IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

2 Stránky V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Ultrafire C2@SSC P7 mod
jirik
příspěvek 30.3.2008 13:50
Příspěvek #1


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Mě ještě Ultrafire C2 nepřišla, ale jednu jsem si dovezl od carrera3, takže jsem se hnedko vrhnul na úpravu. Nemám doma moc dobré nástroje, takže výsledek není tak dobrý, jak bych chtěl, ale zatím můžu říct že svítí hezky:)

Modul s LED a elektronikou se dá ze svítilny vyšroubovat, takže je všechno snadno přístupné. Bohužel tenhle modul je trochu jiný než u kusu, který jsem měl na recenzi - prostor pro LED byl mnohem menší, takže jsem musel modul docela dost obrousit...
Přiložený obrázek

Přiložený obrázek

Přiložený obrázek


Přiložený obrázek


Původní elektroniku jsem vyndal, všechno z ní odpájel a použil jen prázdnou destičku pro kontakt s baterií
Přiložený obrázek

Přiložený obrázek


Otvor pro LED v reflektoru jsem musel rozšířit, otvor je trochu okousaný, ale na funkci to nemá vliv. Když reflektor sedí přímo na LED, tak je uprostřed ohniska tmavší oblast (jako kobliha), takže jsem reflektor podložil gumičkou, tím se zvedl asi o 1mm a teď je kužel skoro perfektní, krásně hladký.
Přiložený obrázek

Přiložený obrázek


Další fotky budou až večer.











--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Carrera3
příspěvek 30.3.2008 18:21
Příspěvek #2


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 19
Registrován: 25.2.2008
Bydliště: Mladá Boleslav
Člen číslo: 17



Tak jsem se mylně domníval, že pod původní Q5 bude nějaký prostor pro manipulaci. Poradil jsi si s tím ale hezky. Už se těším na fota
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 30.3.2008 22:51
Příspěvek #3


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Při plně nabité baterii jsem na LED naměřil 3,33V, na baterii jsem multimetrem naměřil 1,5A, ale nevím jak moc měření ovlivnilo výsledek. Ale určitě se dá říct, že LED nejede naplno. Zítra zkusím změřit výdrž, z toho se dá spotřeba aspoň hrubě odhadnout. Evidentně různé přechodové odpory hrají dost velkou roli. Svítilna se docela rychle zahřívá, což svědčí o dobrém přestupu tepla z LED do těla svítilny. Odstín je studenější, ale na fotkách mi to přijde výraznější než ve skutečnosti.

Kužel je hladký bez artefaktů, ohnisko je hodně široké a halo je dost jasné. Pro zaostření na velký dosvit to chce jiný reflektor.
Přiložený obrázek


Z porovnání s Romisenem RC-T5 je vidět opravdu hodně široké ohnisko
Přiložený obrázek


13W Trailtech HID je evidentně slabší, hlavně má slabší halo.
Přiložený obrázek


Typ kuželu je perfektní třeba na kolo, ale tam by se musel řešit i externí battery pack. Každopádně pro plné využití potenciálu LED to bude chtít zdroj s větším napětím a vhodnou elektroniku, případně i optiku či reflektor přímo pro P7.


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diuso
příspěvek 31.3.2008 09:44
Příspěvek #4


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 91
Registrován: 20.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 12



Dovoli mi vyuzit tvoje encyklopedicke vedomosti :-), vies mi odporucit nejake 18650 -ove svietidlo, ktore by bolo (podobne ako tento Ultrafire) vhodne na P7 moding a sucasne by malo moznost externeho napajania resp. by boli k nemu dostat nejake specialne koncovky s vyvodmi ?


--------------------
Bastlím, teda som.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 31.3.2008 12:45
Příspěvek #5


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Externí napájení lze dodělat i k C2. Vyhodíš vypínač a tlačítko, vzniknuvší dirou protáhneš kabel a vodiče natvrdo napájíš na spodek tišťáku.


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 31.3.2008 14:01
Příspěvek #6


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Změřil jsem výdrž s Trustfire 2500 aku a podle fotek to svítí prakticky konstantně 44 minut, při 49 to ještě svítilo jakž takž a za dalších 5 minut už to bylo hodně slabé. Když jsem vyndal aku, tak měl 3V. Takže oproti původním předpokladům z toho vyplývá, že LED dostává tak +-3A smile.gif Svítilna taky docela pekelně hřeje, musel jsem na ni fučet z blízka 80mm větrákem.


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
384
příspěvek 31.3.2008 20:12
Příspěvek #7


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 356
Registrován: 28.2.2008
Člen číslo: 20



QUOTE(jirik @ 31.3.2008 14:01) *
Změřil jsem výdrž s Trustfire 2500 aku a podle fotek to svítí prakticky konstantně 44 minut, při 49 to ještě svítilo jakž takž a za dalších 5 minut už to bylo hodně slabé. Když jsem vyndal aku, tak měl 3V. Takže oproti původním předpokladům z toho vyplývá, že LED dostává tak +-3A smile.gif Svítilna taky docela pekelně hřeje, musel jsem na ni fučet z blízka 80mm větrákem.


To zni dobre, ale stejne tem 3A moc neverim wink.gif, spis bych veril tomu co nameril Ametr.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 31.3.2008 20:18
Příspěvek #8


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



V Dereelight DBS jsem naměřil proud 1,3A a přitom s tou samou baterií vydrží přes 1,5 hodiny...


