IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

3 Stránky V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Recenze Fenix TK45 / Testing sample
semik
příspěvek 19.6.2010 23:32
Příspěvek #1


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 115
Registrován: 31.1.2010
Bydliště: Kladno
Člen číslo: 554Originál recenze Fenixu TK45 naleznete na mém webu: http://tomasek.cz/svitilny/Fenix-TK45. Recenze se mi trochu vymknula a obsahuje velikou spoustu obrázků a protože zdejší forum má nějaký limit, tak jsem ji musel rozdělit do několika kousků. Opravdu upřímě ocením konstruktivní kritiku. Pokud budete mít nějaké dotazy tak se ptejte zde, pokusím se odpovědět. Jen prosím nechtějte abych svítilně nějak ubližoval. Je to můj nový mazlík. drool.gif

---

Svítilnu mi k recenzi poskytl Fenix v rámci celosvětové testovací kampaně a byla mi doručena prostřednictvím českého distributora Kronium. Svítilna byla dodána v plastovém minikufříčku bez jakéhokoliv příslušenství a je označena jako "Testing sample".

Fenix svítilnu na propagační fotografii připodobňuje k rotačnímu kulometu a přezdívá ji Mini-Gun. Jsem zvědav, jestli se další model svítilny dotáhne na americký kulomet M134 a bude osazen alespoň šesti reflektory. wink.gif Jakkoliv je vzhled zvláštní, je výborně funkční. Světelný kužel je perfektně kruhový, jasný střed plynule přechází do okolí. Kužel je spíš širší a dosvit svítilna dohání výkonem. Při pohybu v terénu příjemně nasvítí široké okolí. Při první vycházce jsem měl dojem, že přede mnou pluje obrovská světelná koule. S touhle svítilnou se noc
mění v den!

Technická data asi každý už někde četl, takže jen pro jistotu uvádím odkaz na web českého distributora a připomenu že Fenix TK45 je v červnu 2010 nejvýkonější svítilna na tužkové baterie na trhu.

Porovnání s MAG-LITE 3D a Fenix LD20:Svítilna příjemně padne do ruky. Díky poměrně tlustému tělu se dobře drží a palec si skoro sám najde dvě ovládací tlačítka, která jsou umístěna na hlavě svítilny. Díky hmotnosti lehce nad půl kilogramu svítilna působí v ruce opravdu jistě. Klouzání v mokré ruce má zabránit drážkování těla svítilny, samotný tubus váží necelých šedesát gramů, je celkem tenký a je celý anodizovaný, stejně jako zátka. Závity jsou lichoběžníkové a pracují naprosto hladce a bezchybně. Při dotažení je jasně cítit, jak O kroužky svítilnu utěsní.Průhledný plast držáku baterií je efektní, ale současně vyvolává dojem křehkosti. Při pohledu na něj si nemohu nevzpomenout na čirá pravítka ze základní školy která tak ráda praskala. Nad možnou křehkostí plastu se pozastavil snad každý z recenzentů a tomto základě se Fenix rozhodl, že svítilny budou distribuovány s bateriovým držákem z houževnatého černého plastu, ale přesto věří že čirý držák snese i nešetrné zacházení. Byl jsem prostřenictvím českého distributora požádán o test. Držák s bateriemi jsem upustil z cca 1,5 m na koberec, lino a beton. Na každý z povrchů jsem držák upustil 6x, nejprve 3x tak aby dopadl bokem a pak 3x tak aby dopadl na zadní část. Držák je jako nový! Baterie takové štěstí neměly a při pádech se některým zdeformovaly kontakty. Záznamy testů: koberec - bokem, koberec - čelem, lino - bokem, lino - čelem, beton - bokem a beton - čelem (máte-li probém s přehráním, tak použijte VLC).

