IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

2 Stránky V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> SSC P7, parabola
Blancman
příspěvek 20.2.2009 13:29
Příspěvek #21


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 072
Registrován: 20.1.2009
Člen číslo: 238



Jinak jsem na DX objednal tuto svítilnu: http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.16517 jen pro ten reflektor. Vyzkouším, jak se to bude chovat ve spojení s Cree MC E a samozřejmě hned dám info. Postup bude následující: nejprve to spojím s MC E (tam nejsou nutné žádné úpravy), prohlédnu světelný kužel, zhodnotím a v případě, že to bude úplně shit, tak to upnu do soustruhu, otvor pro Cree MC E zvětším na SSC P7 a znovu prohlédnu, zhodnotím a když to bude také nic moc, tak tento reflektor zavrhnu! Blanc
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jihra
příspěvek 7.3.2009 00:35
Příspěvek #22


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 55
Registrován: 25.12.2008
Člen číslo: 222



Tak to já mám zase jiný problém. Potřebuji dostat s SSC P7 nějaký širší "placatý" kužel, něco jako dělá mlhovka na autě. Světlo s SSC P7 používám na lehokole, světlo je umístěno relativně nízko nad zemí (cca 50 cm) a tudíž musí být namířeno více vodorovně. No a pak oslňuje protijedoucí auta (blikají na mne) a protijdoucí chodce (nadávají mi). Zkoušel jsem světlo shora zastínit nějakým stínítkem, jde to, ale stínítko musí být dost obrovské. Ideální by bylo, kdyby se dal sehnat (vyrobit) reflektor světla tak, aby byl světelný kužel shora ostře ohraničený a roztažený více do stran, daleký dosvit není na lehokole až tak moc nutný. Zkoušel jste někdo nějaký takový reflektor vyrobit či někde sehnat?
Pak je ještě další možnost - tvarovat kužel i pomocí skla ve světle (viz třeba skla na mlhovkách v autě) aby bylo dosaženo žádoucího tvaru světelného kuželu (placatý, široký).
Já mám konkrétně tuhle baterku s SSC P7 (http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.12623) a chci do ní dát tohle sklíčko - http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.1919. Máte někdo s těmihle (či jinými) sklíčky zkušenosti? Tvaruje to nějak rozumně kužel světla z baterky?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jihra
příspěvek 7.3.2009 00:36
Příspěvek #23


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 55
Registrován: 25.12.2008
Člen číslo: 222



QUOTE(Jihra @ 7.3.2009 00:35) *
Tak to já mám zase jiný problém. Potřebuji dostat s SSC P7 nějaký širší "placatý" kužel, něco jako dělá mlhovka na autě. Světlo s SSC P7 používám na lehokole, světlo je umístěno relativně nízko nad zemí (cca 50 cm) a tudíž musí být namířeno více vodorovně. No a pak oslňuje protijedoucí auta (blikají na mne) a protijdoucí chodce (nadávají mi). Zkoušel jsem světlo shora zastínit nějakým stínítkem, jde to, ale stínítko musí být dost obrovské. Ideální by bylo, kdyby se dal sehnat (vyrobit) reflektor světla tak, aby byl světelný kužel shora ostře ohraničený a roztažený více do stran, daleký dosvit není na lehokole až tak moc nutný. Zkoušel jste někdo nějaký takový reflektor vyrobit či někde sehnat?
Pak je ještě další možnost - tvarovat kužel i pomocí skla ve světle (viz třeba skla na mlhovkách v autě) aby bylo dosaženo žádoucího tvaru světelného kuželu (placatý, široký).
Já mám konkrétně tuhle baterku s SSC P7 (http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.12623) a chci do ní dát tohle sklíčko - http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.1919. Máte někdo s těmihle (či jinými) sklíčky zkušenosti? Tvaruje to nějak rozumně kužel světla z baterky?

Mrška odkaz na baterku nějak nefunguje - tak ještě jednou - http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.12623
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 7.3.2009 08:35
Příspěvek #24


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



ak sa dobre pamatam, ja uz som s tebou na tuto temu diskutoval ... odporucal som ti auroru (sku.12624) ... aby si mohol vyhodit reflektor a dat do nej sekonix optiku ... ta by oslnovala menej ... ty si sa vsak rozhodol pre sku.12623, pretoze si chcel taky svetelny kuzel ako ma DX na obrazku ... takze tazko ti teraz radit ... do tohoto modelu optiku nedostanes ... a ten kolimator na ktory si dal link je urceny skor pre mensie ledky sko SSC P4 alebo Cree XR-E ...


--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jihra
příspěvek 7.3.2009 12:25
Příspěvek #25


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 55
Registrován: 25.12.2008
Člen číslo: 222



QUOTE(pepko @ 7.3.2009 08:35) *
ak sa dobre pamatam, ja uz som s tebou na tuto temu diskutoval ... odporucal som ti auroru (sku.12624) ... aby si mohol vyhodit reflektor a dat do nej sekonix optiku ... ta by oslnovala menej ... ty si sa vsak rozhodol pre sku.12623, pretoze si chcel taky svetelny kuzel ako ma DX na obrazku ... takze tazko ti teraz radit ... do tohoto modelu optiku nedostanes ... a ten kolimator na ktory si dal link je urceny skor pre mensie ledky sko SSC P4 alebo Cree XR-E ...

