IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

 
Reply to this topicStart new topic
> Ozivenie podvybitych LiIoniek
zoom
příspěvek 13.9.2013 13:50
Příspěvek #1


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 039
Registrován: 4.10.2011
Bydliště: okr. Senec
Člen číslo: 8 292



Uz druhy krat sa mi stalo ze sa mi nedala LiIonka dobit v LiIon/Lipo rezime asi preto ze sa mi ju podarilo z nejakeho dovodu prilis vybit , mala cca 0,2V, a nabijacka vobec nezapla nabijanie.
Prepol som preto dobijacku na rezim NiMH aby som dosiahol ze do nich zacne tiect nejaky dobijaci prud.
Po necelej minute dosiahli okolo 2V a potom to uz islo dobijat normalne.
Po dobiti som odmeral kapacitu a nebola vobec znizena thumbsup_anim.gif .

Tento příspěvek byl editován zoom: 13.9.2013 15:14


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Petrs
příspěvek 13.9.2013 15:50
Příspěvek #2


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 190
Registrován: 10.11.2009
Bydliště: České Budějovice
Člen číslo: 447



Věř tomu,že byla a je.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zoom
příspěvek 13.9.2013 16:03
Příspěvek #3


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 3 039
Registrován: 4.10.2011
Bydliště: okr. Senec
Člen číslo: 8 292



U podvybiteho Efestu IMR 18350/800mAh som po prvom nabiti nameral pri odbere 1A a pri ukonceni vybijania pri 3V 635 mAh.
Ak sa dobre pametam pred podvybitim som nameral cca 650mAh.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MaofKO
příspěvek 13.9.2013 16:30
Příspěvek #4


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 811
Registrován: 30.12.2010
Bydliště: BpB, SK
Člen číslo: 830



oživiť podvybitú lionku môžeš aj pripojením na nabitú lionku, tak na 2 - 3 s.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alk007
příspěvek 13.9.2013 22:29
Příspěvek #5


Flashaholik & sběratel
***

Skupina: Moderátor
Příspěvků: 3 799
Registrován: 22.2.2008
Bydliště: těsné sousedství Prahy
Člen číslo: 14



No, ono když podvybiješ Lionku (s LiPol nemám moc zkušeností) a "nejlépe" rovnou na 0V, tak samozřejmě záleží hodně na tom, jak dlouho v tomhle stavu akumulátor je, o jak kvalitní značku se jedná a taky štěstí hraje svou roli. Většinou ji oživíš a často se jeví jako dobrá, ale každopádně byla připravena o část svého "života". Stručně řečeno - většinou se jí zvýší vnitřní odpor, zrychlí se samovybíjení, zmenší se kapacita a počet cyklů.
Oživení (pokud akumulátor nebere nabíječka) je dobré dělat tak, že na "mrtvolku" připojíš voltmetr a pak co nejmenším počtem a co nejkratších kontaktů připojuješ buď jinou NECHRÁNĚNOU Lionku nebo lépe tři NiMH akumulátory v sérii (plus na plus, mínus na mínus). Po každém takovém ťuknutí na kontakty koukni, zda se napětí vyhoupne na alespoň cca 2 - 2,5V, kdy už by ji měla zkousnout snad každá nabíječka. Nabíjet (je-li na výběr) menším proudem a kontrolovat případné nadměrné zahřívání nebo nedejbože nějaké "pšoukání" nebo "výtok". V tom případě bez milosti zahodit (samozřejmě ekologicky), novou zakoupit a slušně se k ní chovat :-))


--------------------
Budoucnost se mi jeví v lepším světle (minimálně 32 x XHP-1000...) :-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Benik3
příspěvek 13.9.2013 23:39
Příspěvek #6


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 557
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



Mě se omylem podvybila lipolka do RC modelů (3-článek, nekontroloval jsem je při skladování) a bohužel ještě takovým způsobem, že každý článek jinak.
Po nabití to má daleko méně kapacity, vzrostl vnitřní odpor a navíc se články stále rozhazují, takže už skoro nepoužitelné...

Skoušel jsem ji i nabít a vybít za pomoci balanceru, ale stejně se to rozhodí...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Miloš
příspěvek 30.10.2013 17:50
Příspěvek #7


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 280
Registrován: 1.4.2012
Bydliště: Czech Vitriol
Člen číslo: 10 347



Tak jsem udělal taky zkušenost s podvybitými lionkami. Na některých fórech do nebes vynášejí odepsané aku z NB. Nikdy jsem je nezkoušel, protože ten názor nesdílím. Ale nedalo mi to. Obstaral jsem si aku z NB, rozebral, bylo tam 9ks Sanyo. Měly 0,06-0,1V. Dal jsem 4ks do Intelicharger I4. Nad každým slotem blikaly všechny tři ledky. Nechal jsem to asi hodinu. Změřil jsem napětí a články měly cca 0,5V. Vrátil jsem článek zpátky a ejhle, nabíječka začala nabíjet. Ale během asi minuty bylo nabito. Říkám si, no nic, mají to za sebou. Ale já se jen tak nevzdám angry.gif . Po několikerém přerušení nabíjení se nabíječka chytla. Takže jsem totéž udělal se všemi články a po cca 8mi hodinách bylo nabito, multimetr z Tesca ukázal 4,17V (stejně, jako Panasonicy, takže možná chyba měřáku). Je mi jasné, že ty aku nebudou nic moc, ale na kolo a cestu do práce snad budou stačit (Panasonicy mám v záloze, a druhé světlo na dynamonáboj je věčné).


