IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

 
Reply to this topicStart new topic
> Fenix Tk30, aneb 1x/2x 18650 MC-E od Fenixu
mickielli15
příspěvek 26.11.2009 23:40
Příspěvek #1


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 894
Registrován: 24.5.2008
Bydliště: České Budějovice, Brno.
Člen číslo: 89V první řadě bych chtěl zde přítomným flashaholikům oznámit, že tuto recenzi píši tak, aby byla srozumitelná pro široký lid, proto se nedivte, že zde budou zaznívat myšlenky, které by byly pro nás více zasvěcené téměř zbytečné. Ne všichni čtenáři ale ví co je "čtyřčip", "18650" nebo "flood", proto se budu vyjadřovat pokud možno více polopaticky. To nikomu neuškodí a některým pomůže.
Předmětem následující recenze je svítilna Fenix TK30. Jedná se o svítilnu čínského výrobce Fenix. Nenechte se zmást zemí původu, značka Fenix je ve své branži značkou kvalitní a tomu odpovídá i jejich cenová politika, která dá se říci odpovídá kvalitě a pověsti značky. Samozřejmě lze podobně výkonnou svítilnu zakoupit za výrazně méně peněz, bude tomu ale odpovídat i kvalita, například vodotěsnost je jedna z věcí, kterou bych u svítilny se třetinovou cenou Fenixu radši vůbec nezkoušel. Další diskutabilní faktor je schopnost odvodu tepla od diody, protože dnešní power-LED, obzvláště vícečipové, se zahřívají poměrně výrazně a pokud není dobře vyřešeno chlazení, snižuje se životnost LED, v horším případě shoří buď LEDka, nebo driver. V této disciplíně je na tom Fenix tak, že při půlhodinovém svícení na plný výkon se hlava a na ní umístěný žebrovaný chladič zahřály dost výrazně, tělo svítilny pak teplo odvádělo dále, takže svítilna se dala držet pohodlně uprostřed v ruce, nahoře na hlavě byla ale už výrazně horká. Z toho se dá usuzovat, že odvod tepla od LED diody je vyřešen dobře (kdyby byla studená, znamenalo by to právě nedostatek odvodu tepla od diody), ale otázka je, co by se stalo při například hodinovém svícení na plný výkon. Další otázka ale je, kdo potřebuje svítit hodinu v kuse 630-ti lumeny. Říkáte třeba na kole? Tam by ji ale stačil daleko lépe chladit proudící vzduch. Pokud by byla použitá venku, chladila by se samozřejmě lépe, toto bylo testováno v místnosti o teplotě 22 stupňů celsia. Takže pokud bych hodnotil chlazení stupnicí jako ve škole, bylo by to zřejmě za 2.
Fenix TK30 je osazen čtyřčipovou diodou Cree MC-E. Výkon těchto čtyřčipových LED diod bude pro člověka, který zatím nepřišel do styku ani s jednočipovou 3W značkovou svítilnou (nezaměňovat s pochybnými výrobky na aukcích "3W supersvítívá POLICE svítilna"- tam je většinou výkon i kvalita žalostná) zřejmě menším - nebo spíše větším - šokem. O tom ale později.
FenixTK30 používá buď jednu, nebo dvě (v závislosti použití prodlužovacího nástavce) speciální nabíjecí baterie typu 18650 LI-ION 3.7V, které sice nejsou k sehnání v každém obchodě, ale na internetu je již řada obchodů, které tyto baterie nabízejí, obchody české nevyjímaje. Jejich výhoda oproti klasickým, běžně rozšířeným NiMH bateriím tkví v mnohem větší kapacitě a výkonu, který jsou schopny nabídnout. Jako alterntiva jdou použít baterie CR123A, které ale nedosahují kapacity baterií 18650 a navíc jsou dvakrát kratší, takže je jich potřeba použít dvojnásobný počet. Dají se ale koupit i v nenabíjecí variantě, takže můžou dobře posloužit jako náhradní zdroj energie na cesty wink.gif

