IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

2 Stránky V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> SST-50 KD driver
Blancman
příspěvek 5.11.2010 11:16
Příspěvek #21


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 072
Registrován: 20.1.2009
Člen číslo: 238



No, jinak já mám na LEDce 4,80A a 4,1V, tj. 19,68 W. Na baterkách mám 8,0V a žere to 3,02A, což je 24,16W. To znamená, že 4,48W vyhučí do pryč..... To už na upečení stačí...... Ale uvidím. Včera mi z něj upadla ta jedna schotkyho dioda, ale jelo to beze změn dále, tak nevím, jestli ji tam mám znovu připájet, či nikoliv? Děkuji za radu. Blanc
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blancman
příspěvek 8.11.2010 08:04
Příspěvek #22


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 072
Registrován: 20.1.2009
Člen číslo: 238



No, tak Vážení, schotkyho diodu jsem tam připájel, aby bylo spravedlnosti učiněno zadost, driver jsem zapájel do pouzdra k SST50 v mojí svítilně FireFox BJP. Stačilo 5 minut provozu na Hi a driver vyhučel do věčných lovišť. Smrděl jak psí kšíry........ Takže asi tak o jeho spolehlivosti. Vrátil jsem tam osvědčený KD Superoutput a je to. Navíc jsem okem již nerozeznal rozdíl svítivosti mezi 3,2A a 4,80A, zřejmě to bude již rozdíl, měřitelný pouze luxmetrem.... A ten driver z KD, který nabízejí jako novinku s režimy Low, Mid, Hi a výstupním proudem 3A vyhučel venku na stole (z SST50) asi za 10 sec.........Je to tenhle: http://www.kaidomain.com/ProductDetails.aspx?ProductId=10973 Vzhledově vypadá stejně, jako ten KD Superoutput, ale nic nevydrží... Já vím, že ho nabízeli s režimy Low, Mid, Hi, Strobo, SOS, a udávali vstupní napětí 5,5V - 12,0V. Mám pocit, že u této novinky jen odstranili nenáviděné blikací režimy a bylo hotovo. Ale také vím, že i ten s těmi blikacími režimy velmi rád vyhučel a nic nevydržel..... Budu muset dopodrobna vyzkoumat, jaký tam je rozdíl v součástkách... Protože KD Superoutput udává vstupní napětí 5,5V - 15,5V, což je o něco více... Oba mají na spodní straně procesor Atmel a obvod LM358, což je operační zesilovač. Ten bude zřejmě sloužit k zesílení napětí na snímacím odporu měniče. Tady dole zřejmě nic nevyhučí, ale na horní desce je "nějaký obvod", zřejmě měnič, FET a cívka. A tam také bude zřejmě jádro pudla.... Blanc
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 8.11.2010 08:49
Příspěvek #23


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



blanc, vyzera to, ze jedine naozaj funkcne riesenie pre teba by bol taskled ... menic ako H6CC len tak neodpalis ... musel by si mat vsak uplne odlisnu konstrukciu lampasa ... nieco ako 3D maglite ... naozaj sa divim, ze si si este nieco take poriadne a naozaj funkcne nepostavil ...


--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blancman
příspěvek 8.11.2010 13:29
Příspěvek #24


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 072
Registrován: 20.1.2009
Člen číslo: 238



QUOTE(pepko @ 8.11.2010 08:49) *
blanc, vyzera to, ze jedine naozaj funkcne riesenie pre teba by bol taskled ... menic ako H6CC len tak neodpalis ... musel by si mat vsak uplne odlisnu konstrukciu lampasa ... nieco ako 3D maglite ... naozaj sa divim, ze si si este nieco take poriadne a naozaj funkcne nepostavil ...


Ale, ale, samozřejmě, že postavil. FireFox je vynikající lampa a jsem s ní spokojen, jen jsem chtěl dát driver s lepším pořadím režimů a ten zatím není (tedy respektivně je, ale já myslím, aby byl i spolehlivý). Driver KD Superoutput je naprosto spolehlivý, na výstupu dává 3,2A a nemá žádné debilní, blikací režimy, rozsah napájecího napětí je 5,5V - 15,5V. To je myslím dostačující. Na XM-L bude naprosto vyhovující. Jinak H6CC je vynikající driver, mám už dva ks objednané. Teď jen vymýšlím řízení.... Oni jsou u něj totiž dvě cesty, jak ho řídit. Takže až přijdou, budu si s nimy chvilku hrát a pak na ně udělám svítilnu. Takže vydrž, cesty výzkumníka jsou zdlouhavé.... Blanc
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blancman
příspěvek 12.11.2010 14:48
Příspěvek #25


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 072
Registrován: 20.1.2009
Člen číslo: 238



Tak mi včera ještě přišly ty dva drivery z KD, mají jen tři režimy v pořadí Low, Mid, Hi, vstupní napětí 5,5V - 12,0V, výstupní proud na Hi lehce přes 3A. Jeden se mi nedávno podařilo asi po 10 sec svícení na Hi oddělat, nevím jak, nevím čím. Měl jsem to různě připojené krokosvorkami k ledce a ke zdroji a jestli jsem si něčím lehce škrtl o sebe...... nevím. Ale tyhle dva co mi přišly chodí dobře. Jeden jsem už napevno zapájel do FF BJP a chodí to moc pěkně. Ani se to moc nehřeje.... Žhavil jsem to naplno cca 20 minut a nic, pohoda, tak to ještě vyzkouším jet naplno do vysosání baterek a když to vydrží, tak OK! Budu naprosto spokojený. Blanc
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stránky V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 1.6.2024 - 06:41