet. Znamenalo by to tedy asi dokoupit nejlépe přednabité Eneloopy, možná i nějakou lepší nabíječku, co umí jednotlivé články zvlášť, diagnostikovat aktuální kapacitu apod.

Nebo rovnou skočit na Fenix PD32 R5, max. 315 lm, možnost 1x 18650 li-ion akumulátor?
PD32 - není tam zbytečně moc režimů, když bych chtěl např. přisvítit ze 130 na 315, musím to "objet" přes 70 a 9 lm. Půjde to malé tlačítko ovládat i v prstové rukavici?
18650 - jistě potěší absence samovybíjení, jaké jsou ale zkušenosti s životností, ve srovnání s Ni-MH?
Přeci jen je u svítilny i článku podstatný cenový rozdíl, nebude to v mém případě "s kanónem na vrabce"?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sirpetr
příspěvek 10.11.2011 12:13
Příspěvek #8


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 418
Registrován: 12.11.2009
Člen číslo: 453



Kdybys chtěl, prodávám teď svoji starší Fenix LD20 Q5 (zákl. režimy 9, 47, 94, SOS. Turbo režim: 180 lumenů, Strobe) . Je trošku omlácená, ale funkční. Používal jsem ji dříve na kole, teď si světla vyrábím sám, tak je pro mě nepotřebná. Prodám za rozumnou cenu klidně i s takovým tím držákem na sucháč. Jsem z Prahy. Další info SZ.


--------------------
Lucifer čelovky | výkonné čelovky vyráběně kompletně v Čechách

LUCIFER Z2Mini/Micro - 850lm, 1x CREE XP-L2, 18650 nebo 18500 baterie
LUCIFER S2RED - 800lm, 1x CREE XP-L2, 1x18650 protected baterie v tubě, váha 164gr.
LUCIFER S2X - 1200lm, 2x CREE XP-L2, 1x18650 protected baterie v tubě, váha 164gr.
LUCIFER M6 - 1700lm, 2x CREE XP-L2, 2x18650 zalepený batterypack, váha 226gr.
LUCIFER L - 3200lm, 4x CREE XP-L2, 4x18650 zalepený batterypack
LUCIFER X - 5000lm, 6x CREE XP-L2, 3x18650 nebo 6x18650 zalepený batterypack
LUCIFER ULTRA - 8000lm, 9x CREE XP-L2, 4x18650 nebo 8x18650 zalepený batterypack

Naše stránky : http://www.luciferlights.net
Naše video : http://vimeo.com/103687386
Stránky na FB : https://www.facebook.com/luciferlights
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tex
příspěvek 10.11.2011 14:43
Příspěvek #9


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 3
Registrován: 25.10.2011
Člen číslo: 8 580



Ahoj všem,
surfuju tu už asi dva měsíce a hledám optimálního nástupce za blikačku na kolo. Při současných častých jízdách po lesních cestách to už fakt nejde? Představuju si něco, s čím by se dalo už trochu jezdit, ale investici do cca 1.200,- a, proto jsem pořád u Ni-MH. Při přechodu do li-ion světa se nemůžu dostat pod 2000,-, tedy včetně nákupu nové nabíječky atd.
Před pár dny jsem na Aukru skorokoupil Fenix LD40 za dobrou cenu, ale než mi ji prodávající stihnul poslat, tak mu spadla na zem a teď se samovolně přepíná? sad.gif , tak opět lovím, lovím a zase lovím?
Z toho, co jsem tu četl, bych si představoval něco s vhodným kuželem, tedy na kolo a občasné použití kolem chalupy, a aspoň 200lm.
Spíš, než rady (výběr svítidla je tak jako tak individuální a na fóru je to k přečtení kupa), bych rád na sebe upozornil, že jsem potenciální kupující toho, co vám doma leží nebo není k užitku. Drobné škrábance mi nevadí, hlavní je, když to svítí, a čím víc, tím líp? biggrin2.gif Platí to i pro Sirpetra, pokud nebude mít Jendelin.i zájem, možná bysme se domluvili. LD20 beru jako dobrý start.
Jinak surfování po FMF má jistou nevýhodu, čím déle tu jsem, tím výkonnější FL chci?.je to fakt nakažlivý thumbsup_anim.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jendelin.i
příspěvek 10.11.2011 16:12
Příspěvek #10