Jako pěkné srovnání může posloužit sestra této svítilny, Fenix TK40, která používá stejný reflektor i diodu, liší se ale v typu použitých baterií. Aby nabídla srovnatelný výkon jako její dnes recenzovaná sestra TK30, musí použít 8 kusů tužkových (nejlépe nabíjecích) baterií, oproti dvěma kusům baterií 18650 v případě TK30. Už při srovnání rozměrů obou svítilen je nasnadě, který typ baterií je do těchto multičipových svítilen vhodnější. Spíše by se dalo říci, jediných smysluplných (můj subjektivní názor). Pro lidi, kteří nedají dopustit na technologii NiMH, stvořil Fenix právě model TK40, pro který by měla platit většina zde napsného s tím rozdílem, že je rozměrově větší (přesněji řečeno širší) právě kvůli použitým osmi AA NiMH bateriím. Kdo ale nechce investovat do další nabíječky a dalších baterií a chce používat baterie široce dostupné, v této výkonové kategorii vím pouze o dvou svítilnách napájených tužkovými bateriemi, a to již zmiňovaný Fenix TK40 a iTP A6 Polestar. Edit - ještě jsem našel na internetu TOTO, ale to je vlastně plagiát Fenixu TK40 a zatím jsem o něm nenašel moc informací. Cena je lákavá, ale s kvalitou to bude zřejmě tvořit přímou úměru. Pokud se o ní něco dozvím, vložím sem svůj poznatek. V každém případě, v době demokracie je volba svobodná. Můj subjektivní názor je velmi jednoduchý: při stejném výkonu chci nabíjet dvě baterie, ne osm.
Nyní se ale již obraťme ke dnes recenzované TK30. Nejdříve se pojďme podívat na specifikace od výrobce:

# Cree MC-E LED with 50,000 hour lifespan
# Uses two CR123A batterys or one 18650 rechargeable battery
# Uses four CR123A batterys or two 18650 rechargeable batteries (with extension tube)
# Three sets of modes, two types of output for each mode, selected by turning the bezel
* Performance using two CR123A batteries (runtimes longer with one 18650 rechargeable battery)
- Searching Mode:
Output A - 100 Lumens / 5 Hours
Output B - 370 Lumens / 1 Hours
- Camping Mode:
Output A - 12 Lumens / 30 Hours
Output B - 175 Lumens / 2.7 Hours
- Hunting Mode:
Output A - Strobe / 2 Hours
Output B - 370 Lumens / 1 Hours
* Performance using two 2500 mAh 18650 rechargeable batteries (with extension tube)
- Searching Mode:
Output A - 100 Lumens / 16 Hours
Output B - 630 Lumens / 1.5 Hours
- Camping Mode:
Output A - 12 Lumens / 90 Hours
Output B - 175 Lumens / 8.4 Hours
- Hunting Mode:
Output A - Strobe / 3 Hours
Output B - 630 Lumens / 1.5 Hours

-Max beam length: 225 meters / 300 meters (with extension tube)
-Digitally regulated for constant output
-Intelliegent memory function
-Working voltage: 3V~12V
-Weight - 183g (excluding batteries) / 215g (excluding batteries, with extension tube)
-Dimensions - 208mm (L) x 39.4mm (D)
-Made of aircraft-grade aluminum
-Durable Type-III hard-anodized finish
-Waterproof to IPX-8 standard
-Toughened ultra-clear glass lens with anti-reflective coating
-Tactical tailcap switch with momentary-on function
-Included accessories: lanyard, extension tube, a battery positive connector, two spare o-rings, and a rubber switch boot.

Toliko oficiality. Nyní si tuto svítilnu trochu prohlédněme:

Konstrukce svítilny je bytelná, pocitově velmi pevná. Závity sice nejsou extra namazané, ale šroubují se hladce, se zřetelným odporem ve chvíli, kdy se gumový těsnící o-kroužek při šroubování setká s tělem svítilny.