Pružiny a kontakty bateriového držáku jsou zlacené a přítlak pružin je poměrně silný, čímž zajišťujě spolehlivý kontakt s minimálními přechodovými odpory. Baterie ale ani přes sílu pružin v držáku moc nedrží, vypadávají prostým působením gravitace. Manipulace s bateriemi vyžaduje opatrnost, za tmy a ještě třeba v dešti bych to nechtěl dělat. Naštěstí je výdrž svítilny taková, že to snad nikdy nebude nutné. V některých recenzích je zmiňováno chrastění baterií. Aby se baterky ozvaly, je potřeba se svítilnou cíleně zatřást. Při svícení za chůze můj exemplář nechrastí. Pružina na + kontaktu zajištujícím kontakt s hlavou svítilny je nepoměrně silnější než kruhové - kontakty, ale je to asi záměr, aby byl zajištěn dobrý kontakt. Pružina zanechává na DPS v hlavě znatelné stopy umocněné tím, že můj kus měl na pružině otřep po uštípnutí drátu, a tím dřel zlacený kontakt na hlavě.Hlava svítilny obsahuje veškerou "inteligenci" a také představuje většinu hmotnosti svítilny. Reflektory lze rukou povolit bez použití nástroje (produkční kusy by měly být zalepené). Každý reflektor je utěsněn O kroužkem. LED dioda je malým plastovým kroužkem přitlačována k chladiči tlakem, který na kroužek vyvine dotažený reflektor. PCB s LED diodou je namazán nějakou teplovodivou pastou, ale není nijak přilepen ani přišroubován k chladiči. Reflektory jsou hladké a jsou chráněny sklíčkem. Křížové drážky slouží asi k dotažení reflektoru při výrobě a to, že po dotažení nevytvoří nějaký pěkný geometrický obrazec, je asi má jediná připomínka k přesnosti zpracování svítilny, jejich ostré hrany se ale asi brzy stranou cílem odřenin. Ostatně svítilna na nich měla šrámy už když jsem ji převzal. Zajímavostí je, že jeden čip je pootočený, jestli to má nějaký kladný vliv na perfektní světelný kužel, nedokážu posoudit.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
semik
příspěvek 19.6.2010 23:33
Příspěvek #2


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 115
Registrován: 31.1.2010
Bydliště: Kladno
Člen číslo: 554Ovládání

Tlačítka na hlavě mého testovacího vzorku nejsou označená, ta na reklamních fotkách jsou označena vše vysvětlujícími symboly a podle vyjádření českého distributora budou prodávány svítilny s tímto označením. Ovládání je ale intuitivní a lze ho pochopit rychle i bez symbolů a čtení manuálu.

Levé tlačítko slouží ke změně režimů, a to buď Low -> Medium -> High -> Turbo anebo Stroboskop -> SOS -> Varovné 2Hz blikání. K blikacím režimům se lze dostat dvojitým rychlým zmáčknutím pravého tlačítka, když svítilna svítí. Zpět ke spojitému svícení stačí opět dvojklik na pravém tlačítku. Svítilna si pamatuje jak nastavený jas, tak použitý poslední blikací režim. Když je svítilna v Low režimu, svítí jen jediná LED dioda, pokud v tomhle režimu svítilnu vypnete a znovu zapnete, rozsvítí se jiná LED a tak pořád dokola. Vypnutí svítilny nenásleduje okamžitě, ale s cca 1-2 sec prodlevou (asi čekání na dvojklik?), čímž je dle mého názoru znemožněna signalizace s použitím svítilny.

Ovládání je intuitivní a moc vytýkat nejde. Přesto musím zmínit, že při chůzi v terénu mě občas mrzelo, že se nejde v jasových režimech pohybovat oběma směry. Když jsem v nepřehledné části terénu potřeboval maximální výkon pro lepší orientaci, musel jsem se pak k nižšímu režimu vracet přes nejnižší režim, což znamená de facto vypnutí svítilny. Při chůzi ve skupině je to o to nepříjemnější, že ostatní mají tendenci své svítilny vypínat, protože jsou podstatně slabší. V takovém případě je moje přepínání výkonu pro ostatní nečekané a nepříjemné. Možnost snížit výkon druhým tlačítkem bych opravdu uvítal, třeba i za cenu, že by se svítilna vypínala podržením tlačítka po nějakou dobu.

Výdrž

Zahřívání svítilny v turbo režimu není takové, jaké jsem čekal, když jsem četl varování výrobce. Po zhruba hodině provozu v nejvyšším režimu při okolní teplotě cca 24 °C je hlava horká, ale s určitým sebezapřením na ní lze bez následků udržet prsty. Multimetr APPA 109N s termočlánkem nacpaným mezi tubus reflektoru a hlavu svítilny udával teplotu 51 °C. Při teplotě vzduchu 22 °C a ofukování ventilátorem jsem ve stejné konfiguraci naměřil 33 °C. Teplota tubusů reflektorů je subjektivně stejná jako teplota hlavy. Kov kolem tlačítek je jasně chladnější, stejně tak jako tubus baterií. Při pohybu v terénu jsem vnímal jen zahřívání hlavy svítilny.

Při měření výdrže jsem používal jako "inteligentní světlocitlivý senzor" Nokii N810. Odčítání probíhalo s periodou 1 s a data byla bezdrátově přenášena do PC. Doba výdrže byla měřena do poklesu jasu na 50 % maximální hodnoty. Hodnoty jasů jsou relativní vůči maximálnímu jasu v turbo režimu.Při testování výdrže jsem používal akumulátory Sanyo Eneloop s nominální kapacitou 2000 mAh. V závorce jsou uvedeny hodnoty vynásobené 2500/2000, ty lze porovnávat s údaji výrobce. Naměřené hodnoty odpovídají udávaným. Odběr elektroniky v případě nečinnosti je 0.056 mA. Z toho lze spočíst, že za měsíc elektronika odebere 30*24*0.056 = 40 mAh, není tedy třeba se bát, že se svítila sama vybije.

