IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

2 Stránky V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Test +50 svítilen!, tentokrát i s luxmetrem:)
jirik
příspěvek 9.12.2008 17:33
Příspěvek #1


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Pokud někomu nestačily předchozí testy 11 svítilen a 36 svítilen, tak tentokrát zde máme test více než 50:) Zůčastnil se i Alk007 s Petou. Primárně jsme chtěli fotit jen silná světla na vzdálenost 85 metrů, ale Alk007 dovezl i luxmetr, takže jsme proměřili i různá menší světla.

Na stůl už se to pomalu ani nevešlo :-D
Přítomné byly světla všech možných výkonů a velikostí. Světel s SSC P7 bylo přes deset, dokonce i jedno s MC-E a samozřejmě nemohly chybět HID
Přiložený obrázek


Luxy jsme měřili ze vzdálenosti 2 metry, vždy je uvedena špičková naměřená hodnota. V recenzích se běžně měří ze vzdálenosti 1m, ale to je pro světla s velkými reflektory nepřesné. Hodnoty ze vzdálenosti 1m jsem proto dopočítal a zaokrouhlil na desítky. V posledním sloupečku je spočítaný dosvit podle stejného vzorce, jaký používají někteří výrobci světel (ale o jeho přesnosti by se dalo polemizovat)

Samozřejmě je nutné uvést, že dosvit je jen jedna hodnota, která nevypovídá o celkovém výkonu svítilny. Obecně platí čím užší kužel tím vyšší dosvit.

Venku i v chalupě byla docela kosa a většina světel byla vychladlých. Je možné, že to některé ovlivnilo.

Ne u všech světel si pamatuju parametry, proto prosím Milana a Alana o doplnění/upřesnění smile.gif

Tabulka s jednoledkovými svítilnami:
Přiložený obrázek

- DBS uhájilo pozici krále, ale některá světla mu šlapou hodně na paty
- Tiablo A9 se mi zdá nějaký slabší, dřív bylo znatelně lepší než Regalight
- od zoomovací X2000 jsem čekal trochu víc (zaostřená promítá jen čtvercový čip)
- největší reflektor měl Streamlight Supertac, když by měl lepší LED, zřejmě by měl dosvit nejlepší
- některá světla měla hodně studený odstín, například X2000 nebo led-lenser P7
- nejteplejší odstín podle očekávání Fenix TK20, následovaný Sgt. Burkett, Streamlight Supertac a světly s Cree WH (Olight M20, Dereelight DBS)

Tabulka s multiled/ multichip LED a HID svítilnami:
Přiložený obrázek

- měli jsme celkem 3 kusy L900M, překvapivě se docela lišily. mám půjčené všechny tři na testy výdrže, tak uvidíme, jestli to třeba bude nějak souviset. Milanova koupená ze zahraničí však nějak zlobí (ale je nejvýkonnější)
- solarforce L900/L900M jako jediné ze světel s SSC P7 nemají uprostřed ohniska koblihovou díru. resp. na vzdálenost menší než 1m díru mají a na větší vzdálenost nemají. u ostatních SSC P7 světel to je naopak
- největší reflektor ze světel s SSC P7 má Lumapower MVP Turboforce
- led-lenser X21 se v nastavení na největší dosvit vyrovná 24W HID!
-35W HID je ale pořád někde úplně jinde:) Jen nám nechtěla v té zimě nastartovat a chytla až na několikátý pokus, musel jsem akumulátor zahřívat pod tričkem:)


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 9.12.2008 17:33
Příspěvek #2


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Mířili jsme na strom vzdálený cca 85 metrů.
Aby bylo něco vidět na fotkách, tak to chce světlo s aspoň 10K luxů, ale při svícení na vlastní oči stačí světlo o hodně slabší. Proto jsme fotili hlavně silná světla + pár slabších, ale ty tedy berte s rezervou:)

Fenix TK20 - Led-Lenser P7 (úzký)
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek


Fenix TK11 - Olight M20
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek


Jetbeam Jet-III Pro - Regalight WT1

Přiložený obrázek
Přiložený obrázek


Tiablo A9 - Streamlight Supertac
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek


Smartfire V68C - Aurora WF-600

Přiložený obrázek
Přiložený obrázek


Dereelight DBS R2 - Aurora MC-E
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek


Wolf-Eyes Storm - Trustfire SSC P7

Přiložený obrázek
Přiložený obrázek


Lumapower MVP Turboforce - Solarforce L900M
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek


Ultrafire WF-900 - Solarforce L900

Přiložený obrázek
Přiložený obrázek


Solarforce T700 - Romisen RC-T6
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek


Mega - Led-Lenser X21 (úzký)

Přiložený obrázek
Přiložený obrázek


HID 24W - GaP 35W HID
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
eMpathier
příspěvek 9.12.2008 18:31
Příspěvek #3


empatír
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 696
Registrován: 18.7.2008
Bydliště: Ukray/Kešice
Člen číslo: 109



Wow jirik... GJ. (Koľko hodín práce vám to všetko zabralo? ... tipnem si ... veľa? rolleyes.gif ).