(Nejen) z toho lze usuzovat, že lze věřit údajům výrobce o vodotěsnosti, což jsem si potvrdil formou vložení zapnuté svítilny do umyvadla na půl hodiny, což zvládla bez úhony. Podle specifikace výrobce by ale měla vydržet daleko více, konkrétně specifikace IPX-8 by měla zaručit nejméně půl hodiny v hloubce 1.5 metru, ale z praxe vím, že toto je celkem podhodnocené. Měl jsem i jiné svítilny od Fenixu se standardem IPX-8 a ve vodě byly i šest hodin. Polopatě? Polopatě: je to prostě záruka spolehlivé vodotěsnosti.

Fenix TK30 se dá požít jak na jednu, tak na dvě již zmiňované baterie typu 18650. Při použití jedné baterie je svítilna příjemně krátká, ale v této konfiguraci také nedosahuje výkonu, jako při použití baterií dvou. Konkrétně firma Fenix uvádí výkon v krátké konfiguraci 370 lumenů, v konfiguraci na dvě baterie potom lumenů 630. Prohlédněme si obrázky obou konfigurací, včetně rozložené svítilny a prodlužovacího dílu:V kratší verzi je opravdu kompaktní, délka je 16cm, pouze hlava je širší (6cm), takže o nošení v kapse sice nemůže být řeč, ale mě osobně by nepřekážela třeba v náprsní kapse bundy nebo za opaskem v pouzdře. V delší kofiguraci je délka 23cm, zde je již potřeba počítat s pouzdrem, ale mě se třeba vleze do brašny na videokameru, a tam také podobnou svítilnu nosím. V této delší konfiguraci lze svítilnu také držet "taktickým" úchopem, a to díky výčnělku-objímce na prodlužovacím dílu:

Za tento výčnělek chytíme svítilnu úchopem "ukazovák a prostředník za objímkou, palec na spínači" a pohodlně svítilnu ovládáme za současné možnosti "mířit" kam potřebujeme. Co se přepínání módů týče, Fenix zvolil tři módy, v každém módu jsou k dispozici dva režimy výkonu. Zní to složitě? Souhlasím. Pokusím se vysvětlit. Módy jsou popsány výše ve specifikacích. Ať jsme v jakémkoliv módu, máme k dispozici v danou chvíli vždy dva různé režimy výkonu. Mezi těmito režimy přepínáme prostým utáhnutím/povolením hlavy svítilny. Abysme pokročili do dalšího módu, rychle za sebou dvakrát utáhneme/povolíme hlavu. V rychlém sledu tedy uděláme operaci utáhni-povol-utáhni-povol, nebo povol/utáhni/povol/utáhni. Tím se nám zpřístupní další mód. Je to velmi specifický způsob ovládání, na druhou stranu pokud v danou chvíli preferujete určité dva režimy (třeba stroboskop a nejvyšší výkon), přepnete si do módu, v kterém cyklují právě režimy stroboskop/plný výkon. Dá se na to zvyknout, jde vyloženě o preference, mě osobně toto ovládání zprvu nevyhovovalo, ale pak jsem si uvědomil, že pokud zůstanu v jednom konkrétním módu, který mi vyhovuje a při tom většinu času zůstanu, stane se svítilna vlastně dvourežimová a mezi těmito vybranými dvěma režimy už pouze přepínám jednoduchým utažením/povolením hlavy, což je maximálně jednoduché. Ještě dodejme, že svítilna si po vypnutí pamatuje naposledy použitý režim a v tom se také příště zapne.
Nyní pohleďme do reflektoru,

ve kterém jsou zřetelně vidět čtyři čipy diody CREE MC-E. V následujícím obrázku je vidět, že všechny 4 čipy svítí rovnoměrně, čímž je dobře využita účinnost této diody. Píšu to proto, že ne u všech čtyřčipových svítilen je automatické, že jedou všechny 4 čipy rovnoměrně.