Turbo; výdrž 1:46 (2:13); odběr 982 mA
High; výdrž 6:07 (7:39); odběr 283 mA
Medium; výdrž 23:31 (29:24); odběr 73 mA
Low; --; odběr 5,1 mA
vypnuto; --; odběr 0,056 mA

Potěšilo mě, že hodnoty výdrže udávané výrobcem jsou skutečně dosažitelné. Kvalita regulace konstantního jasu je u svítilen Fenix tradičně velmi dobrá a TK45 není výjimkou. V Turbo režimu dochází k poklesu jasu z důvodu zahřání svítilny, velikost poklesu je závislá na chlazení svítilny. V High režimu a Pokles jasu v Turbo režimu jsem naměřil mezi 1 až 7 %, závisí na kvalitě chlazení. Pro měření ve vodě jsem svítilnu umístil do kýblu s vodou (s reflektory nad hladinou, jinak jsem měl problémy s usazováním
bublinek na sklíčkách a následném negativním ovlivnění měření). Vodu o teplotě 0 °C jsem vyrobil z 3 kg ledové drtě zmrzlé na -18 °C a dolité cca 5 l vody. Svítilna rychle rozpustila ledovou tříšť ve svém okolí a postupně začala vodu ohřívat. Voda se bez míchání nezvládala od okolního ledu dostatečně ochlazovat. Zub na křivce pro vodu teplou 10 °C je způsoben tím, že jsem cca 5 min vodu míchal a tím svítilnu lépe chladil.

Statické fotkyKaždý se při pohledu na TK45 musí ptát, jaký má asi kužel. Byl jsem opravdu překvapený, jak je kužel dokonale kruhový a jak plynule přechází jasný střed do okrajových oblastí. Na fotografii vlevo je kužel Fenix LD20 v Turbo režimu (180 lm) a Fenix TK45 v High režimu (291 lm) na bílé zdi vzdálené 1 m. Při porovnání je nutné si uvědomit, že TK45 má kužel širší, takže aby svítilna dosáhla stejného jasu, musí svítit o trochu víc.

Pochopitelně lze dosáhnout zobrazení trojitého kužele. Kolmá fotka je ze sedmi centimetrů, podélné foto také vypadá zajímavě a na jedné z fotek z terénu se mi zvláštní kužel podařilo také zachytit. Jinak je ale kužel od cca 50 cm dokonale kruhový a bez žádných zvláštních artefaktů po krajích.

Barva světla je studená bílá s dobrým barevným podáním s mírnou preferencí žluto-zelené. Fotky světelných kuželu v této sekci byly zpracovány při vyvážení bílé 5500 °K. Automatické dávkové zpracování bylo provedeno takto:

ufraw-batch --temperature=5500 --green=1.05 --clip=film \
--gamma=0.45 --linearity=0.10 --exposure=0.5 --out-type=jpeg \
--compression=95


Při průzkumu štol Malé Ameriky jsem nafotil srovnávací fotky jednotlivých režimů TK45 a pro porovnání jsem přidal ještě srovnání s Fenix E20, Fenix LD20 a Seraph 3 mode LED modulem (svítilna na 2x 18650 LiIon a před TK45 má nejsilnější). Lehký opar visící v chodbách poněkud snížil vypovídací hodnotu o dosvitu, ale na druhou stranu i zviditelnění světelného paprsku je zajímavé. Pro doplnění jsem nafotil série snímků i ze svého balkonu proti stromům ve vzdálenosti 70m, je na nich jasně vidět, jak široké okolí ve srovnání s ostatními svítilnami TK45 osvítí (oranžový odstín v horních rozích fotografíí je způsoben světem z pouličního osvětení).

Fenix TK45 Low (8 lm):


Fenix TK45 Medium (88 lm):


Fenix TK45 High (291 lm):


Fenix TK45 Turbo (710 lm):


Fenix E20 Throw (109 lm):


Fenix LD20 Turbo (180 lm):


Seraph 3 mode LED High (XR-E R2 @ 1 A):


