IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

 
Reply to this topicStart new topic
> Ledky v domě, Ledky v domě skoro všude
Burda
příspěvek 23.11.2012 10:19
Příspěvek #1


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 112
Registrován: 21.1.2010
Člen číslo: 545



Ahoj

v domě který dokončuju jsem už od počátku počítal se svícením LEDkama.
V přízemí, kde jsou přiznané trámy jsem vyřešil osvětlení a chlazení zapuštěním do "traverz" 1cm hliníková deska pro rozptyl tepla. Na ní 30W ledka z DX a drivery. O rozptyl světla se postarala fólie z LCD panelu - perfektní rozptylka za 0 s malým ubytkem světla a možností ho směrovat. Vlastně je to plochá fresnelka , prohnutím pošleš světlo kam potřebuješ. Nad tím mléčné sklo.

V každém svítidle je jak 30W ledka, tak i pásek z 5050, ten je přímo napojený na ostrovní solární systém 12V. Mohu si tedy zvolit zda svítím ze sluníčka, nebo ze sítě.


Tam kde nejsou traverzy jsem použil různá svítidla, kupříkladu http://srovnaniceny.cz/zbozi/Massive-321041710.html.

Do něj opět 30W led + 12W Led http://dx.com/p/12w-7000k-800-lumen-white-...ip-12-14v-80512
Tedy zase varianta svítíme na 230V + na "sluníčko".

Přiložený obrázek

Přiložený obrázek

Přiložený obrázek


V případě zájmu můžu popsat, nebo i nafotit ostatní "světla" . Možná dnes už bych použil XM-L, ale bylo by to za cenu dalších driverů. Ty 12W ledky mám na mnoha místech, jsou připojeny napřímo na 12V rozvod a fungují velmi dobře. Všude jsem se snažil co nejvíce předimenzovat chlazení aby teploty nikdy nepřesáhli 40st.C. BTW: Ta stěna na fotkách - to je hliněná omítka;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Benik3
příspěvek 23.11.2012 13:01
Příspěvek #2


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 553
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



Hmm folie z LCDčka jo? smile.gif
Jinak pěkný smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Burda
příspěvek 23.11.2012 14:11
Příspěvek #3


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 112
Registrován: 21.1.2010
Člen číslo: 545



QUOTE(Benik3 @ 23.11.2012 14:01) *
Hmm folie z LCDčka jo? smile.gif
Jinak pěkný smile.gif


Jo když rozkucháš LCD panel (mám tu notebookový, ale asi to bude jedno) je v něm několik plastových fólií, které tvoří poměrně dost dobrej rozptylovej systém pro světlo podsvícení.
U notesů bývá podsvícení typicky jen dole a je tvořený bílou deskou, potom takovou ala "hrubší plexi" na tom je zmiňovaná fresnelka a na tom ještě dvě folie pro co nejrovnoměrnější rozložení světla pod samotným zobrazovačem.

Nic z toho ale není použito v nafoceným světle, tam to nebylo potřeba... wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dežo
příspěvek 23.11.2012 21:15
Příspěvek #4


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 414
Registrován: 24.10.2010
Bydliště: Nitra
Člen číslo: 755



Daj jasné ostatné svetlá


Já by som sa bál DX driveri biggrin.gif ale to jejedno
MW (mean well) maju super tiež !

A zase by som použil CXA tie su super aspon životnosťou
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Burda
příspěvek 3.12.2012 11:44
Příspěvek #5


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 112
Registrován: 21.1.2010
Člen číslo: 545



Ta tedy po jednotlivých světlech:

Světlo "na traverze". Takové mám v domě 4. Každé trochu jiné, společným rysem je, že jsou to svítidla s hodně předimenzovaným chlazením. Max naměřená teplota na čipu ledky 37stC.

Většinou osazená ledka 30 nebo 50W driver a napájení ze "sítě". K tomu je vždy jeden nebo dva "led pásky" s 5050 čipy.
Zvolil jsem je především proto, že je provozuji "napřímo" připojené bez jakéhokoli driveru k vlastnímu ostrovnímu FV systému.

Nad 30/50W LED je rozptylka z fólie z LCD a mléčné sklo.
Přiložený obrázek


Přiložený obrázek


Přiložený obrázek

Pravda po posledním "papírovém upgrade" mojí ženy se dalo mléčné sklo vynechat a oslňování by se také nekonalo;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Burda
příspěvek 3.12.2012 11:51
Příspěvek #6


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 112
Registrován: 21.1.2010
Člen číslo: 545



"Okno do kajuty" - světlo mezi obývákem a chodbou. V podstatě jen dvě mléčná skla, kus nerezového plechu. Ve dne prosvětluje slunce, v noci je to svítidlo poháněné FV, svítí 5050 pásek napojený napřímo.
Přiložený obrázek