Jo vzpomínám si. Je fakt, že obrázky světelných kuželů na dealextreme jsou zavádějící, jak jsem zjistil právě u té své baterky. No už ji mám doma, svítí super, dá se s tím v pohodě jezdit i potmě v lese. Ale trošku širší kužel by neškodil. Každopádně vyzkouším ta "sklíčka", co to udělá. Největší problém ale je s oslňováním protijedoucích. Mám tu baterku na lehokole jenom cca 50 cm nad zemí (holt lehokolo), tudíž ji musím mít namířenou více vodorovně a tudíž svítí i hodně nahoru. Prozatím zkouším přidělat shora stínítko, ale aby rozumně fungovalo, tak musí být cca 2x delší než baterka a musí být vepředu dost široké, aby shora uřízlo celý rozšiřující se kužel světla.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 7.3.2009 12:26
Příspěvek #26


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



trochu sa s tebou blbo komunikuje, rozoberas vo viacerych tredoch to iste ...


--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jihra
příspěvek 8.3.2009 23:05
Příspěvek #27


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 55
Registrován: 25.12.2008
Člen číslo: 222



Hledal jsem a hledal a narazil jsem na tyhle optiky:
http://www.ledil.com/datasheets/DataSheet_FLARE-C.pdf
http://www.ledil.com/datasheets/DataSheet_FLARE-C-DIFF.pdf
To by mohl být ideální tvar světelnoho kužele na lehokolo = placatý a široký.
Zkoušel to někdo nacpat do nějaké baterky? A výsledek?
Pravděpodobně by se mi podařilo to do té moji baterky nacpat, akorát by to bylo uvnitř trochu utopené, ale to by asi až tak nevadilo, maximálně by to trošku ořízlo ten kužel z boku. Ještě je otázka, jestli by seděla rozteč šroubku na rozteč u P7. Ještě jsem to nějak detailne nezkoumal.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 8.3.2009 23:17
Příspěvek #28


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Tyhle Flare optiky mají kužel hodně do šířky, ale úzký na výšku. Na kolo by to nebylo moc použitelné, navíc na SSC P7 nebudou pasovat.


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jihra
příspěvek 8.3.2009 23:38
Příspěvek #29


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 55
Registrován: 25.12.2008
Člen číslo: 222



QUOTE(jirik @ 8.3.2009 23:17) *
Tyhle Flare optiky mají kužel hodně do šířky, ale úzký na výšku. Na kolo by to nebylo moc použitelné, navíc na SSC P7 nebudou pasovat.

Tvar kužele by na lehokolo vyhovoval, protože tam mám baterku hodně nízko (cca 50 cm nad zemí), takže i když je kužel placatý, tak bude při té nízké poloze asi dostatečně osvětlovat terén jak do dálky tak před kolem. Na lehokole mi stačí vzhledem k posezu svítit až tak 3-4m před kolo, blíže stejně nevidím.
S tím pasováním na P7 - jak tak koukám na tu optiku zespodu, tak se mi zdá, že na P7mičku je tam místa dost. Pravděpodobně by - vzhledem ke 4 čipům - ten kužel vypadal trochu jinak, možná by byl trošku vyšší a ne tak ostře ořezaný, ale ro by asi nevadilo.
Ale ať koukám jak koukám, tak na www.ledil.com to nejde nakoupit (a nebo jsem totálně slepý). Kde se ta optika vlastně dá kopupit? Asi bych ten nákup risknul a zkusil to, snad to nebude stát balík.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 9.3.2009 01:14
Příspěvek #30


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Můžeš zkusit Bruma (mohl by mít Flare-C) a nebo led-tech.de. Ale obávám se, že tyhle optiky pasovat nebudou. To raději kup Sekonix Pro P7 a obrus ji, aby se vešla. Zbrousit se dá celkem dost.


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jihra
příspěvek 9.3.2009 12:56
Příspěvek #31


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 55
Registrován: 25.12.2008
Člen číslo: 222



QUOTE(jirik @ 9.3.2009 01:14) *
Můžeš zkusit Bruma (mohl by mít Flare-C) a nebo led-tech.de. Ale obávám se, že tyhle optiky pasovat nebudou. To raději kup Sekonix Pro P7 a obrus ji, aby se vešla. Zbrousit se dá celkem dost.

Na ty odkazy mrknu, dík.
K tomu Sekonixu - mi by nejlíp na lehokolo pasoval oválný světelný kužel a nebo možná ještě lépe ten "placatý" (Flare-C - to ale chce vyzkoušet) - ať to neoslňuje protijedoucí. Sekonix snad ani "oválnou" optiku (filtry) nedělá (a nebo jsem špatně koukal). No budu dál hledat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stránky V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 11.6.2024 - 22:50