Na některém z reklamních letáků Fenix tvrdí, že výkon svítilny je srovnatelný s automobilovými světlomety. Zkusil jsem udělat porovnání, ale nechtělo se mi odpojovat jeden ze světlometů; na fotkách je jasně vidět, že auto svítí víc. Určitě tomu přispěl i fakt, že potkávací reflektory jsou konstruovány tak, aby nasvěcovaly pouze definovanou oblast, a tak je většina výkonu směřována právě na tu polní cestu. Fenix TK45 má světelný kužel kruhový, takže spousta výkonu šla mimo. Zkoušel jsem fotit i ze středu nasvícené oblasti směrem na světla, což bylo velice nepříjemné především díky TK45. Reflektory automobilu mají větší plochu, kdežto výkon TK45 je soustředěn do velmi malého a velmi itenzivního bodu. Proto je nutné při používání svítilny myslet na to, že tohle světlo může hodně nepříjemně oslnit.

edit: 22.6.2010 13:10 přepracována sekce o výdrži


Tento příspěvek byl editován semik: 22.6.2010 12:14
Go to the top of the page
 
+Quote Post
semik
příspěvek 19.6.2010 23:34
Příspěvek #3


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 115
Registrován: 31.1.2010
Bydliště: Kladno
Člen číslo: 554Fotky z nočních dobrodružství

Fotky v této sekci byly upravovány často s použitím HDR technik a jsou tedy tak trochu v umělecké licenci. Vyvážení bílé, expoziční korekce a retušování jsem použil tak, aby fotky vypadaly pokud možno jako jsem to viděl na vlastní oči, foťák občas lže a je třeba mu pomoci. wink.gif

Noční keška u Evaňe

Na první noční procházce v kladenských lesích jsem nefotil, takže noční lov kešky GC21B22 - Nocni je prvním zaznamenaným nočním dobrodružstvím s Fenix TK45. Ve vesnici Evaň ve které jsme parkovali jsme svítili jen na Medium režim, abychom nebudili zbytečnou pozornost. Když jsme ale vyšli do polí, rozsvítili jsme na maximum a procházka byla rázem skoro jako ve dne. Se svítilnou jako je TK45 se nám maličké odrazky značící naši noční cestu hledaly velice snadno a brzy jsme logovali úspěšný nález. Cestou zpět nás docela vyděsil blízký štěkot psa nebo snad srnce, ale ať to bylo co to bylo, zůstalo to naštěstí skryto někde hlouběji v lese.
Štoly u Malé Ameriky

Návrat po jedné hodině v noci z Noční kešky mě poněkud zmohl, takže jsem vymýšlel, kam vyrazit za tmou bez toho, že bychom museli ponocovat. Rychle jsem si vzpomněl na atraktivní prostředí štol okolo Malé Ameriky. Cíl byl o to lákavější, že sliboval ochlazení od tropických teplot, které nás v ty dny sužovaly. Před samotným vstupem do podzemí jsme ulovili kešku GCKQT6 - Amerika kterou jsme v únoru při své zimní návštěvě marně hledali. Protože jsem vláčel spoustu svítilen a dva stativy, zvolili jsme pro tentokrát pohodlnější vstup Liščím lomem. Prozkoumali jsme část volně přístupného podzemí. Měli jsme velké štěstí, že Hagen byl dobře naložený. Našemu focení vcelku přál, jen ta mlha, co na nás seslal, trochu komplikovala focení dosvitu svítilen. Na druhou stranu ale vodní páry efektně zviditelnily světelný paprsek při "akčních" fotkách.Velká terezínská pevnost

Podzemní chodby Velké terezínské pevnosti jsme navštívili poprvé na konci května při příležitosti "GC27THD - pevnostni event Terezin". Místo nás zaujalo natolik, že jsme se chtěli vrátit. Zámiňku nám poskytla keška "GC1PFCN - Pevnostni minovy system". Přikládám několik fotek z našeho terezínského putování při kterém jsme si svítili svítilnou Fenix TK45 (až na tu poslední, tam je použito světlo pronikající střílnami).Závěr

Hledáte-li vysoce výkonnou svítilnu na běžné tužkové baterie, tak na trhu neexistuje nic výkonějšího než je Fenix TK45. Rozměry a hmotnosti svítilny odpovídají výkonu a použitým bateriím. Doba svitu je dle mého názoru dostatečně dlouhá na to, aby na několikadenních putováních nebylo nutné nosit záložní baterie, místo nich si raději jako zálohu přibalte celou menší svítilnu, třeba Fenix LD20.

Zpracování mechanických a elektronických komponent svítilny je na velmi vysoké úrovni, jak je u značky Fenix obvyklé. Neobvyklý vzhled je nutné přijmout, ale to myslím nebude dělat problémy nikomu, kdo bude mít možnost svítilnu vidět v akci. Je milé, že Fenix zákazníkům naslouchá, jak dokázal např. přepracováním držáku baterií.


Odkazy & Další recenze

Produktová stránka u Fenixů (anglicky).

---

Hledal jsem recenze ostatních šťastlivců, co dostali "TK45 Testing Sample" k otestování. Našel jsem tyto:

Recenze "Fenix TK45 Review (XP-G R4 Testing Sample)" od selfbuilt na CPF (anglicky).