Reflektor sice není výrazně hluboký v poměru k šíři, ale firmě Fenix se podařilo soustředit poměrně konkrétní paprsek světla, takže svítilna má velmi slušný dosvit. Kruh (tzv halo) okolo středového paprsku (tzv. hotspotu) je ale při tomto výkonu velmi použitelný na základní osvětlení blízkého prostoru okolo Vás, takže nelze říci, že je svítilna použitelná pouze na svícení do dálky. Nebyla k tomuto účelu ani vyrobena, ale při srovnání s jednočipovými specializovanými svítilnami na daleký dovit má sice hotspot širší, ale zároveň při tomto výkonu dosvítí velmi daleko i s tímto širším hotspotem. Psát a vysvětlovat mohu cokoliv, ale pocitově - s touto svítilnou lze opravdu pohodlně svítit na vzdálenost kolem 200 metrů (bavíme se tady o úplné tmě, ve městě plném pouličních lamp a světelného smogu vynikne výkon jakékoliv svítilny ani ne z poloviny), ale při tomto výkonu a charakteru kuželu světla nemluvím o tečce 200m vzdálené, ale o pohodlném kontrolování situace v této vzdálenosti. Právě proto, že většina dnes nabízených čtyřčipových svítilen svítí spíše (a mnohdy i více než spíše :-) ) do šířky - což je samozřejmě užitečné pro spoustu situací - vychází FenixTK30 jako výkonná volba velmi dobře použitelná i do dálky. Pro představu nabízím srovnání s mou čtyřčipovou svítilnou Wolf-eyes Rattlesnake s LED diodou od konkurenční firmy SSC-P7. Tato svítilna je typickým zástupcem čtyřčipové svítilny svítící více do šířky, jak jsem ale již řekl, při výkonu přes 600 lumen dosvítí i taková svítilna poměrně daleko. Nyní ji ale srovnejme právě s Fenixem: Podotýkám, že toto srovnání jsem pořizoval v mírném dešti. Jakmile se mi naskytne příležitost, nafotím kvalitnější snímky. Je to také důvod, proč jsem s recenzí váhal, ale nakonec jsem se rozhodl ji napsat a až dodatečně sem vložím chybějící lepší venkovní snímky (u nás fanatiků tomu říkáme beamshoty - to je pro nás takové lahodné slovo biggrin2.gif ). Tak a teď k těm beamshotům.Zaprvé je vidět rozdíl ve výkonu na jednu a na dvě baterie, zadruhé je také vidět, že fenix má jasně větší dosvit. Ještě chci podotknout, že bylo velmi vlhko a mrholilo, na vlastní oči je výkon daleko více patrný.
Nyní se podíváme na srovnání výkonu a charakteru kuželu proti zdi. Zde se již má tvář začíná mírně kabonit. Proč? O tom později, odborníci zde na fóru už budou tušit z následujících snímků:
nejdříve můj Wolf-Eyes Rattlesnake:


a nyní Fenix TK30:

Na těchto beamshotech jsou svítilny asi 1m od zdi. Zde je jasně patrný úzký, intenzivní hotspot Fenixu, naopak široký, plynulý hotspot Rattlesnakea (nebo jak to česky napsat biggrin.gif ). Pokud bych se začal se svítilnama ode zdi vzdalovat, logicky by se rozdíl v šíři kuželu zvětšoval. Prostě jasně vidíme, na co se ta která svítilna hodí. Buď velký osvícený prostor široko kolem vás, nebo daleký dosvit a.. a.. a.... ? A tady je důvod mého předchozího kabonění. Fenix nejen že má intenzivnější hotspot, ale má i intenzivnější halo! Při svícení ve dne na stěnu se mi zdál rozdíl přesně opačný, ale není tomu tak. Bylo to zřejmě nedokonalostí lidského oka a teplejšího odstínu světla Fenixu. V tom případě každého asi napadne - tak to musí mít Fenix i celkově vyšší výkon... No, posuďte sami: Oficiální údaje obou výrobců jsou následující: Fenix 630 lumen, Rattlesnake 640 lumen. Toliko oficiality. Nyní se (Bohužel pro mě) ukáže pravda v tzv. ceiling-bounce testu, kdy se měří úroveň, kterou je schopna svítilna osvítit prostor ne přímo, ale odrazem reflektoru od stropu. Tak pojďme na to:
FENIX:

RATTLESNAKE:

Zde je jasně vidět vyšší výkon Fenixu. Já se samozřejmě ptám jako majitel Rattlesnakea jak je to možné, ale je to možné. Tímto mne Fenix TK30 definitivně přesvědčil. Abysme ale nebyli na Rattlesnakea zlí, jeho konstrukce je o poznání robustnější, což se také projevilo v o třetinu vyšší váze. Navíc pokud jsem dal Fenixu za chlazení známku 2, musel bych Rattlesnakeovi dát za 1. Ale dnes bych si již tak drahé světlo nekoupil, stál mě onehdá přes 200USD. Jak vidno, konkurence nespí a jmenovitě Fenix TK30 mě velmi příjemně překvapil, protože je nejen levnější, ale i výkonnější, jde sehnat v našich obchodech (třeba tady) a tím člověk získá i naší "českou" záruku. Shrnuto, podtrženo - Fenix TK30 je výkonná svítilna s velmi dobrým dosvitem, kvalitní konstrukcí za cenu, která odpovídá nabízeným hodnotám.

edit: výdrž na baterie jsem zatím nezkoušel, ale obecně se zřejmě bude pohybovat +- v rámci specifikace, která je uvedena v horní části recenze. Plánuju udělat aspoň výdrž na max ve vodě na 1x18650 i 2x18650 v nejbližších dnech.
edit2: Jirikovo graf výdrže:


--------------------
Ach jo, potřeboval bych asi osvětlení stadionu do kapsy (na 1xaaa) s výdrží 20 hodin, low režimem 4000lm a focusem. Zatím jsem na tomto:
Sipik SK-68 Q3 ---- FENIX E01 blue-----
Fenix LD01 Sainless Steel "mazel edition" ----- MTE-M3 2I (MC-E) optika-kolimátor ----- Eagletac T20C2 R2 ----- Lumintop L1A ----- Tank007 tk-737 Q3 zoom 18650/3xAAA. ---- UF WF-900 5xQ5 1000lm ---- XENO E03 XM-L NW ---- FENIX HL21 R3 yellow ---- KD RQ 07 XM-L ---- KD Angle Q5 ---- DRY 3x XM-L CW
Nabíječka šmejd NiMH, super Li-ion PILA IBCT
.
Potrava 18650 Trust yellow-red-black DX, 12x Sanyo+Panasonic z notebooků, AW 2600, 14500 Trust yellow-red-black, AA+AAA Recyko, Eneloop, Eneready, Arctic Power, Tronic, GP atd atd...

PŘEJI SLUNCE V BUSHI :-)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pro nově příchozí - neberte nás flashaholiky vážně, my vás zatím taky vážně neberem. Vzájemně se začnem brát vážně, jakmile do toho taky spadnete, což většinou netrvá dlouho :-)))
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alk007
příspěvek 26.11.2009 23:53
Příspěvek #2


Flashaholik & sběratel
***

Skupina: Moderátor
Příspěvků: 3 649
Registrován: 22.2.2008
Bydliště: těsné sousedství Prahy
Člen číslo: 14Pěkná a čtivá recenze, navíc taková "lidská" :-)


--------------------
Budoucnost se mi jeví v lepším světle (minimálně 3 x MT-G,...) :-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Má sbírka ( snad někdy aktualizuji :-) )
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mickielli15
příspěvek 27.11.2009 00:02
Příspěvek #3


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 894
Registrován: 24.5.2008
Bydliště: České Budějovice, Brno.
Člen číslo: 89díkes, no dal jsem to tam unáhleně a protože mi vynechává klávesnice i mozek, ještě jsem tam opravoval nechtěné překlepy, ale už by to mělo být lepší. Kdyžtak mě upozorněte. smile.gif
Jo a s tou lidskostí jsem chvílema bojoval, jsme fakt zvyklí psát automaticky našim jazykem, není to s náma lehké biggrin2.gif .