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 8
Registrován: 8.11.2011
Člen číslo: 8 747



ad Tex:
Když jsi to tak procházel, jaké máš tipy na levnější li-ion světlo? Ale když už li-ion, tak aby se tam vešly 18650, oproti RCR123 za dvojnásobný peníz čtyřnásobná kapacita, a to se vyplatí ;-)

ad Sirpetr+Tex:
nenechte se zdržovat mým váháním a klidně obchodujte.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wooferx
příspěvek 10.11.2011 17:39
Příspěvek #11


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 343
Registrován: 26.11.2009
Bydliště: Liberec
Člen číslo: 465



Tex:Pokud nechceš nakupovat pouze v ČR, tak solidní svítilnu na LiOn 18650 typu Aurora nebo nástupce s LED XM-L seženeš i do těch 1200,- včetně nabíječky.

Svítilna: od $20-30 (chce to vybrat něco s širokým kuželem)
2x18650: $8
Nabíječka: $6.20
Držák na kolo: od $1.8
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tex
příspěvek 10.11.2011 17:46
Příspěvek #12


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 3
Registrován: 25.10.2011
Člen číslo: 8 580



to jendelin.i
myslím, že na doporučení vhodného li-ion svítidla jsou tu kompetentnější osoby...já jsem úplný laik a výběr je opravdu dost individuální. Pro příklad, já jsem se poohlížel po Tank007 TK-737 - kromě 18650 tam v případě nouze narveš 3xAAA a je fokus, což je na kolo super - nebo: můj první favorit byl Solarforce L2 - s prodlužtrubkou tam dáš i 2x18650, takže výdrž bezvadná a i svítivost se zlepší... - a uvažoval jsem chvíli i o Tank007 TC29B - 18650 a nabíjí se přímo ve svítilně, takže za cca 900,- (ledshop) máš svítilnu s baterií i s nabíječkou... jestli jsou to dobré volby netuším...
Nabíječku a baterie beru pro li-ion začátečníka, jako jsem já, kámen úrazu (tedy finanční), ikdyž nabíječku koupíš jednou a pak ji už používáš pro celou svoji sbírku, jak uváděl eMpathier smile.gif
Vše to prosím ber s rezervou, byl to MŮJ výběr a nerad bych, abys mi pak nadával - je to jen souhrn, jak se ubíral můj vývoj. Ikdyž asi špatný, doteď nemám, čím svítit blink.gif ...asi to bude proto, že jedno moje oko pořád šilhá po nějakým výkonějším EagleTacu nebo Olightu. Takový Fenix TK35... tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tex
příspěvek 10.11.2011 18:18
Příspěvek #13


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 3
Registrován: 25.10.2011
Člen číslo: 8 580



to wooferx:
zatím jsem upřednostňoval koupi v ČR. Nabídka např na DX mi přijde jako záplava různých svítilen, ale info ke každé prakticky žádné a já ze svých zkušeností nejsem schopen posoudit, jak dobrý by byl kup. Myslím hlavně vhodnost, tedy tvar kužele atd. Kdybych k nějaké vhodné našel info tady na fóru nebo test od Jiříka na Ledmanii, tak by to bylo něco jiného. Navíc vyřizování Pay-Palu a čekání na poštu z Číny jsem doteď zavrhoval. Ikdyž, kdybych to objednal rovnou, tak už to mám tady smile.gif Ale to bych opravdu nevěděl co vybrat. Proto se teď přikláním k použitému zboží. Viz příklad pěkného použitého zboží, jako EagleTac od fixxe na bazaru. Ale když k tomu opět připočtu nabíječku s bateriemi, tak... ale je moc pěkná.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jendelin.i
příspěvek 10.11.2011 21:26
Příspěvek #14


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 8
Registrován: 8.11.2011
Člen číslo: 8 747



to wooferx:
Ty ceny na DX mi připadají úžasné, těžko mohu uvěřit nápisu "doprava celosvětově zdarma", i u jednodolarových položek. Má tady někdo osobní zkušenost, je doprava skutečně zdarma???
Já jsem jednou kupoval klávesnici k PC v USA, klávesnice $20, doprava $83, ale protože jsem takovou opravdu chtěl, tak jsem to zkousnul a vzal si hned 2ks.

