IPB

Vítejte, hoste ( Přihlásit se | Registrace )

2 Stránky V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> UltraFire MCU WF1000L, Minirecenze
Blancman
příspěvek 26.1.2009 12:06
Příspěvek #1


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 072
Registrován: 20.1.2009
Člen číslo: 238



Dobrý den, koupil jsem od Tygřích cen svítilnu UltraFire MCU WF1000L. Nemohu si pomoci, ale vše, co jsem zatím od TC koupil, je celkem kvalitní a za slušné ceny. I tato svítilna je velmi pěkně zpracována. Úprava povrchu je HIII. Nikde žádné oděrky (zatím), závity robustní a přesné, opatřené "O" kroužky. Tělo i hlava reflektoru masivní, silné stěny. Sice se to trochu projevuje na váze, ale raději dávám přednost pevnosti před vahou. Rozdíl není nijak katastrofální. Původně je svítilna osazena Cree MC E ledkou v sériovém zapojení. Elektronika zvládá max. napětí od 6V do 8,4V a má režimy Hi - Low - Strobo. Ledka je přilepena na poměrně velkém, mosazném pouzdře a to je následně pevně zašroubováno do těla svítilny, přesně v oblasti žeber mohutného chladiče. Jedná se jen o čip, bez hvězdicového plošného spoje s chladičem. Je na pouzdře pouze přilepen. Odvod tepla je tedy celkem bezproblémový a skutečně se svítilna i při provozu na Hi nijak výrazně nezahřívá. Ani po vyšroubování paraboly reflektoru a "osahání" ledky a pouzdra driveru nejsou tyto nijak výrazně zahřáté. Reflektor má průměr 55 mm a hloubku 35 mm, je hliníkový, texturovaný. Testoval jsem tuto svítilnu na protější zeď panelového domu, vzdálenou rovných 100m. Oproti Auroře AK P7 2 módy a MTE 4-2 5 módů, které taktéž vlastním svítí jednoznačně nejvíce do dálky. Já jsem z ní však vykopl MC E ledku, vyrobil jsem jiné, také mosazné pouzdro pro elektroniku, na něj jsem namontoval SSC P7 s kruhovým chladičem a plošným spojem a zajistil dvěma šroubky M2 proti otočení, či posunutí ze středu reflektoru. Ve spodní části reflektoru jsem pomocí soustruhu zvětšil otvor tak, aby tam zapadl přesně vrchlík SSC P7. Původní elektroniku jsem nahradil tou novou Kaidomainňáckou "Super Output SSC P7", která umí rozsah napájecího napětí od nějakých 5,5V do 15V. Má tři režimy - Low / Hi / Mid, maximální proud při režimu Hi je 2,8A. Používám to teď asi 14 dní a snažím se tomu dávat pořádnou sodovku, tzn. plný režim od nabití do vybití a to pomalu každý den. Musím říci, že v této úpravě jsem spokojen na maximum. V plném režimu z toho dostanu asi 1 hod. a 40 minut poměrně konstantního světla. Pak to umře, docela rychle a naráz. To je tím, že se to při 5V prostě vypne. Dosvit je parádní, halo dostačující. Zkoušel jsem to v noci vystrčit z okna jedoucího auta "Fabia", zhasnout původní reflektory a jet jenom na tuto svítilnu. Musím přiznat, že mít místo těch obyčejných 55W žárovek tyto dvě svítilny, tak je to mnohem lepší světlo, i na tu jednu jsem viděl podstatně lépe, než na ty dvě bludičky. Žárovka fuj....Jak člověk pozná lepší.... Fotky nejsou moje vlastní, neb nemám čím fotit a mobilem by to nebylo kvalitní.. Blanc
Přiložený náhled(y)
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
Přiložený obrázek
 
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcio
příspěvek 26.1.2009 12:34
Příspěvek #2


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 224
Registrován: 7.8.2008
Člen číslo: 118



Díky za recenzi. Nechápu, proč jsi vyměnil MCE za P7. Je tam snad nějaký rozdíl ve výkonu? blink.gif
PS: Žárovky fuj a tygriceny taky fuj sad01_anim.gif
PS: Chce to fotky, porovnání s Aurorou mě zajímá.