--------------------
Ach jo, potřeboval bych asi osvětlení stadionu do kapsy (na 1xaaa) s výdrží 20 hodin, low režimem 4000lm a focusem. Zatím jsem na tomto:
Sipik SK-68 Q3 ---- FENIX E01 blue-----
Fenix LD01 Sainless Steel "mazel edition" ----- MTE-M3 2I (MC-E) optika-kolimátor ----- Eagletac T20C2 R2 ----- Lumintop L1A ----- Tank007 tk-737 Q3 zoom 18650/3xAAA. ---- UF WF-900 5xQ5 1000lm ---- XENO E03 XM-L NW ---- FENIX HL21 R3 yellow ---- KD RQ 07 XM-L ---- KD Angle Q5 ---- DRY 3x XM-L CW
Nabíječka šmejd NiMH, super Li-ion PILA IBCT
.
Potrava 18650 Trust yellow-red-black DX, 12x Sanyo+Panasonic z notebooků, AW 2600, 14500 Trust yellow-red-black, AA+AAA Recyko, Eneloop, Eneready, Arctic Power, Tronic, GP atd atd...

PŘEJI SLUNCE V BUSHI :-)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pro nově příchozí - neberte nás flashaholiky vážně, my vás zatím taky vážně neberem. Vzájemně se začnem brát vážně, jakmile do toho taky spadnete, což většinou netrvá dlouho :-)))
Go to the top of the page
 
+Quote Post
-mm-
příspěvek 27.11.2009 00:18
Příspěvek #4


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 346
Registrován: 1.2.2009
Bydliště: Brno
Člen číslo: 252Precetl jsem to jednim dechem, hezky napsano a supr fotky, zvlaste ty dve s detailem odsroubovane hlavy a spinace.
thumbsup_anim.gif


--------------------
iTP A3 EOS Upgraded black / EDI-T P4@XP-E R3 WH / Police 5W@Cree Q5 + KD driver / Romisen RC-C6 II@XP-E R3 WH, RC-G2 black@XP-G R5 + 3-mode driver, RC-T5 grey@XM-L T5 / Solarforce T7 II R2 / M8 XM-L / UltraFire C2 DIY kit #1: XM-L T6 2B / #2: MC-E M-bin WC + driver Shiningbeam.com / UniqueFire HS-802@DirectDrive / Zebralight H30-Q5
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mickielli15
příspěvek 27.11.2009 00:24
Příspěvek #5


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 894
Registrován: 24.5.2008
Bydliště: České Budějovice, Brno.
Člen číslo: 89Díky, zrovna tyhle fotky jsem dělal s péčí, hrál jsem si s nastavením a hlavně nasvícením. Na víc nebyl čas, důležitá byla fakta, lítal jsem tu po bytě a naše okna zvenčí docela světélkovala biggrin2.gif .


--------------------
Ach jo, potřeboval bych asi osvětlení stadionu do kapsy (na 1xaaa) s výdrží 20 hodin, low režimem 4000lm a focusem. Zatím jsem na tomto:
Sipik SK-68 Q3 ---- FENIX E01 blue-----
Fenix LD01 Sainless Steel "mazel edition" ----- MTE-M3 2I (MC-E) optika-kolimátor ----- Eagletac T20C2 R2 ----- Lumintop L1A ----- Tank007 tk-737 Q3 zoom 18650/3xAAA. ---- UF WF-900 5xQ5 1000lm ---- XENO E03 XM-L NW ---- FENIX HL21 R3 yellow ---- KD RQ 07 XM-L ---- KD Angle Q5 ---- DRY 3x XM-L CW
Nabíječka šmejd NiMH, super Li-ion PILA IBCT
.
Potrava 18650 Trust yellow-red-black DX, 12x Sanyo+Panasonic z notebooků, AW 2600, 14500 Trust yellow-red-black, AA+AAA Recyko, Eneloop, Eneready, Arctic Power, Tronic, GP atd atd...