Jinak mě by se líbil hned ten první SIPIK HK 21. Jen mě překvapuje, že při 160lm tu 18650 vypráská už za 40min (nepíšou, kolik mAh). Taky u těch světel píšou jen max světelný výkon, a už ne v tom nízkém/středním módu. A jak posoudit šířku světelného kužele?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wooferx
příspěvek 10.11.2011 22:06
Příspěvek #15


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 343
Registrován: 26.11.2009
Bydliště: Liberec
Člen číslo: 465



Tex: chápu, taky se mi ze zčátku nechtěl zakládat Paypal... Ale jestli tě to chytne, tak si ho stejně časem založíš wink.gif Ale rozhodně nakupuj z normálních obchodů, a né od přeposílatelů z DX typu Tygří ceny, ať máš za příplatek alespoň dvouletou záruku...

jendelin.i: Možná si nejprve přečti něco z tématu o nakupování - viz 34 stránkový topic o DX: http://forum.fotonmag.cz/index.php?showtopic=880 stačí posledních pár stránek abys uvěřil wink.gif
95% uživatelů ti potvrdí, že doprava je opravdu zdarma, ceny které vidíš taky platí...akorát doba dodání může být 2-4 občas klidně i 6-8 týdnů (zejména kolem Vánoc)a samozřejmě jakákoliv reklamace je trochu problematická a záruka na zboží pouze 2 měsíce wink.gif Kde myslíš, že nakupují překupníci na Aukru ? wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Benik3
příspěvek 10.11.2011 22:07
Příspěvek #16


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 553
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



Drtiva vetsina lidi tady na foru nakupuje casto z DX a podobnych obchodu (kaidomain, hkequipment...) vcetne me a ano doprava je opravdu zdarma. Akorat s tim take souvisi i doba dodani. Z DX vetsinou 3 tydny ale jeden balicek mi sel treba 2 mesice...
EDIT: Wooferx byl rychlejsi smile.gif

Tento příspěvek byl editován Benik3: 10.11.2011 22:09
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jendelin.i
příspěvek 10.11.2011 22:28
Příspěvek #17


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 8
Registrován: 8.11.2011
Člen číslo: 8 747



QUOTE(wooferx @ 10.11.2011 22:06) *
Ale rozhodně nakupuj z normálních obchodů, a né od přeposílatelů z DX typu Tygří ceny,

Když jsem si zadal "SIPIK HK 21" do vyhledávače česky, vyjely mi Tygří ceny + 5 dalších webů se zcela odlišnou doménou, ale stejným rozložením stránky, včetně stromu nabídky a pitomého katalogu, který nejde nijak seřadit jako v běžných e-shopech, i přátelé z FB ve stejném rohu :-). Jen barevné odstíny, zaoblení rohů a pod se lišilo. A info o zboží stejné jako na DX... Tak teď už začínám chápat.
Na téma o nakupování se určitě mrknu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wooferx
příspěvek 11.11.2011 17:35
Příspěvek #18


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 343
Registrován: 26.11.2009
Bydliště: Liberec
Člen číslo: 465



Ano, tak to si narazil na "firmy", která se živí tím, že za tebe objednají zboží z Dealextreme, přidají si 100% a ještě si nechají zaplatit poštovné, které mají zdarma wink.gif To už je lepší Aukro.
Jinak normální obchody jsou např. ledshop.cz, kronium.cz, svitilny.eu Ješte jsem zde viděl odkaz na dobrý sk obchod někde.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jendelin.i
příspěvek 12.11.2011 13:56
Příspěvek #19


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 8
Registrován: 8.11.2011
Člen číslo: 8 747



wooferx:
Téma o nakupování bylo velice napínavé, už věřím tomu, že zboží z DX (časem) přijde. Sortiment úžasný, včetně všelikého příslušenstvíčka a polotovarů, možná si tam jednou něco objednám, až si založím PayPal. Ale jak píše Tex - svítilen přehršel, ale údaje ne dost podrobné.
Dík za tipy na obchody, kronium mám prolezlé horem dolem, na svitilny.eu jsem koukal taky, jestli jsem něco nepřehlíd, tak svítilny na 18650 mají až v podobné cenové relaci jako Fenix PD32. Ale ledshop jsem neznal, viz níže.