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
VanVren
příspěvek 8.4.2008 07:36
Příspěvek #9


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 17
Registrován: 18.2.2008
Člen číslo: 10



Jakej to má odhadovanej výkon? (v lumenech)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 8.4.2008 08:40
Příspěvek #10


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Pokud tam opravdu tečou skoro 3A, tak by to mělo mít něco přes 700lm. Ale až budou dostupné nějaké optiky, tak je určitě použiju, takhle se příliš mnoho světla "ztrácí" do stran.


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
VanVren
příspěvek 8.4.2008 12:37
Příspěvek #11


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 17
Registrován: 18.2.2008
Člen číslo: 10



QUOTE(jirik @ 8.4.2008 08:40) *
Pokud tam opravdu tečou skoro 3A, tak by to mělo mít něco přes 700lm. Ale až budou dostupné nějaké optiky, tak je určitě použiju, takhle se příliš mnoho světla "ztrácí" do stran.

Nemáš doma jednu SSC P7 navíc? To by se mi líbilo na kolo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 8.4.2008 13:35
Příspěvek #12


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Navíc žádnou nemám, ale časem by měli jít sehnat i v ČR. Více info zde http://forum.fotonmag.cz/index.php?showtopic=6&st=60


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 13.4.2008 10:03
Příspěvek #13


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Pár dalších fotek:)

originální Ultrafire C2 Q5
Přiložený obrázek


čtyřledkový Romisen RC-T5
Přiložený obrázek


Ultrafire C2 @ SSC P7
Přiložený obrázek


Další fotky k vidění na http://www.ledmania.cz/souhrn-recenzi


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 13.4.2008 11:21
Příspěvek #14


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



QUOTE(jirik @ 13.4.2008 11:03) *
Pár dalších fotek:)


romisen svieti krasne ... ale kam sa hrabe na P7, ze ?

velmi pekne ti to svieti, aj do sirky aj do dialky ... ale nechcel by som ist proti tebe na biku ...


--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 13.4.2008 12:19
Příspěvek #15


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Mě ještě C2 nepřišla a tuhle už předám majiteli, takže se nemusíš bát smile.gif Navíc na silnici mi to přijde zbytečně silné.


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
VanVren
příspěvek 16.4.2008 15:29
Příspěvek #16


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 17
Registrován: 18.2.2008
Člen číslo: 10



QUOTE(jirik @ 13.4.2008 12:19) *
Mě ještě C2 nepřišla a tuhle už předám majiteli, takže se nemusíš bát smile.gif Navíc na silnici mi to přijde zbytečně silné.


Jiřík:

Ahoj, mám dotaz - má cenu používat pro SSC P7 elektroniku, když píšeš, že modnutá C2 vydrží 44 min. svítít celkem konstantně? Na KD nabízejí tohle: http://www.kaidomain.com/WEBUI/ProductDeta...spx?TranID=4338

SSC P7 napájená jedním lion D by podle nich měla vydržet 3 hod. Bez ní to podle tvého vzoru asi bude skoro to samý, ne-li lepší. (žádný ztráty v elektronice). Co si o tom myslíš?

Jo, a ta SSC P7 na KD je ta lepší verze než na DX?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 16.4.2008 16:01
Příspěvek #17


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



S jedním 18650 akumulátorem tahle elektronika nemá moc smysl. Pokud bys měl víc 18650 zapojených paralelně, nebo třeba tu D liion, tak si budou i pod zátěží držet vyšší napětí a do LED by teklo o dost víc proudu. Takže tam by ta elektronika určitě smysl měla. Na KD by měli mít lepší kusy P7 (pokud nekecajísmile.gif.


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
VanVren
příspěvek 17.4.2008 13:36
Příspěvek #18


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 17
Registrován: 18.2.2008
Člen číslo: 10



QUOTE(jirik @ 16.4.2008 16:01) *
S jedním 18650 akumulátorem tahle elektronika nemá moc smysl. Pokud bys měl víc 18650 zapojených paralelně, nebo třeba tu D liion, tak si budou i pod zátěží držet vyšší napětí a do LED by teklo o dost víc proudu. Takže tam by ta elektronika určitě smysl měla. Na KD by měli mít lepší kusy P7 (pokud nekecajísmile.gif.


Ještě malý technický dotaz - ledku si přilepil? Ta černa izolace pod připájením kabelu je jen nějaká páska? Neodlepí se to teplem?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 17.4.2008 19:07
Příspěvek #19


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Ano LED je přilepená teplovodivým lepidlem . Lepil jsem ji ve dvou fázích. Nejdřív jsem nanesl tenkou vrstvu lepidla na spodek LED a nechal 30 minut zatuhnout, pak jsem teprve dal hodně lepidla na chladič a připevnil LED. To aby se náhodou nestalo, že při přitlačení LED dojde k úplnému vytlačení lepidla zpod LED (to by mohlo vést ke zkratu, na spodku LED je + a na těle svítilny je -). Ta izolačka pod připájeným + je tam jen pro jistotu, za normálních okolností se kontakt sám neprohne, takže by tam ani nemusela být.


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
daex
příspěvek 18.4.2008 20:47
Příspěvek #20


Neosvícený
*

Skupina: Člen
Příspěvků: 7
Registrován: 5.4.2008
Člen číslo: 46



Tak tu vám pribudlo aj svietidlo ultrafire : Ultrafire P7 .
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stránky V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 28.3.2024 - 16:16