--------------------
Na počátku byla tma... 2.Sam.22,29
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blancman
příspěvek 27.1.2009 10:47
Příspěvek #3


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 072
Registrován: 20.1.2009
Člen číslo: 238



Ahoj Marcio, no proč... Problém je v tom, že jsem tak trochu detailista. Nemyslím, že by rozdíl mezi MC E a SSC P7 byl ve výkonu. Ale já vždy raději preferuji daleký dosvit, tedy úzký kužel. Lezu s tím do podzemních chodeb a jeskyní a tak potřebuji spíše dosvítit dál, než jen kolem sebe. To abych viděl jestli někam nezahučím... No a s těmi reflektory co jsem měl mi přišlo, že do úzkého kuželu se mi daří lépe svázat tu SSC P7, než to MC E. Dalším problémem pro mě bylo, že to původní MC E bylo zapojeno do série, tedy provozní napětí se pohybovalo na hranici 13V - 15V při proudu 700mA. Driver, který byl původně osazen uměl vstupní napětí od 6V do 8,4V a měl tři režimy v pořadí Hi, Low, Strobo. Což já úplně bytostně nesnáším. Sakra, nejdřív si posvítím málo a když mi to nestačí, tak prostě přidám a ne, že to rozšajním naplno a pak ubírám. Navíc si ten původní driver nepamatoval módy. No a protože sehnat driver, který je "step up", tzn. zvyšující, umí rozsah napájecího napětí od 6V do 16V a má pořadí režimů Low, Hi plus něco bylo nemožné a svůj jsem zatím ještě nevivinul (byť na tom pracuji), tak jsem musel začít od driveru. Našel jsem právě ten Kaidomainňácký. A protože jsem v tu dobu neměl MC E v paralelním zapojení a chtěl jsem mít lampu teď hned okamžitě, vrazil jsem tam právě tu SSC P7, upravil původní reflektor tím, že jsem na soustruhu zvětšil otvor, aby tam pasoval vrchlík SSC P7 a pak, protože jsem samozřejmě poškrábal povrch reflektoru (s čímž naštěstí bylo počítáno) jsem reflektor odnesl ke známému, který má firmu na renovaci reflektorů a nechal jsem tam nanést novou odrazivou vrstvu a ještě jsem to nechal přetáhnout speciální křemíkovou vrstvou. Touto úpravou je pak možné reflektor i vyčistit, aniž by se odrazivá vrstva poškodila. Úprava vyjde na 300,- Kč. No, a teď jsem s lampou nadmíru spokojený. Blanc
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 27.1.2009 10:49
Příspěvek #4


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Když to tak vezmu, tak z původní svítilny vlastně nic kromě těla nezbylo -> bastlírna smile.gif


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blancman
příspěvek 27.1.2009 11:06
Příspěvek #5


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 072
Registrován: 20.1.2009
Člen číslo: 238



No jo, když o tom teď přemýšlím, tak vlastně ano. Ale já jí kupoval hlavně kvůli tomu tělu, to je pravda... Bylo mi jasné, že budu přetvářet... Jinak ty Tygří ceny... Je pravdou, že jsou o dost dražší, než třeba DX nebo Kaidomain. Jenže... Tu samou svítilnu, co já koupil můj známý od DX a je úplně jinak zpracovaná. Předně není anodizovaná HIII ale je jen lakovaná, závity už nejsou nic moc, na těle dost oděrek hned na začátku.. Já od TC kupoval už několik lamp a kvalita zpracování byla vždy dobrá, takže já si raději připlatím. Blanc
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 27.1.2009 11:28
Příspěvek #6


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



ale ved je to uplne ten isty obchod ... nie su to 2 firmy :-)))))
akurat ceska stranka uvadza ceny s 50-100% prirazkou ...
aj kody vsetkych vyrobkov su uplne tie iste ...
zasielky tiez chodia z HK a nie z CR ...