Tex:
Já s použitím moderního světla taky nemám praktické zkušenosti, mám teď jenom blikačku. Před lety jsem vozil halogenové světlo na řidítka na 4 tužkovky, ploché s obdélníkovým reflektorem. To bylo bezvadné při pomalé jízdě - namířilo se před kolo a osvětlilo celou šířku silnice. Ale když se namířilo dál, pro osvětlení vzdálené cesty pod malým úhlem nemělo sílu a navíc před kolem byla tma, protože to zmíněný "obdélníkový" kužel nepokrýval. Z tohoto a co jsem vyčetl vyvozuju, že svítilna musí mít kužel s intenzivním ohniskem pro svícení na cestu do dálky a slušné "halo" kolem, které na krátkou vzdálenost slušně osvětlí prostor před kolem, orentačně stromy okolo atp. A světla s fokusem, které jsem původně chtěl taky, soudě dle fotek, zpravidla mají buď intenzivní ohnisko a kolem tmu nebo všeobjímající "halo" bez ohniska. Navíc kdo by se s tím za jízdy ostřil.
Jinak nechtěl jsem, abys mi doporučil světlo které si pak koupím, ale abys navrhl konkrétní levnější světla na 18650, což jsi učinil skvěle ;-)

Takže moji favoriti z ledshopu a kronia:
1. Tank007 HC-128, boční spínač (595,-), údajně: "Světelný kužel s širším ohniskem s plynulým přechodem do halo, což činí tuto svítilnu velmi univerzální."; (variantně Tank007 TK-18 (639,-), spínač v podstavě, ale horší odstupňování režimů)
2. Solarforce L2 Cree R2 - 3 režimy (769,-), neotravuje blikacími režimy. Variantně výkonnější Cree R5 (839,-)
3. Fenix PD32 R5 (1699,-)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kolbaba71
příspěvek 12.11.2011 14:24
Příspěvek #20


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 628
Registrován: 8.8.2011
Bydliště: Praha
Člen číslo: 7 262



Já nejsem příznivcem zveřejňovat citlivé údaje jako je třeba informace o mé platební kartě na internetu, byť u solidní firmy jako je PayPal. Před nějakým časem jsem zjistil, že lze účet "nabíjet" i přes účet. Tento systém se mě líbí i z toho důvodu, že nemůžu udělat žádný unáhlený nákup, jelikož peníze tam dorazí tak za 3 dny od poslání.


--------------------
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bastl 6x žárovka na 12 plochých bateriií. Tělo z překližky, hlava z formy na pečení (svítí málo,váží hodně :p) | moje první slušná led svítilna Olight Triton M30! | zabloudila ke mě i Ultrafire C8 | hodně levně koupená noname čelovka s XML T6 na 2x 18650 z eBay| první zoom Ultrafire HWAWZS Q5 | a druhý zoom Ultrafire C8 s XML-2 |malá ale výkonná - 2ks Convoy S2+ (EDC + na kolo) | Projekt svítilny s více ledkami se šnečím temper rozbíhá @ Měla by svítit asi takto.| Pro svítilnu do ruky jsem začal tvořit testovací svítilnu WOLT | DIY Světlo pod kuchyňskou linku | Jako první trochu složitější projekt s mcu jsem udělal křižovatku řízenou semafory pro malé synovce jenž řídí ATmega48 | Nabíječka Opus BT-C3100 V2.1 jenž umí Li-ion,NiCd a NiMh | Jednoduchá svítilna Lipton z krabice od čaje | Malá svítilna ideální na klíče s hrozně dlooouhým názvem - Nitecore T Series Tube 45LM USB Rechargeable LED Light Keychain | ]Malá USB nabíječka s využitím jako powerbanka LiitoKala Lii-100 a LiitoKala Lii-202 | Časem bych si chtěl pořídit Quark MiNi
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stránky V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 28.3.2024 - 21:44