Recenze "Fenix TK45 (testing sample) review" od chenko na CPF - obsahuje srovnání s Zebralight H501W, Eagletac P20A2W a Quark Preon2 a je doplněna o hezké fotky (anglicky).

Recenze "Fenix TK45 - Review" od DVN na CPF (anglicky).

Recenze "Fenix TK45 Review and suggestions" od en1808 na CPF (anglicky).

Recenze "Fenix TK45 Flashlight, Beta Review Video" od Pandorum na CPF (anglicky).

Recenze "Impressions: Fenix TK45" od historian na CPF (anglicky).

Recenze "Fenix TK45 Sneak Peaks" od rookiedaddy na LumensReview.com (anglicky).

Recenze "Fenix TK45" od Dave Wise (anglicky).

Na BritishBlades.com jsem objevil zajímavou akci - "Fenix TK45 passaround and competition". Fenix TK45 tam putuje od jednoho recenzenta k druhému a každý má jen týden na vypracování recenze (anglicky).

Jako bonus uvádím odkaz na brutální test starší sestřičky TK40 "Extreme Fenix TK40 Torture Test" od aussiebob na CPF (anglicky). No a když už jsem u TK40, tak ještě česká recenze od jiříka.

Tento příspěvek byl editován semik: 19.6.2010 23:57
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sinty
příspěvek 20.6.2010 00:06
Příspěvek #4


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 130
Registrován: 18.2.2008
Bydliště: Mladá Boleslav, Zlín.
Člen číslo: 9Tak tomu říkám profesionální recenze thumbsup_anim.gif Špičková práce!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Džejár
příspěvek 20.6.2010 00:14
Příspěvek #5


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 690
Registrován: 30.5.2009
Člen číslo: 337Jo jo moc pěkná recenze. Co to máš za zvláštně barevný eneloopy?
Píšeš: Při dotažení je jasně cítit, jak O kroužky svítilnu utěsní., ten kroužek přece těsní na vnitřní plochu takže to ani nemusí být utaženo aby to těsnilo, a právě když přejíždí ta trubka přes O-kroužek tak by mělo být cítit jak "táhne", ale to sem si chtěl jen rejpnout, protože takhle podrobné recenzi se dá asi těžko něco vytknout. Podlé té fotky vypadaj ty závity nádherně.

Podle měření odběru bych to viděl tak na 960 lumen na ledkách.

Dvě otázky OT, kde je přesně ten vstup do těch štol v kolem Malé Ameriky? teda pokud nejsou zamčený. A v tom terezíně jste byly v rámci těch prohlídek nebo nějak extra?

Tento příspěvek byl editován Džejár: 20.6.2010 00:23


--------------------
Fenix PD20, Romisen RC-T5@4x XM-L T6 2B mod, Quark Mini CR2
Samsung ICR 3000mAh, iCharger 106B-plus 250W 6s Balance/Charger
iCharger 3010B 1000W 10s 30A
iCharger 4010 DUO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 20.6.2010 06:28
Příspěvek #6


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16tak mne to vychadza na dost nizky prud na ledkach ... dokonca nizsi ako sme diskutovali tu ...

http://forum.fotonmag.cz/index.php?s=&...ost&p=25999

8x1.2Vx0.982=9.4W * 85% = 8W / 3 = 2.6W / 3.5V = 740mA


inak recenzia je to pekna, ale skor taka umelecka, chyba mi tam viac zameranie na technicke fakty a porovanie s inymi svetla ... dufam, ze sa dovybavis aj luxmetrom, udaj v luxoch mi tu trochu chyba ... a to testovanie vo vode je tiez sice efektne, ale myslim, ze su to nerealne podmienky ... mal si to nechat na vzduchu a pripadne ofukovat ventilatorom, co by simulovalo jazdu na biku ... takto sa v tvojich grafoch neprejavil pokles jasu na ledkach, pri vyssej teplote, cize tie grafy su trochu skreslene ... za porovnanie s autom mas vsak odo mna velke plus a vsetko ti je odpustene :-))))


--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
semik
příspěvek 20.6.2010 10:14
Příspěvek #7


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 115
Registrován: 31.1.2010
Bydliště: Kladno
Člen číslo: 554QUOTE(Džejár @ 20.6.2010 01:14) *
Co to máš za zvláštně barevný eneloopy?