--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 27.1.2009 13:21
Příspěvek #7


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Tygriceny za tebe jen objednaji vec z DX. Pokud se nejak lisi kvalita, tak jsi mel proste jenom stesti v "DX lottery" smile.gif


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zett
příspěvek 27.1.2009 15:26
Příspěvek #8


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 59
Registrován: 2.10.2008
Bydliště: Brno - Kuřim ;-)
Člen číslo: 156



Možná nejde o DX lottery, ale o jiný výrobek...

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.18475

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.18071
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blancman
příspěvek 28.1.2009 22:47
Příspěvek #9


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 072
Registrován: 20.1.2009
Člen číslo: 238



No, mám spíše pocit na tu "loterii" z DX..... Ále, hlavně, že je těélo svítilny v perfektní kvalitě, střívka v různé spolupráci zde vyrobím sám... Chtělo by to ale nějaký dobrý reflektor, který by mi P7 svázal do co nejužšího kužele. Nechce se mi kupovat kvůli tomu celou svítilnu, třeba ten "superthrower" něco... Nedají se někde sehnat nějaké reflektory? Blanc
Go to the top of the page
 
+Quote Post
budo
příspěvek 29.1.2009 00:42
Příspěvek #10


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 123
Registrován: 20.1.2009
Člen číslo: 237



QUOTE(pepko @ 27.1.2009 11:28) *
ale ved je to uplne ten isty obchod ... nie su to 2 firmy :-)))))
akurat ceska stranka uvadza ceny s 50-100% prirazkou ...
aj kody vsetkych vyrobkov su uplne tie iste ...
zasielky tiez chodia z HK a nie z CR ...


Rozdíl může být ve výstupní kontrole kvality .... stejný obchod, ale v DX to vezmou šmahem a v TC do prodeje nepustí kusy horší kvality provedení ...
Běžná praxe v asijských továrnách - z jedné linky sjíždí značkové zboží (vysoká výstupní kontrola kvality), jiná značka s horší kvalitou (kontrolou) a noname ve stylu padni komu padni.
Neříkám, že tomu tam musí být v případě DX vs. TC, ale i to je varianta se kterou se dá počítat


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jirik
příspěvek 29.1.2009 01:23
Příspěvek #11


Administrátor
***

Skupina: Root Admin
Příspěvků: 5 007
Registrován: 5.2.2008
Bydliště: Turnov/Praha
Člen číslo: 2



Takže ještě jednou:) TC objednají zboží přímo z DX. Rukama jim to neprojde...


--------------------
"You could send a little girl over an old graveyard in an abandoned ghost town at midnight, as long as she has an Olight SR90 Intimidator with her, she will be fine." - Serial Chiller@CPF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 29.1.2009 08:26
Příspěvek #12


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



budo : thumbsup_anim.gif


--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zett
příspěvek 29.1.2009 10:38
Příspěvek #13


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 59
Registrován: 2.10.2008
Bydliště: Brno - Kuřim ;-)
Člen číslo: 156



QUOTE(Blancman @ 28.1.2009 22:47) *
No, mám spíše pocit na tu "loterii" z DX..... Ále, hlavně, že je těélo svítilny v perfektní kvalitě, střívka v různé spolupráci zde vyrobím sám... Chtělo by to ale nějaký dobrý reflektor, který by mi P7 svázal do co nejužšího kužele. Nechce se mi kupovat kvůli tomu celou svítilnu, třeba ten "superthrower" něco... Nedají se někde sehnat nějaké reflektory? Blanc


