IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

Reply to this topicStart new topic
> Acebeam EC32, výkonné EDC pro doby temna
wizard
příspěvek 19.9.2015 15:27
Příspěvek #1

Flashaholic

Skupina: Člen
Člen číslo: 15 259

Jelikož poslední dobou je tu recenzí, byť krátkých, asi tolik jako rozumných návrhů v europarlamentu, rozhodl jsem se zase něco sepsat. Po více jak 14 denním testování už jsem doufám zjistil vše podstatné. Jedná se o velmi lehkou (62 gramů bez akumulátoru) svítilnu na 18650 a nebo 2x CR123 akumulátoru, rozsah driveru je 2,7 až 9V. Provedení tlačítek je velmi praktické, zapíná se spínačem na konci svítilny a přepínání režimů se provádí tlačítkem nad reflektorem.
Velikost tlačítek je dostatečná, tentokrát někdo konečně přemýšlel. Rovněž osazená dioda XP-L W2, barevný odstín výrobce přesně neuvádí, porovnáním s jinými svítilnami bude tak 6500K (tzv. Blancmanova teplá bílá...). Každopádně svítí velmi pěkně. Režimy jsou 0.3-30-250-550-1200 lumenů, kterým odpovídá svítivost 0-280-2720-6550-12000 cd. Nejvyšší hodnota bohužel platí jen pro napájení 2x16340, při napájení 1x18650 je výkon o desetinu nižší a při vybitém akumulátoru na 3,8 V už jenom 8800cd.
Prostě vyrovnanost výkonu v nejvyšším režimu má do ideálu celkem daleko. Rovněž jsem nikde nenašel jakým způsobem funguje tepelná ochrana, po 9 minutách se pořád nic nedělo, teplota už byla na hranici toho, co se dá udržet v ruce, tak jsem svítilnu raději vypnul. Každopádně ohřev na 18650 je rozumný, s cca 8 až 10 minutami na plný výkon se dá počítat, na 2x16340 už to tak fajn není, tam jsem to radši utnul po 5 minutách
Celkové zpracování je na jedničku, antireflexní sklíčko, žádné ostré hrany, svítilna je odhlehčená jak to jen jde (konkurenční Fenix PD35 je o víc jak 25 gramů těžší). Trochu výtku mám ke klipu, není ani černěný, ani eloxovaný, ale normálně sprostě nabarvený, takže ošoupání je jen otázkou času...krátkého času. Barvený klip doporučují 4 z 5 jepic... Absence pouzdra možná bude někomu vadit, ale cena je oproti PD35 o něco málo než poloviční. Za 1100 Kč kolik vyjde v zahraničí těžko budete hledat lepší svítilnu dobré značky
No a jak to svítí? Velmi dobře, díky XP-L a vysokému výkonu nemá do 100 metrů problém při srovnání se svítilnami s XM-L2 a 35 až 40 mm reflektory, nad touto vzdáleností již ztrácí dech. Ale 110 gramů i s akumulátorem a perfektní skladnost z ní dělají zajímavou volbu. V režimu 550 lumenů je výkon vyrovnaný při jakémkoliv napájení a neomezený i v poměrně slušném vedru
A co říci závěrem. Podobných svítilen je na trhu celkem hodně. Tahle má pár drobných nedostatků, ale vyrovnávají to výborně udělané režimy, až do vysokého 550 lumenů použitelné neomezeně, příznivá hmotnost a především příznivá cena těsně na 1100 Kč s dopravou zdarma (kupována na ebay). A kdyby se přeci jen něco porouchalo, Blaveda se do ní vejde smile.gif

Tento příspěvek byl editován wizard: 19.9.2015 15:30
Přiložený náhled(y)
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek

Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek

--------------------
Pokud něčemu věnuješ dostatek času budeš v tom mistr. Pokud nejsi blb...
Pistolí a dobrým slovem zmůžeš více než jen dobrým slovem.
Jsem patriot, ale léčím se...

Go to the top of the page

+Quote Post
-mir-
příspěvek 2.2.2016 10:45
Příspěvek #2

Neosvícený
*

Člen číslo: 426

Asi mám sakra smůlu na šmejdy, ale po proběhlých peripetiích s reklamací na Acebeam K60, která zatím tedy chválabohu funguje,
mi tato značka přináší další radosti. Tentokrát ne z SK, ale u nás na svitilny.eu jsem švárovi koupil Acebeam EC32 a po týdnu
jekéhosi rozpačitého svícení už ani neblikne. Vyzkoušel jsem všechny druhy akumulátorů co už mám doma, svítilna
nevykazuje žádné známky používání, ani náznak kde hledat chybu. Asi soudruzi v Číně ty "neznačkové" dělají lépe,
u těch se mi to ještě nestalo. Nemá někdo podobnou zkušenost?

+Quote Post
wizard
příspěvek 23.7.2019 18:09
Příspěvek #3

Flashaholic

Tak přidám jednu zkušenost, Acebeamy asi opravdu mají rekordně nízké samovybíjení. Před rokem a půl jsem jí ztratil, myslel jsem, že někde na cestách. A dnes jsme z důvodu přesunu firmy demontovali v práci rack a ona byla zapadlá dole pod serverem. Hned jsem jí doma dal do nabíječky, byla tam chráněná baterie Panasonic 3400mA. A napětí po vložení akumulátoru bylo 4,08 V. Jen jsem zíral. Po roce a půl, ztratil jsem jí před Vánoci 2017...

--------------------

+Quote Post
ivan
příspěvek 24.7.2019 18:06
Příspěvek #4

Bc

Člen číslo: 408

QUOTE(wizard @ 23.7.2019 19:09) *
Tak přidám jednu zkušenost, Acebeamy asi opravdu mají rekordně nízké samovybíjení. Před rokem a půl jsem jí ztratil, myslel jsem, že někde na cestách. A dnes jsme z důvodu přesunu firmy demontovali v práci rack a ona byla zapadlá dole pod serverem. Hned jsem jí doma dal do nabíječky, byla tam chráněná baterie Panasonic 3400mA. A napětí po vložení akumulátoru bylo 4,08 V. Jen jsem zíral. Po roce a půl, ztratil jsem jí před Vánoci 2017...
by som asi spachal harakiri pri strate baterky:)))

--------------------
EDC:JetBeam E40R,Astrolux S43 Xplhi.
Headlamp:Thrunite TH30 NW

+Quote Post
wizard
příspěvek 28.7.2019 10:37
Příspěvek #5

Flashaholic

No jo, je to jako při rozchodu se ženskou, nejlepší lék je sehnat si lepší... V případě EC32 to je Zebralight SC600 III (viz jiná moje recenze), no a v případě Marie je to Petra smile.gif
Nepáchám Harakiri a život je zase fajn smile.gif

--------------------

+Quote Post
ivan
příspěvek 29.7.2019 16:11
Příspěvek #6

Bc

Člen číslo: 408

no...zeny to maju v tomto ovela lahsie.....myslim,ze nieco na tri 18650 na turbo ich dokaze urobit stastnymi....smile.gif)))) ale co my?

--------------------
EDC:JetBeam E40R,Astrolux S43 Xplhi.
Headlamp:Thrunite TH30 NW

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

RSS PDA verze Aktuální čas: 21.8.2019 - 23:58