Přiložený obrázek

Nerezový plech uprostřed "siporexové příčky" na silikon a butyl tmel nalepená skla a následně zaomítáno hlínou. Skla až na jedno zatím drží. (Na jednom malá prasklinka, takže mi zatím nestojí za výměnu)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Burda
příspěvek 3.12.2012 11:59
Příspěvek #7


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 112
Registrován: 21.1.2010
Člen číslo: 545



Koupelnové světlo nad zrcadlem.
Použity dva kousky http://dx.com/p/12w-7000k-800-lumen-white-...ip-12-14v-80512 cloněno fólií z lcd a rozptyluje mléčné sklo.
Dobrou "přídavnou funkcí" je vyhřívání zrcadla, které se nerosí. No a mimo ceny a jednoduchosti instalace i provozní náklady - napojeno napřímo na vlastní ostrovní FV systém.
Přiložený obrázek

Přiložený obrázek

Přiložený obrázek

Přiložený obrázek


QUOTE(Dežo @ 23.11.2012 22:15) *
Daj jasné ostatné svetlá


Já by som sa bál DX driveri biggrin.gif ale to jejedno
MW (mean well) maju super tiež !

A zase by som použil CXA tie su super aspon životnosťou

Zatím mi fungují druhým rokem bez problémůwink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dežo
příspěvek 3.12.2012 13:38
Příspěvek #8


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 414
Registrován: 24.10.2010
Bydliště: Nitra
Člen číslo: 755



1. z kadial máš tolko LCD folii ?

2 je to velmi kratívné a pekne ale vieš mne by nedalo že su tam veci z DX u ako pohoda že idu možeš byť šťasný čloek
Ale mne by to psychycky nedalo spať biggrin.gif
to je moj názor !

Ale inač velmi pekné to je ! smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Burda
příspěvek 3.12.2012 14:44
Příspěvek #9


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 112
Registrován: 21.1.2010
Člen číslo: 545



QUOTE(Dežo @ 3.12.2012 14:38) *
1. z kadial máš tolko LCD folii ?

2 je to velmi kratívné a pekne ale vieš mne by nedalo že su tam veci z DX u ako pohoda že idu možeš byť šťasný čloek
Ale mne by to psychycky nedalo spať biggrin.gif
to je moj názor !

Ale inač velmi pekné to je ! smile.gif


1. Ze servisu, kde opravují notebooky. Ale v podstatě to seženež kdekoliv berou zpět elektroniku. (máš li někoho známého v servise, nebo sběrném dvoře;)
2. Člověk je tak šťastný jak si dovolíwink.gif Když myslíš jen na to, že se něco posmolí - přivoláš si to a ono se to posmolíwink.gif Navíc je to obecným znakem technologie, že se sama neopravuje a nereplikuje;)
Navíc není třeba to dimenzovat na 20let provozu, vydrží li to 10 je to ok a stejně to potom budeš chtít vyměnit za něco lepšího...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dežo
příspěvek 3.12.2012 16:07
Příspěvek #10


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 414
Registrován: 24.10.2010
Bydliště: Nitra
Člen číslo: 755



QUOTE(Burda @ 3.12.2012 14:44) *
1. Ze servisu, kde opravují notebooky. Ale v podstatě to seženež kdekoliv berou zpět elektroniku. (máš li někoho známého v servise, nebo sběrném dvoře;)
2. Člověk je tak šťastný jak si dovolíwink.gif Když myslíš jen na to, že se něco posmolí - přivoláš si to a ono se to posmolíwink.gif Navíc je to obecným znakem technologie, že se sama neopravuje a nereplikuje;)
Navíc není třeba to dimenzovat na 20let provozu, vydrží li to 10 je to ok a stejně to potom budeš chtít vyměnit za něco lepšího...

jánetvrdím že to tak nejde a neni z toho člvoek sťastný ale proste mne to nedá byť
keby viem že tam neni cree alebo niečo čo mám overené a toho mám už dosť tak já by som asi nezaspal
nemyslím na to že sa to pokazí vzhladom na to že mám dosť skusnosť aj s dx vecami ale neviem nedá mi to taku istotu

Dovolím si to prirovnať že Dure* asi dává vetčšiu istotu ako NONAME... alebo to mám už já tak určité veci zafyxované ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Burda
příspěvek 4.12.2012 09:21
Příspěvek #11


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 112
Registrován: 21.1.2010
Člen číslo: 545



Ty Dežo, já žiju v domění, že je to tu fórum o ledkách a svícení, ne úplně o pocitech;) Možná že by bylo dobré založit vlákno o tvých pocitech, tam to rozebrat z mnoha stran ať už ze strany Led, nebo Dure*, víš, měl bys to všechno pohromadě...

No a ostatní návštěvníci, že by se pobavili o technickém řešení ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 28.3.2024 - 19:50