To jsou výroční články vydané při příležitosti 100 milionu eneloopu. Viz: http://sanyo.com/news/2009/11/05-1.html, kupoval jsem u Kronium kdyz jsem si šel pro TK45, líbily se mi pro oživení fotek. Ale třeba u fotky s váhou jsem tam nakonec nacvakal bílý, k luxusní černi mé váhy se ty barvičky nehodily. wink.gif

QUOTE(Džejár @ 20.6.2010 01:14) *
Píšeš: Při dotažení je jasně cítit, jak O kroužky svítilnu utěsní., ten kroužek přece těsní na vnitřní plochu takže to ani nemusí být utaženo aby to těsnilo, a právě když přejíždí ta trubka přes O-kroužek tak by mělo být cítit jak "táhne", ale to sem si chtěl jen rejpnout, protože takhle podrobné recenzi se dá asi těžko něco vytknout. Podlé té fotky vypadaj ty závity nádherně.

To máš pravdu že jakmile kroužek dosedne na vnitřní plochu tak je utěsněno, chtěl jsem nějak zdůraznit že to člověk cítí. Nejdřív se šroubuje snadno, pak jak ty píšeš to začne táhnout no a po nějaké chvíli to už dál nejde a je dotaženo.

QUOTE(Džejár @ 20.6.2010 01:14) *
kde je přesně ten vstup do těch štol v kolem Malé Ameriky? teda pokud nejsou zamčený.

Mrkni na http://www.lomy-amerika.cz u všech lomů té oblasti jsou GPS souřadnice a je tam i napsáno kam až se dá vlézt. Eva není na nějaký plazení přes závaly, ten kousek chodeb u Liščího lomu si lze prohlídnout celkem pohodlně, ale pokud tam půjdeš prvně tak doporučuju vstup chodbou od Modlitebny, je tam trošku

QUOTE(Džejár @ 20.6.2010 01:14) *
A v tom terezíně jste byly v rámci těch prohlídek nebo nějak extra?

Ty fotky vznikly při samostatný návštěvě, při prohlídce se moc fotit nedá. Furt se někdo plete ale především focení takovýhle věcí vyžaduje čas a trpělivost. Optimum je právě jeden fotograf a jeden pomocník-model. Klasický prohlídky inzerovaný na webu jsem se nezůčastnil, při té geokešingové akci nám prý ukázali víc než běžně ukazují. Pokud by ale kdokoliv měl zájem tak se určitě dá domluvit něco navíc, ti chlapi tím žijou a když člověk projeví zájem, tak věřím že vyjdou vstříc. Jinak ale lze do některých chodeb vlézt i bez průvodce a bez geokešingu, lecos je otevřeno úmyslně něco bylo otevřeno násilím nejspíš místní nudící se mládeží. I v těch volně přístupných chodbách je docela pořádek, ale pochopitelně to není to nejlepší co tam je.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lucky
příspěvek 20.6.2010 11:26
Příspěvek #8


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 180
Registrován: 21.8.2008
Bydliště: Trnava a okolie; Smolenice
Člen číslo: 123fakt podarena recenzia, kolko si ju robil?


--------------------
na ceste: nic nove V mojej zbierke: Fenix: L1D xr-eQ5, LD10 Q5, L2D xr-eQ5, LD15 xp-g r4, 3xE01 nichia GS, LD01 xr-eQ5, Olight ITP A3 Eos upgraded xp-e Q5, Zebra H501, Eastward YJ J06 xm-l, Tesco 2Dq5wc, broky 28xAA eneloop 2000 & 2xTrustFire 2400 a nabijacky brokov Voltcraft IPC-1, UltraFire WF-139 Predane: Fenix MC10 GD+, Fenix LD15, Nitecore EZAA xp-g r4 5b1, Ultrafire C2 (MC-E), Smallsun ZY-C85, 3xRomisen L-C030, Fenix L1D CE, E01 nichia GS znicene: Akoray K-106, bastl 2x parkovacky T10 - cree Q5vratene: Nitecore D10 (2x reklamacka, ale mozno to skusim do tretice)
"je lepšie 1 krát vidieť ako 100 krát počuť ..."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
semik
příspěvek 20.6.2010 12:50
Příspěvek #9


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 115
Registrován: 31.1.2010
Bydliště: Kladno
Člen číslo: 554QUOTE(pepko @ 20.6.2010 07:28) *
tak mne to vychadza na dost nizky prud na ledkach ... dokonca nizsi ako sme diskutovali tu ...

http://forum.fotonmag.cz/index.php?s=&...ost&p=25999

8x1.2Vx0.982=9.4W * 85% = 8W / 3 = 2.6W / 3.5V = 740mA


Zkusím se zeptat přímo Fenixů, sice bych to mohl znovu rozebrat a změřit, ale moc se nechce. Začínám mít tyhle silný světla rád a nechci ho hned rozbít. wink.gif

QUOTE(pepko @ 20.6.2010 07:28) *
inak recenzia je to pekna, ale skor taka umelecka, chyba mi tam viac zameranie na technicke fakty a porovanie s inymi svetla ... dufam, ze sa dovybavis aj luxmetrom, udaj v luxoch mi tu trochu chyba ...