PŘEJI SLUNCE V BUSHI :-)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pro nově příchozí - neberte nás flashaholiky vážně, my vás zatím taky vážně neberem. Vzájemně se začnem brát vážně, jakmile do toho taky spadnete, což většinou netrvá dlouho :-)))
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 27.11.2009 02:07
Příspěvek #6


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 4 962
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2Hodně podrobná recenze thumbsup_anim.gif Od wolf-eyese bych čekal trochu víc. Jak je na tom vlastně když ho porovnáš s TK30 jenom na 1x18650?

Jinak bych si dovolil přihodit testy výdrže smile.gif
Přiložený obrázek


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mickielli15
příspěvek 27.11.2009 02:24
Příspěvek #7


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 894
Registrován: 24.5.2008
Bydliště: České Budějovice, Brno.
Člen číslo: 89Ahoj Jirko, já už teď jdu chrnět, můžu tam ten graf výdrže zítra hodit přímo do recenze? Dík. Jinak od Wolf-Eyes bych taky čekal víc, až jsem si říkal, jestli s ní něco není, protože speciálně ten ceiling-bounce test je docela výrazně vypovídající. Je ale pravda, že na vlastní oči je to trochu míň markantní, ale i tak je to pozorovatelný. No a foťák je pak v manuálním nastavení ještě více nekompromisní. Nevím taky, jakej BIN tam vlastně tehdá dávali, to na to může mít vliv. Ale stejně ho mám furt rád :-). Udělám pak ještě pár fotek pro zpřesnění.


--------------------
Ach jo, potřeboval bych asi osvětlení stadionu do kapsy (na 1xaaa) s výdrží 20 hodin, low režimem 4000lm a focusem. Zatím jsem na tomto:
Sipik SK-68 Q3 ---- FENIX E01 blue-----
Fenix LD01 Sainless Steel "mazel edition" ----- MTE-M3 2I (MC-E) optika-kolimátor ----- Eagletac T20C2 R2 ----- Lumintop L1A ----- Tank007 tk-737 Q3 zoom 18650/3xAAA. ---- UF WF-900 5xQ5 1000lm ---- XENO E03 XM-L NW ---- FENIX HL21 R3 yellow ---- KD RQ 07 XM-L ---- KD Angle Q5 ---- DRY 3x XM-L CW
Nabíječka šmejd NiMH, super Li-ion PILA IBCT
.
Potrava 18650 Trust yellow-red-black DX, 12x Sanyo+Panasonic z notebooků, AW 2600, 14500 Trust yellow-red-black, AA+AAA Recyko, Eneloop, Eneready, Arctic Power, Tronic, GP atd atd...

PŘEJI SLUNCE V BUSHI :-)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pro nově příchozí - neberte nás flashaholiky vážně, my vás zatím taky vážně neberem. Vzájemně se začnem brát vážně, jakmile do toho taky spadnete, což většinou netrvá dlouho :-)))
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 27.11.2009 05:38
Příspěvek #8


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16pepko


--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Petrs
příspěvek 27.11.2009 08:48
Příspěvek #9


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 181
Registrován: 10.11.2009
Bydliště: České Budějovice
Člen číslo: 447Ahoj. Mám otázku(y),je TK 30 stejná v max.výkonu jako TK 40,používá stejný BIN (zřejmě M),má stejnou parabolu ? Že výrobce udává stejný výkon je známo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 27.11.2009 10:49
Příspěvek #10


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 4 962
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2mickielli: jo klidně to přihoď.
Petrs: co jsem měl možnost porovnat, tak obě svítí stejně. Viz i graf zde.


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 RSS PDA verze Aktuální čas: 18.9.2018 - 20:37