Já mám pocit že jde o jiný výrobek. wink.gif V předchozím příspěvku jsi psal že je svítilna úplně jinak zpracovaná a proto předpokládám že jde o rozdílné svítilny se stejným označením. Každopádně rozhodující je cena protože ta co nemá HA III stojí do 50 USD a to co HA III asi má i když to DX neuvádí stojí cca do 80 USD. Každopádně spekulace nad TC a DX mně dobře baví... Někdo si holt nedokáže připustit že jde o jednoho a toho samého dodavatele.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 29.1.2009 11:47
Příspěvek #14


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



QUOTE(Zett @ 29.1.2009 10:38) *
Každopádně spekulace nad TC a DX mně dobře baví... Někdo si holt nedokáže připustit že jde o jednoho a toho samého dodavatele.


nuz niekto si rad priplati bez toho, aby pouzil rozum ...

ale ako som si teraz vsimol, uz sa TC viac maskuje a odlisuje od DX ... zmenili kody vyrobkov, takze sa tazsie hlada suvislost medzi TC a DX ... ale stale existuje moznost ... treba si pozriet cisla uvadzane pri obrazkoch vyrobkoch ... napriklad:
http://www.tygriceny.cz/obchod/Aurora-AK-P...ashlight-118650

toto je moja aurora ... v mene obrazkov ma uvedeny kod 12624, takze je to toto:
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.12624

rozdiel cien je 1719kc vs 45$, po prepocte asi 1719kc vs 945kc


toto su nase klasicke liionky
http://www.tygriceny.cz/obchod/trustfire-p...mah-2-pack-blue

v nazve obrazku je uvedeny kod 5790, takze to je toto:
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.5790

rozdiel cien je 489kc vs 10$, po prepocte 489kc vs 210kc


je to kazdeho osobna vec ci si zaplati 100% priplatok za to, ze ma pocit, ze to nakupi v CR ...


--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepko
příspěvek 29.1.2009 11:50
Příspěvek #15


LED Greenhorn
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 4 787
Registrován: 24.2.2008
Bydliště: Bratislava
Člen číslo: 16



QUOTE(Blancman @ 27.1.2009 11:06) *
Jinak ty Tygří ceny... Je pravdou, že jsou o dost dražší, než třeba DX nebo Kaidomain. Jenže... Tu samou svítilnu, co já koupil můj známý od DX a je úplně jinak zpracovaná. Předně není anodizovaná HIII ale je jen lakovaná, závity už nejsou nic moc, na těle dost oděrek hned na začátku.. Já od TC kupoval už několik lamp a kvalita zpracování byla vždy dobrá, takže já si raději připlatím. Blanc


blancman, mozes mi uviest presne linky co si kupil ty na TC a co kupil znamy na DX ?
ale naozaj presne linky ....


--------------------
Author Xenon, Sigma Elipsoid, Cateye EL300, MTE Rebel, Ultrafire 606A1@Q5, 2x MXDL@R2 WG, WF-400@P7 CSVOI, 4x Ultrafire C2@P7 DSVNJ+Sekonix Col#1, 2x TR801@P7 DSVNJ
Akoray K-106, KD Cree Q3 5A, SacredFire NF-08 zoom, KD Cree Q3 zoom, 5xNF-500 Q5 zoom, Bastl 6xCree -> 1400lumen, Solarforce L900M@6xCree Q5 1500+lumen mod
Uniquefire HS801@Phlatlight SSR-90, Endurer 4x18650 4xCree MCE M-bin WH 3000+ lumen, Police 2D Maglite SST-90 aspherical 2000+lumen thrower
Romisen RC-T5 4x XP-G R5 1500+ lumen mod, 10xCree MCE 5C 4000K Hyperboost 6000+ lumen bike light - yeeaaah, it's done !!!
Niekto vidi, niekto svieti ... A niekto svieti a vidi ... (pepko)
Predstavte si lampu! Nech je akokoľvek umelecky a zaujímavo zdobená, musí predovšetkým svietiť! (Honoré de Balzac)
Světlo umírá jenom příchodem ještě většího světla, ještě většího, většího světla. (Otakar Březina)
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (Tomáš Akvinský)
Ty brdo! Now that's a clean mod, looks awesome! This is the flashlight I needed when I met wolves in a Slovak forest at night :-) Yeeehaw! (Erasmus CPF)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blancman
příspěvek 29.1.2009 14:14
Příspěvek #16