Zvažuju že si něco pořídím, chtěl bych ale luxmetr minimálně s datalogerem ale spíš s možností propojení s počítačem. Musím podniknout průzkum. Nemám nic srovnatelně silného a srovnávat tohle s LD20 to je bída. smile.gif Ale i přes tu bídu je myslím na těch stromech docela jasně vidět že TK45 v mé sbírce světýlek brutálně vede.

QUOTE(pepko @ 20.6.2010 07:28) *
a to testovanie vo vode je tiez sice efektne, ale myslim, ze su to nerealne podmienky ... mal si to nechat na vzduchu a pripadne ofukovat ventilatorom, co by simulovalo jazdu na biku ... takto sa v tvojich grafoch neprejavil pokles jasu na ledkach, pri vyssej teplote, cize tie grafy su trochu skreslene ...


Test běží. Tak uvidíme...

QUOTE(pepko @ 20.6.2010 07:28) *
za porovnanie s autom mas vsak odo mna velke plus a vsetko ti je odpustene :-))))


Vidíš, já byl doma docela z fotek zklamaný. U tý čelní jsem to přepísknul s clonou a přehnal ty hvězdičky takže jsem chvíli přemýšlel že je neuveřejním. Tak jsem rád že jsem to udělal.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
semik
příspěvek 20.6.2010 12:55
Příspěvek #10


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 115
Registrován: 31.1.2010
Bydliště: Kladno
Člen číslo: 554QUOTE(Lucky @ 20.6.2010 12:26) *
fakt podarena recenzia, kolko si ju robil?


Hodin? Nevím, svítilnu mám od 9.6. a každý den jsem dělal aspoň chvilku. Chěl jsem fotky z atraktivních prostředí, takže jsem najezdil hodně ale to byla zábava. Zpracování fotek už taková zábava nebyla...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
semik
příspěvek 20.6.2010 14:30
Příspěvek #11


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 115
Registrován: 31.1.2010
Bydliště: Kladno
Člen číslo: 554QUOTE(semik @ 20.6.2010 00:33) *
Musím přiznat, že jsem zaznamenal problém, který sám od sebe zmizel. Při prvních třech měřeních docházelo k zvláštnímu lineárnímu poklesu jasu během testu (v High režimu byl tento pokles 30 %). Projevovalo se to u všech režimů a zmizelo to po testu s Alkalickými bateriemi Energizer. Poté jsem to nebyl schopen zreprodukovat, nejspíš jedná o nějakou mou chybu při měření, i když mě nenapadá, co jsem mohl udělat špatně.


Zdá se, že jsem přišel na důvod tohle problému! Se svítilnou se vodě vychladí i ty akumulátory a ty pak prostě začnou vadnout a svítilna slábne... jdu mixovat různě teplou vodu. Větrákový test se odkládá, tohle mi vrtá v hlavě mnohem víc.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alk007
příspěvek 20.6.2010 15:52
Příspěvek #12


Flashaholik & sběratel
***

Skupina: Moderátor
Příspěvků: 3 707
Registrován: 22.2.2008
Bydliště: těsné sousedství Prahy
Člen číslo: 14Perfektní recenze! Tomu říkám profesionální práce. Teď se možná ti, kteří se na TK45 dívali s nedůvěrou až odporem, lehce zaláskují :-)
Já jsem dříve tuhle svítilnu "nechápal", design se mi zdál provokativně šílený, ale po jednom nočním vyzkoušení jsem ji vzal na milost. Ovládání je příjemné a logické, svítí (subjektivně) božsky. Ještě by se mohla hlava točit stejně jako u těch rotačních kulometů, ale dá se bez toho žít :-)


--------------------
Budoucnost se mi jeví v lepším světle (minimálně 32 x XHP-1000...) :-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 20.6.2010 17:02
Příspěvek #13


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16no vidis alk ... a to si este predstav taky romisen rc-t5, ktory ma po mojej este jednu XPG navyse a svieti skoro 2x tolko ... aky som bol ja sokovany, ked som to poskladal a prvy krat rozsvietil :-)))


--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
semik
příspěvek 20.6.2010 19:23
Příspěvek #14


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 115
Registrován: 31.1.2010
Bydliště: Kladno
Člen číslo: 554QUOTE(semik @ 20.6.2010 15:30) *
Zdá se, že jsem přišel na důvod tohle problému! Se svítilnou se vodě vychladí i ty akumulátory a ty pak prostě začnou vadnout a svítilna slábne... jdu mixovat různě teplou vodu. Větrákový test se odkládá, tohle mi vrtá v hlavě mnohem víc.