--------------------
Vůbec tomu nerozumím, ale o to víc mě to baví...
Granát 3x XML
TIR 70mm
Cyklosvětlo
TRON
P08
Astrolux MF-01 XPG3/ Nichia 219C + ramping od Lexela, BLF-GT, Sofirn C8A, Yezl Y3 s XHP70...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Benik3
příspěvek 30.10.2013 20:01
Příspěvek #8


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 5 557
Registrován: 5.2.2011
Bydliště: Plzeň
Člen číslo: 1 102



U těch notebookových článků dost záleží, jakým způsobem akupack zdechne.
Pokud zdechne jeden lánek, je to OK. Ale měl jsem tady na rozebrání akupack, ve kterém měli všechny články správně 4,1V, ale kapacita a vnitřní odpor naprosto katastrofální...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alk007
příspěvek 30.10.2013 23:06
Příspěvek #9


Flashaholik & sběratel
***

Skupina: Moderátor
Příspěvků: 3 799
Registrován: 22.2.2008
Bydliště: těsné sousedství Prahy
Člen číslo: 14



Jednou zdechlým LiIon článkům (tedy na 0V) bych už nikdy nevěřil, prostě jsou kaput a nikdy nebudou v takové kondici jako dřív. Záleží na tom, o jak kvalitní značku se jednalo a jak dlouho byly na nule. Každopádně, máš-li možnost, změř si vnitřní odpor (který se pravděpodobně podstatně zvýšil proti době, kdy byly články OK) a kapacitu při vybíjení vyššími proudy. A taky bych zkontroloval samovybíjení. Shrnuto - můžeš-li, pořiď si nové :-)


--------------------
Budoucnost se mi jeví v lepším světle (minimálně 32 x XHP-1000...) :-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Miloš
příspěvek 31.10.2013 07:07
Příspěvek #10


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 280
Registrován: 1.4.2012
Bydliště: Czech Vitriol
Člen číslo: 10 347



Normálně kupuju nové, jen jsem to chtěl zkusit, protože na BF tyhle zdechlé vynášejí do nebes- jsou zadarmo a skvělé biggrin2.gif . Teď jsem ty první dva zkusil cestou do práce na kole na 3x XM-L a při plném výkonu se po pár vteřinách rozsvítí indikace nízkého napětí, takže to bude nejspíš vysoký vnitřní odpor. . Ale zaujalo mě to oživení na i4ce, že to tímhle způsobem jde. Něco jiného je nová, respektive nepoužitá baterie do noťasu, ta se dá taky pořídit levně, pokud je na nějaký starý typ NB. Ale Panasonicy NCR18650 3400mAh jsou samozřejmě něco jiného.


--------------------
Vůbec tomu nerozumím, ale o to víc mě to baví...
Granát 3x XML
TIR 70mm
Cyklosvětlo
TRON
P08
Astrolux MF-01 XPG3/ Nichia 219C + ramping od Lexela, BLF-GT, Sofirn C8A, Yezl Y3 s XHP70...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
skateraining
příspěvek 1.11.2013 00:06
Příspěvek #11


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 226
Registrován: 2.4.2012
Bydliště: Bernolákovo
Člen číslo: 10 350



I4-ka si kontroluje na začiatku úroven napätia baterie a ked tam nič nemá vyhlási baterkou za poškodenú. Ked ju chceš "oživit" tak aby ju I4-ka zobrala okamžite tak ju pripoj na krátku dobu na nabitý nechránený 18650 (26650) akumulátor alebo tvrdý zdroj napätia, baterka sa za chvílu nabije na viac ako 2,5V. potom ju už I4-ka bude hlásit ako vybitú a začne bez problémov z nabíjaním
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Miloš
příspěvek 1.11.2013 06:58
Příspěvek #12


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 280
Registrován: 1.4.2012
Bydliště: Czech Vitriol
Člen číslo: 10 347



To už jsem taky zkusil, funguje to, ale stalo se mi něco jiného. Z jiné baterie jsem vyndal stejné Sanyo články, měly cca 2,5V, i4ka je normálně nabíjela. Ale neukončila nabíjení, ani v jednom slotu. 4lánky měly okamžitě po vyndání z nabky 4,2, přitom jiné ukončí na 4,17-4,18. Dal jsem je zpátky a nabíjely se dál. Nemá cenu se těmi vyřazenými baterkami zabývat. Taky jsem zkusil jeden článek, nabíjel se, ale nabka i lionka se rozpálily tak, že jsem to radši zrušil.


--------------------
Vůbec tomu nerozumím, ale o to víc mě to baví...
Granát 3x XML
TIR 70mm
Cyklosvětlo
TRON
P08
Astrolux MF-01 XPG3/ Nichia 219C + ramping od Lexela, BLF-GT, Sofirn C8A, Yezl Y3 s XHP70...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
2 členů čte toto téma (2 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 10.6.2024 - 17:41