Tam boli snáď všetky flashlighty na svete... smile.gif (ale jeden mi tam chýbal, ... však pepko biggrin2.gif ).

(Keď to tak lineárne bude postupovať, tak si ani neviem predstaviť, koľko ich bude o rok... smile.gif ).


--------------------
root@empathier:/# man life
No manual entry for life


FotonMag Live Chat - neváhæjte a vstúpte
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 9.12.2008 19:14
Příspěvek #4


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Asi za tři hodiny jsme všechno stihli nafotit a naměřit. Moc jsme se neflákali, protože nám byla zima smile.gif K nějakému detailnějšímu průzkumu a porovnávání svítilen však čas nezbyl, takže snad ještě někdy příště smile.gif


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rozi
příspěvek 9.12.2008 19:22
Příspěvek #5


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 201
Registrován: 11.2.2008
Bydliště: Střední Morava
Člen číslo: 6



Páni, tolik světel:) Hezký test.

Mimochodem, u fotky RC-T6 byly jaké baterie? 18650?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 9.12.2008 19:29
Příspěvek #6


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Při focení RC-T6 byly použity RCR123 baterie, s 18650 svítí míň.


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sinty
příspěvek 9.12.2008 19:31
Příspěvek #7


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 130
Registrován: 18.2.2008
Bydliště: Mladá Boleslav, Zlín.
Člen číslo: 9



Klobouk dolů před vámi, že si s tím dáváte takovou práci. wink.gif Takové test centrum svítilen laugh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 9.12.2008 19:34
Příspěvek #8


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



jaj to je skoda ze ste ma nezavolali :-)))

dalsi test pri ktorom rozmyslam ci tie jednocipaky maju este zmysel ... podla cisel z luxmetra sa zda, ze ano ... ale podla fotiek by som povedal, ze uz nie ... velke P7cky asi svietia lepsie ...

ale ta 35W hid mi vrta v hlave ...


--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zett
příspěvek 9.12.2008 19:47
Příspěvek #9


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 59
Registrován: 2.10.2008
Bydliště: Brno - Kuřim ;-)
Člen číslo: 156



Celkem mně překvapuje nízký výkon Solarforce T7 II kterou jsem si před časem koupil a byl jsem až do teď naprosto nadšený z jejího výkonu. angry.gif Asi se budu muset poohlédout po nějakém silnějším světílku.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 9.12.2008 19:59
Příspěvek #10


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Jak jsem psal, luxy resp. dosvit jsou jen jedním ukazatelem a záleží u nich na tvaru kuželu. T7 II má poměrně malý reflektor, takže žádný extra velký dosvit nemá. Ale je pravda, že přímým porovnáním mi přijde stejně výkonná jako Fenix PD30 s hladkým reflektorem (220lm), samozřejmě když pominu dosvit, který má PD30 lepší.


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
suivant7
příspěvek 9.12.2008 20:48
Příspěvek #11


Flashaholic wixii ;)
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 858
Registrován: 18.2.2008
Bydliště: Trenčín
Člen číslo: 7



Uz sa tesim na FotonMag Session 2009 wink.gif To bude hadam aj viac ako 200 svetiel a kopa MC-Eciek uz wink.gif

Good job! hi.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 9.12.2008 21:11
Příspěvek #12


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



QUOTE(pepko @ 9.12.2008 19:34) *
jaj to je skoda ze ste ma nezavolali :-)))


Určitě by nás zajímalo jak by dopadl Endurer. Pokud ti nebude dělat problém udělat si v neděli večer výlet 400km, tak příště se určitě ozveme! smile.gif


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Devil
příspěvek 9.12.2008 23:06
Příspěvek #13


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 963
Registrován: 13.3.2008
Bydliště: Košice city
Člen číslo: 25



Paráda. wink.gif Pozerám tabuľku, ale nenašiel som tam to MC-E svetielko.
Predpokladám, že na tom stole je aspoň 150000 korún. biggrin.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 9.12.2008 23:49
Příspěvek #14


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Taková zásadní chyba, vynechat zrovna jediné MC-E světlo wallbash.gif
Doplněno laugh.gif