Skoro... když je taková svítilna ponořena do vody, tak se na sklíčku začnou velmi zvolna usazovat bublinky (z té vnější strany) kde se tam bublinky berou netuším ale jsem si naprosto jistý že čim víc jich tam je tím je světlo měkčí a rozptýlenější no a tím ho méně doputuje k luxmetru. shok.gif

Přikládám graf, jestlipak uhádnete kdy jsem ty zapráskaný bublinky vypudil? wink.gif

Přiložený obrázek
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Džejár
příspěvek 20.6.2010 19:36
Příspěvek #15


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 690
Registrován: 30.5.2009
Člen číslo: 337QUOTE(semik @ 20.6.2010 15:30) *
Zdá se, že jsem přišel na důvod tohle problému! Se svítilnou se vodě vychladí i ty akumulátory a ty pak prostě začnou vadnout a svítilna slábne... jdu mixovat různě teplou vodu. Větrákový test se odkládá, tohle mi vrtá v hlavě mnohem víc.

No nevím jak jsou na tom eneloopy, a navíc nevím jak hodně velký proud je 1A pro AA NiMH,
ale ze skušenosti v modelu lodi s NiMH vím že když jsou studený tak nedaj štávu a jede to pomalu než se to zahřeje. Ale to se jedná o velikost SC(3,3Ah) a proudy kolem 30A....
No ale napadá mě že by to ta regulační elektonika mohla vyrovnat lépe než pokles o 30% ne?


--------------------
Fenix PD20, Romisen RC-T5@4x XM-L T6 2B mod, Quark Mini CR2
Samsung ICR 3000mAh, iCharger 106B-plus 250W 6s Balance/Charger
iCharger 3010B 1000W 10s 30A
iCharger 4010 DUO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Džejár
příspěvek 20.6.2010 19:39
Příspěvek #16


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 690
Registrován: 30.5.2009
Člen číslo: 337QUOTE(pepko @ 20.6.2010 18:02) *
no vidis alk ... a to si este predstav taky romisen rc-t5, ktory ma po mojej este jednu XPG navyse a svieti skoro 2x tolko ... aky som bol ja sokovany, ked som to poskladal a prvy krat rozsvietil :-)))

Souhlas, mě napadá že počtem 3 ks to bude jeden z nejrozšířenějších módu zde ne?
A vzhledem k ceně, výkonu a relativní jednoduchosti provedení se možná nechá ještě někdo zlákat....


--------------------
Fenix PD20, Romisen RC-T5@4x XM-L T6 2B mod, Quark Mini CR2
Samsung ICR 3000mAh, iCharger 106B-plus 250W 6s Balance/Charger
iCharger 3010B 1000W 10s 30A
iCharger 4010 DUO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
HentaiRush
příspěvek 20.6.2010 19:45
Příspěvek #17


Místní maskot
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 980
Registrován: 22.8.2008
Bydliště: Praha
Člen číslo: 124Ale jo, vypadá to aj pěkně.. Jinak, recenzi a skvělý fotky radši nepočítám.. Semik je ocividne docela pedant.. smile.gif smile.gif

Každopádně, škoda, že do toho nejde alespoň 1.5A.. tongue.gif


--------------------
"The Grill" ~800W of pure madness....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 20.6.2010 19:48
Příspěvek #18


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16QUOTE(semik @ 20.6.2010 20:23) *
Skoro... když je taková svítilna ponořena do vody, tak se na sklíčku začnou velmi zvolna usazovat bublinky (z té vnější strany) kde se tam bublinky berou netuším ale jsem si naprosto jistý že čim víc jich tam je tím je světlo měkčí a rozptýlenější no a tím ho méně doputuje k luxmetru. shok.gif


ja som si hned hovoril, ze robis nestandartne operacie ... otestuj to pekne na suchu, ofukuj to ventilatorom a skus nam zmerat aj teplotu aku to dosiahne a pripadne ako sa to siri po tele ...


--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Džejár
příspěvek 20.6.2010 20:31
Příspěvek #19


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 690
Registrován: 30.5.2009
Člen číslo: 337Mě by zajímalo jak je to udělaný, že to má kruhovej tvar kužele?


--------------------
Fenix PD20, Romisen RC-T5@4x XM-L T6 2B mod, Quark Mini CR2
Samsung ICR 3000mAh, iCharger 106B-plus 250W 6s Balance/Charger
iCharger 3010B 1000W 10s 30A
iCharger 4010 DUO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 20.6.2010 20:48
Příspěvek #20


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16QUOTE(Džejár @ 20.6.2010 21:31) *
Mě by zajímalo jak je to udělaný, že to má kruhovej tvar kužele?

a co by to asi malo mat ???
obdlznik s donut hole alebo co ???


--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stránky V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 RSS PDA verze Aktuální čas: 25.3.2019 - 08:50