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 072
Registrován: 20.1.2009
Člen číslo: 238



Zdravím, zdravím, no, to já si klidně připustím, že jde o stejného dodavatele. Já to jen ještě nezjišťoval... Na TC jsem narazil náhodou a způsob nákupu mi vyhovoval. Nemám pořád ještě zřízenu kartu, abych mohl platit třeba přes paypal, takže nakupovat přes DX nebo Kaidomain je pro mě složité. Ale do budoucna to vyřeším. A je pravdou, že zatím na tom nejsem tak špatně, aby mě pár stokorun trápilo. V podstatě je mi úplně jedno, od koho to koupím. Hlavně ať je to v pořádku a v dobré kvalitě. Mě se totiž stalo, že jsem u TC objednal Auroru, u které bylo, že je na skladě. Tak jsem čekal, že ji za pár dnů budu mít doma. No a po asi týdnu mi přišel od TC mail, že mnou vybraná Aurora sice na skladě je, ale nevyhovuje jejich požadavkům na kvalitu a tak že je budou zasílat zpět výrobci. Buď jestli chci počkat až přijde nová série, nebo jestli si vyberu jinou svítilnu a cenu že mi nechají stejnou jako u Aurory, pokud bude mnou vybraná dražší. Tak jsem si vybral tu MTE 4-2 a ta mi přišla hned a je také ve velmi dobré kvalitě. Jinak link je normálně www.tygriceny.cz, vyberu oddíl "Svítilny a světelné zdroje" tam kliknu na "Svítilny, Guns a lasery - Cree MC-E svítilny" a poslední dole je ta UF MCU WF1000L. Tak jsem na ní kliknul a koupil ji. Jak přesně ji koupil ten můj znamý nevím, jen řekl, že ji má z DX. Ale je pravda, že byla o dost levnější. Vypadá úplně stejně, svítí stejně, všechno stejně, jen je lakovaná a ne anodizovaná. Ale čert to vem, časem budu nakupovat všude, kde to půjde ale teď mám hlavní problém, potřebuji pořádný reflektor. Já bych ho dokázal i fyzicky vyrobit, s tím nemám problém. Mám člověka, který má přesný soustruh i frézku. Dále mám člověka který vyrobený polotovar dokáže potáhnout velmi kvalitní odrazivou vrstvou a navrch to ošetří speciální křemíkovou vrstvou proti odření, ale mám zásadní problém, jak správně trefit parabolu reflektoru, aby to SSC P7 svazovalo do úzkého kuželu. Nechce se mi to dělat metodou pokus - omyl. Nemůžete mi v tomhle někdo poradit? Blanc
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alk007
příspěvek 29.1.2009 23:21
Příspěvek #17


Flashaholik & sběratel
***

Skupina: Moderátor
Příspěvků: 3 799
Registrován: 22.2.2008
Bydliště: těsné sousedství Prahy
Člen číslo: 14



Když už se tady rozjela diskuze na téma Tygří ceny, tak přidám i své zkušenosti. Také jsem jejich služeb několikrát využil v dobách, kdy jsem ještě neměl Paypal a bál jsem se ho založit s tím, že číslo karty na internet prostě nedám. Pak jsem "objevil ameriku" - poznámka pro Blancmana - a zjistil, že kartu nemusím u PayPalu vůbec mít, respektive registrovat, stačí "dobíjet" převodním příkazem. Ale zpět k Tygřím cenám. Zkušenosti s nimi mám jen dobré. Anglicky nějak tak zvládám, ale přece jen je příjemné komunikovat v češtině, i když někdy velmi veselé :-)) Jednou byla jedna položka dlouhodobě nedostupná - hned mi nabídli jiné řešení - celkem milé. Dvakrát jsem od nich dostal slevu, ani nevím jak to počítají, ale potěšilo to. A poslední nákup u nich - ani nevím, zda to vlastně zveřejňovat - byl zcela zadara. Prostě jsem objednal, neměl čas na zaplacení převodem a najednou po pár dnech došla zpráva, že zásilka je na cestě. Tak tedy nevím, svítilny jsou již doma, ale byla to nejlepší cena, za kterou jsem u nich nakupoval :-))))
Pokud to teď trošku vážněji shrnu: u Tygřích cen je možné solidně a spolehlivě nakupovat pokud člověk buď nemá PayPal a nehodlá do zahraničí nijak jinak platit, nebo pokud vůbec nevládne angličtinou. A samozřejmě pokud mu nevadí, že zaplatí cca dvojnásobek obvyklé ceny.