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
enaxy
příspěvek 10.12.2008 10:46
Příspěvek #15


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 134
Registrován: 10.4.2008
Bydliště: Zilina SK
Člen číslo: 50



Super. Vsetka cest vasej praci a odhodlaniu. Czech_Republic.gif drinks.gif Slovakia.gif


--------------------
kvak
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepik
příspěvek 10.12.2008 16:31
Příspěvek #16


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 405
Registrován: 31.7.2008
Člen číslo: 117



QUOTE(Zett @ 9.12.2008 19:47) *
Celkem mně překvapuje nízký výkon Solarforce T7 II kterou jsem si před časem koupil a byl jsem až do teď naprosto nadšený z jejího výkonu. angry.gif Asi se budu muset poohlédout po nějakém silnějším světílku.

SF T7 je velmi výkonná svítilna, pokud však potřebuješ svítilnu s dalekým dosvitem, tak jsi nezvolil dobře. Já osobně jsem si T7 velmi oblíbil, protože má širší hotspot a rozumně zvolený kompromis mezi intenzitou světla v hotspotu a v halo, což jí dělá velmi univerzální. Throwery sice poutají pozornost svým dosvitem (a naměřenými luxy v hotspotu), ale zkus si takovou svítilnu přidělat na kolo, nebo s ní jít v noci po nějaké krkolomné lesní cestě. Na to se mnohem víc hodí svítilny typu Fenix L2D, L2T, SF T7, Kingpowery, Fenix E20 a pod.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zett
příspěvek 11.12.2008 15:08
Příspěvek #17


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 59
Registrován: 2.10.2008
Bydliště: Brno - Kuřim ;-)
Člen číslo: 156



Nepotřebuju daleký dosvit, nepotřebuju ani výkonější svítilnu... smile.gif Kvůli geocachingu jsem koupil Zebru H30-Q5 která na občasné vlezení do kanálu nebo jeskyně či případný noční odlov bohatě stačí. V té době jsem taky zavítal na toto fórum a chtěl jsem si doplnit výbavičku o něco malého do ruky, volba padla na T7 II. Jsem naprosto spokojený protože jsem si ji nechal poslat z číny a vyšla mně na krásných cca 625,- Kč včetně prvních baterií a přesvítila vše co jsem měl dosud v ruce. Navíc je to světlo do kapsy.
No a teď když se tak koukám na to co tu tvoří pepko a co se vyrábí za svítilny tak jsem tak nějak zatoužil po něčem ještě výkonnějším. Po pravdě řečeno bude mi to k ho... a to doslova, ale tak nějak jsem po tom zatoužil. smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 11.12.2008 17:24
Příspěvek #18


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



QUOTE(Zett @ 11.12.2008 15:08) *
No a teď když se tak koukám na to co tu tvoří pepko a co se vyrábí za svítilny tak jsem tak nějak zatoužil po něčem ještě výkonnějším. Po pravdě řečeno bude mi to k ho... a to doslova, ale tak nějak jsem po tom zatoužil. smile.gif


no teda ... tu sa nam ozyva novy led fanatik :-)))


--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
honny
příspěvek 11.12.2008 20:11
Příspěvek #19


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 39
Registrován: 29.3.2008
Člen číslo: 43



QUOTE(Zett @ 11.12.2008 15:08) *
Nepotřebuju daleký dosvit, nepotřebuju ani výkonější svítilnu... smile.gif Kvůli geocachingu ...

Koukám, že GC výmluva je dost obvyklá wink.gif Ty noční odlovy já hodně rád a zkrátka Petzl Tikka XP už mnohdy nedostačovala. Tak sem si objednal Ultrafire WF-606... a už mám na cestě dalších pár dílů pro ni. A Aurora AK-P7 je taky na cestě. Snad už to bude všechno...

//edit: teď mě napadá... akorát dobastlit ten UF a podle potřeby změnit low mod na Auroře. Snad. Víc peněz do toho dávat nechci smile.gif

Pozor na tu závislost! biggrin.gif


--------------------
emisar D4 | astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7 | petzl tikka xp

comming soon? skilhunt H03 | convoy C8 | ?



Where there's a light there's a way.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
boceli
příspěvek 14.12.2008 09:12
Příspěvek #20


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 158
Registrován: 29.8.2008
Člen číslo: 126



Jen se chci připojit k uznání za tu práci-50 světel... shok.gif -já jsem líný rozebrat a nafotit jedinou modnutou svítilnu...stydím se. crying_anim.gif
DÍÍÍKY!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stránky V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 18.4.2024 - 21:01