--------------------
Budoucnost se mi jeví v lepším světle (minimálně 32 x XHP-1000...) :-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blancman
příspěvek 30.1.2009 11:31
Příspěvek #18


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 2 072
Registrován: 20.1.2009
Člen číslo: 238



Já vím, že to bude znít asi legračně, ale mohl bych poprosit jak to mám udělat, respektivně co mám udělat, abych mohl platit do zahraničí? Třeba přes toho Paypala? Děkuji. Blanc
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lucky
příspěvek 30.1.2009 12:06
Příspěvek #19


Flashaholic
***

Skupina: Člen
Příspěvků: 1 188
Registrován: 21.8.2008
Bydliště: Trnava a okolie; Smolenice
Člen číslo: 123



QUOTE(Blancman @ 30.1.2009 11:31) *
Já vím, že to bude znít asi legračně, ale mohl bych poprosit jak to mám udělat, respektivně co mám udělat, abych mohl platit do zahraničí? Třeba přes toho Paypala? Děkuji. Blanc

neviem ci teraz myslis s kartou alebo bez, ale riesilo sa to tu tema Paypal


--------------------
na ceste: nic nove V mojej zbierke: Fenix: L1D xr-eQ5, LD10 Q5, L2D xr-eQ5, LD15 xp-e r4, Zebra H501, Fenix HM-61R Amber, Fenix BC-21R, broky eneloop 2000 a nabijacky brokov Voltcraf CM420, Voltcraft IPC-1, Fenix ARE-X1 Predane: Eastward YJ J06 xm-l, Tesco 2Dq5wc, Fenix MC10 GD+, Fenix LD15, Nitecore EZAA xp-g r4 5b1, Ultrafire C2 (MC-E), Smallsun ZY-C85, 3xRomisen L-C030, Fenix L1D CE, E01 nichia GS znicene: Akoray K-106, bastl 2x parkovacky T10 - cree Q5vratene: Nitecore D10 (2x reklamacka, ale mozno to skusim do tretice)
"je lepšie 1 krát vidieť ako 100 krát počuť ..."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pišta
příspěvek 30.1.2009 12:10
Příspěvek #20


Osvícený
**

Skupina: Člen
Příspěvků: 51
Registrován: 26.11.2008
Bydliště: Praha
Člen číslo: 198



QUOTE(Blancman @ 30.1.2009 11:31) *
Já vím, že to bude znít asi legračně, ale mohl bych poprosit jak to mám udělat, respektivně co mám udělat, abych mohl platit do zahraničí? Třeba přes toho Paypala? Děkuji. Blanc

Mno, nechcem aby to vyzeralo ako reklama, ale navrhoval by som toto: Zriadiť si mKonto a eMax v mBank, k eMaxu si zažiadať o platobnú kartu. Potom už len zaregistrovať kartu na pay-pal a pred vykonaním platby previesť z mKonta na eMax príslušnú čiasku (+ rezerva). Po stiahnutí platby eMax zase vyluxovať doprázdna.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stránky V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 členů čte toto téma (1 hostů a 0 anonymních uživatelů.)
0 Členů:

 



RSS PDA verze Aktuální čas: 12.6.2024 - 02:35